Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 01/2015

Polecane posty

PWy pewnie jeszcze nie wyciągnęliście z szaf zakurzonych bombek choinkowych, a my już mamy nowy rok. Najnowszy numer CDA (01/2015) pojawi się w sprzedaży we wtorek 16.12 w standardowej cenie (15,99 zł za 132 strony i 2 DVD). Z okazji świątecznych okoliczności obok zestawu 3 pełniaków (doskonała gra akcji X-Men Origins: Wolverine, space-sim Freelancer oraz Pirates of Black Cove, czyli wariację na temat Pirates!) dajemy wam kody bonusowe do World of Tanks o wartości 50 zł.

Dział zapowiedzi zaczynamy od gier Blizzarda ? Overwatch i StarCraft II: Legacy of the Void. By dowiedzieć się jak najwięcej o Might & Magic: Heroes VII (a przy okazji pograć w Heroes of Might & Magic III HD ? jako pierwsi na świecie), udaliśmy się do siedziby producenta. Przeczytacie też o Just Cause 3 oraz Uncharted 4: A Thief?s End. W dziale betatestów bryluje dwustronicowy tekst o Dying Light (jako pierwsi na świecie testowaliśmy tryb ?be the zombie?), ale mieliśmy też okazję sprawdzić m.in. Final Fantasy Type-0 HD i Assetto Corsa.

Ponieważ recenzji jest aż 38, skoncentrujmy się na tych najważniejszych. Zaczynamy od GTA V na PS4 i XBO, bo to coś dużo więcej niż tylko reedycja na nowe platformy i warto odwiedzić Los Santos nawet wtedy, gdy zaliczyło się poprzednią wersję. Są też kontrowersyjny (i dość kontrowersyjnie oceniony) This War of Mine oraz najnowszy Assassin?s Creed (Rogue). Wracamy na Martwą Wyspę, ale tylko po to, żeby z niej uciec (Escape Dead Island), badamy, co wniósł do World of Warcraft najnowszy dodatek (Warlords of Draenor), a Wiedźminen Grą Przygodową ocieramy oczy po przesunięciu premiery Wiedźmina 3. Słuchamy Tales from the Borderlands, sprawdzamy, jak Telltale poradziło sobie z ?Grą o tron? (Game of Thrones: A Telltale Games Series), ścigamy się w The Crew i erpegujemy w Legend of Grimrock II. A tu jeszcze LittleBigPlanet 3, najnowsza wersja World of Tanks, The Binding of Isaac: Rebirth, Jagged Alliance: Flashback, WWE 2K15, Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire, Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad, Lego Batman 3: Poza Gotham i wiele, wiele innych tytułów. Lojalnie uprzedzamy ? z niektórych wymienionych tu gier sypie się pierze, bo nawet w okolicach Świąt nie mamy litości dla słabizny.

W publicystyce zwracamy szczególną uwagę na 6-stronicowy przegląd naszych growych nadziei na rok 2015. Z okazji 35. urodzin Pac-Mana zamieszczamy obszerny tekst o jego historii. Berlin dałby dychę Final Fantasy VII, a do tego generuje dużo kwasu i żółci w felietonie ?A może niech to wszystko wreszcie upadnie??, podsumowującym tegoroczną sytuację w branży growej. Monk bierze na tapetę tęsknotę graczy za przeszłością (?Gdy rozum śpi, budzi się nostalgia?), a 9kier i enki relacjonują finał Pucharu Polski w League of Legends. Przyglądamy się też narodzinom Jagged Alliance 2, no i wtykamy Szpile.

W dziale sprzętowym znajdziecie megatest monitorów oraz testy sporej liczby różnych urządzeń, m.in. smartfonów, myszek, klawiatur, słuchawek, konsolki PlayStation TV (czyli w zasadzie Vity podłączanej do telewizora), minikomputera Zotac ZBOX PI320 pico, pada do smartfonów, Acera Chromebooka 13 oraz bardzo dobrej kierownicy do Xboksa One. Allor przygotował też prognozy sprzętowe na przyszły rok.

Nie mogło też zabraknąć Action Redaction i Na Luzie.

