Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA SPEC 01/2010 zawartość

Polecane posty

Smuggler: Hipokryta. smile_prosty.gif Bojkotuje ale czyta i ocenia. To jakbys oglosil, ze rozpoczynasz glodowke - nie bedziesz przyjmowal posilkow poza sniadaniem, obiadem i kolacja.

Ja bojkotuję tylko nową formę pisma a nie całość CDA. Chciałbym by działy które uważam za esencję, sosik, serce magazynu wróciły do postaci sprzed numeru 2/10. Coś takiego może spowodować tylko dalszy spadek nakładu bo apele nic nie dają. To są powody mojego niekupowania premierowych numerów. Po prostu takie "Brand New CDA" niejest już dla mnie warte 15 złotych. Poczekam 5-6 tygodni i kupię ten numer przeceniony o 35% tak jak CDA 3/10. No chyba, że znów dacie plakat. A oceniać będę dalej bo chcę by CDA było jak najlepsze a wyważone i uargumentowane opinie IMHO temu służą.

A prawdziwa definicja Gamewalkera jest w numerach z 2001 roku. To miały być opinie innych członków redakcji o GRACH w danym CDA a nie tylko o hitach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Ech, numer specjalny. Pamiętacie nr 138 z 2007? 146 stron. A nr 133 z 2006? 172 strony. Nie mówiąc już o specjalnym numerze (120) z 2005 roku? 154 strony i mousepad w prezencie! Ja chcę znów mousepad :protestuje: Ten stary już mam 5 lat i ledwo zipie. Dziwie się niektórym czytelnikom, którym do pełni szczęścia wystarczają skromne 130 stron i mega-słitaśny "nadruk" na okładce :pinch: Hit dekady mnie zainteresował ale patrzę - wmieszane w niego konsole, aż mnie odtrąciło.

Czerwona "2" powinna chyba wyjasnic wszelkie watpliwosci, zas pod patka sa widoczne pelniaki. IMO Hitman wcale nie ejst gorszym pelniakiem niz pierwszy Wiedzmin...

:ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smug - megahitami były Devil May Cry 4 i Ninja Blade, przynajmniej wg tych kryteriów, które zacytowałeś.

Okładka i całe to zamieszanie wokół Wiedźmina 2 - zasłużone, okładka jest świetna, a zapowiedź ukazuje mi:

- ładną grafikę (tak!)

- dużo questów (tak)

- porządną, wiedźmińską fabułę (tak!!!!!!!!!!!!!)

- dobre udźwiękowienie - oby znowu wcielił się w Geralta Jacek Rozenek (tak!!)

- efektowność i efektywność ciosów oraz (nareszcie)nieliniowe chodzenie, czyli wspinaczki, nie mówiąc o skakaniu (tak!!!)

- 3 główne wątki i zakończenia gry z nimi związane, czyli koło 8-9 zakończeń ( :icon_eek:, ajajjaj, nie wiem, czy kiedykolwiek znajdę czas na nie wszystkie, tym bardziej, ze długościowo będzie podobna do jedynki. 450 godzin grania?! No nie...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR też wyśmienite, ale jakieś takie krótkie, może to tylko pozory, ale naprawdę dość szybko przeczytałem i czułem wewnętrzny niedosyt :P

Duzo lepsze jest uczucie "jeszcze bym zjadl..." niz "kurde, zaraz tym rzygne..." :)

fantastyczna zapowiedź Wiedźmina 2, nie zawiera zbyt wielu spojlerów na temat fabuły , co ważne dowiedziałem się kilku ciekawych informacji, o których wcześniej nie słyszałem,

I o to chyba chodzi, zeby duzo powiedziec, a nie popsuc zabawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Sup Com - gra na 6. Jako RTS - na 8. Widać recenzent potraktował tytuł jako to drugie. Chociaż szkoda nieco, ostatnio mam wrażenie, że CDA brakuje jaj. Jak coś w zapowiedziach wygląda na piękne i cudowne to potem w recenzjach zwykle też takie jest (z wyjątkiem może C&C 4).

