Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hakken

System reputacji - ankieta

System reputacji  

228 użytkowników zagłosowało

  1. 1. System reputacji ma zostać:

    • W stanie niezmienionym
      69
    • Zmieniony na system wyłącznie dodatnich punktów
      41
    • Całkowicie usunięty
      94
    • Zmieniony tak, aby strzałki pozostały, lecz nie sumował się w profilu
      24


Polecane posty

to dajcie mozliwosc dawania glosow od przykladowo tysiaca postow, czyli tych co juz tutaj maja duzy staz, mysle ze wtedy nie byloby tylu glosujacych trollów tongue_prosty.gif

edit: hah.. co za zbieg okolicznosci, moj tysieczny post ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że chodzi ci o działy tylko "pomocowe" ?

Odpada.

Niekoniecznie, acz jeden z moich pomysłów tego mniej więcej się tyczył. Właściwie takowy dotyczył pozostawienia pewnej formy opcji plusowej i w sumie mogłaby ona pozostać wszędzie (tylko po co?), a mianowicie zamiast plusa, byłoby pomógł. Niby zmiana kosmetyczna, jednakże myślę, iż wiele osób powstrzymałoby się wtedy od dawania "bezsensownych pozytywów". O innych pomysłach nie będę pisał, skoro to nie wchodzi w grę.

Natomiast, jeszcze coś a propos czwartej opcji: narzekano tu, iż system reputacji rozleniwia powodując to, że ludziom nie chce się dyskutować. Ta forma tegoż systemu, IMO, szczególnie uderza w bloggerów. Zmniejszenie liczby komentarzy występuje już obecnie, ale przynajmniej ktoś może mieć jakąś satysfakcję z tego, że jego reputacja rośnie. W tym przypadku zostają i jej pozbawieni (a komentów nadal mniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja głosuję na opcje nr 4 za która byłem od zawsze.

Będziemy musieli, bo ciągle ktoś może złośliwie minusować wszystko jak leci.

Szczerze to myślałem, że dacie se z tym spokój, mi osobiście wisi, że jakiś gimbazjalista zminusuje mi każdy post, jak mu się nudzi to niech se minusuje. Myślałem, że to rozwiązanie ma tą zaletę, że problem znika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na taką opcję czekałem - dzięki rezygnacji z liczników reputacji ocenie podlegałyby tylko konkretne posty, a nie osoby je wystawiające. Przydatne szczególnie wtedy, gdy tylko przeglądam jakiś wątek, bo np. z braku czasu nie mogę zagłębić się w szczegóły. Wówczas już na pierwszy rzut oka widać posty potencjalnie bardziej wartościowe, warte przeczytania. W końcu forum służy nie tylko dyskutowaniu, ale i wyszukiwaniu ciekawych / przydatnych informacji.

Jednocześnie z oczywistych względów zniknąć powinna motywacja do żebra o plusy, podobnie jak sens działania kółek wzajemnej adoracji. Jedynym problemem może pozostać trolling, w tym minusowanie wszystkich postów jak leci (for teh lulz). W każdym razie uważam, że warto dać szansę czwartej opcji, choćby na okres próbny. Jeśli po miesiącu okaże się, że system wciąż jest mocno nadużywany, wówczas całkowicie zrezygnowałbym z działania tegoż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podoba mi się jego/jej wypowiedź, dam plusa" vs "Lubię go/ją, dam plusa"

"Nie zgadzam się z nim/nią, gada głupoty" vs "Nie lubię pajaca/Ma więcej plusów ode mnie/olololol i trol u :trollface:, dam minusa".

Czwarta opcja albo nic, tzn. wywalić całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

Zastanawiałem się nad opcją nr 4, ale jednak jestem za wywaleniem, głównie z powodu komedii, których przykłady wypisał Sedinus post wyżej (dodałbym jeszcze: "jak pomogłem, daj plusa").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś nie odpowiada liczba plusów widniejąca w moim profilu diabelek.gif

Akurat jak prawie cię dogoniłem, tak mało brakuje trollface.gif

Na początku zrzędziłem i myślałem, że system będzie pożywką dla rozwydrzonych bachorów, okazało się być trochę lepiej niż przypuszczałem. Opcja numer 4 też wydaje mi się najbardziej sensowna ''propsy" za zabawny/pomocny albo celny komentarz nadal są fajne. Licznik w profilu moim zdaniem kompletnie niepotrzebny i właściwie i tak wszyscy (może poza Darthmetalusem trollface.gif) mają go totalnie gdzieś.

Tak samo jak Sedinus. Opcja czwarta albo nic. Nic byłoby nawet lepsze, może na blogach częściej by używano nieszczęsnego systemu oceniania gwiazdkami zamiast zielonymi strzałeczkami.

(dodałbym jeszcze: "jak pomogłem, daj plusa").

Dawno mi się coś tak źle nie kojarzyło jak ten tekst.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dodałbym jeszcze: "jak pomogłem, daj plusa").

Dawno mi się coś tak źle nie kojarzyło jak ten tekst.