Na płytach DVD oprócz wspomnianych już pełniaków znajdziecie dużo dem oraz gier freeware, mody do Freelancera i Dungeon Siege?a II, gameplaye, e-booki oraz masę innych bonusów. Dokładny spis macie zresztą poniżej.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy: już we wtorek 16.12 będziecie mieli okazję bardzo opłacalnie zainwestować 15,99 zł.

A tak poza tym to wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku i dobrej zabawy w czasie Sylwka (no i podczas lektury CDA)!

##########SPIS TREŚCI

Info

#######W PRODUKCJI

Overwatch

StarCraft II: Legacy of the Void

Might & Magic: Heroes VII

The Flame in the Flood

Tales of Zestiria

Sunset

Timespinner

Firewatch

Nevermind

Just Cause 3

Uncharted 4: A Thief?s End

JUŻ GRALIŚMY

Heroes of Might & Magic III HD

Final Fantasy Type-0 HD

Road Redemption

Onikira: Demon Killer

Assetto Corsa

Dying Light

####RECENZJE

GTA V

This War of Mine

LittleBigPlanet 3

Assassin?s Creed: Rogue

Escape Dead Island

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Company of Heroes 2: Ofensywa w Ardenach

Adventure Time: The Secret of the Nameless Kingdom

BlazeRush

Styx: Master of Shadows

Tales from the Borderlands

Game of Thrones: A Telltale Games Series

World of Tanks 9.4

Never Alone

Fantasia: Music Evolved

SingStar: Mistrzowska Impreza

Valkyria Chronicles

Wiedźmin Gra Przygodowa

The Crew

Sleeping Dogs: Definitive Edition

Toybox Turbos

Legend of Grimrock II

The Binding of Isaac: Rebirth

A Bird Story

Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad

Pokémon Omega Ruby/ Alpha Sapphire

Neverending Nightmares

Randal?s Monday

Logistics Company

Jagged Alliance: Flashback

WWE 2K15

The Legend of Korra

Star Conflict

Senran Kagura: Bon Appétit

Lego Batman 3: Poza Gotham

Akiba?s Trip: Undead & Undressed

A Golden Wake

############ PUBLICYSTYKA

Paku-paku!

Dałbym dychę: Final Fantasy VII

Felieton: Gdy rozum śpi, budzi się nostalgia

Felieton: A może niech to wszystko wreszcie upadnie?

Finał Pucharu Polski League of Legends

Rodzinny interes

Nadzieje 2015

Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGATEST

Ekran dla gracza ? megatest monitorów

TESTY

Konsolka PlayStation TV

Minikomputer Zotac ZBOX PI320 pico

Smartfon Honor 6

Smartfon Krüger&Matz Live 2 LTE

Tablet Lenovo Yoga Tablet 2

Klawiatura Logitech G910 Orion Spark

Mysz Razer DeathAdder Chroma

Pad do smartfonów (i nie tylko) Mad Catz C.T.R.L.R

Mysz Gamdias ZEUS

Klawiatura Asus Strix Tactic Pro

Acer Chromebook 13

3 w 1 Gamdias Aegis

Kierownica Mad Catz Pro Racing Force Feedback do Xbox One

Słuchawki dokanałowe Sennheiser Momentum In-Ear

Słuchawki dokanałowe Snab Overtone Earplug EP-81M

Kamerka Tracer Xtreme SJ 4000

Słuchawki nauszne Turtle Beach Ear Force Recon 320 Dolby 7.1

Prognozy

Rewolucja A.D. 2015 ? co przyniesie przyszły rok?

###############INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

#########Kody do World of Tanks o wartości 50 zł!

Tym razem dajemy wam prezenty do World of Tanks o łącznej wartości 50 zł! Dla nowych graczy mamy kod na 3 dni premium i 500 złota, co pozwoli komfortowo rozpocząć karierę. Dodatkowo dla wszystkich mamy coś ekstra: czołg premium III poziomu o wartości 850 złota (FCM 36 Pak 40), miejsce w garażu o wartości 300 złota plus 3 dni premium o wartości 650 złota! Łączna wartość tego pakietu dla obecnych graczy to 1800 złota, czyli grubo ponad 30 zł!

Ważność kodów upływa 30.03.2015. Jedno konto, jeden zestaw kodów.

