Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

i znów odżyła na forum odwieczna dyskusja w temacie "kiedyś to wszystko było lepsze" smile_prosty.gif

@Lucciver i wolfman76

lepsze może nie było ale

- wtedy "wypasiona premiera" (czytaj po dzisiejszemu z porządną instrukcją w boxie i z dvdboxem co najmniej) kosztowała najczęściej 99pln często w tej cenie "dorzucano" jakieś karty, latareczki, czapeczki, kalendarze, plakaty etc.[jutro mogę podać przykłady ;) ] a nawet książki (Discworld), a EK np wymienione wcześniej przeze mnie kosztowały o 20-50 więcej i miały więcej gadżetów lub były fajniej (unikalniej) wydane

- dziś kod do ściągnięcia gry kosztuje 99pln a ek z dorzuconą czapeczką i koszulką (ew. bluzą czy artbookiem) nawet 500 pln i chyba o to najbardziej chodzi w tym narzekaniu na dzisiejsze EK, tak przynajmniej zrozumiałem wolfmana wink_prosty.gif

a żeby nie było że tylko jałowa dyskusja, mam pytanko

czemu na empiku nie ma D3RS EK? ultima ma a oni nie? dziwna rzecz...

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

i znów odżyła na forum odwieczna dyskusja w temacie "kiedyś to wszystko było lepsze" smile_prosty.gif

@Lucciver i wolfman76

lepsze może nie było ale

- wtedy "wypasiona premiera" (czytaj po dzisiejszemu z porządną instrukcją w boxie i z dvdboxem co najmniej) kosztowała najczęściej 99pln często w tej cenie "dorzucano" jakieś karty, latareczki, czapeczki, kalendarze, plakaty etc.[jutro mogę podać przykłady ;) ] a nawet książki (Discworld), a EK np wymienione wcześniej przeze mnie kosztowały o 20-50 więcej i miały więcej gadżetów lub były fajniej (unikalniej) wydane

- dziś kod do ściągnięcia gry kosztuje 99pln a ek z dorzuconą czapeczką i koszulką (ew. bluzą czy artbookiem) nawet 500 pln i chyba o to najbardziej chodzi w tym narzekaniu na dzisiejsze EK, tak przynajmniej zrozumiałem wolfmana wink_prosty.gif

a żeby nie było że tylko jałowa dyskusja, mam pytanko

czemu na empiku nie ma D3RS EK? ultima ma a oni nie? dziwna rzecz...

w zasadzie dyskusja nie dotyczyla co bylo lepsze ale czegos zupelnie innego. Ale sam sobie odpowiedziales czy było lepsze czy nie. Pomijam inne zarobki i itp owczesnie. To jednak byly premiery gier i po 49, 79 i nie byly to gry arcade jak obecnie w tej cenie tylko pełne produkcje. Jakosc wydan byla lepsza, przykladano sie do wszystkiego lacznie z instrukcjami pisanymi czesto w formie powiesci, historia universum gry, opisami jednostek , grafikami. A teraz ktos czyta instruke o epilepsji i wrzuceniu cedeka do czytnika?

sergeron - przypominam o istnieniu przycisku Raportuj.

wolfman76 - zapoznaj się z zasadami pisania postów na forum (KLIK). Prowadzenie dalszej dyskusji w identycznej formie jak obecnie skutkować będzie usunięciem Twoich postów (a może nawet coś więcej).

nie działalo mi cytuj mialem same bledy, przeinstalowalem przegladarke. Nie trzeba sie zaraz denerwowac. Spokojnie

Mi również anulowali moje zamówienie, a zamówienie składałem 9 stycznia. Bez grama wyjaśnień, nic. Po raz kolejny pokazali jakim to profesjonalnym sklepem są i gdzie mają klientów.

nie chce mi sie cytowac kazdego. Ale po co sie czepiac sklepu jesli co anulowal badz nie chce przyjac wplaty? Ja zmowilem za pobraniem i nic nie anulowali. Jesli tak robia to najwidoczniej skonczyly albo nie maja potwierdzonych wiadomosci co do ilosci tego. Lepiej czekac na zwrot kasy pare tygodni?

