Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hakken

System reputacji - ankieta

System reputacji  

228 użytkowników zagłosowało

  1. 1. System reputacji ma zostać:

    • W stanie niezmienionym
      69
    • Zmieniony na system wyłącznie dodatnich punktów
      41
    • Całkowicie usunięty
      94
    • Zmieniony tak, aby strzałki pozostały, lecz nie sumował się w profilu
      24


Polecane posty

System tych strzałeczek i minusików byłby moim zdaniem całkiem użyteczny, gdyby nie sumowało się to wszystko w profilu. Wówczas wyróżnione byłyby ciekawe posty, a nikt nie przejmowałby się tym aż tak bardzo. Niestety, to niemożliwe sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za wywaleniem. FA było (no dobra, nadal jest, ale trochę mniej) jednym z moich ulubionych for między innymi dlatego, że nie było na nim tej cholernej, wszechobecnej dzisiaj reputacji. Z doświadczenia wiem, że jaki by poziom użytkowników nie był, taki system ZAWSZE jest nadużywany. Ludzie nie oceniają postu według jego wartości, tylko według tego, czy im podoba, czy nie. To po pierwsze. Po drugie, reputacja rozleniwia użytkowników i zniechęca ich do dyskutowania, bo większość zamiast pisać rozbudowanego posta, w którym argumentują, dlaczego się z czyjąś wypowiedzią zgadzają bądź nie, będzie wolała po prostu kliknąć plusik albo minusik, dzięki czemu bez wysiłku intelektualnego przekażą autorowi, co sądzą o jego poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem za usunięciem systemu reputacji bo IMO jest to nikomu niepotrzebne, na forum jest sporo trolli, które dają minusowe strzałki ot tak bo tego kogoś nie lubię albo wypowiedział się inaczej niż ja myślę. Drugą grupą są ludzie, którzy żebrzą o plusy (patrz tacy co mają w sygnaturkach- "Pomogłem, daj strzałkę w górę" albo taki jeden co po dodaniu skana pisze o danie mu strzałki xD), ten system miałby sens gdyby byli ludzie na poziomie (a niestety zawsze znajduje się jakiś odsetek taboretów) i moim zdaniem usunięcie tego systemu oszczędzi też czas moderatorom czy adminom, którzy już teraz mają skargi odnośnie trolli, którzy minusują a tak nie byłoby problemu wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym, ale pod warunkiem dodania dwóch punktów w regulaminie, a mianowicie:

-zakaz żebrania o + (czy to w sygnaturze, czy bezpośrednio)

-kara za nadużywanie systemu (subiektywnie oceniałby moderator, wszak nie da się określić stałych ram nadużywania minusów albo plusów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten system jednak by też wypadało wywalić, bo naprawde te skargi w stylu, że ktoś dał mi minusa to troche przedszkole się robi. Wiem czemu modzi chcą w większości wywalić system: to Oni są niańkami w tym przedszkolu wink_prosty.gif. Od głosu się jednak wstrzymuję i przemyślę wybór.

Tylko usuwając go, nie pokasujcie przy okazji kont użytkowników.

Ta, na pweno by to zrobili puknijsie.gif

Zostawiłbym, ale pod warunkiem dodania dwóch punktów w regulaminie, a mianowicie:

-zakaz żebrania o + (czy to w sygnaturze, czy bezpośrednio)

-kara za nadużywanie systemu (subiektywnie oceniałby moderator, wszak nie da się określić stałych ram nadużywania minusów albo plusów)

Jakby system miał być zostawiony to ja bym właśnie dodał podpunkt: "Nie rozpatrujemy spraw związanych z systemem reputacji". I byłby spokój i skończyłoby się przedszkole tongue_prosty.gif

System tych strzałeczek i minusików byłby moim zdaniem całkiem użyteczny, gdyby nie sumowało się to wszystko w profilu. Wówczas wyróżnione byłyby ciekawe posty, a nikt nie przejmowałby się tym aż tak bardzo. Niestety, to niemożliwe sad_prosty.gif

No właśnie ja też tak uważam od zawsze i byłbym happy gdyby tak się stało. Miałem to właśnie zaproponować ale już napisałeś. Więc zapytam czemu się nie da? Bo to technologicznie nie da rady się tak przebudować forum?

