Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Co do samego tematu. Chodzi wszystkie zbliżające się i stare edycje kolekcjonerskie. Które zapowiadają się fajne, które były słabe itd. Postaram się opisywać (w miarę możliwości) jakie były edycje i ich zawartość wraz ze zdjęciami.

Nie wiem ile osób o tym wie ale Dead Space 2 doczeka się bardzo fajnej edycji kolekcjonerskiej. Ja na pewno ją kupie więc jak chcecie wiedzieć coś więcej to daję linka.

http://www.ultima.pl/s_pictures/71/72/009502-02.jpg

Edycja kolekcjonerska zawiera:

* specjalne opakowanie

* miniaturowa replika Plasma Cutter Gun

* scieżka dźwiękowa z gry na CD

* 3 litografie

* dodatkowy kombinezon (Unithology Suit) i broń (Force Gun) do ściągnięcia.

Cena ok 200 zł (nie całe) za wersje PC

Edytowano przez CriX
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj więc zdjęcia jak u ciebie wyglądają te edycje. Najlepiej zrób tak żeby było widać jakie elementy wchodzą w skład. I napisz co to dokładnie jest. Od ciebie najbardziej interesuje mnie Wiedźmin i Gothic 3. Tak więc czekam.

UPDATE

Zgodnie z obietnicą - dwie pierwsze pozycje.

Bioshock

-------------

Pudełko z całą zawartością:

pb090498.th.jpg

Metalowe pudełko z grą Bioshock, a obok figurka Big Daddy wykonana z żywicy (czy jak to się tam zwie).

pb090501.th.jpg

Ponownie metalowe pudełko z grą a obok pudełko z: Maging off DVD i soundtrakiem.

pb090503.th.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Bioshock 2

-------------

Pudełko zbiorcze

pb090508.th.jpg

Pudełko właściwe (wspaniale wykonana grafika)

pb090511.th.jpg

Wygląd pudełka w środku. Ten rulon po lewej zawiera 3 świetne plakaty które można znaleźć na ścianach w grze (wydrukowane na kredowym papierze - coś rewelacyjnego) i pudełko z grą po prawej.

pb090517.th.jpg

Tak wyglądają te 3 plakaty (nie miałem jak ich rozprostować więc zdjęcie zrobiłem na podstawie wydruku na tyle pudełka)

pb090522.th.jpg

Od lewej: Stylizowana na płytę winylową płyta CD (czuć ścieżki z wierzchu a strona do odczytu jest czarna - rewelacyjny pomysł) i płyta winylowa - obie zawierają ścieżkę dźwiękową z gry.

pb090526.th.jpg

Artbook z gry w twardej oprawie i bardzo gruby. Coś wspaniałego bo zawiera olbrzymią ilość grafik w super jakości.

pb090532.th.jpg

Dwie przykładowe strony

pb090534.th.jpgpb090538.th.jpg

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobała zawartość Edycji Kolekcjonerskiej pierwszej części Stalkera - metalowa puszka przypominająca zabezpieczenie przed materiałami radioaktywnymi, leki popromienne, mapa Zony...

(( EK Stalkera:Cień Czarnobyla ))

Wtedy zamierzałem sobie ją kupić, ale nic z tego nie wyszło :)

Ostatnio widziałem też w sklepie Edycję Kolekcjonerską Avatara, ale tam (chyba) była tylko figurka postaci z filmu (nie przyglądałem się dokładniej opakowaniu).

Edytowano przez Tomada
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na kolejną dawkę edycji kolekcjonerskich.

Avatar

-----------

Pudełko zbiorcze

pb100485.th.jpg

Gra wraz z figurką. W pudełku z grą znajduję się również kody pozwalające pobrać dodatkowe elementy do gry np. broń.

pb100487.th.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------

Dragon Age Origins

----------------------

Metalowe pudełko zbiorcze. W środku znajdują się jeszcze kody pozwalające pobrać dodatkowe przedmioty i np. dodatkową postać.

pb100491o.th.jpg

Wydrukowana na materiale bardzo fajna mapa świata Dragon Age.

