Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hakken

System reputacji - ankieta

System reputacji  

228 użytkowników zagłosowało

  1. 1. System reputacji ma zostać:

    • W stanie niezmienionym
      69
    • Zmieniony na system wyłącznie dodatnich punktów
      41
    • Całkowicie usunięty
      94
    • Zmieniony tak, aby strzałki pozostały, lecz nie sumował się w profilu
      24


Polecane posty

@Felessan: o właśnie...o takie coś mi chodzi. Zaczyna się jakąś dyskusję, odwraca się kota ogonem itd. Moja wypowiedź to nie atak w stronę żadnego z modów. Jak napisałem, są tacy, którzy są zgodni z regulaminem i pomagają userom a trafia się też czasami tzw. beton, który działa zgodnie z regulaminem a nie pomaga. Kwestia podejścia...

No i teraz: jeden mod uzna za przekraczanie, drugi w podobnej sprawie nie...zaraz będzie płacz i lament. Po co to komu? Po co robić sobie dodatkowej roboty? Żeby to jeszcze czemuś służyło a jedynie Wam dodaje pracy a wśród userów tworzy różne animozje.

ps. przy okazji nie twierdzę, że ktokolwiek się nie nadaje więc nie wsadzaj mi, za przeproszeniem, nie moich słów w moje usta. Moderacja jak najbardziej jest potrzebna i się nadaje. Po prostu nie podoba mi się podejście niektórych do czego mam przecież prawo...ale władzy nie kwestionuję.

@Hakken: właśnie dlatego jestem za likwidacją systemu...

down: nie powinna nie oznacza, że się nie nadaje. I owszem jest to odwracanie kota ogonem, skoro następuje zmiana tematu i odwoływanie się do Ghosta itd. No prooooszę...seriously?

PS2. Żebyś na pewno zrozumiał..nie moderacja jako całość...jedna wybrana osoba jeszcze tak, bo może to zapewnić powtarzalność decyzji. Jeżeli to kilka osób niezależnie to zrobi się bałagan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałeś, że moderacja nie powinna (czyli ergo nie nadaje się) kontrolować nadużyć reputacji. Spytałem w takim razie, kto miałby to robić, bo helmud7543 również stwierdził, że nie powinniśmy to być my. Więc gdzie tu odwracanie kota ogonem?

A co do drugiego akapitu - zdecydowana większość moderatorów jest za zniesieniem reputacji. Właśnie z powodu tego, że użytkownicy nie potrafią poprawnie z tego systemu korzystać. I biorąc pod uwagę częstotliwość lamentów na różne plusowanie i minusowanie takich użytkowników jest wielu, czy to plusujących/minusujących dla zabawy czy po prostu tak przewrażliwionych na swoim punkcie, że kilka minusów to dla nich jak koniec świata.

@up

Skąd wniosek, że nawet jedna osoba wyda zawsze ten sam "wyrok"? Znając życie wystarczyłaby jedna trochę odmienna decyzja (czy to przez lepszy/gorszy dzień czy inne okoliczności) żeby zaraz ktoś uznał to za precedens i powód do kłótni. Ale ogólnie zgadzam się z tobą pod względem tego, że nie da się tego przeprowadzić w sposób satysfakcjonujący dla wszystkich. Dlatego IMO reputacja powinna zostać usunięta. A swoje obiekcje dotyczące czyjegoś posta zawsze można wyrazić po prostu się do niego odnosząc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie moderatorzy to kto ?

Nikt. Przyjmujemy go dla wszystkich wszystkich po równo. Dlaczego moderatorzy mają karać kogoś za używanie sytemu reputacji, który wstawili? Jeśli jest to niech sobie będzie i działa. A dlaczego akurat nie moderatorzy mają oceniać? Może dlatego, że sami nie mogą być oceniani oraz dla tego:

1jpg_xsqeaes.jpg 2jpg_xsqeaeq.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie pamiętam już, dlaczego moderatorzy zostali wyłączeni z systemu reputacji. Na początku działał dla wszystkich. I jeśli reputacja miałaby na forum pozostać to jestem za tym, żeby przywrócić ją również dla moderatorów. IMO nie byłoby nic zabawniejszego niż zgarnąć kilka setek minusów i piszę to zupełnie poważnie. A powyższe obrazki z minusami... Dlaczego nie zalinkujesz postów, które były minusowane? Bo bawiąc się w ten sposób to za moment mogę odnaleźć jakiś losowy post, który został masowo splusowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wobec kogoś konkretnego masz takie zarzuty i konkretne przykłady, to czemu nie zgłosić tego do Ghosta?

