Jump to content
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Recommended Posts

Ale gdzie są karty schowane i mapka? Ja w swojej nie mogę tego znaleźć :/

Mam grę, steelbooka, medal, figurkę i artbooka. Ale nie mam kart ani mapy :/

@Orchi

Kierowniku kochany... Czyżby hype wywołany przez Wieśka wszystkim Was oczy pozamykał? - Nie mogę pojąć czym się ludzie zachwycają w tej figurce, w każdym jej aspekcie czuć mały budżet. Nie oszukujmy się, nawet figurki od Ubi reprezentują wyższy poziom. Przy tej skali i rozmiarze, to jakość wykonania jest niedomówieniem...

PS. @SystemShockPL, jak kiedyś Cię spotkam, to masz u mnie browara.

To jest człowiek, który nie wstydzi się powiedzieć, że jakość produktu na który wydał ciężko zarobiony hajs jest nieakceptowalna.

Edited by Friedrich
  • Upvote 1

@kraven200

Karty i dodatkowa mapa były tylko w wersji na X1.

@Friedrich

Jaki hype, co hype ma tutaj wspólnego ? Na Boga wymień mi co w tej statuetce jest takiego uwłaczającego i nieakceptowalnego, bo oczy przecieram i nie wierzę w co czytam. Po czym czuć, że wykonana jest jak najniższym nakładem pracy i funduszy ? Rozumiem, że komuś może się coś nie podobać, ale takie porównania i epitety są zwyczajnie śmieszne. Wszędzie zachwyty tylko my polaczki jak zwykle szukamy dziury w całym. Nie podoba się, sprzedaj.

PS. Żeby stwierdzić, że ciężko zarobione pieniądze zostały wyrzucone w błoto najpierw trzeba samemu ocenić jakość produktu i stwierdzić czy ta jest faktycznie nieakceptowalna. Także nie wiem nad czym te zachwyty.

Edited by Orchi
  • Upvote 1

ufff...bo już myślałem :D

Co do figurki...nie jest idealna, ale nie jest zła. Jest ciężka, szczegółowa itd. Malowanie jest miejscami średni np. na ranie Gryfa jest to po prostu kwadratowa krew :D

Ale za taką cenę...świetna rzecz.

@Orichi

Nie kupiłem tej kolekcjonerki wyłącznie dla figurki, oraz nie mam zamiaru jej sprzedawać.

Ja rozumiem, że komuś może się podobać i będzie to dla niego arcydziełem, ale czy to, że jestem wymagającym klientem od razu czyni mnie "polaczkiem cebulaczkiem", który "szuka dziury w całym"? - Po prostu zbyt wielkie nadzieje miałem względem tej figurki patrząc na zdj. z sesji.

Na sam koniec dodam, że mając na uwadze niską cenę tej edycji, można jej parę rzeczy wybaczyć.

Peace!

PS. 0.01. Czy ktoś z was nabył już Kompendium Wiedzy o Świecie Wiedźmina wyd. Dark Horse? - Nie czytałem książek, i posiadam tylko drugą część gry, a zatem czy jest sens inwestycji w taką "pomoc"?

PS. 0.02. Trafił się komuś artbook z pomarszczonymi stronami? - Słyszałem o takich przypadkach. ;/

@kraven2000

Zgadzam się, ale tak jak wspomniałem wcześniej o figurkach Ubi - one również są tanie (ich cena jest zbliżona do Wieśka), ale prezentują zdecydowanie wyższy poziom, oto mi chodzi, że w tej samej cenie mogliśmy otrzymać coś ciut bardziej dopracowanego, ale wyszło jak wyszło.

Edited by Friedrich

@Orichi

Nie kupiłem tej kolekcjonerki wyłącznie dla figurki, oraz nie mam zamiaru jej sprzedawać.

Ja rozumiem, że komuś może się podobać i będzie to dla niego arcydziełem, ale czy to, że jestem wymagającym klientem od razu czyni mnie "polaczkiem cebulaczkiem",

Nie chodzi o bycie polaczkiem cebulaczkiem. Ale o to, że kupujesz samochód np. 5 letni za bardzo dobrą cenę ale narzekasz, że przecież są samochody nowe. Tylko, że kosztują np. 3 razy tyle itd.