EDIT:

A teraz sobie zapuście muzyke z ArchiwumX przed przeczytaniem tego, bo będą niewyjaśnione zjawiska.

Już? No więc niektórzy moderatorzy w profilach w zakładce Reputacja->Otrzymał mają jakieś posty, co to niby za nie punkty otrzymali, ale przecież nie mogą ich otrzymywać. Co to ma być się pytam? Np Turumbar tak ma i Ghost (tak teraz jest ten moment jak wchodzicie na ich profile i sami sprawdzacie).

EDIT2:

Przyjrzałem się sprawie i do grona zamieszanych w tą aferę dołączają Hakken i yojo2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby system miał być zostawiony to ja bym właśnie dodał podpunkt: "Nie rozpatrujemy spraw związanych z systemem reputacji". I byłby spokój i skończyłoby się przedszkole

A ja sądzę, że dopiero by się zaczęło. Akcje, reakcje, fochy, hejty, masowe minusowanie i plusowanie. A my umywamy rączki. To nie jest prywatne forum Zenka Bombaliny, na którym się gada o wyższości ?Barbapapy? nad ?Mamrotem?. To spowodowałoby, że ludzie zaczęliby opuszczać to forum, gdyż poczuliby się urażeni. W dalszej perspektywie powodowałoby to spadek wizerunku, a co za tym idzie sprzedaży pisma. Jest to oficjalne forum magazynu i jest jedną z jego wizytówek.

System tych strzałeczek i minusików byłby moim zdaniem całkiem użyteczny, gdyby nie sumowało się to wszystko w profilu. Wówczas wyróżnione byłyby ciekawe posty, a nikt nie przejmowałby się tym aż tak bardzo. Niestety, to niemożliwe sad_prosty.gif

No właśnie ja też tak uważam od zawsze i byłbym happy gdyby tak się stało. Miałem to właśnie zaproponować ale już napisałeś. Więc zapytam czemu się nie da? Bo to technologicznie nie da rady się tak przebudować forum?

Dawniej FA stało na redakcyjnych serwerach i darmowym skrypcie. Można sobie było grzebać i w jednym i w drugim. Teraz już tak nie ma. Jakbyś poczytał topiki ?Propozycje zmian? i ?Problemy z forum?, pewnie byś o tym wiedział.

A teraz sobie zapuście muzyke z ArchiwumX przed przeczytaniem tego, bo będą niewyjaśnione zjawiska.

Już? No więc niektórzy moderatorzy w profilach w zakładce Reputacja->Otrzymał mają jakieś posty, co to niby za nie punkty otrzymali, ale przecież nie mogą ich otrzymywać. Co to ma być się pytam? Np Turumbar tak ma i Ghost (tak teraz jest ten moment jak wchodzicie na ich profile i sami sprawdzacie).

EDIT2:

Przyjrzałem się sprawie i do grona zamieszanych w tą aferę dołączają Hakken i yojo2.

A tam punkty, to były wnioski o premie. Średnio wyniosły po osiem sztabek złota ze skarbca Amber Gold, dodatkowo Tur dostał wielbłąda identycznego z Kleofasem, ale za to wykonanego z imitacji sztucznej skóry wyprodukowanej w Chinach, yo 1kk zestawów komputerowych do przetestowania, Hak hak, a Ghost wziął co chciał i poszedł do domu.

Jakbyś popatrzył na daty tych reputowanych postów, to zauważyłbyś, iż wszystkie są z początku czerwca gdy był testowany i wchodził nowy skrypt. Ja się nie załapałem, gdyż akurat wtedy troszkę dużo pracowałem i przez cztery miesiące praktycznie na forum mnie nie było. A tak pewnie też bym coś dostał. Ponoć za każdy zaopiniowany swój post mod słyszał ?bierz co chcesz?. Wziąłbym rower.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić w cholerę. Za komuny było lepiej, nie robiły się cyrki typu 'jeźli pomoguem to daj plusa takom szczałke do gury to nieboli' w co drugiej sygnaturze. Mieliśmy jedynie gwiazdki - kij z tym, że nikt ich nie używał, ale czy komuś ten system przeszkadzał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już? No więc niektórzy moderatorzy w profilach w zakładce Reputacja->Otrzymał mają jakieś posty, co to niby za nie punkty otrzymali, ale przecież nie mogą ich otrzymywać.
Na poczatku mogli - ot i cala tajemnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej opcji podanej przez użytkownika zecik, polegającej na uzasadnianiu dawanych plusów czy minusów też nie ma możliwości wcielić w życie?