#########################PEŁNE WERSJE GIER#########################

X-Men Origins: Wolverine

Gatunek: akcja

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 8 (06/2009)

Multi: brak

PC: XP/Vista/7, CPU 3 GHz, 1 GB RAM, GF 7800/ATI X1800

Jedna z nielicznych egranizacji lepszych niż film, któremu towarzyszyła zarazem chyba najbardziej niedoceniona gra akcji w ogóle. Przysięgam, że kompletnie nie rozumiem, czemu została przeoczona i zapomniana.

Dzieło Raven Software opowiada o genezie najbardziej znanego z serii X-Men znacznie lepiej niż pierwowzór. Przede wszystkim w przeciwieństwie do bezpłciowego filmu jest nieludzko wręcz brutalna. W grze da się dosłownie ćwiartować wrogów, masa jest też tzw. envirokillów, czyli zabójczych interakcji z otoczeniem. Jeszcze ważniejsze jednak jest to, że za wszystkim tym stoi naprawdę znakomity system walki. X-Men Origins: Wolverine stworzony został na Unreal Engine 3 i nadal prezentuje się całkiem, całkiem. Rewelacyjne jak zwykle są intro i scenki fabularne autorstwa Blur Studio. Mile brzmią także oryginalne głosy aktorów ? w tym Hugh Jackmana, Lieva Schreibera czy will.i.ama. Jak dla mnie to jedna z lepszych gier, jakie gościły na naszych krążkach. Przy okazji: Wolverine to unikat, którego ze względów licencyjnych nie znajdziecie w żadnym ze sklepów cyfrowych! [g.]

# Freelancer

Gatunek: space sim

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 7 (05/2003)

Multi: brak

PC: XP/Vista/7/8, CPU 600 MHz, 256 MB RAM, grafika 16 MB

Ostatnie aż do Star Citizena kosmiczne dokonanie Chrisa Robertsa. Formalnie stanowił ciąg dalszy wojskowego Starlancera (ten z kolei nawiązywał do pierwszego wielkiego dzieła tego twórcy ? sagi Wing Commander), ale wracał do korzeni space simów typu Elite, pozwalając grać zupełnie po swojemu.

Freelancer to opowieść o pilocie nazwiskiem Trent, który ? jakże by inaczej ? zmuszony jest zaczynać od zera. Na szczęście udaje się mu podłapać kontrakt dający też podstawowy statek, a kosmos szybko stanie przed nim otworem. Bez obaw jednak ? Freelancer nie jest twardordzeniowym symulatorem wymagającym studiowania instrukcji i drukowania ściąg ? to gra akcji, w której wszystko, od nawigacji po walkę, da się zrobić myszą!

Freelancer wydany został ponad dekadę temu, jednak czas ku memu zaskoczeniu obszedł się z nim łagodnie. Nie oferuje wprawdzie rozdzielczości panoramicznych, ale w 1600 x 1200 prezentuje się nader kosmicznie. Jednocześnie nie sposób nie docenić oprawy dźwiękowej ? od rozmówek pomiędzy pilotami i bazami, po znakomitą ścieżkę muzyczną. Prawdziwy klasyk. [g.]

PS Na DVD są mody unowocześniające grafikę, a kilka dni temu pojawiła się w sieci rewelacyjna modyfikacja, którą naprawdę warto sobie ściągnąć.

# Pirates of Black Cove Gold Edition

Gatunek: akcja

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

PC: XP/Vista/7/8, CPU dwurdzeniowy 2 GHz, 2 GB RAM, grafika 512 MB z SM 3.0

Współcześni Pirates! autorstwa niemieckiego Nitro Games, twórców m.in. East India Company. W przeciwieństwie jednak do tamtej handlówki Pirates of Black Cove będzie przystępna dla szerokiego grona graczy. Ci mają czterech początkujących piratów do wyboru (mój padł naturalnie na Jolie Roger, zwaną także Rogers) i... całe Karaiby do zwiedzenia i złupienia. Starcia na morzach przy tym to w gruncie rzeczy zręcznościówka, a bitwy lądowe to prosty RTS. Gra jest też naprawdę ładna ? zwłaszcza na morzu ? i bardzo ładnie odegrana przez stosownie pirackich rozmówców. Męczy natomiast powtarzalność zachowań i bezkompromisowość części. [g.]