Jaja nie polegaja na jeb*** czegos "bo powiedza, ze jestem cienias". Po pierwsze zapowiedzi dobieramy tak, by mowic o grach, ktore sie ciekawie zapowiadaja, bo jaki sens pisac o czyms, co bedzie kaszana. I jak widac intuicja nas nie zawodzi (choc np. Shattered Horizon czy ta gierka gdzie sie walczy w pionie - zapomnialem tytulu - dowodzi, ze nie zawsze trafiamy w cel). Jaja to sie ma jak sie pisze o grze, co sie mysli - gdy to jest hit i inni maja inne zdanie -> Sp:C, czy Dragon Age, czy Ego Draconis 2.

Ech, numer specjalny. Pamiętacie nr 138 z 2007? 146 stron. A nr 133 z 2006? 172 strony.

To teraz wez te numery i policz ile STRON BYLO DO CZYTANIA (a ile z reklamami) i porownaj z tym numerem.

Nie mówiąc już o specjalnym numerze (120) z 2005 roku? 154 strony i mousepad w prezencie!

Kiedys bylo inaczej ale co z tego? PO co zyc przeszloscia - zeby sie frustrowac?

Dziwie się niektórym czytelnikom, którym do pełni szczęścia wystarczają skromne 130 stron

Dziwie sie wszystkim, co sie ciesza swoimi autkami, a nie maja Veyrona.

Czerwona "2" powinna chyba wyjasnic wszelkie watpliwosci, zas pod patka sa widoczne pelniaki. IMO Hitman wcale nie ejst gorszym pelniakiem niz pierwszy Wiedzmin...

Stary, patrzac obiektywnie - to podobna sprzedaz, srednia ocen itd. Wiem, ze POLSKI Wiedzmin jest lepszy, bo polski, no ale... a z punktu widzenia marketingu - Wiedzmina ma chyba kazdy, kto sie nim zainteresowal... Wszyscy byliby zachwyceni - ale nie kupili...

- dobre udźwiękowienie - oby znowu wcielił się w Geralta Jacek Rozenek (tak!!)

Jest to bardzo, bardzo prawdopodobne, graniczace z pewnoscia.

Okladka (moze sie nie wypowiem, uwazam ze mozna bylo o wiele lepszy obrazek wybrac)

Doprawdy? Bo do wyboru bylo: to, co masz na coverze DVD. To co masz na okladce. To co masz na grafice otwierajacej zapowiedz. Chyba, ze masz jakies fajne arty, o ktorych nie mamy pojecia :D

Smuggler, dla mnie też zapowiedź świetna, przeczytałem już dzisiaj ją 2 razy ; p Ciekawi mnie tylko jakich tajemniczych metod użyłeś, że przegotowano dla ciebie specjalną prezentację... ; ]

To sa nasze redakcyjne tajemnice. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, aż się przyczepię! :happy: Wiem, że to drobiazg, ale zrobiliście w tekście o najlepszych gierkach mały błąd, który może zniechęcić graczy do całkiem sympatycznej ścigałki. Chodzi o Trackmania United Forever. W metryczce podaliście, że TM kosztuje 120zł (w przeliczeniu z euro) co jest nieprawdą. Techland wydaje gierkę w cenie (zależnej od sklepu) 60-80zł. Trochę to jarzyło po oczach, gdzie inne gierki miały ceny jak z jakiegoś Giermaszu (Orange Box za 39zł? Cena pewnie ze sklepu internetowego bo np. w MM kosztuje standardowe 50zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie artykuł '105 gier dekady', fajna sprawa, lekturę spędzam miło, nie czuję, że jakieś gry w którejś kategorii brakuje. Dochodzę do cRPG-ów i...szok. Kilkukrotnie przeglądam 1,5 strony poświęcone na ten gatunek i nie mogę uwierzyć, że brakuje w gronie tych kilku gier drugiej części Baldur's Gate. Dla mnie ogromnie przeoczenie - tak, wiem, że to subiektywna lista, ale we wcześniejszych tego typu plebiscytach BG II zawsze było wysoko. A tutaj brak? Oj...

Poza tym numer mi się podoba, dużo recenzji gier, które mnie (w różnym stopniu) interesują. Najbardziej ucieszył mnie test pada - miałem w planach kupienie oryginalnego Microsoftu, ale skoro jest dużo tańszy zamiennik, a do tego podobnej jakości, to po co przepłacać? ;) Dobrze, że się wstrzymałem z zakupem, taka miła niespodzianka, zaoszczędzę trochę grosza, którego bardzo mi brakuje. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Czerwona "2" powinna chyba wyjasnic wszelkie watpliwosci, zas pod patka sa widoczne pelniaki. IMO Hitman wcale nie ejst gorszym pelniakiem niz pierwszy Wiedzmin...

