Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

@SSPl

To taki trolling czy Ty tak na serio ? Nie wiem jak można było pomyśleć że to plastikowe ustrojstwo to batmobil z kolekcjonerki.

@ProjectCars

Ja swoją limitkę odebrałem w RTVEuro. Metalbox piękny, ale "książeczka By racers 4 racesr" bardzo kiepska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Bo ja wiem, czy tak z figurka ciekawsza? Robią z nas kolekcjonerów gier, kolekcjonerów figurek na silę. Meczące się to robi. Kup autko za 850 , bądź figureczke za 500.

"Robią z nas na siłę"? Ktoś cie zmusza? To może przestań to kupować jak bezmyślny leming?

Ja kupuję to co chcę. Jak mi sie jakiś zestaw nie podoba to kupuję inny albo wcale. Nikt mi nie wyrywa pieniędzy z kieszeni.

Naprawdę, nie wiem czy trollujesz, czy mówisz serio. Obstawiam jednak, że jesteś trollem.

Pan "wielki kolekcjoner" widać kupuje co popadnie bo go "zmuszają". Nie ma własnego zdania i wolnej woli...

Nie wiem jak ty, ale ja nie jestem kolekcjonerem gier a właśnie edycji kolekcjonerskich itp. Gry kupuję bo jestem GRACZEM. No chyba, że patrzysz na swoje konto Steam (albo inne), widzisz ilość gier i sobie myślisz - ale ze mnie kolekcjoner gier.

Co do batmobilu i tego filmu. Dobrze, że się nie zdecydowałem na tę zabawkę. Tandeta na każdym kroku. Szczerze to wstydziłbym się to postawić na półce, bo w niczym nie przypomina batmobilu. Prędzej znajomi by się zastanawiali, co to i z czego, nim rozpoznali w tym pojazd Mrocznego Rycerza. Cena to już w ogóle z tyłka wzięta, za taki słaby, trzeszczący kawałek plastiku...

Edytowano przez Lucciver
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do batmobilu i tego filmu. Dobrze, że się nie zdecydowałem na tę zabawkę. Tandeta na każdym kroku. Szczerze to wstydziłbym się to postawić na półce, bo w niczym nie przypomina batmobilu. Prędzej znajomi by się zastanawiali, co to i z czego, nim rozpoznali w tym pojazd Mrocznego Rycerza. Cena to już w ogóle z tyłka wzięta, za taki słaby, trzeszczący kawałek plastiku...

Proszę Cię :D

To nie jest model z Batmobile Edition, a "chińska miniaturka" Batmobilu wyprodukowana przez firmę Mattel. Można to kupić na wszelakich amazonach czy ebayach - http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=SDCC%202014%20Comic%20Con%20Exclusive%20Mattel%20Arkham%20Knight%20Batmobile%20Batman%20NEW%20PRESALE&_itemId=201093597153

Model z kolekcjonerki zostanie wykonany przez Triforce ( nie mogę być pewien, ale można zakładać ze względu na tą firmę, że będzie to wykonane bardzo dobrze ), w dodatku model ten będzie znacznie większy niż to coś na owym filmie ( długość 36 cm, szerokość 18 cm, wysokość 12 cm ) do tego podstawka w formie talerza o średnicy 43 cm, i bez żadnego pionka ala batman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi napisałem to w formie pytania. Nie retorycznego gdybyś miał wątpliwości.

Nie znalazlem nigdzie tego batmobilu oprócz tego z linku. Co do ceny sam pokazałeś - 100$ minimum gdzie licytują. Więc takie tanie to nie jest. Jest za to podobne do tego z obrazka. Jako że mam już dość figurek, była w 2 i 3 ek, więc zamówiłem z batmobilem

@Lucciver

Pisałem już że nie jestem kolekcjonerem figurek. Nie interesują mnie te przeciętnej jakości figurki wciskane nam na siłę jako zapchajdziurę. Ceny przy ciut lepszej jakości idą od 450 zl. Jeszcze 2-3 lata i większość zapomni , że za 200 - 300 zł tez można wydać ek.

Szacunek więc w stronę Blizzarda. Kolekcjonerki podobnych formatów, świetnie stoją na półce. Bez żadnych figurek, windujących cenę do 500 i więcej. Figurki jak ktoś zbiera ok , ale niech sprzedają oddzielnie ja do np do AC. Reklamując razem z grą.

