Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hakken

System reputacji - ankieta

System reputacji  

228 użytkowników zagłosowało

  1. 1. System reputacji ma zostać:

    • W stanie niezmienionym
      69
    • Zmieniony na system wyłącznie dodatnich punktów
      41
    • Całkowicie usunięty
      94
    • Zmieniony tak, aby strzałki pozostały, lecz nie sumował się w profilu
      24


Polecane posty

Ja byłbym za zmianą plusów i minusów, w coś co nazywa się systemem nagradzania. Na innych forach mówiło się na to, że ,,stawiam ci piwo" dla przykładu(zero kontekstów alkoholowych). Po prostu pod postem użytkownika był przycisk przyznający mu pkt za zasługi. Te punkty też się gromadziło i były widoczne pod jego avatarem. Taki system byłby moim zdaniem bardziej adekwatny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szejker

Twoje rozwiązanie nadal nie eliminuje problemu "kółka wzajemnej adoracji". Osobiście głosowałem za całkowitym usunięciem reputacji. Ma swoje zastosowanie, ale widząc jak niektórzy userzy z niego korzystają / są przewrażliwieni mówię NIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osób, które nadużywają systemu jest dużo? Przejrzałem ostatnie strony tematów z urlopami i ostrzeżeniami i nie było zbyt wiele tego typu przypadków. Kółka wzajemnej adoracji nie znikną po usunięciu systemu reputacji, bo wprowadzenie tego systemu nie miało wpływu na powstanie tego zjawiska (patrz: tematy "Edycje Kolekcjonerskie" i "Ogólnie o kolekcjach gier" przed odejściem na przymusową emeryturę przez Crixa). Teraz forumowicze mają sposób na wyrażenie swojej sympatii w numerkach.

Nie widzę nic złego w tym systemie, ale swój głos uzależniam od odpowiedzi na moje pytanie. Jeśli to jest problem, przez który moderacja ma dodatkową kupę roboty to należy się tego pozbyć jak najszybciej. Jeśli nadużywanie reputacji jest zjawiskiem marginalnym to byłbym za zostawieniem tego w obecnej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black_Shadow i Bethezer

Macie tu w tym względzie rację. O ile na małych forach to funkcjonuje, bo ludzie jakoś bardziej się szanują. To na powszechnym, jak forum actionum jest to zatracone i wchodzi większa anonimowość. Łatwiej robić ,,kółka wzajemnej adoracji,, gdy mamy tysiące userów, niż jak mniej lub trochę więcej, niż setkę.

Ktoś tam wspominał coś o uzasadnieniach wystawianej oceny, jednak to też nie wypali. Dla mnie nie ma to większego znaczenia. Jeśli, jednak następują nadużycia to usunięcie może być lepszym pomysłem, chyba iż ktoś wpadnie na lepszy pomysł modyfikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za całkowitym usunięciem - nie chcę by i nawet forum growe kojarzyło mi się z facebookiem... I - tak jak niektórzy się już tu wypowiedzieli - całe te plusy i minusy nie wydają się służyć czemukolwiek, niż działaniu na nerwy, bo i tak są one przydzielane z byle pretekstu, czy nawet bez powodu lub niesprawiedliwie* np., w celu wyprowadzenia kogoś z równowagi, jeśli ktoś oczywiście przykłada wagę do tej całej "reputacji"... i właściwie samo to słowo wzbudza we mnie mieszane uczucia i wydaje mi się co najmniej dziwne confused_prosty.gif

A gdzie się podziały punkty reputacji dla moderatorów, hę?! tongue_prosty.gif *

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobicie, kiedy po zakończeniu ankiety będzie taka sytuacja:

1. opcja - 100 głosów

2. opcja - 40 głosów

3. opcja - 130 głosów

Pierwsze dwie opcje są za nieusuwaniem systemu. Czy mimo to usuniecie go, gdyby taka sytuacja miała miejsce?

@down: ok :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja odpada, bo dalsze funkcjonowanie systemu reputacji wiąże się ze zmianą zachowania użytkowników, a zmiany w tym względzie - nie oszukujmy się - są praktycznie niewykonalne. Poza tym karanie za nadużycia systemu reputacji to tylko dodatkowa robota dla moderacji i administracji.

Opcja druga także mi się nie widzi, ze względu na opisane kilka postów wcześniej "kółka wzajemnej adoracji".

Pozostaje trzecia opcja.. Jak sobie przypomnę działanie Forum przed zmianą skryptu, i brak tych wszystkich strzałek i narzekań z tymże związanych, to aż się prosi ażeby cały ten system wywalić w cholerę i po sprawie..

Panie 47:

Zapamiętaj sobie: nigdy, ale to nigdy głos użytkowników nie jest wiążący. Ba, w takich sprawach nawet jednogłośny chór moderatorów też nie. Chyba sobie nie przyswoiłeś podstawowego prawa każdego forum, że rację to ma zawsze admin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47

Cóż, my nic nie zrobimy. Decyzję wiążącą i tak podejmie admin.

______________________

Sam jestem za usunięciem "strzałek". Owszem, korzystam z tego, choć bardzo rzadko zdarza mi się używać czerwonych. Ale tak szczerze, to strzałki zwyczajnie rozleniwiają. Ktoś wspomniał, że zamiast niepotrzebnie dyskutować, woli dać "strzałkę". Heh, to forum dyskusyjne. Albo dyskutujesz, albo nie. A takie imo idiotyczne zastępowanie dyskusji źle wpływa na ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osób, które nadużywają systemu jest dużo?