########COVER DVD#################################

PEŁNE WERSJE

X-Men Origins: Wolverine

Freelancer

Pirates of Black Cove

DEMA

A Golden Wake

Animal Gods

Bear With Me

Beyond: Flesh and Blood

Dead Synchronicity: Tomorrow comes

Today

Graywalkers: Purgatory

Momentum

Octopus City Blues

FREEWARE

Bad Dream: Bridge

Blackout: A Horror Adventure

Galaxia: Remember Tomorrow

Get Quest

King?s Conflict

Spooky?s House of Jump Scares

Symphony Quest

The Sealed City

GRY RODZINNE

Pioneer Lands

Puggy Racer

World?s Greatest Places Mahjong

MODULATOR

Mody do Freelancera i Dungeon Siege?a II

GAMEPLAYE

Assassin?s Creed: Rogue

Company of Heroes 2:

Ofensywa w Ardenach

Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad

The Binding of Isaac: Rebirth

This War of Mine

GALERIE

Akiba?s Trip: Undead & Undressed

Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad

Legend of Grimrock II

Star Conflict

The Binding of Isaac: Rebirth

This War of Mine

The Evil Within

NA LUZIE

BONUS

ActionMag

Alterpop

Esensja

FAQ ? wersja 3.3.1

Tapety

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments

? nieoficjalny poradnik

E-BOOKI

ZWIASTUNY

post-4-0-71731300-1418371879_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - okładka z Herosem zawsze na propsie. Zobaczymy też czy naprawiono ekonomię w Heroes VII i czy będzie dużo miast i wszystkiego tego za co kochamy tą grę. Trochę brakuje kolejnego Kings Bounty na płycie (bo jest podobne do Herosów), ale musimy poczekać aż całkowicie zejdzie z Biedronki i dopiero wtedy ukaże się w CDA. Czy recenzja kolejnej konsolowej wersji GTA V oznacza, że nic nie napiszecie o wersji PC?? Mam też nadzieję, że tekst o kolejnym dodatku do WoWa nie powie nam że Pandy były złe, ale teraz wszystko naprawiono (do kolejnego dodatku smile_prosty.gif ). Jako fan biorę kod do WoTa i czytam tekst o kolejnej aktualizacji. Dzięki też za test monitorów - mój ostatnio coś szwankuje i może w przyszłym roku bym go wymienił. Tablety i monitory to jest coś co lubię.

Bazyli, 7 miesiecy prosiles o odbanowanie. Nie schrzan tego. A mam wrazenie, ze zaczynasz probowac, [smg]

@Smuggler

Przepraszam, nie wiedziałem że takie zdania są zabronione.

Nie jest zabronione ale jest niefajne, sugerujace ze czekamy na jakies resztki po kims itd. {smg]

Po prostu była Legenda, była Wojownicza Księżniczka, były Nowe Światy. Czekam na Wojowników Północy i moim zdaniem ładnie by się komponowali z tematem o Herosach, bo to są podobne gatunkowo gry. Absolutnie nic nie próbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki z tego numeru nie dla mnie. Na szczęście są kody do WoT, więc brat się ucieszy i przy okazji zapłaci za nowy numer smile_prosty2.gif

Z publicystyki na pewno ciekawy będzie tekst o Pac Manie.

Okładka nie podoba mi się.

Jestem ciekaw jaką ocenę dostała gra WWE 2K15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie pełniaki odrzucę na półkę, a sama zawartość magazynu jest tłusta, więc nie będzie nudów podczas świątecznych wieczorów (no bo wolę poczytać magazyn, niż gapić się na TV oglądając to samo co roku). Ja jestem ciekaw oceny The Crew (czyli duchowego następcy TD), oraz waszej opinii na temat stuningowanych "Hirołsów III". Jednym słowem - Kolejny numer, kolejna świetna zawartość. I'll see you in tuesday.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tekstów o Heroesach w tym numerze, więc muszę przyznać szczerze, że jestem mile zaskoczony. Wskakujecie z tekstem o H3 HD w idealnym momencie, dosłownie kilka dni po tym jak została ogłoszona data premiery tej, jakby to nazwać, reedycji, więc na pewno kupię pismo choćby dla poczytania o tym, jakie ma zalety, że twórcy wyceniają ją na 60 PLN. W H7 z kolei oczekuję informacji chociażby o przybliżonej dacie premiery (lato-jesień-wiosna? 2015?) i o możliwych zmianach w mechanice gry. Publicystyka jakaś odchudzona tym razem, ale pewnie dlatego, że jest dużo recenzji i obszerne "Nadzieje 2015".