Brzmi jak znane "Polsatowe" Podziel się posiłkiem :)

Ja jestem za całkowitym usunięciem reputacji. Komu się chce wbijać na inne profile i zwracać uwagę na liczbę plusów innych. Jak są wojenki to ludzie się tną na minusy żeby wyśmiać konkretnego posta. A na blogach są komentarze i gwiazdki, więc plusy są totalnie niepotrzebne. Choć to wojenek na pewno nie skończy, bo zawsze będą mniejsze czy większe spory typu: Chelsea lub Manchester strzeliło bramkę ze spalonego i dyskusja na trzy strony kto ma racje, kto został oszukany, kto jest durniem a kto nie.

(Choć oczywiście system reputacji taką dyskusję zaogni, bo od razu widać, kto które posty "plusuje", a które "minusuje". Kogo lubić, a kogo nienawidzić).

A jeszcze ktoś tam wspominał wcześniej o tym żeby oceniać moderatorów :D To by dopiero był cyrk na kółkach. Moderator usuwa sygnaturkę i dostaje minusy, banuje kogoś, dostaje minusy od kumpli zbanowanego, zwraca komuś uwagę kolejne minusy. Oczywiście znalazłoby się też pełno lizusów, którzy by "plusowali" moderatorom wszystko co się rusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glos oddalem za pozostawieniem tylko "plusow" - z powodu prostego: uwazam, ze kolka wzajemnej adoracji sa mniej szkodliwym zjawiskiem niz trolle, ktore minusuja wszystko jak leci. Oczywiscie w regulaminie nalezy odpowiednio zaznaczyc nastawienie moderacji do wszelakiego zebrania o plusy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dokładnie. Zostaną same plusy to będą kółka wzajemnej adoracji i potem płacz, że plusują się bez powodu, a modzi będą musieli tego wszystkiego wysłuchiwać. IMO najlepiej wywalić. Wcześniej jakoś tego nie było i wszystko grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdania, że należy ten system usunąć. Osobiście go nie uznaję i daję plusy tylko tym, którzy mi pomogli, bo tylko taką opcję tego systemu uznaję. Niestety, ale większość użytkowników traktuje ten system jak realną opinię, dlatego żebrzą o plusy czy proszą o plusowanie znajomych. Tak samo z minusowaniem - wejdzie jakiś gościu, zminusuje posty za nic, a potem problem. Kiedyś na FA tego nie było i było spoko, a teraz każdy widzi jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ponad potrzebę mnożę byty, ale całkiem sensowną propozycję byłoby połączenie punktu drugiego i czwartego. Same plusy i pokazujące się tylko pod danym postem. Na kilku forach, na których się udzielam funkcjonuje podobny system, gdzie pod treścią posta widnieje napis: "The following user likes this post". U nas mogłyby zostać właśnie okienka pod postem i strzałka w górę pełniąca rolę "lajka". Jakiś system oceny jest przydatny. W tematach takich jak "Czy pójdą" lub "Tanie gry z dystrybucji cyfrowej" stats ograniczający się do krótkiego podziękowania jest chyba niezbyt mile widziany.

Nie wiem na ile możliwe jest różnicowanie rozwiązań na forum, ale w przypadku blogów zrezygnowałbym nawet z tego rozwiązania. Blogi mają już system ocen (gwiazdki), którego nikt nie używa jak słusznie kilka osób zauważyło. No i przyłapałem się na tym, że strzałki rozleniwiają. Czasami zamiast zostawić komentarz to wciskam zielone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem "Całkowite usunięcie" aczkolwiek wahałem się chwilę nad opcją nr.2 . Jeżeli komuś się podoba nasza wypowiedź daje plusika, jeżeli nasz post nie wnosi nic do wypowiedzi, czy zwykły troll post dostaje reporta, a nie minusa. Od tego jest opcja report.

@Hakken: I właśnie takie coś jest dobre. Na fb masz Like It, jeżeli coś się podoba lajkujesz, jeżeli nie pozostawiasz bez niczego (ew. komentujesz, ale to portal społecznościowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował usunąć punkty ujemne. Można by dać Lubię to czy coś. I w przypadku żebrania o punkty itd. dawać ostrzeżenie, albo zakaz otrzymywania/dawania punktów przez powiedzmy miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na pewno mniej bezsensowny od niegdysiejszych statusów samopoczucia, ale według mnie równie niepotrzebny. Rozumiem, że ilość plusów świadczy o ewentualnej przydatności danych użytkowników (i tak nawet jest), ale delikatnie dyskredytuje tych z mniejszą liczbą "zielonych punkcików". W dodatku znajdą (i znajdują się) tacy, którzy będą minusować bez przyczyny, albo uzasadniając "bo tak", "bo mogę". Jestem za całkowitym wyeliminowaniem tego systemu, ale jeśli miałby zostać, musiałby być zmieniony. Anonimowość dodawania jest według mnie w miarę dobra, ale z drugiej strony miło byłoby wiedzieć, kto minusuje, czy nie jest to troll i czy nie raportować/zgłaszać uwagi moderacji, gdyby okazało się, że godzą w regulamin i użytkowników FA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie opcja numer 2 to dobre wyjście. A czy powstanie kółko wzajemnej adoracji...? No cóż, to będzie widać. Chyba, że wprowadzić ograniczenie, że plusa może otrzymać tylko osoba mająca powyżej np. 100 czy 200 postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...