Ale po co uzasadniać strzałkę, skoro można napisać normalnego posta i odnieść się do czyjejś wypowiedzi?

Jest taki dodatek "(SD32) Reputation Reason 1.0.1" (może w nowszej wersji w tej chwili), który proponowałem dawno temu. Moim zdaniem pozwoliło by to zmniejszyć ilość nieuzasadnionych punktów. Niestety modyfikacja nie została dodana i nie ma co liczyć, że zostanie (w UdM ostatnio o tym pisałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałki to prawdziwa plaga na blogach. Osobiście wolałbym u siebie jakieś komentarze, gdzie mogę podyskutować odnośnie wpisu. Większość idzie niestety na łatwiznę i na zasadzie "podobał mi się wpis" daje strzałkę. Z drugiej strony jest system gwiazdek, o którego istnieniu większość ludzi chyba w ogóle nie wie. Reputacja bardziej się sprawdziła w kontekście zyskania popularności na forum, ale i tak głosuję za jej wywaleniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za strzałkami, bo nie traktuję ich super poważnie - ot, fajna zabawa, wygodny skrót gdy nie chce się klepać komentarza z głębokim uzasadnieniem swojej pełnej zgody bądź jeszcze pełniejszej niezgody z czyimś zdaniem. Ale to kwestia subiektywna, więc jeżeli mają doprowadzać moderację do szału i być narzędziem jakiejś walki między dzieciarnią, to może lepiej dać sobie spokój. Ale szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić, proponuję wprowadzić ją też dla moderatorów.

zapomnij.

Ale jeśli "nadużywanie" miałoby pozostać w ocenie moderatorów

to masz jak w banku.

E tam, w ocenie moderatorów, RIP, strasznie nudny jesteś. Stworzymy KOMISJĘ, na której czele postawimy szanowanego użytkownika FA, pana helmud7543, wtedy powinien być w pełni usatysfakcjonowany, użytkownicy szczęśliwsi a wszędzie zapanuje sprawiedliwość - Felessan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prywatne forum Zenka Bombaliny, na którym się gada o wyższości ?Barbapapy? nad ?Mamrotem?. To spowodowałoby, że ludzie zaczęliby opuszczać to forum, gdyż poczuliby się urażeni. W dalszej perspektywie powodowałoby to spadek wizerunku, a co za tym idzie sprzedaży pisma. Jest to oficjalne forum magazynu i jest jedną z jego wizytówek.

Nie jest "prywatne forum Zenka Bombaliny". Podobnie jak wiele innych forów (przynajmniej z tych, na których siedzę), które są "podczepione" pod czasopisma, portale, czy nawet całą sieć sklepów. Są ludzie (w tym moderatorzy) z plusami, minusami (ba, liczonymi w setkach!), którzy jakoś z tym żyją. Minie trochę czasu i ludzie przezwyczają się do tego, że e-reputacja to nie sprawa życia i śmierci (a tym bardziej nie coś ważniejszego wink_prosty.gif).

Dlaczego tam można było się przezwyczaić, a tutaj przy najmniejszym płaczu paru userów podnosi się raban OMG NADURZYCIA!!!11 i już pada propozycja usunięcia tego systemu? Na tamtych forach siedzą dorośli, którzy potrafią powiedzieć sobie "no trudno, to nie koniec świata", a na tym już nie? Jesteśmy dziećmi, które strzelają fochy jak coś nam się nie podoba?

Tak się zastanawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Najwyraźniej tak, skoro mieliśmy dość zgłoszeń, żeby rozważać usunięcie. A to nie my mamy problem z reputacją, tylko właśnie userzy.

Dlaczego tam można było się przezwyczaić (...)

Jak widać, nie można, bo reputacja nie została wprowadzona wczoraj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić, proponuję wprowadzić ją też dla moderatorów.

zapomnij.

Ale jeśli "nadużywanie" miałoby pozostać w ocenie moderatorów

to masz jak w banku.