pb100495.th.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------

Far Cry 2

------------

Pudełko zbiorcze

pb100498.th.jpg

Pudełko z grą i płyta Making of (tworzenie gry)

pb100501.th.jpg

Artbook

pb100503.th.jpg

Dwustronna mapa

pb100507.th.jpg

Plakat z gry, a po drugiej stronie mapa

pb100510.th.jpg

Koszulka z logo gry

pb100513.th.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Command & Conquer: Wojny o Tyberium (wersja GDI)

----------------------------------------------------------------

Pudełko zbiorcze

pb100537.th.jpg

Duża podkładka pod mysz

pb100540.th.jpg

Płyta z grą, płyta z bonusami i bardzo obszerny poradnik do gry

pb100543.th.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz jedna z najlepszych edycji kolekcjonerskich, które kupiłem z bratem.

King's Bounty: Legenda

-----------------------------

Drewniana skrzynia na całość (numerowana)

pb100516.th.jpg

Płyta z grą

pb100519.th.jpg

2 Artbooki

pb100522.th.jpg

Przykładowa strona z małego artbooka

pb100526.th.jpg

Przykładowa strona z dużego artbooka

pb100524a.th.jpg

Talia kart z postaciami z gry

pb100530.th.jpg

Bukłak na wodę z logo gry (nie przecieka bo sprawdzałem i wykonanie jest solidne) i sztylet z logo gry (do otwierania listów)

pb100534.th.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli ktoś ma edycję kolekcjonerską gier: Gothic 3, Wiedźmin, Heroes of might nad magic V, Fallout New Vegas to proszę o zdjęcia.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dobry temat, by o tym napisać :rolleyes: planuję sobie kupić jakąś kolekcjonerkę na święta - taki prezent dla samego siebie :happy: i tu przydałoby się rozeznanie w grach mających premierę gdzieś w grudniu i które będą miały edycję kolekcjonerską (a gdyby już było wiadomo, jaka ona będzie to jeszcze lepiej) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam skryte marzenie na kolekcjonerske Deathspanka. Wiem, wiem, że to mało prawdopodobne z tej racji, że gry jak na razie nie ma w ogóle w wersji pudełkowej, ale póki ktoś tego kategorycznie nie zaprzeczy, do tego czasu wstrzymam się z kupnem Deathspanka. To samo z Monkey Island. Ron Gilbert 'RZONDZI'!

Natomiast jeśli chodzi o TW2, też rozmyślałem nad tym, aby to ona była pierwszą kolekcjonerką w mojej kolekcji (nie przepadam za wydawaniem pieniedzy na rzeczy drogie które omen nomen oprócz papierka z grafikami koncepcyjnymi nie mają nic więcej do zaoferowania) z racji figurki, ale niestety jak kolega wyżej napisał, taka wersja u nas nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż obecnie przeżywam żałobę po edycji kolekcjonerskiej Two Worlds 2 to i tak postanowiłem zaktualizować temat.

Na pierwszy ogień idzie jedna z najlepszych obecnie polskich edycji kolekcjonerskich (Two worlds 2 nie istnieje więc nie ma porównania).

Call of Juarez: Więzy Krwi

-------------------------------

Drewniana zbiorcza skrzynka

pb120486.th.jpg

Czapka z logo gry

pb120493.th.jpg

Pudełko z grą. Wbrew pozorom jest tu coś więcej, mianowicie w środku znajduje się Call of Juarez 1, 2, soundtrack i bonus CD

pb120496.th.jpg

Koszulka

pb120498.th.jpg

Piersiówka z logo gry i zapalniczka typu zippo też z logo gry.

pb120501.th.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Heroes of Might and Magic Kolekcja Wszech Czasów

-------------------------------------------------------------

Pudełko zbiorcze

pb120505.th.jpg

Koszulka z rogatym demonem :D

pb120508.th.jpg

Bardzo gruby artbook w twardej oprawie

pb120511.th.jpg

2 przykładowe strony z tego artbooka

pb120514.th.jpgpb120517.th.jpg

Bardzo gruba instrukcja do wszystkich gier z serii (również w twardej oprawie)

pb120521.th.jpg

Karty do Tarota z grafikami z gry

pb120524.th.jpg

Pudełko z grami - Heroes 1,2,3,4,5, soundtracki (kilka płyt)

pb120525.th.jpg

Wspaniały plakat (z drugiej strony postaci z Heroes V)

pb120531.th.jpg

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Settlers 7: Droga do Królestwa

