Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Dzisiaj rano przyszedł moja kopia Wiedźmina "drugiego" zamówiona na gram.pl i szczerze mówiąc żałuję, że zamówiłem tam. Nie wiedziałem, że będę Koszalinie, a w moim mieście nie ma żadnego większego sklepu komputerowego. Będąc tam wstąpiłem do Media Markt oraz do Empiku - w tym pierwszym Wiedźmin 2 kosztuje tyle co w Tesco, czyli 80zł, a w Empiku 90zł.

Gra jest już zainstalowana i czeka na to, aż złożę figurkę Triss. Te składanie może doprowadzić do szału, ale ja tak łatwo się nie dam. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się tak cieszyłem, ale oczywiście moje Tesco zawaliło i Wiedźmina NIE MAJĄ. Pewnie będzie za parę dni. Oczywiście, już za 89zł, jakże by inaczej. Ehh, pójdę jeszcze pod wieczór sprawdzić, chociaż to raczej bezcelowe.. Ktoś pisał jeszcze, że w Carrefourze jest po 79zł, ale u mnie w Carrefourze nie ma wcale gier :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może pana z Bioware (ich pracownik), który w serwisie Metacritic zagłosował na Dragon Age 2 dając ocenę 10/10 jednocześnie pisząc jaka ta ich gra jest niesamowita? Zgadnijcię jaką ocenę wystawił Wiedźminowi 2.

http://www.metacritic.com/user/M_Stannard

Właśnie to przeczytałem... żal mi się gościa zrobił, może go ktoś bił w dzieciństwie łopatą...

Nie wiem jak wy ale ja jak na razie stwierdzam że Mass Effect 1/2 przy Wiedźminie to jakaś nędzna parodia gry RPG. Może i świetny była ale jak na razie porównując go do Wieśka to się nie umywa... Ale to moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry wszystkim czytelnikom CDA i nie tylko :)

moja opinia po 2 dniach grania: wiedzmin 2 jest... sredni :rolleyes: jak narazie, nie podoba mi sie tutaj wiele rzeczy ktore tak naprawde sa wynikiem tego, ze gra jest zrobiona pod konsole, z rpg zrobia sie zrecznosciowka

chcialem zapytac o prosta rzecz ktora w wiedzminie 1 byla latwo dostepna:

brakuje mi w alchemii skladnika aether, jakie ziola/czesci go posiadaja? zakladka alchemia nie posiada zadnych informacji o skladnikach, instrukcja mowi tak: zjadz cos, zbierz do plecaka, czytaj co daje, a ja chcialbym wiedziec czego szukac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może pana z Bioware (ich pracownik), który w serwisie Metacritic zagłosował na Dragon Age 2 dając ocenę 10/10 jednocześnie pisząc jaka ta ich gra jest niesamowita? Zgadnijcię jaką ocenę wystawił Wiedźminowi 2.

http://www.metacritic.com/user/M_Stannard

Właśnie to przeczytałem... żal mi się gościa zrobił, może go ktoś bił w dzieciństwie łopatą...

Nie wiem jak wy ale ja jak na razie stwierdzam że Mass Effect 1/2 przy Wiedźminie to jakaś nędzna parodia gry RPG. Może i świetny była ale jak na razie porównując go do Wieśka to się nie umywa... Ale to moje zdanie.

Jesteście pewni, że to facet z Bioware? Bo jak tak, to ocenianie własnych produkcji na 10 a konkurencji na 0 nadaje się na newsa na wszystkich portalach growych, nie tylko polskich.

A ja na miejscu CDP uwidoczniłbym ten fakt w jakiejś informacji prasowej.

Sorry, że to trochę odbiega od tematu, ale czy tylko mi gra nie zaimportowała sihilla? Mam tylko tego Dy'abela, czy jak mu tam.

