Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

@UP

Szczerze? Nic z tego, co wystawia na aukcjach nie wyglada dla mnie ciekawie. Od sprzedawanych gier duzo ciekawsze sa stanowiace tlo zdjecia big boxy - widze tam 3 duze pudla, ktore chetnie bym przytulil za odpowiednia kwote. :)

Co do artbooka to sam zdecyduj - pierwsza zasada kolekcjonowania jest taka, ze przedmioty kolekcjonerskie sa warte dokladnie tyle, ile sa w stanie zaplacic za nie kolekcjonerzy. Jesli jestes fanem Wiedzmina, to bierz w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie podjechał listonosz, rozładował pół auta i odjechałsmile_prosty.gif

DSC_0095_zps8c1250c9.jpg

Chciałby ktoś może zobaczyć unboxing np. Stalkera?

AC raczej odpada, bo tak jakby już ich nie mam:)

BTW, co jest z tym sklepem Reality Pump?

Nie mam żadnych info odnośnie wysyłki Two Worldsów, a pytałem i przed serwisem stronty i bodajże w piątek - zero kontaktu...

EDIT: Kto chce zobaczyć kilka gier, w sygnaturce jest link do kanału na YT. Z góry uprzedzam, że to bardzo amatorskie filmiki ( 2 ostatnie jakoś ujdą, gorzej z pierwszymi ). Nie wiem czemu też mój głos jest strasznie zdeformowany, sam siebie bym nie poznał:P Trzeba by zainwestować we jakiś mikrofon przyczepiany do ubrania.

Co do powyższych gier to tak: wszystkie AC oraz Stalker są z Rosji, DI: Riptide z Australii, Tropico 2 z Niemiec no i Splinter Cell to angielska limitka.

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

Co do kolekcjonerski Diablo 3: Reaper of Souls to prawdopodobnie rzut tym razem będzie bardzo skromny. Nie dziwię się Blizzardowi,

Warto nadmienić, że w stosunku do pozostałych EK Blizza brak tu soundtracka (nawet cyfrowego), a to oznacza, że opłacalność może być mizerna. Za artbook, making of i mousepad mógłbym dopłacić stówkę, jeżeli więc będzie kosztować max. 200-230 zł... czemu nie. W co wątpię.

W ciekawy sposob sobie przeliczasz dodatki, podkladka 20zl, soundtrack 50zl. Co za bzdury. Dlaczego w ogole droga? cena premierowa 300zl. Biorac pod uwage ze to diablo 3 i ze uzywke kupisz juz bez gry. To zycze sukcesow w szukaniu jej pozniej nowej za 600-700zl za 4 lata. Popatrz ile crapy kosztuja kolekcjonerskie. Zreszta mamy co chcielismy. Miniaturyzujac wydania gier zabierajac nam boxy obiecywano nizsze ceny. Bo placisz za gre nie za dodatki itp. Wiekszosc idiotow podlapalo temat cieszac sie z tego tytulu. Zabrali nam duze boxy, zabrali mapki, skroty klawiszowe, grube instrukcje pisane w formie opowiadania nieraz. A ceny? Niestety ceny gier sa dalej takie same. Wiec to co dzis nazywaja kolekcjonerka kiedys moglo uchodzic czesto za normalna edycje. Jak np ten dodatek do Diablo 3. Nie musze dodawac ze kolekcjonerka kosztowala kiedys 200zl i byla bardziej wypasiona niz te obecne za 600, jak chocby pozalowania godna resident evil 5

@UP

Miałem napisać to samo. Nie dość, że najlepszych nie sprzedaje, to reszta albo w kiepskim stanie, albo w większości reedycje.

Były duzo ciekawsze i premierowe ale trzeba po prostu regularnie ogladac, byly premiery baldurs 1,2 , dodatkow, tron bhaala ale to ceny kup teraz wiec znika wszystko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na merlinie znomu "promocja". Widzę Max Payne 3 EK za 60 zł - http://merlin.pl/Max-Payne-3-Edycja-Specjalna/browse/product/8,1031893.html

i Króla Artura 2 za 34 zł - http://merlin.pl/Krol-Artur-II-Edycja-Kolekcjonerska_Cenega/browse/product/8,982086.html

Martwi tylko napis " Ponownie w sprzedaży od 15 stycznia ". Mam nadzieję, że tym razem mi zamówienia nie anulują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wolfman76 - i co teraz? ;P

Idealnie wstrzeliłem się w pułap cenowy. 240 zł za EK Reaper of Souls to nader dobra okazja, mimo braku soundtracka (co niestety jest przykre). Mimo wszystko liczę, że da się dostać za 220 zł z odbiorem osobistym. Empik? Liczę na Was. trollface.gif

EDIT @ down - bywały już znaczne obniżki cen kolekcjonerek przed premierą. Normalka. Poza tym ja się wstrzymuję z zakupem, bo Ultima odstawia niezłą komedię z zamówieniami. Wolę dmuchać na zimne i nie dać się nabić w butelkę (czyt. "zamrozić u nich pieniądze i czekać 2 tygodnie na zwrot, bo okazało się, że mają 20% ilości przypuszczalnej dostawy kolekcjonerek").