Stary, patrzac obiektywnie - to podobna sprzedaz, srednia ocen itd. Wiem, ze POLSKI Wiedzmin jest lepszy, bo polski, no ale... a z punktu widzenia marketingu - Wiedzmina ma chyba kazdy, kto sie nim zainteresowal... Wszyscy byliby zachwyceni - ale nie kupili...

Tiaa? Lepiej wg Ciebie dać Hitmana, który to już czwarty(!) raz gości na na coverze aniżeli grę uznaną najlepszą w swoim gatunku w roku wydania, która uzyskuje ponad 100 nagród i wyróżnień? :happy:

A z Twojego punktu widzenia wszyscy kupują CD-A tylko dla gier i nie dacie Wiedźmina, bo każdy go ma (zaprawdę, kto go nie ma nie może uważać się za prawdziwego Polaka, toż to najlepsza POLSKA gra!)... Ja w ogóle jestem jakiś dziwny, kupuję cd-a nieprzerwanie od 5 lat a ostatnią grą w jaką szczerze grałem z covera to Codename Panzers - faza druga z października '08. BTW: dalej nie ma kluczy do multi w w.w. grze -> http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...mp;#entry920228

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W metryczce podaliście, że TM kosztuje 120zł (w przeliczeniu z euro) co jest nieprawdą. Techland wydaje gierkę w cenie (zależnej od sklepu) 60-80zł.

Cholera, mój błąd - najpierw wrzuciłem do tekstu cenę ze Steamu (tam gra jest za 30 euro, a więc 120 zł), potem to poprawiłem... a przynajmniej tak mi się niesłusznie wydawało. Wybacz(-cie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podabają mi się te znaki wodne na okładce- stylowe takie :P. Cieszę się, że nie odeszliście od tego pomysłu. Takie urozmaicenie od czasu do czasu naprawdę sie przydaje :). Oby tak dalej. Spec nr jak zawsze lux. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł o 105 grach super jest! Cieszy mnie, że doceniliście Batmana AA w tym rankingu, bo to naprawdę dobrze zrobiona gra.

Okładka wymiata, znak wodny "ryje beret", reszta pisma też przyzwoita.

Płytka i gry fajne, ale ze szczęścia się nie posikam, zaczekam jak jakiś hit pokroju DMC4 dacie.

A tak to spodnie suche w tym miesiącu niestety mam.

A tak na marginesie.

Na pudełku mam symbol Wiedźmina, a nie Hitmana.

Dlaczego?

Czyżby redakcja trzymała dla Nas niespodziankę w postaci pełnej wersji Witcher'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry dekady, wg mnie totalna zapchajdziura, widać, że nie mieli już co upchać w nr...

Mieli, mieli. Ale w nr specjalnym chcieli dac cos specjalnego, co w zwyklym nr by nie przeszlo. Dziwne?

Czytam sobie artykuł '105 gier dekady', fajna sprawa, lekturę spędzam miło, nie czuję, że jakieś gry w którejś kategorii brakuje. Dochodzę do cRPG-ów i...szok. Kilkukrotnie przeglądam 1,5 strony poświęcone na ten gatunek i nie mogę uwierzyć, że brakuje w gronie tych kilku gier drugiej części Baldur's Gate. Dla mnie ogromnie przeoczenie - tak, wiem, że to subiektywna lista, ale we wcześniejszych tego typu plebiscytach BG II zawsze było wysoko. A tutaj brak? Oj...

Zawsze sa jakies "oj" przy tych plebiscytach. No i zobacz na date wydania BG - a potem na zakres lat, z jakich opisujemy gry...

