Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Orientuje się ktoś kiedy będą dostępne do ściągnięcia dodatkowe paczki językowe? Mam wersję z GOG i na tą chwilę do pobrania jest tylko angielski tekst i głos :huh: Innych języków brak. Czy na przykład wersje premium i kolekcjonerskie mają tak samo, czy tylko w cyfrowych jest ten problem?

Dla zainteresowanych gra działa płynnie na ustawieniach ultra (45-60 fps) z wyłączonym ubersamplingiem i SSAO na Athlon II x3 435 2,9 GHZ @ Phenom x4 B35, 2 gb ram ddr 3, radeon hd 6870 w rozdzielczości 1440x900.

Edytowano przez Squal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji z EMPiKa za 89,99 zł jest domyślnie język PL + dodatkowo można doinstalować ENG.

EDIT: W menu DLC są polskie napisy i głosy do ściągnięcia, wiec to zapewne sposób dla tych którzy mają wersję z dystrybucji cyfrowej.

beztytuuvvi.th.jpg

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Firestorm

To niestotne bo: http://www.metacritic.com/user/M_Stannard . To ten pan. Heh...zaraz zacznę szukać teorii spiskowych, bo dwie dyszki dla obu DA i 0 dla Wieśka to żenada... ciąg dalszy historii o ocenach na metacritics pisanych przez ludzi związanych z Bio? :wink:

Żarcik oczywiście, bo to raczej standardowy fanboy

Ktoś na GameFAQs już stwierdził, że to ten sam gość, który wywołał wcześniejszą aferę (pracownik Bio wychwalający DA2). Co zabawne, na forum Bioware'u (o, tutaj) już też powstał wątek na ten temat i ludzie się zastanawiają, czy to nie Bio/EA znowu coś miesza. Wątek, jak na razie, nie został zamknięty, więc chyba jednak to nie jest ich wina. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą: czy tylko mi nie działa metacritics? Wywala błędy kiedy wybiorę The Witcher 2, a widzę, że ocena graczy sukcesywnie idzie w górę. 3 godziny temu było 8,7 - teraz jest 9,4. Na Gamespocie 9,7 na podstawie ocen 75 graczy. Hype panowie, hype. Uzasadniony... trzymam kciuki za dobrą sprzedaż :)

EDIT: gamespot zaczął usuwać niektóre oceny :) Niektórzy widać nie zatrzymali się na jednej ocenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie działa metacritics - niestety większość ocen pisana przez graczy to oceny osób które nie grały, także narazie to rzeczywiście czysty "hype".

Zagrałem już z 10 minut - pierwsze wrażenia:

In minus:

- nie działa gamepad,

- nie da sie zmienić ustawień klawiszy w grze (trzeba z poziomu menu launchera gry).

In plus:

- gra jest rzeczywiście wymagająca - w ciągu 10 minut gry zginąłem z 5 razy :)

- grafika jest ładna, aczkolwiek styl jest specyficzny i zapewne nie każdemu się spodoba,

- polskie udźwiękowienie na duży plus jak na razie.

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FireStorm^ - z moich obserwacji wynika, że działają tylko pady zbudowane na bazie kontrolerów z X360 i\lub podobnie działające. Jedyne co można zrobić, to zacząć emulować pada tak, by działał jak ten z X360.

Ja emuluje DualShocka 3, i rozwiałem swoje wątpliwości :) Ta gra powstanie na konsole :P

Edytowano przez Graczdari91
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka mi się nie podobała ale chyba nowego Wieśka sobie kupie:D Na torrentach już zaczynają wystawiać działające kopie i dzieci narzekają na wymagania, brak seedów, wolne pobieranie, że nie warto inwestować kasy w tą gre i w CDP...

Edytowano przez Britann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A co innego złodzieje i piraci mają powiedzieć? Po za tym jeśli jedynka ci się nie podobała to tutaj też nie masz czego szukać. Wymagania wcale nie są takie olbrzymie jak się niektórym wydaje. Można grać spokojnie na wysokich oczywiście jeśli sie nie przesadzi z rozdzielczością.

A o to kurtka niebieskich pasów:

witcher2201105171254069.th.jpg

Posiada 3 sloty na ulepszenia i ma rewelacyjne statystyki na start. Dostępna dla tych co zamówili preorder Wiedźmina i dostali kod.

@DOWN

Nie masz neta? To zapomnij, bez niego nie pograsz... bywa, może pora wreszcie założyć?

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś upierdliwe DLC o którym warto wiedzieć przed zakupem? Na przykład takie, które wymaga posiadania internetu do rejestracji, instalacji, sejwowania, bądź wogóle grania w grę? Pytam, bo neta nie mam, a grę chętnie bym obadał, ale nie chcę sobie (po raz sam już nie wiem który) robić płonnych nadziei. ;)

TFFFU

Chodziło mi o DRM. :D

Edytowano przez nerv0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj piszą o Windowsie XP i o siódemce, a jak to jest z Vistą? Na tym systemie działa normalnie czy są jakieś zgrzyty?