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

Cena niezła, ale czekamy jeszcze na ruch konkurencyjnych sklepów.

wlasnie czekalem na to, nie licz na cud. Ultima ma najczesciej najtaniej.

Jak ktos szuka to kupilem w empiku za 50zl edycje specjalna settlers online za 50zl. Jak ktos zbiera wszystkie settlers w tym i ja niestety. To musi kupic. Mowie niestety bo seria na 4 powinna sie skonczyc. Pierwotna cena tego dodatku do diablo w ultimie była za 300, wiec polecam szybko sprawdzic czy faktycznie cena nie jest 300zl. I te 240 moze byc chwilowym bledem. Widzialem takie akcje wiec dlatego wspominam

Edytowano przez wolfman76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

Ale coś człowieku pierniczysz... Skoro i Gram.pl ma podobną cenę, to dlaczego Ultima miała by robić jakiś przekręt. Po z tym już teraz cena jest fajna, bo bałem się, że faktycznie będzie ok 350 PLN stała ta edycja.

Powiem Ci ze bredzisz. Jak jest hype na EK to podwyzszali cene nie raz. Czemu pierwotna zwiekszyli do 300 na wstepie? Czemu Assasin creed 3 po 400 sprzedawali?? Ni no kuni wizard po 450. Mam cala liste przykladow. Wydaje Ci sie ze wyciagam wnioski z powietrza badz z d.. ? Kupuje kolekcjonerki od ponad 10 lat albo dluzej. Z czego wiekszosc na premiere, chyba ze gra to crap to czekam. Podobnie jak teraz poczekam z M&M X, ktora zapowiada sie na niezły badziew

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagul na pewno będzie. Edycja jest limitowana, a po za tym to w końcu Diablo 3 i Blizzard - a to mówi samo za siebie.

@UP

10 lat i takie bajki...

Jak nie byli pewni ceny to dali 300 PLN. Obniżyli, bo cena została wreszcie ustalona.

M&M X to crap? Widzę że już grałeś. A jak nie to wnioski jednak z powietrza. To, że gra będzie bardziej jak Legend of Grimrock niż wcześniejsze odsłony, nie robi z niej crapa.

@Prometheus

Dlatego ja sobie zarezerwowałem na Gram i Ultimie. Ultimie płatne przy odbiorze, a Gram jak to Gram - płatne normalnie, 5 dni przed premierą.

Edytowano przez Lucciver
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 RoS to "tylko" dodatek więc 240 to też dużo imho

dodatki do WoWa i S2 nawet parę miechów po premierach zalegały i można było trafić nawet za 150 (choć jak niektórzy piszą to w końcu Diablo więc może zaskoczy)

M&MX myślę że niestety może być trochę "opóźnione w rozwoju" w stosunku do konkurencji, więc zostanie uznany za crap przez "wiodące ośrodki" (prasa i portale branżowe?) a co za tym idzie szturm na tytuł raczej nam nie grozi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

Zagul na pewno będzie. Edycja jest limitowana, a po za tym to w końcu Diablo 3 i Blizzard - a to mówi samo za siebie.

@UP

10 lat i takie bajki...

Napisalem CI wyraznie jak zmieniali ceny i nie tylko oni - jak gra dobrze i szybko sie sprzedawala. Podalem przyklady a Ty dalej swoje. Daj przyklady jak cos piszesz a nie piszesz mi ze nie mam racji a niczym nie popierasz. Tak co do blizzarda nie zmienie zdania co pisalem. Po ile sc 2 chodzil jakisz czas temu kolekcjonerka a sprawdz po ile teraz. Diablo 3 obecnie juz schodzi po 550 od reki a za 2 lata bedzie kwota wyzsza. Sprawdzam czesto rozne aukcje a mam pamiec do cyfr. Wiec jak cos piszesz to podawaj przyklady.

Propo zamowien. Ja zamowilem Diablo 3 EK za pobraniem a Ci co wplacali na konto nie dostali , wiec wcale tu jakiejs reguły nie ma i nie mroze kasy

M&MX myślę że niestety może być trochę "opóźnione w rozwoju" w stosunku do konkurencji, więc zostanie uznany za crap przez "wiodące ośrodki" (prasa i portale branżowe?) a co za tym idzie szturm na tytuł raczej nam nie grozi...