Marek79

zauwaz ze diablo ek prawie nigdzie nie ma. Ultima zaczela jako pierwsza zbierac preordery. Fakt jest faktem ze takie tyluty kupuje sie na premiere bo potem to juz tylko uzywki bez konta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No właśnie. Teraz to instrukcję wyciąga się tylko po to, żeby wpisać kod aktywacyjny.

Do takiego np. Sacrifice, nie dość, że w poradniku był opis jednostek, magi itd. to jeszcze dostawaliśmy instrukcję do edytora wraz z opisem tych bardziej zaawansowanych skryptów. Teraz jak się człowiek chce czegoś o grze dowiedzieć - masz od tego internet i na instrukcję/poradnik nie licz sad_prosty.gif

Pamiętam ile to razy czytałem cały poradnik do Fallout BoS. Nie dość, że bardzo ładny to jeszcze przyjemny do czytania.

Obecnie - wszystkiego mniej, a drożej jak kiedyś...

Co do Ultimy - wszystko się rozbija o to, że oni sprzedają coś czego nie mają. Człowiek kupuje z nadzieją, że dostanie swoją kopię, a nagle sie okazuje, że jednak nie bo wprowadzili do systemu więcej jak mają dostać, lub system wcale nie sprawdza czy jeszcze coś zostało. Ten sklep już od dawna leci w kulki z klientami. Tu chodzi już o zwykłą uczciwość, klient - sprzedawca. Jak można nie narzekać, jak już na starcie sklep robi sobie jaja...

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

@UP

No właśnie. Teraz to instrukcję wyciąga się tylko po to, żeby wpisać kod aktywacyjny.

Do takiego np. Sacrifice, nie dość, że w poradniku był opis jednostek, magi itd. to jeszcze dostawaliśmy instrukcję do edytora wraz z opisem tych bardziej zaawansowanych skryptów. Teraz jak się człowiek chce czegoś o grze dowiedzieć - masz od tego internet i na instrukcję/poradnik nie licz sad_prosty.gif

Pamiętam ile to razy czytałem cały poradnik do Fallout BoS. Nie dość, że bardzo ładny to jeszcze przyjemny do czytania.

Obecnie - wszystkiego mniej, a drożej jak kiedyś...

Co do Ultimy - wszystko się rozbija o to, że oni sprzedają coś czego nie mają. Człowiek kupuje z nadzieją, że dostanie swoją kopię, a nagle sie okazuje, że jednak nie bo wprowadzili do systemu więcej jak mają dostać, lub system wcale nie sprawdza czy jeszcze coś zostało. Ten sklep już od dawna leci w kulki z klientami. Tu chodzi już o zwykłą uczciwość, klient - sprzedawca. Jak można nie narzekać, jak już na starcie sklep robi sobie jaja...

No to wszystko prawda, wez sobie np instrukcje do Posejdon zeus złota edycja premiera czysty przyjemnosc albo to jest swietny przyklad polskie wydanie warhmmer - horned rat z optimus bis pomijam wielki box ze swietna grafika, wiadomo plyta ale bylo cos co dzis nie mamy w grach - mianowicie kartki ze skrotami klawiszami ale to jeszcze nic. Instrukcja - gruba ksiazka cala w formie opowiadania fantasy cos pieknego, sliski papier a w boxie na dokladke 2 figurki warhammera. To wszystko w zwyklej edycji za 135zl na premiere. Dzis co bym dostal rozpadajace sie pudelko eko dvd w reku, karteczke wewnatrz i instrukcje pdf na plycie ktorej sie czytac nie chce. Fajnym przykladem "ewolucji" wydan jest np gra "Runaway" Czesc 1 w big boxie z topware, cz2 w grubym pudelku dvd z poradnikiem i obwoluta a cz.3 to juz zwykle pudeleczko dvd cienkie (jeszcze nie slim) Podejrzewam ze za 3 lata w ogole juz nic sie nie wypowiem bo nie bedzie o czym. W sklepach beda staly cieniutkie pudelka blue slim z kodem w srodku. Bedzie to tez oznaczalo ze przeskakuje calkowicie na konsole bo pc juz istnial dla mnie nie bedzie.