Ja na swojego wiedźmina muszę jeszcze poczekać z dwa tygodnie - rodzice muszę mi z pl wysłać:D a co, nie będę w angielską wersję grać!:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Liczę, że nie nadaje się ono do "Pomocnej dłoni". Otóż, czy serwery rejestracyjne/aktywacyjne gry znów padły, albo zostały wyłączone?

Nevermind... Nie wiem co za *** wymyślił użycie w kluczu do gry takie znaki jak "I" i "1", które wyglądają po prostu identycznie! Do tego źle wydrukowane niektóre znaki również mogą sprawiać problemy, via "B" i "8", tudzież "V" i "U", ale ja miałem tylko problem z "I" i "1".

Edytowano przez proud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX W jedynce nie podobało mi się jedynie to, że tak beznadziejnie Wiesiek machał mieczem...

i tylko na tej podstawie piszesz, że jedynka ci się nie podobała ? bo machanie mieczem było brzydkie? dżizas .... no to ładne masz priorytety w doborze erpegów -,-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma m takie pytanie: jak zmierzyć ilość fps - ów w Wiedźminie 2 i w ogóle w grach? I drugie : ustawienia w wiedźminie 2 mam średnio wysokie i temp do 72 st przy 40% pracy chłodzenia.. Zmniejszać jakość czy zostawić?

IC 2 Duo E 8500 3,16

GTX 275

Ram 4 G

Vista 64

Do jedynki mam duży sentyment, w dwójkę dopiero zaczynam grać wiec się nie wypowiadam. Cieszę się ze ten sam aktor podkłada głos wiedźminowi-bardzo dobrze sprawdził się w części pierwszej. Mniej na razie podoba mi się sam Geralt i sposób zbierania przedmiotów, trochę za słabo czytelny ale może marudzę i się przyzwyczaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na Viście działa bez żadnych problemów.

2. Ad FPS -> Ściągnij frapas (www.fraps.com) - ilość FPS będzie Ci się wyświetlała na ekranie.

3. Na początku gry gdy musimy strzelać z balisty w wieżę polecam iść kawałek dalej za balistę i skęcić w prawo w stronę wozu z sianem - świetny easter egg związany z Assassin's Creed.

4. Niestety gra ma troche bugow - np. podczas finiszera nagle zupełnie zmienia się tło w kórym walczymy. Niemniej jestem pod koniec prologu i gra naprawdę mi się podoba - głównie przez wciągająca fabułę. Walka jest trudna, ale jak się trochę pokombinuje to można dać radę - nie da się tak jak w większości RPG polecieć na 5 wrogów, bo nas zabiją w 5 sekund - trzeba robić uniki, odskakiwać, uderzać znakami.

Efekt działania eliksiru kot to mistrzostwo - taki legalny wallhack z małym bonusem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Tesco :>

Gra kupiona, plakatu jednak nie dostałem :( Ale cena 80zł bardzo mnie cieszy.

Właśnie się instaluje. WErsja premium jest świetna, lepsza niż większość kolekcjonerek po 300zł... :)

Polecam wszystkim kupić grę! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj piszą o Windowsie XP i o siódemce, a jak to jest z Vistą? Na tym systemie działa normalnie czy są jakieś zgrzyty?

Ja na swojego wiedźmina muszę jeszcze poczekać z dwa tygodnie - rodzice muszę mi z pl wysłać:D a co, nie będę w angielską wersję grać!:D

u mnie na vista 64 hp na custom konfigu 20-30 fps w prologu z zamkiem mój PC w profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kurier dostarczył mi moją kopie (<333) czas na instalacje:D. Wersja premium mogłaby robić za wiele kolekcjonerek innych gier taka jest bogata:) tylko ta moneta taka mała jakaś, wydawała się większa na zdjęciach. Btw jakie macie papierowe postaci? Ja Geralta i Tris<33.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o rekompensacie w postaci koszulki? Mnie jak na razie strasznie się gram.pl muli.

Spróbuję zaraz uruchomić dwa pozostałe DLC, bo wczoraj nie wiedzieć czemu, kod był niby nieprawidłowy :D No i zagłębiam się dalej w I akt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że dzisiaj będą moje najlepsze urodziny z powodu premiery Wiedźmina 2... Niestety miałem pecha i dostałem wersje z uszkodzoną płytą DVD - konkretnie druga DVD, na której jest gra... Przebolałbym jeszcze gdyby uszkodzona była płyta z filmami...

Przyjdzie mi chyba poczekać chyba kilka tygodni, aż zostanie rozpatrzona reklamacja...

Jednak zastanawiam się nad innym rozwiązaniem. Czy mam prawo pobrać sobie DVD nr2 z internetu zamiast odsyłania mojej kopii z reklamacją? Jeśli tak, to może nie będę odsyłał, bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się czekanie jeszcze kilkunastu dni.

Najgorsze urodziny w moim życiu :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda otwartość świata w Wiedźminie 2? Jest to sandbox, czy swoboda jest jakoś ograniczona (np. niektóre lokacje dopiero od konkretnego momentu w fabule)? Pytam, bo rozważam zakup głównie ze względu na zamiłowanie do prozy sapkowskiego i gier sandboxowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...