Jakoś nikt kolekcjonującemu figurki nie wciska gry na silę. Bo musi tak być.

Czy faktycznie miałbyś problem kupić EK bez figurki za 200zł i dokupić sobie figurkę za 300 zł? Albo i drożej skoro takim fanem ich jesteś.

Ja zbieram kolekcjonerki ulubionych gier i niestety jestem skazany na figurki. Więc powiem - litości tak mało materiału growego mają , że figurka to podstawa, dlc, artbook wielkości zeszytu 16 str i soundtrack do pobrania.

Co do zakupów to nie kupuję jak leming wszystkich ,dużo "dzięki" też tym przeciętnym figurkom zwyczajnie odpuszczam. Więc nie wpadaj w histerie ilekroć razy napiszę coś nie pozytywnego o figurkach. Mogą mi się nie podobać i mam do tego prawo.

ps Mgs 5 choć wygląda tandetnie , tym razem figurka ręki , niezwykle oryginalne to i tak kupię. Jedna z moich ulubionych gier, które zamierzam posiadać w najlepszych EU edycjach

Edytowano przez SystemShockPl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozkminy z siedzenia:

pudełka PC są większe od konsolowych. Ciekawie mnie, jak ten "problem" rozwiążą w Wiedźminie. Albo książeczki konsolowe będą grubsze, albo czcionka i screeny będą mniejsze. Nie widziałem też jak to będzie upakowane. Czy w pudełku z grą, czy obok, w tym rękawie ochronnym, jak to edycje Wieśka miały.

Ktoś coś moze wie na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SSP

A dlaczego mam płacić 200 PLN za EK i dopłacać 300 za figurkę skoro mogę mieć obie rzeczy za 300 PLN w jednej edycji?

Z AC ubi nie sprzedaje osobno figurek z EK.

Seria AC ma figurki i nie windują one EK do 500 PLN i więcej. Black flacz czy unity były do 300 PLN.

MGS5 - oryginalna tandeta... No i jak widzisz - jest popyt, jest podaż. Oni wiedzą, że ktoś taką tandetę kupi więc produkują jej coraz więcej. Dlatego też np. w wypadku Call of Duty dostajemy bardzo słabe edycje + jedna naprawdę duża ale strasznie droga.

PS. Nie wiem czy "ciut lepsza jakość figurki" to dobry argument, żeby płacić za nią od 450 PLN. Za taką kasę to jakość w porównaniu do "tanich" figurek powinna być już wywalona w kosmos.

A wniosek do całej tej naszej (BEZCELOWEJ) dyskusji jest taki, że jaka edycje by nie była to tak my, czy ktoś inny ją kupi a tym samym zachęci producentów do wypuszczania następnych. Możemy psioczyć ile chcemy a się to nie zmieni. Nie ma czegoś takiego jak - dla największych fanów. Jest tylko - dla kasy. Dodają do edycji to co się najlepiej sprzedaje i na co liczy większość. Ty jesteś w mniejszości więc się tak naprawdę nie liczysz. Jedyne co możesz zrobić to nie kupować. Nic to nie zmieni, ale będzie to twoja decyzja i nie będziesz musiał narzekać, że "musiałeś" kupić edycję z figurką (czy czymś innym).

Co do Blizzarda to jednak bym go na piedestale aż tak nie trzymał. Może i edycje ma ujednolicone i ładne, ale ceny są zazwyczaj sporo większe, niż w bogatszych zestawach (i lepszych). Oczywiście tutaj można się licytować co dla kogo jest lepszym zestawem itd, ale to już przerabialiśmy.

O i tak jeszcze odnośnie sprawy figurkowej. Obecnie nie musisz kupować edycji z figurką. Kupuj sobie tylko grę a z np. Amazon artbook. Obecnie z prawie każdą grą wychodzi gruby artbook i/lub poradnik do gry. Będziesz szczęśliwszy a figurki nie będą ci półek "zaśmiecać".