Komuś się będzie figurka podobać, komuś nie. Ale narzekanie, bez tak naprawdę zwracania uwagi na cenę po prostu nie przystoi. A dlaczego uważam, że np. SystemShock nie zwraca uwagi na cenę? Bo narzeka, ale nie dociera do niego, że w tej cenie to wysoka jakość. Jest zaślepiony figurkami doskonałymi...przy nich ta z Wieśka wypada blado. Ale kosztuje 150 a nie 800zł :)

@up

yhm Kraven ja pisałem o tym już. Nakład tych kolekcjonerek jest tak duży bo przecież na cały świat to poszło. Przy takiej ilości egz to ta figurka powinna przyćmić te z Ubisoftu tak i to w tej cenie. Nie patrz na Polskę, bo była u nas taniej wydana. Miej "szerszy obraz całości" . To nie jest jakaś tania gra pisana przez kilku chłopaków z Lk Avalon na Amigę btw Królową maszyn do giercowania i znakomitego gameplayu swego czasu. To jest dużego nakładu EK, która się wyprzedała w krótkim czasie. Zobaczcie jakich astronomicznych cen życzą za nią sobie w Polsce i za granicą. Zmierzam po krotce do tego co pisałem , że powinna być arcydziełem w swej cenie - zachwycać detalami i jakością tak bym nawet ja się zamknął i nie skomentował.

Tak to mówię , że jest dobrze, a świetnie że ktoś pomyślał o biednych cebulakach i sprzedał ją tu taniej, by nawet nastolatek szorując na zmywaku w weekendy mógł sobie ją kupić. Btw niestety nie ma startu do Wiedźmina 1 EK, jak ją zobaczyłem za 200 zł + koszulka do tego to nie wierzyłem że tak można fajnie i dosyć tanio wydać swietną EK. Porównywanie kolekcjonerek do samochodów nie pasuje , chyba że je kolekcjonujesz i zwracasz na to samo uwagę co my w ich wydaniach.

Link

nasz Wiesław , czapki z głów, wszędzie na niego popyt jest mimo dużego nakładu.

@Orchi

Friedrich potwierdza co już powinieneś wiedzieć, jestem wymagający. Posiadam wielką kolekcje co czyni ze mnie pewnego degustatora jakby. Widziałem, miałem i wciąż posiadam przeróżne kolekcjonerki w przeróżnych cenach więc mam swoje wymagania. Mam na półce poziom kolekcjonerki jaki pokazali w 2007.

@Friedrich

Dzięki. Skorzystam jak będzie okazja. Trzeba być sobą i mieć swoje zdanie, a mam wyrobione przez lata i wiem co mogą na naprawdę zaoferować gdyby tak nie liczyli miedziaków. I tak świetnie , że dostaliśmy ja taniej. To jej ogromny atut. Więc zakupu nie żałuję.

Każdemu podoba się co innego. Inny zwróci uwagę na detale, drugi już nie. Najważniejsze jest to, by wiedzieć czego się oczekuje od danego produktu.

Edited by Errasmus
  • Upvote 2

Ktoś się spodziewał pozytywnej oceny od SS na temat figurki? Przecież on jest największym ich wrogiem. Dla niego każda, która nie kosztuje powyżej 500 PLN to śmieć. Chcę zobaczyć jego wielką kolekcję mega drogich figurek. Musi ich mieć naprawdę dużo, skoro podaje się za eksperta.

Ja jeśli miałbym się do czegoś na siłę przyczepić to twarz. Nie mnie jednak nie jest to coś na co będe spoglądał z bliska. Figurka prezentuje się prześlicznie. Zestaw szybko będzie nabierał na wartości. Współczuje tym, którzy będą ją chcieli teraz kupić sad_prosty.gif

PS. Każdy już przed premierą wiedział jak będzie wyglądała figurka. Skąd więc te zaskoczenia? Ja zawiedziony nie jestem, bo dostałem to co mi pokazywali od miesięcy.

Edited by Lucciver

Po niektórych tekstach spodziewalem się tragedii, a po rozpakowaniu figurki jestem zachwycony tym na co wydalem te 350zl. Wszystko prócz twarzy Geralta wygląda solidnie i ładnie, a i ta nie jest tragiczna. Może mam ciut lepiej pomalowany egzemplarz, bo prócz przygladania się szczególnie twarzy figurka wygląda w zasadzie bezbłędnie. Dorzucic do tego dobry materiał, świetną pozostałą zawartość i piękne opakowanie i jest pełna satysfakcja.

Ps. Ogon wypadł mi ze styropianu przy rozpakowywaniu, przy pakowaniu o nim zapomnialem...2cm i straciłby żywot od mojego kapcia :)

• Upvote 4

Szkoda tylko, że nie dorzucili tego listu ("Drogi Graczu...), który był obecny w E.K. dwóch poprzednich częściach, wtedy czułbym się już spełniony.

Jest liścik, w pudełku ze soundtrackiem.

Też pomarudzę trochę na figurkę. Wykonanie jest naprawdę super. Jest duża i ciężka, nie jakaś tam plastikowa. Tylko trzeba by ją lepiej pomalować tongue_prosty.gif zawsze zwracam uwagę na detale i boli mnie to co z nią zrobili :( I kompendium strasznie liche... Za to artbook jest świetny.

