Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Mam 16 poziom, ale nie jestem pewien czy ruszać na Skelige.

Kiedyś czytałem, że trzeba pilnować głównego wątku, bo zadania z niego mogą się stać nie dostępne, czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że trzeba pilnować głównego wątku, bo zadania z niego mogą się stać nie dostępne, czy coś?

Tego nie wiem ale na pewno może być tak że nie zaliczy ci jakiejś misji pobocznej gdy za wcześnie wykonasz misję fabularną. Tak więc warto najpierw robić misje poboczne ;] A zlecenia i poszukiwania chyba są dostępne cały czas. Ale w sumie mógłby ktoś rozwinąć wątek bo też mnie to interesuje.

Niedawno miałem misję dorwać Juniora i go zabiłem bo uważam, że zasłużył jak nikt inny ale ciekaw jestem co się działo po oszczędzeniu go? Mógłby ktoś zaspoilerować? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem wczoraj. Dzisiaj znalazłem Yennefer, dowiedziałem się masy interesujących rzeczy w Wyzimie i wylądowałem w Velen. Traktuję to trochę jako prolog i po tak małym wycinku całej gry nie jestem w stanie stwierdzić czy to naprawdę jest "monumentalne osiągnięcie w kategorii gier z otwartym światem", ale wiem tylko, że mi się podoba i chcę więcej. Nie mogłem tego powiedzieć o Dying Light, Unity czy DA:Inquisition, których nie skończyłem. Przez Far Cry 4 i GTAV się przebiłem, ale też musiałem w nie grać w małych dawkach. Tutaj mam ochotę w to grać cały czas. Pomimo paru baboli i niezbyt przyjemnych spadków płynności w cutscenkach to W3 uważam za bardzo starannie stworzoną grę.

Rzeczy, których nie lubię tho.

- ta czcionka lol. Siedzę jakieś 5-6 metrów od 50 calowego telewizora i czasami czytanie nie jest zbyt komfortowe.

- pixelhunt przy lootowaniu i łażenie w kółko w celu znalezienia wszystkiego.

- Pływanie należy zaorać i zrobić na nowo. Not fun.

Na chwilę obecną tyle. Bardzo dobra gra. Nigdy bym nie pomyślał, że po bardzo przeciętnym imo W1 ta seria wyrośnie na potężne AAA. Gratulacje.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić misje poboczną dla jednego trolla koło Oxenfurtu i najlepiej sprawdzić sobie obydwie opcje(przez wczytanie zapisu). Na konsolach sporo osób się burzy że czcionka na dużych ekranach jest za mała, ja na szczęście gram przy mniejszym i przez to ja tego problemu nie uświadczę no chyba że odpalę grę na jakimś większym ekranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące misji wróg publiczny, wykonałem tą misję jednak okłamałem króla powiedziałem, że Philippa nie żyje a kryształ zachowałem. I tu mam mały problem w dzienniku zadań pisze, że mogę zanieść ten kryształ Triss jednak wykonałem dużo wcześniej misję Teraz albo nigdy i Triss już w novigradzie nie ma. To znaczy, że mogę jej ten kryształ pokazać w dalszej części gry? Czy już misja przepadał?

Jeśli tak to słabo, coraz bardziej takie rzeczy w W3 mnie wkurzają twórcy się nad tym napracowali a wygląda na to, że sporej zwartości gry duża część graczy zwyczajnie nie zobaczy ;/ Szkoda bo chciałem spotkać Philippę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać i mam pytanie - czy na pewno dobrze przeniosłem save z dwójki? Nie przeniosły mi się itemy, ale w rozmowie z Vesemirem, Geralt powiedział, że Temeria i Kaedwen upadły - to by się zgadzało, bo w dwójce zamordowałem Henselta i poszedłem za Triss zamiast ratować Anais., więc teraz nie rozumiem, czy wszystko jest ok?

Edytowano przez Sachees
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Based CDPRed. Właśnie na PS4 wszedł 1.03, który m.in.

- Improves performance, especially in cutscenes and during gameplay.

- Enlarges the loot pop-up window in the UI.

Czyli z rzeczy, których nie lubię zostaje czcionka i pływanie. Nad rozmiarem tekstu ponoć pracują, a pływania jest tak mało, że jestem w stanie to przeżyć.