Przejrzyj sobie UdM. Tam jest trochę zgłoszeń nadużyć. Może nie jest tego dużo, ale takie sytuacje są wkurzające, bo czasami przybiera to formy na poziomie przedszkola. Poza tym to jednak trudno określić - było nadużycie, czy nie było? Ile to minusów? Tym bardziej, że pamiętam głos jednej osoby, która pisała, że niska reputacja ma jakiś wpływ na postrzeganie przez moderatorów... Co jest bzdurą. Ludzie nie rozumieją idei tego systemu, a niektórzy myślą, że wiele "plusów" przyniesie im jakieś korzyści... Zresztą widziałem parę osób żebrzących w sygnaturkach o "plusiki"... Moim zdaniem za dużo zachodu z ganianiem osób za nadużywanie systemu. Z drugiej strony brak reakcji byłby jeszcze gorszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lekko nie na temat, ale uważam, że lepiej by było najpierw założyć dział do dyskusji nad systemem reputacji, w którym zamieszczano by też propozycje zmian, a dopiero później zrobić ankietę.

EDIT: @down - Tej opcji podanej przez użytkownika zecik, polegającej na uzasadnianiu dawanych plusów czy minusów też nie ma możliwości wcielić w życie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej opcji podanej przez użytkownika zecik, polegającej na uzasadnianiu dawanych plusów czy minusów też nie ma możliwości wcielić w życie?

Ale po co uzasadniać strzałkę, skoro można napisać normalnego posta i odnieść się do czyjejś wypowiedzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zagadkach&Zabawach i Sesjach RPG nie masz takiej możliwości. Poza tym, czy pisanie postów w stylu "Masz rację smile_prosty.gif", "Zgadzam się.", "Dziękuję bardzo" lub "Umiesz mnie rozbawić, kolego smile_prosty.gif" nie podchodzi pod statsienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PLDan

Dokładnie. Zakrawa na śmieszność uzasadnianie kliknięcia strzałki. Imo czuć tutaj swąd desperackiego dorabiania teorii :].

Powiedzcie mi, co tak naprawdę macie z tych strzałek? Hm? Satysfakcję? Jeśli tak, to cóż... dość smutne. Imo, skoro to forum dyskusyjne, a nie coś na kształt facebooka, to bytność systemu reputacji, jak w przypadku tych nieszczęsnych strzałek, traci rację bycia i koliduje z samą definicją pojęcia "forum dyskusyjne".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zależało mi na strzałkach, dlatego nie rozumiem dlaczego dla niektórych są tak ważne. Dla mnie można je wywalić, bo userzy dzielą się teraz na tych, którzy:

a) olewają 'szczałeczki' (mniejszość)

b) płaczą, gdy się ich minusuje

c) trollują, minusując innych

b) nabijają sobie reputację nawzajem

e) żebrzą o strzałki

d) używają systemu reputacji w dobry sposób (mniejszość)

PS. Jeśli spodobał Ci się mój post, dawaj szczałę. trollface.gif

Masz. - Hakken

Bóg zapłać dobry moderatorze... mimo wszystko. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, co tak naprawdę macie z tych strzałek? Hm? Satysfakcję?

Nie. Po prostu lubię przekazać komuś, że mnie rozśmieszył (pozytywnie ofc), powiedział coś mądrego czy pomógł mi z czymś. Można skasować ten licznik punktów na profilu, po prostu podoba mi się możliwość przekazania aprobaty, podziękowania czy wyrazu szacunku bez konieczności pisania na siłę postu, który nic by nie wnosił do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale na razie to JEDYNY plus, jaki widzę w sensie istnienia tych strzałek. Reszta, to dawanie zielonych trollom, albo minusowanie "na złość". Poza tym, osobiście wolę napisać, że ktoś mi pomógł. Wtrącając do tego jakąś dygresję (niekoniecznie na temat :]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza to o czym wspomniał c0r - żebranie o strzałki. Rozumiem jak ktoś napisze tak raz, dla zabawy czy aby sparodiować błagających o zielone plusiki - why not (przyznaje się bez bicia - sam tak zrobiłem raz czy dwa, ale to było w formie żartu i aluzji do pewnych osób, a raczej pewnej osoby), ale wrzucanie takiego tekstu przy każdym uploadzie skanu recenzji gry, która dostanie załączona do CDA, to już zakrawa o lekką przesadę. Żebractwo w Polsce jest zakazane, więc takie praktyki też powinny być tępione, bo w ten sposób rodzą się "kółeczka wzajemnej adoracji". O wpisywaniu takich tekstów "Daj strzałeczkę, jeśli pomogłem" w syganturkach nie będę się wypowiadał, bo to już jest tragikomiczne. Dlaczego moderatorzy, którzy rozwiązuję setki problemów forumowiczów dziennie, nie piszą wszędzie "przelej mi na konto 5 zł za to, że udzieliłem Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie"?

Ogólnie uważam, że takie prośby o strzałki to robienie z siebie kozła ofiarnego i nieumiejętność zapracowania sobie na przychylność i szacunek z czyjejś strony. Choć z drugiej strony po co się męczyć i napisać coś z głową, co jest konstruktywne, jeśli można walnąć "daj zieloną :trollface:". Brrr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Wydało się, że moderacja minusuje posty sprzed 6 lat i teraz szukają przyzwolenia żeby ukryć ślady tego niecnego procederu. Nieładnie, ale bywa.

Niczego nie żałuję.

Nie mogę edytować i usunąć cytatu... confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...