Co anulowanych zamowien w ultimie. Dzwonilem i pytalem, dostalem informacje ze dystrybutor kazał wstrzymac sprzedaz, wiec po prostu anulowali reszte zamowien. Moje przeszlo co do cen gier i zwiekszania ich prosze sobie spojrzec tu po ile bylo po premierze diablo 3 ek

https://www.google.pl/search?newwindow=1&espv=210&es_sm=122&q=ilosc+egzemplarzy+diablo+3+reaper+kolekcjonerska+w+polsce&oq=ilosc+egzemplarzy+diablo+3+reaper+kolekcjonerska+w+polsce&gs_l=serp.3...2169.3916.0.4072.9.9.0.0.0.0.156.1108.0j9.9.0....0...1c.1.32.serp..5.4.452.9ltXNMuifb8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolfman76 - widzę że jakoś średnio dotarł do Ciebie mój przekaz. Zasady pisania postów określają także kwestię ich cytowania (a konkretnie "nie cytujemy poprzedzającego posta w całości"). W formie stosowanej przez Ciebie obecnie wydłuża to niepotrzebnie Twoją wypowiedź. Nie mam zamiaru się powtarzać, więc proszę uznać niniejszą wiadomość jako ostatnie upomnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by EK Reaper of Souls zeszła na pniu, chociaż forumowi jasnowidze i wróżbici mają pewnie inne zdanie (proszę więc o radę, czy wróżyć z fusów, czy też szklanej kuli).

Owszem, gram.pl już jej nie ma, ale to jeszcze nic nie znaczy. Poza tym nawet jeśli się rozeszła, to niewielka strata. Kolekcjonerka ta raczej nie zdobędzie miana kultowej - to nie Skyrim, którego kolekcjonerki nie kupienia tak żałuję, że aż szkoda pisać, bo zapewne w uczciwej cenie nie dostanę jej już nigdy. A w ogóle to ciekawe jest to, że ja jej na allegro nie widziałem od wieków. Nawet w horrendalnej cenie. To chyba coś znaczy?* Jedynym celnym strzałem Blizzarda w przypadku EK Reaper of Souls była sympatyczna cena, chociaż w tejże kwocie winien znaleźć się soundtrack. Naprawdę jego brak trudno im wybaczyć, płytowy OST to swoista wisienka na torcie.

*) a znaczy ni mniej, ni więcej, że nikt nie ma zamiaru pozbyć się tego wielce unikatowego wydania.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joooj...nawet nie zauważyłem, że EK była już dostępna w sklepach. Jak przy D3 zdążyłem, tak tu też się nad lepszą edycją zastanawiałem, a teraz to już trochę późno. Znów szału wielkiego nie ma, ale znów pewnie piękny artbook, świetnie prezentujące się pudło i parę innych pierdół. Mimo wszystko mi się dość podoba w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Jak to mówią: "Psy szczekają, a karawana jedzie dalej". Czyli pomimo wielu narzekań i zarzekań graczy, że niby "Diablo się skończyło" / "już w to nigdy nie zagram" / "oszukali mnie" / whatever, to na 99 % uważam, że kolekcjonerki Diablo III: Reaper OF Souls nie dostaniesz po premierze. Dlaczego? Ponieważ ta gra ma bardzo duży "fan base", który takich smakowitych kąsków po prostu nie przepuszcza. Owszem, będą zwykłe wersje pudełkowe, czy klucze w sklepie blizzardowskim, ale o kolekcjonerkach, które wychodzą tylko w jednym rzucie i nigdy nie doczekują się wznowień, to będzie można tylko pomarzyć. Sad but true.

Dobrze, że zamówiłem swój egzemplarz w Gram.pl (tak, jak kolekcjonerkę podstawki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że może kazali wstrzymać sprzedaż, ale jakim prawem anulowali zamówienia złożone prawie tydzień temu ? Też miałem wybraną przesyłkę za pobraniem. Pofatygowali się wysłać maila z jednym zdaniem "Witamy, Twoje zamówienie (szczegóły poniżej) zostało anulowane. Pozdrawiamy" i mam być im za to wdzięczny ? Nawet głupiego przepraszam i wyjaśnienia sprawy. Czekam na ruch Empiku, bo nie wierzę, że czegoś nie wykombinują. Dałem Ultimie jeszcze jedną szansę i koniec. Dla mnie ten sklep już nie istnieje, dopóty, dopóki nie poprawią swojego podejścia do klientów.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

Nie sądzę by EK Reaper of Souls zeszła na pniu, chociaż forumowi jasnowidze i wróżbici mają pewnie inne zdanie (proszę więc o radę, czy wróżyć z fusów, czy też szklanej kuli).