GOAT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sachees, Temeria i Keadwen upadły niezależnie od decyzji z dwójki. Temerie podbił Nilfgaard, a jeden NPC mówi, że Radowid wykorzystał sytuacje i najechał ziemie króla Henselta (bo u mnie on przeżył dwójkę). Najłatwiej sprawdzić przeniesienie zapisów po tatuażu, który można zdobyć w jednej misji z poprzedniczki. Ja go nie miałem, więc też nie do końca wiem, czy zapis poprawnie się zaimportował, ale na razie nie widzę żadnych zgrzytów z moimi wyborami. ;) Oczywiście przy imporcie użyłem autosave, który stworzył się po ostatniej rozmowie z Letho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do importowania save z dwójki to czy lepiej mieć ten save z wiedzmina 2 ,czy jak ktoś nie ma jak ja ,bo zmieniałem komputer, to skorzystać z symulacji save z Wiedzmina 2. Decyzje będą takie same jakbym posłużył się importowania sejwów??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KeeZ to chyba bez różnicy , mój kumpel bez save grał i wszystko ma tak samo jak ja z Savem.

Tak wgl to zwracam honor konsolom , da się grac na 30 FPS (może nie w strzelanki ). Odpaliłem teraz na 30 i gra wydaje się bardziej filmowa według mnie ma 100% lepszy klimat :) Poza tym dałem wszystko na uber + cfg z roku 2013 bez downgradem + paczka modów i jest ponad 50 fps , ustawienia graf to coś w rodzaju "Uber++" Jeśli dla kogoś grafika jest zbyt słaba albo chcecie żeby wyglądała jak z gameplay z E3 dajcie znać. Wcześniej grałem na wysokich ale teraz , teraz to jest poezja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie kilka spraw ,a raczej pytan.

1. Jaki jest max lvl?

2. Mam 25 lvl i mam chyba ostatnią misję już po Kaer Morhen..

Też mnie zastanawia ilość leveli, jaką można wycisnąć do końca gry. Mam 14, wykonuję wszystko, co jest do zrobienia, większość Velen już zrobiłem i zaraz jadę na Skellige, a przecież część misji i ekwipunku jest np na 30-35 poziom. Da się dojść przy normalnej grze do takiego lvl?

O potworach na 77 lvl, których kilka spotkałem, już nie wspomnę, bo ich się chyba nigdy nie będzie dało pokonać , ciekawe, czy tak ma być...

A co do gwinta, to mi też w ogóle nie idzie.

Przegrywam nawet ze zwykłymi kupcami, a jak ktoś ma talię potworów, albo scoia tael, to już w całkiem kaplica, wyciągają po 90 w 1 rundzie czasami, kładą 1 kartę, a dodaje im jeszcze 4 i łączy do tego, jakieś chore to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Gdzie Ty widziałeś potwory z lvlem 77? Może Ci się pomyliło bo są potwory oznaczone dwoma znakami zapytania? Ja mam obecnie lvl 31 prawie 32 w pierwszej lokacji mam zrobione wszystkie zadania na ziemiach niczyich mam prawie wszystkie jedynie na wyspach zostało mi sporo do zwiedzania jak i sporo misji jeszcze mi zostało. Bardzo dużo później dostaje się za misje główne(ostatnio co misja to mi lvl skacze) sam jestem ciekaw jaki jest maksymalny lvl i ciekawe do którego mi się uda dobić.

Ja obecnie odpuściłem sobie robienie zadań głównych i zająłem się poszukiwaniem pewnych składników by zrobić sobie miecz srebrny ze szkoły niedźwiedzia na poziom wyśmienity a później mistrzowski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że mogę jej ten kryształ pokazać w dalszej części gry? Czy już misja przepadał?

Triss odpływa = już jej nie spotkamy, więc przepada.

Swoją drogą, ciekawi mnie ile takich " prawdziwych " zakończeń wyjdzie z gry + ile to będzie decydowało gałęzi, żeby było tak, a nie inaczej. Ale zapewne tego dowiem się z czasem, dopiero gram w tą grę 8 dni i wczoraj dopiero dotarłem do

Skellige

. biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Hrabia93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie kilka spraw ,a raczej pytan.

1. Jaki jest max lvl?

2. Mam 25 lvl i mam chyba ostatnią misję już po Kaer Morhen..

Też mnie zastanawia ilość leveli, jaką można wycisnąć do końca gry. Mam 14, wykonuję wszystko, co jest do zrobienia, większość Velen już zrobiłem i zaraz jadę na Skellige, a przecież część misji i ekwipunku jest np na 30-35 poziom. Da się dojść przy normalnej grze do takiego lvl?