Bo, jak już pisałem, nie robiłem z tego powodu problemów. Powstał taki a nie inny dział więc się wypowiadam.Drugiego powodu nie wymienię, bo zagrożono mi "regulaminowymi konsekwencjami" czy jakoś tak - wiecie o jaką sprawę chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś mi grzebie w wypowiedzi bo jak edytuję to się zmiana nie zapisuje. Dlatego dodam:

PS3. Nie jestem fanem demokracji i uważam, że dyktatura jest lepszym wyborem. Nawet złe decyzje jednej osoby są lepsze niż sytuacja w której decyduje większość. Co za tym idzie jestem przeciwny aby to moderacja podejmowała decyzję jako moderacja...co innego, jeżeli odpowiedzialny będzie jeden moderator. Nawet ten jeden jedyny, którego nie lubię (resztę kocham).

ps. a modzi pewnie zostali wyłączeni dlatego, że po każdej decyzji nie będącej po myśli usera, nie pojawiła się zabawa w minusowanie wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moderatorzy mają karać kogoś za używanie sytemu reputacji, który wstawili?

Nie za używanie, tylko za nadużywanie.

Idąc twoim tokiem rozumowania można rzec "Dlaczego moderatorzy mają karać kogoś za obrażanie innych użytkowników na forum, które Ghost zrobił? Jeśli forum jest to niech sobie będzie i działa.".

Brak kontroli prowadzi do chaosu i drastycznego spadku poziomu, czego staramy się uniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie zalinkujesz postów, które były minusowane?

Bo, po pierwsze, to nie temat dlaczego zostałem zminusowany tylko o sensie/kształcie, jakim byśmy chcieli widzieć ten system reputacji, po drugie nie chodzi o to za co zostałem minusowany, tylko kto minusował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za używanie, tylko za nadużywanie.

Idąc twoim tokiem rozumowania można rzec "Dlaczego moderatorzy mają karać kogoś za obrażanie innych użytkowników na forum, które Ghost zrobił? Jeśli forum jest to niech sobie będzie i działa.".

Brak kontroli prowadzi do chaosu i drastycznego spadku poziomu, czego staramy się uniknąć.

Idąc tokiem myślenia należałoby napisać o nadużywaniu obrażania. Także takie sobie to porównanie.

Minusowały osoby, którym nie podobała się treść posta.

Dziwnym trafem duża grupa moderatorów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zostawieniem systemu reputacji, ale na miejscu Ghosta, po przeczytaniu tego wątku, od razu bym go wywalił. Toczą się tu takie spory, jakby chodziło o nie wiadomo jak ważne sprawy. A to tylko kwestia dwóch durnych przycisków. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy widzi to, co chce widzieć, można to odnieść również do mnie. Ty widzisz tam zapewne celowo zebraną dużą grupę moderatorów, ja dużą grupę osób o podobnych poglądach, które po przeczytaniu posta doszły do wniosku, że coś w jego treści nie podoba się na tyle, żeby przydzielić minusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud

To może inaczej:

Masz możliwość pisania postów. Jako przykład nadużycia tej czynności można podać spamowanie, obrażanie, statsiarstwo. Poprawne używanie pisania postów to dyskutowanie, informowanie innych o ciekawych wydarzeniach etc.

Jak widać, za pisanie postów nikomu nie dzieje się krzywda, jednak nadużywanie tej funkcji jest karane.

Podobnie jest z systemem reputacji: jeżeli post ci się podoba lub autor posta pomógł w rozwiązaniu problemu to może dać strzałeczkę - daje to pomagającemu więcej niż post z podziękowaniem, bo reputacja zapisuje się w profilu i inni użytkownicy mogą zobaczyć ile punktów ma dany użytkownik. To jest dobre użycie.