Nie bedzie szturmu bo juz pisali o przecietnym gameplayu. Niestety legenda nie bedzie przebudzona. Zrobia X i pojdzie gra w zapomnienie. Widac jeszcze seria Elder scroll sie ma dobrze jako jedna z nielicznych starych serii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szturm na dodatek do Diablo już trwa. Kto sie nie zabezpieczy może być pewien, że później będzie musiał płacić znacznie więcej. Pamiętam jak jest z Ultimą jednak sklep dalej funkcjonuje więc skreślanie go "kiedyś coś" jest głupie. Ja im daję szansę, ale i nie zamrażam sobie funduszy. Zamówiłem u nich też w tamtym roku Watch Dogs Vigilante i zobaczymy. Nie zrealizują ani jednego z zamówień - będą wtedy skreśleni. Dotychczas byłem zadowolony.

Co do nagłych podwyżek cen to takie coś widziałem na Allegro i kilku innych sklepach - bardzo sporadycznie. Nigdy jednak nie wpływało to na obecne zamówienie, a jak już to na nowy rzut towaru. Tak więc kto zamówił wcześniej - miał taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to będzie mój pierwszy post tutaj i mam nadzieję, że nie ostatni. Reaper of Souls EK na Ultimie pojawiła się późnym popołudniem 8 stycznia. Zamówiłem kiedy obowiązywała cena 229zł, a na następny dzień cena podskoczyła już do 239.90zł. Takie moje spostrzeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

halo 4 limited powinna miec nazwe halo 4 special czy cos bo nic w niej limitowanego nie ma. Natłukli tego tyle ze wyprzedac sie nie moze. Sam kupilem na premiere i pozalowalem. Jedyne warte uwagi to te halo legendary reach i 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze bredzisz. Jak jest hype na EK to podwyzszali cene nie raz. Czemu pierwotna zwiekszyli do 300 na wstepie? Czemu Assasin creed 3 po 400 sprzedawali??

Gdzie i kiedy niby podwyższyli cenę AC3 do 400 zł ? Jakoś nie przypominam sobie żeby Empik podwyższył cenę do takiej kwoty, bo tylko Empik posiadał na premierę najdroższą edycję.

Sam kupilem na premiere i pozalowalem. Jedyne warte uwagi to te halo legendary reach i 3

Co w tej edycji jest takiego strasznego ? Bardzo ładny steelbook, pudełko, trochę klimatycznych papierowych dodatków i pełnoprawny season pass na DLC za dodatkową stówkę to taki dramat ? Większe badziewia są do kupienia za jeszcze większe pieniądze, więc nie wiem o co Ci chodzi.

@down

Nie sprzeczam się o nazewnictwo. Wiem co oznacza limited i special, jednak twórcy coraz częściej korzystają z takiego nazewnictwa edycji, bo takie limited edition brzmi lepiej niż jakieś tam special, choć ich nakład wcale limitowany nie jest.

Jednak co do edycji kolekcjonerskiej się nie zgodzę. Czy żeby edycja była nazwana kolekcjonerską musi być w niej nawalone od groma stuffu ? "Kolekcjonerki" wypchane po brzegi kiepskimi dodatkami mogą być nazwane edycjami kolekcjonerskimi ( patrz np Riptide ), a skromnie wyposażone w dobre dodatki nie ?

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

To nie są elementy, aby edycję nazywać kolekcjonerską. Może być limitowana, aczkolwiek limitowana jak słowo oznacza wyprodukowana w konkretnej ilości egzemplarzy. Dlatego najlepiej pasuje edycja specjalna, ale nie kolekcjonerska.

Kolekcjonerska edycja zawierać powinna artbook, soundtrack na płycie CD, jakieś gadżety typu może najklejki, pocztówki itp + figurkę, aczkolwiek ten ostatni element znacznie podwyższa cenę. Taką zawartość można nazwać bez zająknięcia edycją kolekcjonerska.

@edit

Właśnie wylicytowałem artbook GTA 4 i Dark Souls za 42zł. :)

Chyba interes życia. Artbook Dark Souls prawdopodobnie będę sprzedawał/wymieniał więc jak coś to pw. :P

Edytowano przez Rudyrydz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rudyrydz

Na tym forum było już kilkakrotnie wałkowane, że każdy przykłada wartość do czegoś innego. Przykładowo ja uwielbiam steelbooki i soundtracki - jeśli jakaś edycja zawiera te dwa elementy, to dla mnie jest to wydanie kolekcjonerskiej. Problem pojawia się w tym, że wydawcy nas przyzwyczaili do 'progów kolekcjonerskich' i dlatego pojawia się dyskusja co jest kolekcjonerką, a co nie. Dlatego proszę Cię, nie szarżuj, to jest może biedna kolekcjonerka, ale podejrzewam, że zawartość jest rekompensowana przez cenę.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...