O potworach na 77 lvl, których kilka spotkałem, już nie wspomnę, bo ich się chyba nigdy nie będzie dało pokonać , ciekawe, czy tak ma być...

A co do gwinta, to mi też w ogóle nie idzie.

Przegrywam nawet ze zwykłymi kupcami, a jak ktoś ma talię potworów, albo scoia tael, to już w całkiem kaplica, wyciągają po 90 w 1 rundzie czasami, kładą 1 kartę, a dodaje im jeszcze 4 i łączy do tego, jakieś chore to.

O gwincie już pisałem, ale przypomnę jeszcze raz: na stado potwórów rzucamy kartę mrozu i jest pozamiatane, bo mają większość jednostek walczących w zwarciu.

Inny przykład, jak można sprytnie pozamiatać przeciwnika:

2x katapulta, jeden medyk, jeden manekin, róg dowódcy (5 kart mi wystarczyło, by wygrać)

Pierwsza runda - katpulta (8), katapulta (+8 i podwojenie siły, razem 32), róg (64), pozamiatane

Druga runda - medyk (+5), "wskrzeszam" katapultę (+8), manekin, ściągam medyka, medyk ponownie - przywracam drugą katapultę, 32 siły za katapulty, +5 za medyka

Wygrana.

Mam też pytanie do osób grających w gwinta, bo nie jestem pewny mojej teorii:

Gdy pierwszy raz wygrywamy z kimś w gwinta - dostajemy jedną kartę. Czy za kolejne zwycięstwa też jest szansa na zdobycie karty?

Za kolejne zwycięstwa zyskiwałem do tej pory tylko jakieś śmieciowe przedmioty, ale wczoraj wpadła mi dodatkowa karta i nie jestem pewny, czy z danym kupcem grałem wcześniej, ale nie udało mi się wygrać (miałem "wykorzystaną" opcję dialogową), czy też jest szansa na zdobycie karty za kolejne zwycięstwa.

Edytowano przez SniperV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że mogę jej ten kryształ pokazać w dalszej części gry? Czy już misja przepadał?

Triss odpływa = już jej nie spotkamy, więc przepada.

Swoją drogą, ciekawi mnie ile takich " prawdziwych " zakończeń wyjdzie z gry + ile to będzie decydowało gałęzi, żeby było tak, a nie inaczej. Ale zapewne tego dowiem się z czasem, dopiero gram w tą grę 8 dni i wczoraj dopiero dotarłem do

Skellige

. biggrin_prosty.gif

Gra powinna sugerować w jakiej kolejności wykonywać misje bo tak sporo zawartości przepada ;/ Mógłbyś może podesłać lokalizację Philippy, bo skoro jej nie zabiłem to może można ją w grze odnieść.

A Triss chyba jeszcze powinna się pojawić, pamiętam, że ma jednym zwiastunie można było ją zobaczyć na statku a ja tej sceny jeszcze nie miałem.

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że brody ostatnio w modzie ale przydałoby się więcej miejsc gdzie można by się ogolić. Póki co to chyba najbardziej denerwująca mnie rzecz w całej grze. Naprawdę nie chce się biegać do Oxenfurtu tylko po to by się ogolić.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przy zachodnim wybrzeżu Velen, możesz znaleźć pojmanego przez bandytów balwierza, który po uwolnieniu przeniesie się do wioski na południe od kasztelu Barona. Nie mniej, też chciałbym, aby było takich osobników więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że brody ostatnio w modzie ale przydałoby się więcej miejsc gdzie można by się ogolić. Póki co to chyba najbardziej denerwująca mnie rzecz w całej grze. Naprawdę nie chce się biegać do Oxenfurtu tylko po to by się ogolić.

Szybka podróż i załatwione :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomcioM

Zaraz przy wejściu do miasta, jakoś tak niedaleko w kazdym razie. Na obrzeżu, nie w centrum. Duży szylkd z nożyczkami.

Tego gościa już uwolniłem, tylko do Glińska jeszcze nie dotarłem

Szybkiej podróży z założenia unikam, sprawia mi przyjemność przemierzanie świata.

W sumie takie zastrzeżenie na całą grę to tyle co komar :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...