Ten miecz będzie możliwy do zaimportowania od następnego patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w połowie Aktu I dopiero, ale gra świetna. Szkoda tylko że mimo spełnienia wymagań minimalnych i niemal spełnienia zalecanych musze grać z na minimum (wszystko wyłaczone) ale licze na to że to wina Win7 i szybko będzie na to jakiś patch.

A poza tym, ktoś wymyślił jak używać mutagenów? Czytam co pisze w Instrukcji i w samouczku i wciąż tego nie ogarniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wymaganiami jest dziwnie... Ja mam dobry komputer, AMD Phenom X2 3Ghz, do tego karta GeForce GTS 250, no i 4GB ramu itp. a mimo to zalicza czasem ściny i często przy zmianie lokacji nie doczytują się tekstury... Kombinuję z tymi zaawansowanymi ustawieniami, ale nie wiem co najlepiej wyłączyć, co by tak nie wpłynęło na estetykę? To jest udręka tak na prawdę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może pana z Bioware (ich pracownik), który w serwisie Metacritic zagłosował na Dragon Age 2 dając ocenę 10/10 jednocześnie pisząc jaka ta ich gra jest niesamowita? Zgadnijcię jaką ocenę wystawił Wiedźminowi 2.

http://www.metacritic.com/user/M_Stannard

Właśnie to przeczytałem... żal mi się gościa zrobił, może go ktoś bił w dzieciństwie łopatą...

Nie wiem jak wy ale ja jak na razie stwierdzam że Mass Effect 1/2 przy Wiedźminie to jakaś nędzna parodia gry RPG. Może i świetny była ale jak na razie porównując go do Wieśka to się nie umywa... Ale to moje zdanie.

Jesteście pewni, że to facet z Bioware? Bo jak tak, to ocenianie własnych produkcji na 10 a konkurencji na 0 nadaje się na newsa na wszystkich portalach growych, nie tylko polskich.

A ja na miejscu CDP uwidoczniłbym ten fakt w jakiejś informacji prasowej.

Sorry, że to trochę odbiega od tematu, ale czy tylko mi gra nie zaimportowała sihilla? Mam tylko tego Dy'abela, czy jak mu tam.

Ten miecz będzie możliwy do zaimportowania od następnego patcha.

Oczywiście, że są dowody na to. Tutaj już leci temat na zagranicznych forach:

http://social.bioware.com/forum/1/topic/141/index/7407457/1

http://www.gamefaqs.com/boards/975399-the-...-kings/59150724

http://www.thegx.co/news/1270/bioware-empl...ews-witcher-ii/

Krążył po sieci również dowód na to, że on jest pracownikiem Bioware niestety nie mogę go w tej chwili znaleźć, jak tylko je dorwę wrzucę na forum.

Edytowano przez bambus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie plyta z wiedzminem 2 sie grzeje w kompie a ja jestem sczesliwym posiadaczem wiedzminskiego amuletu, ktory byl dolanczany w saturnie ;D. Saturn rules.

Czy to jest taki sam amulet jaki był w kolekcjonerce do jedynki? Jeśli tak to się wścieknę, że przechodziłem koło Saturna a poszedłem i kupiłem w Empiku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po otworzeniu paczki wrażenia bardzo pozytywne. Tekturowe pudełko jest wykonane naprawdę bardzo ładnie. Szkoda tylko, że jest takie "chude" w porównaniu do jedynki. :tongue:

Instrukcja na dobrym poziomie, jednak również szkoda, że to tylko taka broszurka spięta spinaczami, a nie książeczka z prawdziwego zdarzenia jak w jedynce.

Poradnik na bardzo wysokim poziomie, jak i płytki. Mają bardzo ładne nadruki.

Mapa. Naprawdę bardzo mi się podoba, o niebo lepsza niż w jedynce. Sprawia wrażenie trwałej, a tamta była bardzo delikatna. Zupełnie jak by miała się zaraz rozsypać.

Figurki. Na razie ciężko mi powiedzieć, bo jeszcze nie składałem, ale zapowiadają się fajnie.