Objetosciowo dzial Publicystyki jest tak samo duzy jak zawsze - ale kilka duzych tekstow "optycznie" zmniejszaja go w spisie tresci. {smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartosc numeru bardzo mnie cieszy, jest sporo tekstow we wszystkich dzialach, ktore mnie interesuja. Zwlaszcza info o Heroesach oraz Isaacu.

Z pelniakow zafrapowal mnie Wolverine, na pewno zainstaluje i rzuce okiem. Za to podoba mi sie wlasnie CDA, ze daja gry, w ktore chetnie bym zagral, ale ktorych sam bym nie kupil. Jestem zadowolony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość obfita w ciekawe teksty, najbardziej chętny jestem na info o Heroesach i AC: Rogue (jak Ubi wyszedł ten Asasyn). Jestem ciekaw jak Wy widzicie ten rok w tej branży i czego oczekujecie od następnego.

Z pełniaków przemówił do mnie tylko Freelancer i mam nadzieję, że trochę przy nim posiedzę, natomiast x-men może też sprawdzę.

Także do Wtorku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnych wersji jak zwykle pewnie nawet nie sprawdzę, ale chętnie poczytam, co nowy rok niesie. Niby mało już gram na PC, ale zawsze warto wiedzieć co i jak, gdy wreszcie uda mi się kupić porządniejszy od obecnego sprzęt.

Jestem ciekaw ocen nowych Pokemonów, This War of Mine, Legend of Grimrock II i gry przygodowej o Wiedźminie. No i może jeszcze gry od Teltalle, bo w żadną nigdy nie grałem, a chyba warto by wreszcie było spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tekst "Gdy rozum śpi, budzi się nostalgia". Obawiam się hejtu na ludzi takich jak ja, którzy uważają że kiedyś gry były lepsze (bo były, patrz: lata 90-te).

spodziewaj się raczej smutnego patrzenia w zalewane deszczem okno, za którym kryją się growe wspominki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

durne pytanie do smaglera czy jest w tym numerze jakiś twój tekst bo trochę nudno się czyta CDA bez tekstów geniusza ironii smile_prosty.gif

Co miesiac AR i NL, Ale publicystyki w tym miechu nie mam, bede w nastepnym.

A ja mam pytanie w jakiej formie do czasopisma są dołączone kody do WoTa? Nie chcę kupić CDA z wykorzystanym kodem, bo ktoś go sobie w sklepie spisał.

Marne szanse, bo musialby wyjac plyty, otworzyc pudelko i spisac kod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ucieszyłam z z Freelancera, którego sobie zainstaluje w pracy. Zastąpi mi HoMM III, który mi umilał nie jedną nockę.

Reszta pełniaków mnie nie interesuje, a kody tradycyjnie oddam.

Ciekawią mnie bardzo recenzje Wiedźmin gra przygodowa i This War of Mine, i wasze oczekiwanie na przyszły rok.

Możecie już myśleć na co wydacie moje 16zł ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię na pewno ze względu na Rosomaka. Mam nadzieję, że zrobi na mnie większe wrażenie niż Prototype, od którego mnie odrzuciło. A może za mało grałem? Jakby nie patrzeć będę miał jedną dobrą grę (Wolverine) lub dwie jak przekonam się do Mercera. Strat nie przewidziano oprócz 15.99zł wink_prosty.gif

