Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ledwo zaczęliście grać a już oceniacie grę jak by się co najmniej grać nie dało. Proponuję się wstrzymać z narzekaniem do KOŃCA i potem oceniać czy było warto i czy faktycznie się grać nie dało. Obecnie pełno w temacie powtarzającego się spamu a o samej grze mało.

@DOWN

Bo problem polega na tym że nie ma gry idealnej, a na dodatek istnieje tyle kombinacji sprzętowych, że akurat w którejś może coś być nie tak. Na szczęście są patche i w miarę możliwości naprawiają niedogodności.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie coś trafi. Zdarzyło mi się w prologu, że parę razy wywaliło mnie do windowsa kiedy np. wchodziłem w ekwipunek itp., czy chciałem zapisać stan gry, ale to co się dzieje zaraz na początku aktu pierwszego to jest jakaś paranoja! Nie pogram 2 minut booom!! pulpit, i tak za każdym razem, już 8 naliczyłem. Czy ktoś ma tan sam problem?

Zainstalowałem nowe stery, to samo, z przykrością stwierdzam NIE DA SIĘ GRAĆ!

Edytowano przez Freeman10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu złapałem kuriera za rogi, niezła "przed premierówka" ta "po premierówka" ;)

No ale nie ważne, zagrać nie zdążę już dzisiaj, ale papercafty sobie złoże wieczorem.

BTW jakie wam wylosowało? Znaczy oprócz geralta bo jego miał każdy. Dostałem niejakiego zgnilca, ale nie widzę go w bestiariuszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! nie dostałem żadnego prezentu, to chociaż Triss sobie na biurku postawię :P

Empik mojego preordera może odesłać, albo wystawić na półeczkę, bo ani myślałem dopłacać dyszki do gry zamówionej przed premierą, tylko po to by nabić kabzę sieci i wybrałem egzemplarz za 79zł z Saturna. Swoją drogą Tesco tak się rozreklamowało, a taką cenę ma połowa sieci i to nie tylko w dniu premiery :) Gdyby kosztowało to 89, może rozważyłbym dopłacenie dyszki do edycji z medalionem, ale dwie dyszki to już było za dużo.

Fajnie, że CDP wydał Wieśka w Polsce tak tanio, choć troszkę się mu dziwię. Ekonomista ze mnie żaden, ale wypuszczając go za stówkę chyba zarobiłby więcej, bo nikt się tak niskich cen nie spodziewał. No ale skoro Polsat twierdzi, że 90% nakładu pierwszego Wieśka rozeszło się za granicą, to w sumie chyba niewiele stracą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już gram i jestem bardzo zachwycony, klimat Sapkowskiego jest, nawet kitka Geralta mnie nie denerwuje :P a humor i krwawe sceny bardzo ładne, NAIZDUP z karczmy zwany Tylcem, czytane od tyłu daje:

Pudzian :P rotfl :P

Podoba mi się to, wielościeżkowość, nawet we błahych fragmentach gry jest kilka możliwości wyboru

Edytowano przez 3runer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobna uwaga odnosnie mini gier - wszystkie sa gorsze niz w W1, kosci - spieprzone (udalo mi sie wyrzucic kilka razy poza plansze), boks - zalosny (wcisnij tu, teraz tu, teraz tu, wygrales) silowanie - mozna puscic mysze w odpowiednim momencie i wygramy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty stwierdziłem coś ważnego - gracze nie potrafią sobie poradzić z grami, w których trzeba czegoś więcej niż tylko klikania jak w slasherze żeby pokonać wroga. Tyle lat faszerowania prostymi grami przyniosło teraz rezultaty...

Hah, dokładnie takie odnoszę wrażenie czytając różne fora. I to nie tyczy się tylko "gejmpleju", ale także kwestii problemów technicznych związanych z grą, czy ustawieniami. Doszło do tego, że przeciętny Kowalski nie jest w stanie sobie poradzić z NAJMNIEJSZYM problem. Cóż, zaczynam rozumieć te wszystkie uproszczenia gier, "konsolowe" predefiniowane ustawienia itd.