Tiaa? Lepiej wg Ciebie dać Hitmana, który to już czwarty(!) raz gości na na coverze aniżeli grę uznaną najlepszą w swoim gatunku w roku wydania, która uzyskuje ponad 100 nagród i wyróżnień? :happy:

Co, 4x dalismy Blood Money? Jesli 3 czesci byly fajnie przyjete, to i czwarta bedzie, nie? No i dopelnimy serie. A Wiedzmin - mowilem juz. Gry sie nei daje po to, zebys powiedzial "wooooooow!" ale zeby zachecily cie do kupna. A wydaje mi sie, ze Wiedzmina ma juz praktycznie kazdy zainteresowany, wiec byloby "wooooooooooow... ale nie kupie, bo juz mam". A taka gra (licencja) kosztuuuuuujeeeeeeeeeeeeeeee... wiem, bo sprawdzalismy ile. I byla duza szansa, ze wydamy duuuuuuuuuuzo kasy, i to sie nie zwroci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zobacz na date wydania BG

Jedynka wyszła w 1999 roku, racja, ale sequel miał premierę we wrześniu 2000 roku. ;)

I wiem, że zawsze jest w takich rankingach jakieś 'oj', ale no... Mam wrażenie, że za bardzo zachłysnęliście się nowościami, zapominając troszkę o starszych grach. Z tym, ze zaznaczam - pretensji żadnych nie mam, po prostu lekki szok, że gra obecna na wysokich miejscach we wszystkich wcześniejszych plebiscytach nie znajduje się w kolejnym podobnym rankingu, a wypycha ją np. NwN 2, który - z całym szacunkiem - ani fabularnie, ani pod względem dialogów czy questów z Cieniami Amn równać się nie może. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dobrze, że jako zalety nie ma nic o graniu na padzie... (wersja xboxowa zeszła na razie w 40 000 sztuk. Ciekawe, czy taka ilość w ogóle koszta licencyjne zwraca :P)

:laugh: tutaj poleglem! Prawda cale szczescie ze gra nie doczekala sie (nie doczeka sie) recenzji w wersji 360.

Recenzje sie milo czytalo, ale tak jak wspominalem wczesniej z ocena sie nie zgadzam. Te wady w postaci grafiki, fabuly (Szczegolnie!) i splyceniu gry nie sa w stanie dac 8 na 10. No ale coz, czekam az ktos z fourmowiczow udowodni mi ze to prawomocna ocena.

Nie narzekajcie na okładkę jest naprawdę urocza, gdy zaistnieją odpowiednie czynniki :D

Okladka (moze sie nie wypowiem, uwazam ze mozna bylo o wiele lepszy obrazek wybrac)

Doprawdy? Bo do wyboru bylo: to, co masz na coverze DVD. To co masz na okladce. To co masz na grafice otwierajacej zapowiedz. Chyba, ze masz jakies fajne arty, o ktorych nie mamy pojecia :D

Zgadzam sie ze Znak wodny jest naprawde fajny! Myslalem ze bedzie tylko w jednym (z skorpionem) numerze a tutaj niespodzianka :)! Milo sie zrobilo. Ale ta zdeformowana twarz Geralda. Hmmm...

Nie lepsza bylaby okladka z promo poster ? a twarz gerlda umiescic w openerze?

Dziwie się niektórym czytelnikom, którym do pełni szczęścia wystarczają skromne 130 stron

Dziwie sie wszystkim, co sie ciesza swoimi autkami, a nie maja Veyrona.

hahaha! piekna odpowiedz ;)

Tiaa? Lepiej wg Ciebie dać Hitmana, który to już czwarty(!) raz gości na na coverze aniżeli grę uznaną najlepszą w swoim gatunku w roku wydania, która uzyskuje ponad 100 nagród i wyróżnień? :happy:

Co, 4x dalismy Blood Money? Jesli 3 czesci byly fajnie przyjete, to i czwarta bedzie, nie? No i dopelnimy serie. A Wiedzmin - mowilem juz. Gry sie nei daje po to, zebys powiedzial "wooooooow!" ale zeby zachecily cie do kupna. A wydaje mi sie, ze Wiedzmina ma juz praktycznie kazdy zainteresowany, wiec byloby "wooooooooooow... ale nie kupie, bo juz mam". A taka gra (licencja) kosztuuuuuujeeeeeeeeeeeeeeee... wiem, bo sprawdzalismy ile. I byla duza szansa, ze wydamy duuuuuuuuuuzo kasy, i to sie nie zwroci.

Smuggler ma calkowita racje. Wiedzmin byl takim hitem ze wszystkie osoby zainteresowane ta gra od razu ja kupily, lub troche poczekaly na jakies tam tansze wydanie. Bledem byloby zamieszczenie jej w cdaction, ( to tak jak z zamieszczeniem Call of duty czy Mass Effect) poniewaz sa to gry spod znaku "Juz je masz albo Cie nie interesuja, wiec po co?".