E tam, w ocenie moderatorów, RIP, strasznie nudny jesteś. Stworzymy KOMISJĘ, na której czele postawimy szanowanego użytkownika FA, pana helmud7543, wtedy powinien być w pełni usatysfakcjonowany, użytkownicy szczęśliwsi a wszędzie zapanuje sprawiedliwość - Felessan

Czego się boicie, drodzy moderatorzy? Ja nie robiłem problemów jeśli chodzi o reputację. Wyraziłem swoje zdanie (chyba mi wolno wyrazić takie zdanie w takim temacie) więc o co kaman?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, nie wiem czemu te plusy czy minusy mają służyć. Ludzie potrafią nawet w sygnaturach pisać o tym, aby nie zapomnieć dać plusa co już jest kompletnie bez sensu. Dodaje to tylko roboty moderatorom. Jak system zostanie, co z tego że będą karani. Te kary będzie trzeba wprowadzać w życie. Co z tego, że jedna osoba ma 200 plusów reputacji, a druga ma tylko 10. Jak by to kogoś interesowało...

Jak najbardziej wywalić. Nie będzie kusiło nikogo do zabawy tym systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się boicie, drodzy moderatorzy? Ja nie robiłem problemów jeśli chodzi o reputację. Wyraziłem swoje zdanie (chyba mi wolno wyrazić takie zdanie w takim temacie) więc o co kaman?

Ja osobiście mam szczególnie dotkliwy lęk wysokości, wszędzie powyżej 2 metrów (nawet kiedy są okna/kraty) czuję się bardzo nieswojo. Dodatkowo nie lubię też psów, niezależnie czy małych czy dużych, każde cholerstwo może ugryźć. A, nie lubię też wszelkiej maści robactwa, szczególnie pająków.

+1 dla lęku wysokości - RIP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się wypowiem, bo miałem już kilka przypadków z reputacją:

System reputacji w sam sobie jest dobry. Rozumiem dać minusa za konkretny post, bo się może komuś nie podobać dany post lub jest bez sensu lub są błędy ortograficzne. Sam wystawiam tylko minusy tylko z tych powodów, które wymieniłem. Kiedyś zapytałem się czemu użytkownik dał mi kilka minusów pod rząd- ten odpisał, że dał mi od tak bez powodu- tylko dlatego, że wcześniej dałem mu minusa za jeden wpis. Dostałem już wiele minusów za dane posty i rozumiem, że może się nie podobać. Od tego jest system reputacji. Tylko jak ktoś daje minusy od tak dla "jaj" lub kilka pod rząd w rewanżu danemu użytkownikowi to już jest trochę dziwne. Zwłaszcza jak ktoś zbiera je dłuższy czas

Kilka osób pisało tu o żebranie plusów w sygnaturkach. Nie widzę tu nic złego. Przecież nikt nie karze dawać plusów. Sam się do tego przyznaję- był okres, że sam miałem taki tekst w sygnaturce.

Powiem tak wszystko jest dla ludzi- ale z umiarem smile_prosty2.gif Jak wywalą system reputacji nie będę płakał, ale jest to ciekawy dodatek. Jak ukarzą jednego lub drugiego za system reputacji to ludzie lepiej będą korzystać z reputacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat system w którym to moderatorzy decydują czy system jest nadużywany to pomyłka. Bez urazy...ale są modzi w moim mniemaniu uczciwi, którzy postępują zgodnie z regulaminem i z uśmiechem w stronę usera ale są też i tacy od których wpisów ręce opadają. Taka ściana.

O co mi chodzi: w sytuacji takiej, nie wyeliminuje się wojenek i lamentów a pojawią się dodatkowe na temat modów. Bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tylko to moderatorzy są tutaj od decyzji dotyczących forum (zaraz za Ghostem oczywiście). I o tym, czy system reputacji jest w danym przypadku nadużywany czy nie nie decydują jedynie ci "źli" w twoim mniemaniu moderatorzy, tylko szersze grono dyskutuje nad konkretnym przypadkiem. Kto w waszym mniemaniu miałby się tym zajmować, komisja userów tak jak wspomniałem wcześniej czy może sam Ghost? To moderacja jest tutaj od pilnowania porządku i twierdzenie, że się do tego nie nadaje jest jednocześnie stwierdzeniem, że jej część (bądź całość) nie powinna w ogóle moderować. A jeśli wobec kogoś konkretnego masz takie zarzuty i konkretne przykłady, to czemu nie zgłosić tego do Ghosta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...