Nadużyciem jest natomiast sytuacja, w której np.: kliku użytkowników plusuje wszystkie swoje posty aby podbić sobie nawzajem reputację. Następuje wtedy inflacja punktów i przestają być miarodajne, bo nie świadczą już o tym, czy użytkownik jest pomocny, jest dobrym dyskutantem etc. Taka sztucznie nabita reputacja nie świadczy o niczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzisz tam zapewne celowo zebraną dużą grupę moderatorów, ja dużą grupę osób o podobnych poglądach, które po przeczytaniu posta doszły do wniosku, że coś w jego treści nie podoba się na tyle, żeby przydzielić minusa.

Tylko, znając poprzednie sytuacje z, nazwijmy to, "różnicą poglądów", to jak się one potoczyły (co by się stało gdybym Cię teraz nazwał pewnym określeniem, powszechnie uważanym za obraźliwe? Pewnie bym zarobił osta albo i nawet urlop), prognozuję, że to "niepodobanie się" może często mieć, że to tak nazwę, charakter stadny, a "podobne poglądy" występują w środowisku moderatorów nader często...

A to by spowodowało, że moja reputacja nie była by miarodajna i raczej nie mógłbym z tym nic zrobić. To tak jak "nie dyskutuje się z wyrokami" bo "sądy są niezawisłe"...

Moderator to też user o czym nie zawsze się pamięta tyle, że z dodatkowymi uprawnieniami.

Rozumiem. Po prostu uważam za nie fair możliwość oceniania userów przez moderatorów ale bez możliwości sytuacji odwrotnej, w dodatku z możliwością karania przez nich osób, nie według obiektywnego kryterium, ale ich widzimisię czy ktoś nadużył reputacji czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie, to jestem za tym, aby zlikwidować plusy i minusy. Wolę z kimś podyskutować dlaczego on/ona nie zgadza się/zgadza się z moim postem.

Sam zresztą miałem sytuację, że jeden klient minusował moje posty. Tragedia się nie stała, ale to daje do myślenia. Tzn. koleś ma jakąś satysfakcję, że mnie zminusuje. Zamiast powiedzieć wprost o co chodzi, jaki ma problem... Przykre to trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli moderacja będzie to kontrolować to w jaki sposób będzie bardziej miarodajne?

Chociażby w ten sposób, że eliminujemy przypadki, kiedy tworzy się "kółko wzajemnej adoracji" lub "wojny na minusy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud7543

I jakimś cudem znów dyskusja ląduje na Tobie i insynuacjach o ciemiężeniu przez moderację. A z tym już dyskutować nie zamierzam, w końcu nie od tego jest ten temat a Ty i tak nie uwierzysz w nic, co ja napiszę, a co nie będzie zgadzało się z jednym, odgórnie już przyjętym założeniem. Mogę napisać jedynie tyle, że naprawdę mam do roboty masę ciekawszych rzeczy niż "stadne" uganianie się za Twoimi postami i ich minusowanie. A jeśli minusy ode mnie dostajesz to tylko i wyłącznie za treść tych postów, które akurat przeczytałem i uznałem, że na to zasłużyły.

A co do tego, co stałoby się, gdybyś mnie obraził - tak, najpewniej otrzymałbyś ostrzeżenie a może nawet i urlop. I nie, nie dlatego, że jestem moderatorem a dlatego, że obrażania użytkowników zakazuje regulamin forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud7543

I nie, nie dlatego, że jestem moderatorem a dlatego, że obrażania użytkowników zakazuje regulamin forum.

Przypuszczalnie nie do końca dotyczy on moderatorów. Ale masz rację nie o tym mowa i rozmowa zeszła na inny tor. Więc po prostu zakończę na tym - jeśli nie możemy oceniać moderatorów, to uważam, że oni też nie powinni w jakikolwiek sposób ingerować w system punktacji. Jeśli zaś już muszą ingerować - niech robią to według jasnych kryteriów.

Ty i tak nie uwierzysz w nic, co ja napiszę, a co nie będzie zgadzało się z jednym, odgórnie już przyjętym założeniem.