Nie chodzi o wrozby ale fakty i to ceny za jakie obecnie kupujesz topniejaca liczbe D3EK. Z reaperem bedzie podobnie to ze pudlo nie bedzie miec figurki czy steelbook. Nie oznacza przeciez ze ci co maja podstawke EK to zrezygnuja. Wielu kupuje dla samego klucza z bajerami i po prostu lubi diablo. Skyrim w uczciwej cenie? Teraz kolekcjonerki kupuja - glownie kolekcjonerzy wiec nie sadze by ktos smoka wystawil za pol ceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wolfman76 - uczciwą cenę uznaję za jakieś max. 20% większą od premierowej, czyli +- 400 zł za EK Skyrima to jeszcze uczciwa cena. Ale jak ktoś woła 700 czy 1000 zł, to powinien tak ze trzy razy uderzyć głową w mur.* wink_prosty.gif Co nie wyklucza się z tym, że wolno dyktować cenę jaką się chce za EK.

Co do EK Diablo 3, to wuwu jest w błędzie. Jak ktoś chciał, to mógł dostać jakiś rok po premierze (a pewnie w innym okresie też) za normalną cenę. Za bodaj 350 zł była na muve.pl, jeśli dobrze pamiętam, na allegro też jak hype opadł to zdarzały się w miarę normalne ceny. Więc to nie tak, czy rzucili się, kupili i już. Jakby to były rzeczywiście jakieś rarytasy... to tylko dodatek do bardzo krytykowanej (acz moim zdaniem niezłej) gry Blizzarda.

*) taki suchy żarcik.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

@ wolfman76 - uczciwą cenę uznaję za jakieś max. 20% większą od premierowej,

*) taki suchy żarcik.

Nie no spoko, głowa w mur powiadasz no moze. Ja nie kupilem na xbox za 400 na wyprzedazy. I co rozeszly sie i jakos nikt tego nie wystawia. Posprzedawaly sie na czesci, reszta poszla do kolekcjonerow. Wiec coz trzeba bylo zeby zacisnac i tak 650 na ebay. W licytacji. Nie ma tej edycji tak duzo a jest swietnie wydana. Prawdziwy klimatyczny rpg.

Co do diablo 3 oczywiscie ze do roku czasu schodzilo po 350 bo kazdy myslal ze starczy dla wszystkich. A teraz sprawdzaj czestotliwosc. Ja dostalem od ultimy na premiere. Jakos chyba uwazaja mnie za pewniak moje zamowienia to dluga lista kolekcjonerek, wiec nie moge narzekac na nich. Nie wydaje mi sie aby dodatek mial podzielic jakis gorszy los niz podstawa.

Rzut bedzie do sklepow zapewne jak w koncu zdecyduja sie ile ma tego wyjsc u nas. Bo zapewne to jest powodem. No bo nie wierze ze ktos wykupil calosc by za 3 lata sprzedawac po 700-800zl. Niejeden walac glowa w mur by to zrobil. Widzialem po ile chodzi Sc2 kolekcjonerka polskie wydanie

niech krytukuje kto chce i ile chce diablo. Prawda taka ze wlaczam nie jeden hack slash i usuwam z dysku po godzinie. A diablo jakie by nie bylo przyciagnie zawsze uwage na dluzej. Przy chłamie jaki wychodzi obecnie i wiekszosci strzelanek. Blizzard to wciaz dobra marka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIP? Ale Gram.pl już jej nie ma? W katalogu ciągnie widnieje ta pozycja.

Poza tym nie wiem, czy Muve.pl będzie ją miał w ofercie. Być może, ponieważ śledzę od jakiegoś czasu ich ofertę w kwestii dodatku do Diablo III i tylko zwykła wersja pudełkowa się u nich pojawiła oraz klucz do wersji cyfrowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...