Chętnie też przeczytam o GTA V mimo, że jeszcze nie dane było mi pograć bo nie mam konsoli. Assasin's Creed: Rouge też mnie ciekawi bo lubię tę serię. Czekam też na jakąś nową ścigałkę, która mnie przykuje do ekranu nawet jeśli będzie to arcade'ówka (The Crew). O Wiedźminie to wiadomo, że przeczytam jako jeden z pierwszych tekstów. I jeszcze WWE 2k15 - kiedyś oglądałem regularnie te walki, teraz z braku czasu nie mam takiej możliwości. Na pewno będzie pocisk po produkcji bo taka gra nie może się uda. Nie sposób oddać dynamiki starć, ataków, przyłożeń żeby to wyglądało jak w TV więc tutaj oczekuję na jakiegoś porządnego finishera ze strony recenzującego wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie czytam już Cd-Action, ale akurat ten numer mam zamiar zakupić ze względu na recenzję nowej odsłony serii 'IŁ2 Sturmovik", pamiętam że kiedyś pisałem iż obawiam się recenzji tego tytułu w magazynie, i nadal pozostają we mnie te obawy. Z jednej strony jestem bardzo ciekawy jak oceniony zostanie tytuł z gatunku poważnej symulacji, dość egzotycznego dla "targetu" pisma, szczególnie że poprzednie doświadczenia z recenzji tego typu tytułów nie nastrajają optymistycznie. Nie chodzi tutaj że o tej grze trzeba pisać tylko dobrze, bo przecież wiadomo jaka jest istota recenzji, jednak podejrzewam że ogromna ilość zalet jak perfekcyjnie odwzorowane samoloty, wysoki poziom realizmu i techniczne dopracowanie, zniknie pod gąszczem narzekań że w obecnej wersji zawartości mało, 8 samolotów, a reszta w nadchodzących dodatkach. Może się to wydawać kontrowersyjne dla osób nieobeznanych z gatunkiem, ale obecnie jest to standard w większości symulacji i model biznesowy pozwalający na opłacalność niszowych produkcji, ale przede wszystkim jakość wykonania jest o wiele większa niż w symulatorach sprzed kilku lat, więc dostajemy mniej, lecz tak naprawdę więcej bo modele są bardzo zaawansowane, przez co proces tworzenia gry jest bardziej kosztowny i skomplikowany.

Posłużę się tutaj może przykładem z serii "Train Simulator", wiele osób widzi w serii maszynkę do robienia pieniędzy, ale prawda jest taka że zrobienie porządnego modelu to nie tylko konieczność posiadania odpowiednich programów, ale i godziny pracy także nie tylko przed komputerem, ale też zebranie odpowiedniej dokumentacji i materiałów wizualnych i dźwiękowych. Może te 13.99 to na polskie warunki nie tak mało, ale często każde wydane Euro jest twórcom w pełni należne. Przykładowo niedawno wydano model amerykańskiego parowozu FEF-3, który jest jednocześnie jednym z najbardziej zaawansowanych modeli dostępnych do gry, można go wręcz określić jako uber-realistyczny. Za dodatek odpowiada jeden człowiek, który tworzył model ponad rok i wydał go w ramach "3rd party", to normalne że tak zaawansowany model nie może być częścią podstawowej gry, gdyż byłoby to nieopłacalne dla wydawcy. Poprzez system DLC gracze mogą kupować płatne ale bardzo dobre modele, których umieszczenie w ramach samej gry byłoby niemożliwe, a producenci mogą otrzymywać stały zysk pozwalający na rozwój serii.

Podobnie jest z nową odsłoną "IŁ2", zawartość podstawowa i tak stoi na bardzo wysokim poziomie, a płatne dodatki są opcjonalne i w pełni warte swojej ceny dla ludzi którzy się tym interesują. To w końcu symulator, a nie zręcznościówka gdzie samoloty zmieniamy jak rękawiczki, jak ktoś chce to może całą grę latać na bombowcu HE-111 i cały czas będzie miał z tego frajdę, bo nigdzie indziej nie znajdzie tak doskonałego modelu. Tak samo jeśli chodzi o braki w zawartości to gra cały czas będzie rozwijana, nowe kampanie, misje czy samoloty AI zostaną dodane bezpłatnie dla każdego posiadacza gry, trzeba po prostu uzbroić się w odrobinę cierpliwości. To także specyfika gatunku, w przypadku symulatorów nie są to tylko patche poprawiające błędy, ale też rozwijanie gry i wprowadzanie nowych elementów.