Edited by Vashj

@Lucciver

Jesteś tak przyzwyczajony do przeciętnej jakości za duże pieniądze , że piejesz z zachwytu nad każdą EK.

Pomyśl sobie wychodzi taki Mortal kombat X z ta samą figurka na pc, ps4,ps3, x360,x1. W cenach od 500 do 400.

Oceń to bez emocji.

Zwykłe kartonowe pudło na całość, przeciętnie wykonane, steelbook , figurka, komiks.

Naprawdę to jest warte 250 zł więcej niż zwykła edycja? Wątpię. W tych nakładach powinno to kosztować max 100-150 zł więcej i to wszystko.

Kolekcjonerki wychodzą od lat, ale większość tu piszących po prostu nie wie, lub nie pamięta. Za ile wychodziły kiedyś EK

Ktoś może widział np Warhammer Mark of chaos, duże pudło pełne różnych dodatków. Obecnie przy tych cenach dla naiwniaków czyli nas kosztowałaby 279 - 350 zł.

A jak wyszła na premierę to kosztowała przy zwykłej za 99 zł, jedyne 159 zł.

link

Przykładów jest mnóstwo ot choćby Świątynia pierwotnego zła już normalna edycja była bogata, ale Ek była świetna, zapakowana w wysyłce w specjalne czarne pudełko z napisem biały kruk i symbolem. W środku EK (numerowana) w specjalnym pudełku wypchana dodatkami jak np artbook, przewodnik, powieść a cena niecałe trzy dyszki więcej. To samo Arcanum, czy Emperor Battle for Dune.

A dziś co? 200-500-600 zł dopłaty za jakieś podrzędnej jakości gadżety. Lekko zsunąć klapki polecam z oczu. Podejść z rozsądkiem i bez emocji większych do oceny.

Dlatego napiszę ponownie Wiedźmin i Gothic 3 to wzór współczesnych kolekcjonerek dla nowo powstających. Za niewielka dopłatą syte dodatki. Jak mnie pamieć nie myli do Wiesia 1 jakies 69 zł , do gothic 69 zł również.

Może kubeł zimnej wody jeszcze, parę lat wstecz, mały artbook , przewodnik, jakieś nalepki, mapa, soundtrack , były norma i w zwykłych edycjach w tych grubych dvd pudełkach. Teraz dostajesz kod steam do wypożyczenia gry, w slim pudełku dvd , jak znajdziesz tam płytkę to możesz piać ze szczęścia. Czasem wydadzą premierową w bogatszym wydaniu, ale w tak znikomej ilości , ze po chwili chodzi po 300 zł. Przy takim obrocie spraw czemu przeciętne kolekcjonerki , nie maja kosztować pincet zeta?

• Upvote 1

PS. 0.01. Czy ktoś z was nabył już Kompendium Wiedzy o Świecie Wiedźmina wyd. Dark Horse? - Nie czytałem książek, i posiadam tylko drugą część gry, a zatem czy jest sens inwestycji w taką "pomoc"?

Ja właśnie dziś odebrałem swój egzemplarz i jestem mega zadowolony. Jest to swoista encyklopedia z masą tekstu, ale także z przepięknymi grafikami. Co prawda na razie książkę odłożyłem w kąt, bo pod jedną z ilustracji natknąłem się na przyzwoitego spoilera związanego z postacią Dzikiego Gonu, także radzę pomijać na razie czytanie cheesy.gif Czekam już tylko na limitowaną edycję Prima Guide'a i będę w zupełności usatysfakcjonowany :D

@SS

To polecam ci skończyć kupowanie gier i ich bogatych wydań.

Ja będę dalej kupował, nie ważne czy za 100 czy 500 PLN. Mieliśmy tu już takich co uważali, że stare znaczy lepsze. Wiesz jak skończyli? Część umarła ze starości, część zrezygnowała z hobby, kolejna cześć stwierdziła, że stare nie znaczy lepsze a pozostali wciąż żyją pod kamieniem :P

A od ciebie dalej ta sama śpiewka i 0 dowodów (zdjęć) na potwierdzenie tego jak dobrze się znasz np. w temacie figurek.

@Luc

Nic odkrywczego w temacie nie napisałeś. Nie podoba ci się film nakręć lepszy, nie podoba gra zrób lepszą. Podobne nudne frazesy czytałem wielokrotnie. Jestem konsumentem płace gruba flotę i wymagam.