Piszę na podstawie obserwacji, a nie założeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud

Ależ kryteria są jasne: jeśli moderator uzna, że było nadużycie to wlepia karę. Jeśli user się z tym nie zgadza odwołuje się do admina Admin wysłuchuje argumentów obu stron, a następnie podejmuje decyzję. Dwukrotnie karałem userów za nadużycie systemu reputacji. Jeden się odwołał, Ghost wysłuchał mojej argumentacji i się z nią zgodził. Natomiast jeśli chodzi Ci o upublicznianie konkretnych uzasadnień, to nie licz na to. Jak pisałem już wcześniej: nie będziemy ułatwiać życia innym chętnym do zabawy w minusowanie poprzez podawanie im na tacy czego mają unikać. Uważam, że userów złośliwie minusujących jest wielu więcej niż ukaranych za to, ale jeśli nie mamy w ręku twardych dowodów, nie mamy podstaw do interwencji.

Co do sprawy "obrażania" przez moderatorów, to zamiast wypisywać tu jakieś insynuacje napisz wprost, że chodzi Ci o mnie. Nie zapomnij jednak jednak też napisać tego, iż Ghost o sprawie wiedział i nie uznał Twoich racji. Jakbym był złośliwy, to teraz wlepiłbym Ci bana za podważanie decyzji admina.*

* Nie, to nie jest próba zastraszenia usera. To jest wykazanie, że niektórzy userzy mają przerost ego i nie przyjmują do wiadomości rozwiązania sprawy nie po swojej myśli. A swoich wynurzeniach potrafią zapuścić się bardzo daleko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plusy i minusy nigdy nie powinny się w ogóle pojawić na poważnym forum. A za takie właśnie zawsze miałem forum cda. Nawet w tym temacie dyskusja zeszła na biadolenie, że "dostałem minusa, jestem wielce pokrzywdzony". Im szybciej te głupie strzałki znikną tym lepiej.

(...)Uważam, że userów złośliwie minusujących jest wielu więcej niż ukaranych za to (...)

Tu pozwoliłem sobie podkreślić jedno słowo: kolejny powód, dla którego tej całej reputacji trzeba się pozbyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pozwoliłem sobie podkreślić jedno słowo: kolejny powód, dla którego tej całej reputacji trzeba się pozbyć.

Pojawia się pytanie, czy pozbyć się systemu oceny postów, czy userów, którzy do tego systemu nie dorośli :-)

Co do toczącej się dyskusji: proszę ją zakończyć. W ogóle zeszła z tematu i nie widzę sensu jej kontynuacji. Oczywiście o samym systemie reputacji można dyskutować :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie moderatorzy to kto ?

Nikt. Przyjmujemy go dla wszystkich wszystkich po równo. Dlaczego moderatorzy mają karać kogoś za używanie sytemu reputacji, który wstawili? Jeśli jest to niech sobie będzie i działa. A dlaczego akurat nie moderatorzy mają oceniać? Może dlatego, że sami nie mogą być oceniani oraz dla tego:

1jpg_xsqeaes.jpg 2jpg_xsqeaeq.jpg

Skoro system jest, to moderatorzy mieli takie samo prawo z niego skorzystać, jak inni użytkownicy. W sumie, gdyby nie to, że zawsze byłem przeciwnikiem reputacji na forum, to sam bym Ci do tych dwóch postów (tak, chciało mi się szukać, taka moja wredna natura):

http://forum.cdactio...1

http://forum.cdactio...9

dorzucił jeszcze jeden minus. W pierwszym poście za gadanie głupot, a w drugim za upieranie się przy tych głupotach, gdy ktoś Ci wprost wyjaśnił, że racji nie masz.

Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, to ci, którzy znają mnie ciut dłużej, odpowiedź znają, a uzasadnienie podawałem na długo przed tym, jak ktokolwiek wymyślił, żeby ten "feature" wprowadzić.

@wies.niak Dyskusja jest na temat, tylko w dosyć przewrotny sposób. wink_prosty.gif To jest naturalne, że ludzie chcą wiedzieć co mamy na myśli pisząc o nadużywaniu reputacji. Bo pytanie, czy to, że ktoś da minusy (i tych minusów trochę będzie) komuś, bo nie lubi jego stylu wypowiedzi lub argumentacji jest nadużyciem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...