O wiele lepiej otrzymac jakas gre Hit, ale nie na tyle znana i sprzedawana, ktora zostanie przyjeta przez duze grono graczy z usmiechem, niz gre ktora zostanie przyjeta z wielkim szczerbatym usmiechem przez mala garstke osob. (Nie wspominajac o tym ze duzo graczy posiadajacych Wiedzmina by zaczelo rzucac piorunami w redakcje za "po kiego Wiedzmina! przeciez my juz go mamy!")

Badz co badz, czy Hitman czy Wiedzmin i tak plytki nie wlozylem ani nie wloze do napedu ;). Od dawna nie bylo gierki na tyle pasionujacej w Cda by mnie przykuc do ekranu na dluzej niz 1h. :)

i jeszcze 105 najlepszych gier roku... Mi sie ten artykul podoba. Wszystkie pozycje sie zna i kazdy sie domyslal jakie miejsce pozajmuja te gry dziesieciolecia. Ciekawe bylo przeczytac co o nim mowi(a?) redaktor(zy?) (nie pamietam czy to jeden czy wielu pisalo... sorki) a nie o jakich grach mowiono! (ale i tak wielki - za te gry konsolowe....)

Ide skonczyc czytac recenzje gier ktore mi nie przypadly do gustu. Ale tylko po to by poczytac cos z dobra stylistyka i slownictwem (czemu tyle rpg... ehh...).

Edit: Aha! i duzy + za dzial sprzet! Te 2 artykuly o myszkach uswiadomily mi ze moja jest juz stara i sie nie nadaje do wielu rzeczy... Zastanawiam sie teraz nad Roccat Kova. a co do klawiatury Omega - to wlasnie takiej szukalem! wielkie dzieki!

ciao

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale coz, czekam az ktos z fourmowiczow udowodni mi ze to prawomocna ocena.

Ano nie jest. Dobra ocena to byłaby 6-6+ z dopiskiem w podsumowaniu, że dotyczy gry jako kontynuacji serii. Jak ktos nei grał w Sup Coma 1 ani Total Annihiliation to może dorzucić z 2 oczka, bo jako RTS sci-fi jest to bardzo dobra gra. Chociaż zostanie zapomniana po wyjściu StarCraft 2, ale do tego czasu można grać. Tyle, że nie ma żadnych rankingów, a to mocno ubiedza multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zobacz na date wydania BG

Jedynka wyszła w 1999 roku, racja, ale sequel miał premierę we wrześniu 2000 roku. ;)

>>>To NADAL nie jest XXI wiek.

I wiem, że zawsze jest w takich rankingach jakieś 'oj', ale no... Mam wrażenie, że za bardzo zachłysnęliście się nowościami, zapominając troszkę o starszych grach.

Nie powiedzialbym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm troszeczkę mi brakowało Prototype'a i Wolverine'a w tym zestawieniu - uważam, że grywalnością spokojnie zasługiwały na wbicie się do tej listy, przynajmniej jeden z nich, bo Wolverine był świetną filmowką, a Prototype równie dobrym, a nawet i lepszym zaskoczeniem na lato (zamiast oklepanego Lego).

Zaś w tym zestawieniu powinno znaleźć się zamiast San Andreas - Vice City - ogólnie za całokształt (tym bardziej, że dobrze pamiętam, jak w CD-A wychwalano ją za bycie najlepszą częścią serii do czasu GTA IV)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojezund przecież wiadomo, że chodzi mi o serię Hitman a nie o tę jedną konkretną część :sleep:

Doskonale wiem o co Ci chodziło, ale denerwuje mnie, jak ktoś tak mówi. H: KF po raz pierwszy w Polsce (a chyba drugi na świecie) pojawił się na coverze. To, że jest to kolejna część serii nie oznacza, że jest to ta sama gra, tylko wydana pod innym tytułem. Zresztą, @Smuggler bardzo dobrze to wyjaśnił na tej stronie (info jakbyś sobie chciał przeczytać).

@princefan

A moim zdaniem obie części powinny pojawić się w tym zestawieniu. Dlaczego? Obie gry były kultowe, wprowadziły trochę innowacji do serii. A zresztą, chyba każdy zna obie gry, więc wie o czym mówię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...