Po za tym graczom nie chce sie myśleć nad sposobami pokonania potworów, najlepiej jak można by to było zrobić tylko waląc w nie mieczem. No bo w końcu konieczność użycia odpowiedniego znaku, użycie np. smarowidła na miecz czy konieczność robienia uników to już za wiele.

+1

Ja nie wiem o co chodzi z opóźnieniami co do sterowania bo na klawiaturze nie mam czegoś takiego mimo że gra super płynnie nie chodzi więc -ocb?

Również nie doświadczam żadnych opóźnień w sterowaniu...Takowe występują tylko jeżeli klika się niepotrzebnie x1000.

Ale to moje zdanie co do tej kwestii i nikt się ze mną zgadzać nie musi. Jednak sporo narzekania jest właśnie z powodu przyzwyczajenia się do łatwych gier a nie z niedopracowania gry.

+1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo narzekania jest bo to jest gra na KONSOLE nie PC i nie jest to typowe komputerowe RPG tylko zrecznosciowka, widac to po kazdym elemencie gry, lacznie z walka

Haha, dobre, naprawdę. Szczególnie ekran ekwipunku jest po prostu mega-przyjazny użytkownikom przyzwyczajonym do konsolowych gier :P A tak serio - poza walką, to po jakim jeszcze elemencie to widać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, kupiłem dziś Wiedźmina, i nie działa pierwsza płyta instalacyjna - w ogóle jej nie uruchamia, a huczy przy odczytywaniu jak nie wiem. Całą seria źle wytłoczona i akurat mi się trafił taki egzemplarz. Szczęście, co? ;)

niektóre szczególnie starsze cd-romy mają problem z czytaniem 2-warstwowych płyt, ja musiałem przez sieć instalować z nowego lapka mojej lubej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja się też zaczynam zastanawiać? Czy to nie aby syndrom konsoli u niektórych graczy? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić nawigowania za pomocą pada w ekwipunku itd. Może i interfejs wygląda TROCHĘ jak z konsol ale nic po za tym.

@DOWN

Ja raczej kłopotów ze sterowaniem nie zaobserwowałem jednak patch potrzebny i to nie tylko do sterowania. Gra w koście jest perfidnie zwalona bo kamera nie ustawia sie tak jak powinna. Po za tym stabilność nie jest super rewelacyjna.

Z tym typowym komputerowym RPG to też jestem ciekaw o co chodzi...

I tak. Teraz WSZYSTKO jest robione na konsole, komputer poszedł na odstawkę. Bohaterowie to też typowe konsolowe postaci, fabula tak samo, walka i cała reszta... *FACEPALM*

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to typowe komputerowe RPG

Zdefiniuj "typowe komputerowe RPG", albo zamilcz na wieki.

sporo narzekania jest bo to jest gra na KONSOLE nie PC

Oh noes! Tylko nje to! Umożliwili granie na padzie, a w inventory wreszcie coś widać, nie ma tego chaosu z jedynki! Parszywce! Wszystko pod konsole robią! : (

Również nie doświadczam żadnych opóźnień w sterowaniu...Takowe występują tylko jeżeli klika się niepotrzebnie x1000.

Niestety, nie tylko, choć wtedy na 100%. Przykład z wczorajszej walki z Utopcami koło pewnej jaskini - biegną na mnie dwa, więc robię szybkie cięcie pierwszego, potem unik w tył. W momencie, w którym Geralt kończy przewrót i zaczyna wstawać na nogi, naciskam R (rzut nożem). Nic się nie dzieje. Geralt stoi plecami do zbliżających się Utopców, więc naciskam znowu R - nic. Naciskam E, żeby się obronić - nic. Naciskam LPM - zero reakcji. Mogę się jedynie poruszać. Ta blokada mija albo po dłuższej chwili, albo po otrzymaniu obrażeń.

Potrzebny jest patch, niestety. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo narzekania jest bo to jest gra na KONSOLE nie PC i nie jest to typowe komputerowe RPG tylko zrecznosciowka, widac to po kazdym elemencie gry, lacznie z walka

Haha, dobre, naprawdę. Szczególnie ekran ekwipunku jest po prostu mega-przyjazny użytkownikom przyzwyczajonym do konsolowych gier :P A tak serio - poza walką, to po jakim jeszcze elemencie to widać?