Trochę za daleko zabrnąłem od tematu, ale chciałem pokazać o co mi chodzi po prostu często spotykam się z opiniami osób które nie siedzą w temacie danej gry, ale wystarczy tylko że zobaczą że dana gra jest oparta na dystrybucji DLC i już zaczynają toczyć pianę, nie zwracając uwagi na inne kwestie, mimo że kompletnie nie mają pojęcia o specyfice gatunku. Wiadomo, "DLC zgroza i pożoga". ;)

Cóż pozostaje jedynie poczekać do wtorku, mimo wszystko mam nadzieję na pozytywne zaskoczenie i rzetelną recenzję, nawet jeśli gra zostałaby oceniona negatywnie to liczę na sensowne argumenty, z chęcią porównałbym własne odczucia z gry, z opinią testującego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ucieszyłam z z Freelancera, którego sobie zainstaluje w pracy. Zastąpi mi HoMM III, który mi umilał nie jedną nockę.

Reszta pełniaków mnie nie interesuje, a kody tradycyjnie oddam.

A może przeczytaj najpierw tą recenzję o nowej aktualizacji World of Tanks? To bardzo fajna gra. CDA daje ci szansę, może byś spróbowała pograć parę razy. Tym bardziej, że nie trzeba grać regularnie a czołgi premium czy złoto nigdy nie znikają. I brakuje dziewczyn na polach bitew. Spróbuj - co ci szkodzi?

@nano360

Obrona DLC? Śmiałe ale dla mnie niezrozumiałe. Jeśli nowy IŁ2 Szturmovik będzie miał cenę typowej, nowej gry, ale tylko 8 maszyn, to dla mnie będzie to zdzierstwo. Bo są pewne minima jakości i standardy których powinno się trzymać. Jeśli w oryginale sprzed 12 lat mieliśmy 30 maszyn w podstawce, a teraz dostaniemy poniżej 10 to tu jest coś nie tak. Zresztą większość DLC jest niestety robiona w taki sposób, że nie są tworzone nowe treści - tylko wyrywa się elementy z gotowego już produktu. Do absurdu doprowadzono ten mechanizm w najnowszych Simsach, gdzie nie ma prawie niczego. Zresztą - jeśli DLC wychodzi razem albo tuż po premierze gry, to dla mnie to skandali skok na kasę klienta. DLC mówię stanowcze nie.

http://joemonster.org/art/28597/Jak_giganci_elektronicznej_rozrywki_zaczeli_wyciagac_od_nas_pieniadze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bardziej kontrowersyjnie bo pudełkowa podstawka kosztuje 150 zł, ale cały czas uważam że pod tym względem będę bronił nowej odsłony serii. Te 30 samolotów w porównaniu do 8 modeli w nowej odsłonie, dzieli gigantyczna jakościowa przepaść. Dzisiaj byłoby to po prostu niemożliwe by studio w podstawce zawarło 30 perfekcyjnie odwzorowanych maszyn, raz że to ogromne nakłady finansowe, a dwa że gra powstawałaby bardzo długo. Modele z obecnej odsłony spokojnie mogłyby być sprzedawane osobno do innych symulatorów, do "DC "niedawno wyszedł BF-109 K-4 jako osobny moduł za ponad 40 Euro i wcale nie jest wiele lepszy niż modele z nowego "IŁ-a". Jedyne czego brakuje samolot z "Bitwy o Stalingrad" to klikany kokpit, który ostatnio jest standardem w lotniczych symulacjach, z tym że tak jak pisałem na blogu w symulatorze osadzonym w tych realiach historycznych, nie jest to tak ważne jak w symulacja nowoczesnych maszyn, gdzie czasem aż brakuje klawiatury by ogarnąć wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten numer jest chudszy niż inne (wiem co mówię, mam już kilkadziesiąt "ekszynów") nie zmienia to jednak faktu że go kupię, przeczytam od deski do deski mimo ponownej recenzji tego tfu,tfu GTA. Ciekawi mnie za to tekst o WWE 2k15, zawsze fajnie coś poczytać o tym śmiesznym "sporcie" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...