-----------------------------------------

Pudełko zbiorcze

pb120538.th.jpg

Figurka osadnika

pb120541.th.jpg

Pudełko z grą

pb120545.th.jpg

A tu coś niezwykłego. Opakowanie to zawiera 3 saszetki z nasionami i instrukcjami. Dzięki temu można sobie zasadzić 3 różne zboża i poczuć się jak Osadnik :D

pb120550.th.jpgpb120548.th.jpg

Soundtrack

pb120553.th.jpg

Dwustronny plakat przedstawiający wszystkie jednostki w grze

pb120555.th.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Metro 2033

------------------

Ogromny plecak robiący za "pudełko zbiorcze"

pb120564.th.jpg

Tajemnicza torba

pb120567.th.jpg

a w niej:

Maska przeciwgazowa z filtrem

pb120569.th.jpg

Powieść Metro 2033

pb120573.th.jpg

Pudełko z grą

pb120575.th.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejna militarna edycja kolekcjonerska

STALKER: Czyste Niebo

-----------------------------

Torba zbiorcza

pb120579.th.jpg

Koszulka

pb120582.th.jpg

Artbook

pb120585.th.jpg

Przykładowa strona z Artbooka

pb120588.th.jpg

Pudełko z grą i soundtrackiem

pb120591.th.jpg

Naszywka, naklejki z symbolami frakcji, mapka zony i gratis co dostałem - nabój na smyczy z logiem gry

pb120594.th.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy okazji podziękowania dla HammerHead'a za pomoc przy wyborze tytułów do sfotografowania. :D

Jeśli się nic nie zmieni to na to wygląda że w Polsce wyjdzie tylko Codex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja kolekcjonerska Assassins Creed Brotherhood wychodzi w kilku wersjach; Codex, Auditore oraz Collector's(z doktorem lub tym pajacem :laugh: ). Które ukażą sie w Polsce, bo miałbym ochotę na kolekcjonerkę? :wink:

Wyjdzie tylko edycja Codex.Te pozostałe 2 nie ukażą się w Polsce,ale będziesz mógł je sobie sprowadzić z UK :smile:

Czyli to co dokładnie powiedział ci CriX :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Codex na Pc to 149 zł - Cenega.pl i Ultima.pl a na Gram.pl 159zł. Mam nadzieje że premiera będzie faktycznie w 2011 a nie wcześniej bo obecnie funduszy na nią brak... życie. A na horyzoncie czekają jeszcze kolekcjonerki Dead Space 2, Crisis 2, Dragon Age 2 i jeszcze jakieś pewnie będą ale te muszę mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że nie mam żadnej kolekcjonerki, bo zwyczajnie jakoś szkoda mi kasy - wolę kupić sobie parę gier nie-kolekcjonerek, niż edycję z bajerami typu noktowizor, czy samochód zdalnie sterowany :P Kiedyś byłem już o krok od kolekcjonerki Far Cry 2 (swoją drogą w Saturnie była bardzo tania, bo za 149 zł), lecz zobaczyłem na półce obok jakąś grę z taniej serii i nabyłem "zwykłego" FC2 za 99 z; + grę z Extra Klasyki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam z bratem tylko jedna kolekcjonerkę, a mianowicie Fallout 3. W sumie to nie ciągnie mnie jakoś żeby je kupować ale akurat była wielka promocja w Empiku i kupiliśmy ją z bratem za 70zł(więc się opłacało i to bardzo). Teraz mamy chętkę na kolekcjonerkę AC:Brotherhood, też nie jest jakaś bardzo droga więc można się pokusić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak jest. Wszystko sprowadza się do ilości posiadanych funduszy. Obecnie z bratem bardzo cierpimy bo roboty nie ma i przez to przegapiliśmy Fallout New Vegas edycję kolekcjonerską. Jak jest robota to staramy się tak funduszami rządzić żeby było i na życie (rachunki - ech...) i na gry/hobby.