Też umrzesz ze starości jak większość, za 20 lat będziesz piał na forum ze kupowałeś za 350 EK gry z mega odkrywczym gameplayem jak AC i Call of duty z figurka , artbookiem i soundtrackiem, a teraz za artbook i wisiorek bez figurki płacisz 500 z figurka 1000. Brak całkowity gier pudełkowych zapewne zwiększy koszta wydawania Ek. I co będzie? Będziesz kupował , bo będziesz w tym tkwił głęboko. Będziesz chciał dozbierać ulubione serie. A 20 latkowie na forum będę Cie wyśmiewać, dostają takie super kolekcjonerki w tak dobrej cenie i takie super hiper wisiorki i grę w pudełku a inni maja tylko elektroniczne. Napiszą podobną głupotę , że stare nie znaczy lepsze.

Owszem stare było lepsze, lepsze ceny, lepsze wydania, lepszy często gameplay. Zainteresuj się więcej branża gier i zmianami.

Ja nie jestem ani stary , ani nie żyje pod kamieniem, a wyrażam opinie.

Zanim zaczniesz opiewać jakość figurki Wiedźmina balladami, sprawdź docelowa cenę za granicą - 140 funta i 150 dolców. Napisz mi teraz czy jak za taka flotę ta jakość jest zdumiewająca czy jarmarczna.

O czym w ogóle piszesz? Mówię o wydawcach. Nie obchodzi ich wcale ile tu zarabiasz. Nowości kosztują tyle samo, a w szczegolności kupowane droga elektroniczną.

Zyłeś za granicą, wiesz ile co kosztuje i jak wygląda tam życie?

Czy też naoglądałeś się seriali i filmów?

Czy w ogóle zrozumiałeś o czym pisałem? Bo jak widzę wcale.

Zylem i zarabialem w funtach jako ciec w fabryce. Zarabialem 1000 funtow miesiecznie. Nowa plyta cd kosztowala 15 funtow.

W Polscr kiedys zarabialem 800zl a nowa plyta kosztowala 40zl.

Dla nich 150 funtow to grosze...to jak 150zl kiedy zarabiasz 3000zl. Dlatego skoncz jeczec ze oni placa za ta figurke 500zl. Bo owszem tyle placa...ale zarabiaja 5000zl.

A co do wydawcow...od lat wiadimo ze Polak placi za wszystko wiecej. W koncu bogaty z nas narod.

Ps. Nie moge edytowac...komorka.

• Upvote 7

Tak, 1000 funtów, od tego odlicz kilkaset na mieszkanie, zycie, opłaty i kupuj gierki po 150. Zejdź na ziemię. Mają lepiej, ale nie aż tak jak piszesz. Znam życie za granicą z autopsji. Obecnie, nie kiedyś.

140 funtów i 150 dolców to nie jest 500zł, a 800 i 600zł

Czy możesz się przestać ze mną kłócić , a spróbować zrozumieć o czym piszę??

800 zł i 600zł ek za granicą. Halo , dotarło w końcu. Taka cena w takim wielkim nakładzie na next geny i pieca. Ta figurka jakościowo powinna być w półce z figurkami za 800 zł. O tym piszę. To nie jest marny nakład 10 000 egz

A tak cenowo to w jakim pułapie ona by mogła być wydana oddzielnie?? To było pytanie.

Zgaduje 180? Poczytam tu opinii fachowców

Nie chodziło mi o przelicznik ich i naszych zarobków, ale pokazywałem cenę Ek, która powinna, a nie zawiera wysokiej jakości figurki z górnej półki cen rzędu 700-800 zł. Przy tak wielkich nakładach stać by ich było i wciąż by zarobili. Przecież ceny figurek są takie same w Polsce i za granicą. Mało , który widzę patrzy na to z innej perspektywy, a tak pytam się za ile podobna jakościowo byłaby wydana?

Ceny za figurki w polsce i za granicą takie same???? Dobra, dziękuję. Coraz więcej bredni.

Ja od teraz ignoruję co napisał SS. To chyba faktycznie jest jakiś troll i teraz się z nas śmieje. Co byśmy nie napisali, to za każdym razem, bez wyjątków to on ma "rację". Tłumaczenie i argumenty zdadzą się na nic.

Ja wracam więc do swoich "tandetnych" figurek, bo widać jestem ślepy skoro nie dostrzegam ich brzydoty.

Ja jednak jestem bardzo zadowolony, że tak brzydka, budżetowa i tandetna Ek Wiedźmina 3 mi sie podoba, a ludzie sie o nią zabijają. Widać, takich ślepców jak ja jest więcej na świecie. Mi to pasuje.

Następna obrzydliwa edycja z figurką będzie chyba przy premierze nowego Batmana. Chyba nic nie miało wyjść wcześniej?

• Upvote 3