Heh, przecież ekwipunek w W2 jest typowo konsolowy - taby + przemioty ułożone w słowne listy, bardzo mały feedback tekstowy + duża czcionka.

Walka - przeca to modny konsolowy slasher pełną gębą. Sterowanie rodem z Demon Souls, lock-on działa i wygląda identycznie jak w DS. Radialne menu pod ctrl jeśli nie było robione pod konsolę to nie wiem pod co. Fatality na jedno kliknięcie.

Typowe śmieciozbieractwo. Health regen. Konfigurator "na zewnątrz". QTE, pełno prostych minigierek, klikanie myszką na czas by wykonać czynności.

Kaman, ta gra krzyczy ci do ucha "byłam robiona na konsole!".

Aha, po paru godzinach wydaje mi się całkiem ok;) Zobaczymy co będzie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo narzekania jest bo to jest gra na KONSOLE nie PC i nie jest to typowe komputerowe RPG tylko zrecznosciowka, widac to po kazdym elemencie gry, lacznie z walka

Haha, dobre, naprawdę. Szczególnie ekran ekwipunku jest po prostu mega-przyjazny użytkownikom przyzwyczajonym do konsolowych gier :P A tak serio - poza walką, to po jakim jeszcze elemencie to widać?

zle to ujalem - takie sa moje odczucia po spedzeniu z W2 3 dni (gram od pon dosyc duzo), jestem przyzwyczajony do grania WASD i myszka ale w stylu jaki byl w 1, w W2 nie podoba mi sie wiele rzeczy o ktorych kilka razy juz wspominalem, dochodza do tego takie bzdury, ze nie moge najechac na ikonke krzyzyka nad glowa (z miejsca mocy) i przeczytac krotki opic co to jest (co wiecej, nie moge tego zrobic nigdzie), popatrz sobie na W1 - caly interfejs sterowany myszka, lacznie z tym, ze mozna bylo chodzic myszka; mam nadzieje ze patche cos poprawia, choc braki beda zawsze, niektorym to przeszkadza, niektorym nie, jedni sa zadwoloeni, inni nie (przegladam inne forum i tam jest troche glosow niezadowolenia) ja gram bo to jest wiedzmin i chce skonczyc ta gre, gdyby to byl gothic to dawno powiedzialbym dowidzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłem Wiedźmina 2 w Empiku zamawiając przedpremierowo przez stronę internetową i początkowo byłem bardzo zadowolony, gdy się okazało, że grę mogłem odebrać już w poniedziałek i grać zacząłem równo z premierą o północy :) Mina mi niestety trochę zrzedła, gdy się okazało, że płacąc za przedpremierówkę 99zł zostałem przez Empik zrobiony w konia, bo można u nich w sklepie grę kupić za 89zł... Niby wysłali na maila kupon ze zniżką 10zł, ale co z tego skoro zrobili to dzień po tym jak już odebrałem grę z salonu? No ale to jednak nie wina ani gry, ani CDProjektu.

Co do samej zaś gry, to jestem obecnie gdzieś pod koniec pierwszego aktu jak mniema i kilka rzeczy mogę już chyba o grze powiedzieć:

+grafika jest cudowna, co chyba każdy musi przyznać! (z wyjątkiem trolli/idiotów z np. Metacritic co oceniają ją jako "taką sobie", bądź nawet słabą :ohmy: )

+fabuła i sposób jej prowadzenia są świetne i nie mogę się doczekać aż znowu znajdę wolną chwilę, aby znowu wsiąknąć w świat Wiedźmina

+minigierki wbrew temu co inni piszą, uważam za lepsze od tych z części pierwszej (kościany poker - w jedynce AI było tak głupie, że służył wyłącznie do nabijania orenów, tutaj z drugiej strony mam wrażenie, że komputer oszukuje, bo wyrzuca wysokie układy z zadziwiająco wysoką skutecznością Oo; boks - w jedynce był po prostu żałosny; zwyczajnie zaklikiwało się przeciwnika, zwłaszcza po zainwestowaniu talentów w odpowiednie zdolności; QTE są imo jednak bardziej wymagające; siłowanie na ręce - w jedynce nie było, więc nie ma co porównywać; faktycznie jest banalnie proste, ale to tylko minigierka, więc nie ma co narzekać, że za łatwa)