Wracając do kolekcjonerek to sobie zobaczcie jak wyglądają zwykłe gry na półce, a jak kolekcjonerki. Chyba jest różnica? Po za tym nie raz w kolekcjonerkach znajdują się bardzo fajne rzeczy.

Porównanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy można nabyć gdzieś jeszcze edycję kolekcjonerską Call of Juarez: Więzy Krwi?

Jeżeli tak, to bardzo bym prosił o linka.

Prosisz masz.

http://granatnik.pl/index.php?p740,call-of...-kolekcjonerska

Jak na razie chyba nigdzie więcej jej nie znajdziesz. Oczywiście możesz sprawdzać czy ktoś sprzedaje ją na allegro ale nikłe szanse. Radzę się tez śpieszyć bo może niedługo zniknąć a wtedy klops...

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nigdy nie kupuję kolekcjonerskich wydań. Raz, że szkoda mi kasy na takie coś, dwa, że niektóre ceny takich edycji są mocno przesadzone, a trzy, jakoś nie bawi mnie postawienie figurki/przeczytanie artbooka z danej gry. Liczy się zawartość płytki, a nie te wszystkie dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie poczujesz się jak kolekcjoner. Nie masz żadnej kolekcjonerki więc nie wiesz jak to jest. Nigdy nie pochwalisz się swoja kolekcją kolegom ani nigdy nie będziesz posiadał czegoś oryginalnego. Wiadomo że nie każdy musi od razu kolekcjonerki kupować ale ktoś kto tego nigdy nie zrobił nie zrozumie jakie to uczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że szkoda mi kasy na takie coś, dwa, że niektóre ceny takich edycji są mocno przesadzone,[...]

A ja muszę ten mit zdementować, bo kupienie edycji kolekcjonerskiej nie zawsze wiąże się z wydawaniem jakichś bajońskich sum. Sam mam w swojej kolekcji kilka specjalnych wydań różnych gier, ale za żadną z nich nie zapłaciłem więcej niż 60 zł. Jak to możliwe? Wystarczy nie rzucać się od razu do sklepu po ich pojawieniu się w sprzedaży, bo napaleńców gotowych wydać 150 czy 200 zł na większość gier nie ma wielu, tylko cierpliwie poczekać na jakąś naprawdę niezłą okazję w sklepie internetowym, czy giermasz CDP. Oczywiście tych najbardziej poszukiwanych, "białych kruków" (chociażby Stalker: Cień Czarnobyla czy Gothic 3) w taki sposób się nie zdobędzie, lecz można wzbogacić swoją kolekcję o kilka tytułów w nadzwyczajnej oprawie.

Mi dzięki takiej postawie udało się zdobyć edycje specjalne Frontlines i Saints Row 2 po 30 zł, EK Mass Effect za 40 zł, kolekcję wszech czasów Neverwinter Nights (60 zł), "kolekcjonerską" chyba tylko z nazwy, bo trudno bonusową płytkę i marnej jakości koszulkę uznać za wartościowe dodatki, Red Orchestrę (15 zł) i również "kolekcjonerskie" zbiorcze wydania tytułów z serii Hitman i Prince of Persia (po 40 zł) ze sporym poradnikiem i paskudnie się sypiącym oraz brudzącym płyty czarnym materiałem w komplecie :tongue:

Warto jeszcze dodać, że rodzimi wydawcy standardowymi edycjami rozpieszczali nas do niedawna tak bardzo, że edycja kolekcjonerska była już tylko sztuką dla sztuki. Jako przykład można podać choćby Alone in the Dark, czy Wiedźmina.

Edytowano przez Kakolukia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kilka tytułów można kupić ale tych najlepszych inaczej jak podczas premiery nie zdobędziesz. Szansa na dostanie najlepszych tytułów po premierze jest znikoma. Niektóre tytuły wychodzą w tak znikomej ilości że wydanie nawet tych 200 nie jest super wydatkiem. Dla przykładu Fallout New Vegas rozszedł się w zastraszającym tempie. Chociaż mi na nim zależy to wątpię czy uda mi sie go jeszcze kiedyś kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...