Cytując ciebie - "Czy faktycznie miałbyś problem kupić grę bez "dodatków" za 200zł i dokupić sobie artbook za 100 zł? (wersja odpowiednio dopasowana wink_prosty.gif

Takowy zestaw byłby idealnie skomponowany pod twój gust. Wilk syty i owca cała smile_prosty.gif

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Moje podkreślam oczekiwania co do figurki są naprawdę wysokie. Figurkę ,którą nie wstyd mi postawić na półce to te od cen 900 zł wzwyż. Mnóstwo detali i dopracowane (titanfall tu poszli na całość). Ten tani masowy chłam , który zalewają większość kolekcjonerek wstyd mi eksponować. Za tą kwotę mogą dołączyć naprawdę niezłe materiały związane ściśle z grą. Przecież te figurki są i oddzielnie, często je widuje po 80-100 zł.

Z pewnością będą wypuszczać takie edycje, przecież wypowiada się tutaj najwięcej zainteresowanych figurkami. Reszta milczy.

Zakup figurki oddzielnie, a zakup artbook , soundtrack nie podchodzi mi już pod kolekcjonerstwo gier, a dokupywanie dodatków do nich, a tego też nie robię. Preferuję całość w boxie zbiorczym z grą.

Stąd wypowiadam się , że schodzi to na psy.

Figurkowe szaleństwo zaczął chyba ubisoft na potęgę.

Jak pisałem dzięki nim , nie kupuje każdej ek, na wydanie Dying light nawet nie spojrzę chyba , że będzie po 50 zł. Zamiast tak tandetnej figurki mogli poprawić jakość pozostałych materiałów. A tak uznali, że lepiej wszystko po trochę bez jakości.

Blizzard jak najbardziej. Przecież gra na premierę kosztuje ok 200 zł. Za dopłatę 150 zł dostałeś bogatą kolekcjonerkę Diablo 3 w ładnym pudełku. Ceny dodatków ek z 229 spadają szybko do 160 i moim zdaniem warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będą wypuszczać takie edycje, przecież wypowiada się tutaj najwięcej zainteresowanych figurkami. Reszta milczy.

Tym mnie ująłeś bo właśnie wyjaśniłeś cały fenomen figurek. Najwięcej jest ludzi którzy ich chcą, reszta jest bierna albo ma to w tyłku. Dlaczego więc producenci mają dodawać do edycji coś co może zainteresować tylko mniejszość? Po za tym jak fani np. artbooków mają dostać to czego chcą skoro zachowują milczenie? Producenci czytają fora i zbierają informacje od graczy - czego ci chcą. Jak mogą zebrać informacje od ludzi, którzy czegoś oczekują, ale nie mają nic do powiedzenia w tej kwestii?

To nie jest tak, że nagle sobie wymyślili figurki w niemal każdej edycji. Przez lata zbierali informacje o tym czego ludzie oczekują i co najbardziej chcieli by dostać. Skoro figurki wygrały to sprawa jest prosta.

Pokaż mi proszę swoją kolekcję wysokiej klasy figurek. Skoro się tak dobrze na tym znasz to zakładam, że masz ich sporo a nie tylko tą z EK Titanfalla. Ona z resztą sama w sobie też nie jest wcale rewelacyjna... Problemy z "rozpuszczającymi się" postaciami są dosyć powszechne w jej wypadku. Wystarczy poczytać.

Po za tym kogo tak naprawdę stać na figurki za ponad 500 PLN? Jeśli kupuję TYLKO je to ok, mogę sobie od czasu do czasu na nie pozwolić. Jednak kupowanie edycji za 300 PLN i dopłacanie do niej ponad 500 PLN to jednak wydatek ponad polskie realia. No chyba, że pracujesz za granicą i kupujesz w Polsce...

DL zakładam, że nie miałeś nawet w rękach, skoro mówisz o tandetnej jakości. Opinie o figurce są naprawdę dobre, nie tylko w Polsce. Oczywiście nie ma porównania z figurkami za ponad 500 PLN...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta durna dyskusja się w końcu skończy? Od x-stron SSP zdania nie zmieni, inni też.

Figurki to jednak najprostszy sposób na dodanie czegoś do kolekcjonerki. Nie trzeba się tu wysilać. Przeskanujmy bohatera/postać z gry, zróbmy z niej figurkę i główny element gotowy. Dołóżmy steelbook, artbook, może soundtrack na płycie, zapakujmy i kolekcjonerka gotowa.