+dialogi i udźwiękowienie - już w jedynce dubbing zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, a dwójka ani trochę od niej nie odstaje; ścieżka dźwiękowa zaś pasuje do gry znakomicie i idealnie buduje klimat

+szczegółowy świat - co prawda grałem w grę dopiero kilka godzin, ale już teraz nie zliczę ile razy zatrzymywałem się, aby podziwiać świetnie wykonane lokacje wliczając to widoczne na horyzoncie, lecz niedostępne elementy świata gry; wrażenie robi także dbałość o realizm otaczającego świata widoczny chyba najlepiej w zachowaniach NPC-ów, którzy na przykład chowają się przed deszczem, uciekają gdy wyciągniesz miecz czy też zbierają się wokół ogniska, aby posłuchać opowieści miejscowego bajarza, a takich smaczków jest dużo, dużo więcej; do tego dochodzi zmienna pogoda i system dobowy, które w dzięki świetnej grafice wyglądają cudownie

-przez te kilka godzin gry zdarzyło mi się kilka razy przeniknąć przez obiekty, a także zaliczyłem jednego crasha; w sumie to niewiele, zwłaszcza w porównaniu z tym co mówią inni (że gra zabugowana, że się ciągle wysypuje do pulpitu i nie da się grać), ale wypada jednak wspomnieć

-system walki - zaliczyłbym mimo wszystko in-minus (póki co); gram na poziomie normal i zdążyłem zginąć już niezliczoną ilość razy; ogólnie stosuję taktykę doskoku-cięcia-odskoku przeciwko gromadom przeciwników i stylu berserka przeciwko 1-2 przeciwnikom, czyli z grubsza tak jak pozostałe osoby wypowiadające się w tym temacie; wystarczy jednak drobna pomyłka, jeden cios w plecy i już nie ma się połowy życia... inna sprawa, że na pewno ten system walki jest dużo ciekawszy niż ten z jedynki, a i podejrzewam, że po włożeniu paru punktów w drzewko walki mieczami Geralt będzie w stanie wskoczyć w tłum i walczyć równie skutecznie jak ten z jedynki; także moja opinia może się w tym aspekcie zmienić im dalej w grę będę się zagłębiał

-dla większości pewnie nie będzie to miało znaczenia, ale mi jednak brakuje funkcyjności klawisza alt z jedynki, który pozwalał wyszukać wszystkie obiekty, z którymi można przeprowadzić interakcją (niby teraz robi to samo klawisz z, ale nie można go spamować, przez co często przeszukiwanie ciał po walce jest czasochłonne, a także nieustannie chodzę z nosem przy ziemi w nowych lokacjach, aby nie przegapić jakiejś skrzynki czy innych ziół...); tak samo przydałoby się wyróżnić NPC, z którymi można dłużej pogadać, bez potrzeby zaczepiania każdego mijanego przechodnia

Jeszcze co do wymagać sprzętowych, to ja na moim sprzęcie gram na ultra detalach w rozdzielczości Full HD jedynie z wyłączonym ubersamplingiem i gra działa bardzo płynnie. Także ci co mają problemy z wydajnością i narzekają na optymalizację prawdopodobnie mają problem ze sterownikami czy innym softem, a nie samą grą. Zresztą google są już pełne porad w tym względzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm gram już 2 dzień (oczywiście nie non stop :D ) i poki co gra jest świetna wymagające walki, dużo częsciej korzystam z pułapek i wszelkiej maści petard, jedyne co do tej pory mnie trochę rozczarowało to brat paru małych dupereli takich jak możliwość zakupu alkoholu (w ogolę nie ma go w grze ) jedzenie jest w kategorii rupiecie (nic nie można z nim zrobić ) oraz Zamtuz z którego Wiesiek nie może skorzystać, no kurde panowie co to ma być ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...