Koperta jest świetna, naprawdę czuć klimat, gdy wyciągamy przeklętą monetę i pamflet.

Soundtrack jest świetny. Wydaje mi się, że lepszy od tego z jedynki, ale to może być spowodowane tym, że właśnie słucham go po raz pierwszy, a tamtego słuchałem wiele razy.

Video DVD na razie nie sprawdzałem.

Grę odpaliłem na 10 minut. Gdy pojawiły się pierwsze napisy, aż przeszły mnie ciarki. :smile:

Gra chodzi bardzo płynnie na wysokich detalach na moim wcale nie nowym sprzęcie.

Na razie nie będę grał więcej. Po pierwsze nie mam zbytnio czasu, a chcę się na dobre rozpłynąć w świecie Wiedźmina. A po drugie jakoś tak nie mogę grać bez wsparcia Xfire. :laugh:

Zapewne w weekend zasiądę na kilka godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych pozwolę sobie wkleić zdjęcie wykonane przez użytkownika mesin - tak wygląda medalion z W2:

dsc00114jt.th.jpg

Tak wygląda medalion z kolekcjonerki W1:

http://www.gry.gildia.pl/_n_/ggk/news/2007...edalion-950.jpg

Jak widać różnica jest bardzo duża - ten z Saturna dodawany do W2 to po prostu metalowy odlew, ten z EK W1 to profesjonalna robota - odlew ze specjalnego, bardzo ciężkiego metalu + bardziej precyzyjne wykonanie + malowanie specjalną farbą powlekającą.

Poza tym - jestem w Akcie 1, grę przechodzę nieśpiesznie tym bardziej, że mam parę ważnych rzeczy do roboty, ale jak na razie to spokojnie mogę powiedzieć, że szykuje się RPG roku, a na PC ma szansę stać się grą roku. Wymagająca walka, prześwietna oprawa audio-wideo, naprawdę dużo ulepszeń w stosunku do poprzednika, który i tak był rewelacyjną grą na światowym poziomie. Ciekawi i trochę martwi mnie jedynie długość rozgrywki. Tomasz Gop mówił o 40 godzinach, recenzenci CD-A o 24. Komu wierzyć? Bądź co bądź, na pudełku W1 widniało imponujące 90 h, a dla mnie długość rozgrywki jest bardzo istotna. Chociaż, jakby mieli to przeciągać w sztuczny sposób, to nie ma czego żałował. Mimo wszystko na pewno nie skończy się na jednym przejściu (ani na dwóch), bo ścieżek wyboru jest tyle, że aby wszystko ogarnąć, trzeba przejsć grę co najmniej parę razy, a i tak wszystkie się nie odkryje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też po opcji ''uruchom grę'' tak długo wisi logo Wiedźmina zanim nastąpi faktyczny start gry ? Ogólnie na razie staram się dostosować jak najwyższe ustawienia grafiki do mojego sprzętu i zastanawia mnie czy SSAO(Screen Space Ambient Occlusion) jest faktycznie tak istotny dla rozgrywki ale przy tym obciążający kartę, tak jak mówi o nim readme ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem Edycję Premium, kurier dość szybko się sprawił.Wam tez tak wolno się instaluje?

Na DVD obok ścieżki dźwiękowej są materiały, które można zobaczyć w internecie, w pierwszej części można było zobaczyć sesje motion capture mogli dać coś takiego :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem Edycję Premium, kurier dość szybko się sprawił.Wam tez tak wolno się instaluje?

Na DVD obok ścieżki dźwiękowej są materiały, które można zobaczyć w internecie, w pierwszej części można było zobaczyć sesje motion capture mogli dać coś takiego :dry:

zależy to od napędu widocznie mi instalka,rejestracja itp niecałe 25 min zajęły, przynajmniej ost jaki dali jest całkiem fajny ale co do filmików na dvd to jeszcze nie sprawdzałem thx. za opinie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...