[CIACH] o tandetności figurek w kolekcjonerkach to debilizm. powtórzę- nikt mi wciśnie, ze figurka za 500 zł jest lepsza od figurki za 100 zł. O problemach figury z Titanfalla słyszałem i mam potwierdzenie, ze zaczyna się rozpuszczać. Ktoś wydał 800 zł (odejmuję po stówce za grę i artbook) na coś, co zaczyna się psuć. Idealność figurki za 800 zł w najczystszej postaci.

Edytowano przez Stillborn
Nie przeklinamy [Stillborn]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucciver

Miałem w ręku Dying light. Cała edycja nie podeszła mi do gustu. Jako że fanem Dead island nie jestem , zostawiłem tematt

Titanfall i rozpuszczające się postacie? Co masz na myśli? Moja stoi w pudle zapakowana fabrycznie. zaglądałem do niej, ale nic się nie działo.

Co do figurek nie doczytałeś mnie uważnie, kompletnie mnie nie interesują, znam bardzo dobrze kolekcjonerów (dwóch) figurek i gier. Sam się wypowiadali na ten temat. Jakiś czas temu na allegro jeden z nich wyprzedawał kolekcje figurek ubisoftu i itp kolekcjonerek. Wciąż regularnie wystawia te które nie uznaje w kolekcji.

Sam natomiast kupiłem figurke Lary croft i Solid Snake. Więcej nie potrzebuję. Kolekcjonerki pokroju Crysis 2 , SKyrim, Titanfall zabierają za dużo miejsca. Kiedyś zrobię update profilu to będziesz wiedział jakie ek posiadam.

Pewnie zbierali informacje, na szczęście niektóre firmy wydające ek idą własnym torem.

@TomcioM

Figurek nikt Ci nie wciśnie. Ale faktu tym nie zmienisz, że taka za 100zł , za 500 wygląda szczegółowo i ma mase detali

Masz tu prosty przykład

link

a droższe o 200zł

link

link

Nie jestem ekspertem , ale różnice widać gołym okiem. Czemu jej nie dodali w Aliens colonial marine. Byłaby to osłoda dla tego zmarnowanego potencjału , za który wysłałbym ich na galery.

Dlaczego debilizm? Chcą bardzo dużo w stosunku do tego co oferują przy tak wielkich nakładach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dlaczego porównujesz figurki z action figures (figmy). To są całkowicie oddzielne produkty, które to osoby bez bladego pojęcia wrzucają do jednego worka z napisem figurka.

Wiadomo, że action figure nigdy nie dorówna jakością figurce, czy statuetce.

Z Titanfalla mamy figurę z dioramą. W wypadku figurek z AC mówimy o figurce/statuetce. Tomb raider dawał nam action figure / figmę Lary Croft.

Skoro kupiłeś Snejka i Larę to posiadasz action figures, nie figurkę w czystej postaci. Takowe nie posiadają widocznych lub zamaskowanych stawów, dzięki którym można je ustawić w dowolnej pozycji.

Różnica jest ogromna i to nie tylko pod względem wykonania ale i ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie kupiłem tych action, chodziło mi tylko o jakość wykonania pomiędzy tymi za 100 , a tymi za 300.

Królowa obcych to też action? wydawało mi się że tylko ta Lara.

Porównanie tyczyło się do tej figurki za 100 zł do tych za 300 zł. Wcześniej było post , że różnicy w wykonaniu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wszystko dobrze, fajnie ale koszyk mi się scrashował w momencie dokonywania płatności i potem już mnie nie wpuściło icon_frown.gif (z tego co wiem, to nie tylko ja tak miałem). I w efekcie mimo, że wrzuciłem to do koszyka jak tylko się pojawiła taka możliwość, to znowu cdp.pl pokazało że ma klientów gdzieś uznając że liczy się wpłata a nie dodanie do koszyka (mimo innych informacji wcześniej, co byłoby logiczne zwłaszcza w sytuacji gdy strona padła i dalej jeszcze świrowała). Przykre - tak jak teraz miał być to mój pierwszy od długiego czasu zakup u nich, tak teraz jestem pewien że nic u nich już nie kupię, dopóki ich nastawienie do klienta się nie zmieni, a pewnie nie stanie się to szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vashj

Próbowałaś wylogować się i zalogować ponownie? Ponoć paru osobom udało się w ten sposób dojść do płatności (mi niestety nie, ale może będziesz miała więcej szczęścia ode mnie).

Edytowano przez Acererak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...