Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA SPEC 01/2010 zawartość

Polecane posty

Chodzi raczej bardziej o to, że macie problemy z przyjmowaniem jakiejkolwiek krytyki (mam tu na myśli głównie Cormaca i Smugglera). Nie można czekać tylko na pochwały. W CDA zachęcacie do wyrażania swojej opinii, a na forum i tak wykłócacie się, że wszystko w cda jest bez wad. A zresztą często to nawet nie jest wykłócanie się, tylko zwykłe odwracanie kota ogonem i robienie z krytykanta idioty. Oto przykład:

Kiedyś ludzie używali lamp naftowych i było dobrze.

Zero argumentów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej bardziej o to, że macie problemy z przyjmowaniem jakiejkolwiek krytyki

Ja kiedyś powytykałem kilka błędów korektorskich. Mówili mi, że nie mialem nigdy do czynienia z korektą i od razu "odwrócili kota ogonem". Gdybym nie miał nic wspólnego z korektą, to z pewnością bym nie zauważył niektórych błędów, których nie zobaczył nawet "zawodowiec".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być znowu malkontentem, narzekającym na wszystko i wszędzie, ale przecież ta lista 105 najlepszych gier dekady, to jak ją przeczytałem, to miałem nadzieję, że to jest jakiś ponury żart. Mam nadzieję, że dekadę liczono normalnie od stycznia 2001 do grudnia 2010. Nie pamiętam już, dokładnie co na tej liście było, zanim złapałem się za głowę, zapamiętałem mniej więcej Lego Star Wars, Tomb Raider Legendę, Wii Fit, Prince of Persia ( ten pierdołowaty najnowszy, co sprzedał się tak marnie, że nie będą już tego kontynuować ) i inne tego typu brednie. Naprawdę w bardziej bezduszny, nieklimatyczny, bezjajeczny, bezcharakterny sposób tego nie mogliście takiej listy zrobić. Przecież można by było zrobić temat na forum, każdy by wpisywał swoje propozycje, i tak by było na moje o wiele ciekawiej. Nie wiem, może kupię te czasopismo, bo z pamięci nie wiem, co powinno być, a co nie. Jak dla mnie jest to raczej lista sklepu wysyłkowego, wszystkie nowości + to co leży na półkach, w sklepie w stylu gra za 19 zł. Przypominam sobie jak robiliście poprzednie listy, to aż przyjemnie było to czytać, wiedziałem, że ktoś włożył w to czas i chęci, żeby taką listę zrobić. Wydajecie mi się strasznie znużeni swoją pracą. Dla mnie to jest proste, jak ktoś robi listę, gdzie jest np. Tomb Raider Legenda, a nie ma Shadow of Colossus, dla mnie się albo nie zna, albo nie chciał tej listy robić, albo robił ją pod to co leży na półkach, ten sam gatunek, więc dla mnie innej opcji nie ma. Nie chcę jakoś jechać, ja naprawdę piszę, w dobrej intencji, przynajmniej z mojej strony, naprawdę można było zrobić to lepiej, niż w takim cukierkowym stylu. Powtórzę jeszcze raz, pamiętam wasze poprzednie listy ( np. ta co w niej Heroes III wygrali, a drugie było VC - to jest dopiero zagadka, jak można z drugiego miejsca spaść na conajmniej 106 w ciągu 6 lat - no ale w końcu jak wychodzą takie mocarne hity jak Wii Fit i Lego Star Wars, to nie ma o czym dyskutować :tongue: ) i nie wyglądały tak dramatycznie jak ten.

To nie jest ewolucja, naprawdę, nie słuchajcie tego, co wam mówią jacyś specjaliści, jeżeli twierdzą, że Prince of Persia z god mode, auto jumpem jest lepszy od Sands of Time, dajcie im podwyżkę, może się niedługo dowiem, że Pet Soccer to najlepsza piłka kopana, a Baldur's Gate był gorszy od Fable bo nie ma 3d i trzeba umieć czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie do Redakcji (lub czytelników z Wawy). Gdzie można nabyć w Warszawie najnowszy numer CD-Action? Będę wdzięczny za odpowiedź. Bo nie ma nigdzie (zostały jeszcze 2 empiki do przepatrzenia ale już z góry się asekuruję). Z dystrybucją jest coś bardzo nie halo w tym miesiącu... Z komentarzy na stronie wnioskuję, że w jednych miastach ktoś nawalił aż za dużo, a w innych nie ma w ogóle :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zawsze ciekawił mnie sposób wystawiania ocen ogólnych w CDA. Próbowałem znaleźć jakiś system/wagi punktowe/etc. Ale dzisiaj się poddałem przy dodatku do DA:O...

Grywalność - 8

Video - 8

Audio - 8

Ocena łączna - 7 :huh:

Pozdro dla chochlików, czy jest w tym jakiś sens?

Jest, bo dawno mowilismy, ze ocena wcale nie jest srednia tych 3 podocen, a wplyw na nia ma duzo wiecej czynnikow (np. dlugosc kampanii chocby, cena, itd.) ktorych nie ma sensu wyszczegolniac w stopce, bo sie zrobi duza i nieczytelna. I tak NAPRAWDE liczy sie TYLKO ocena koncowa, zas czastkowe sa po to ze jak dla kogos wazna np. grafika, to widzi jak jest wyceniana. Proste? Dlatego moze byc, ze np. czastkowe beda 9/10/9 ale ocena koncowa 8, bo gra kosztuje 199 zl, a to juz pewna przesada... i o tym na pewno bedzie napisane w tekscie. Dlatego kto czyta tekst ten rozumie ocene, kto tylko patrzy na cyferki to moze czuc sie zdezorientowany "ale jak to...?". Tak to. :)

Przecież można by było zrobić temat na forum, każdy by wpisywał swoje propozycje, i tak by było na moje o wiele ciekawiej.

To byl REDAKCYJNY top. Mozliwe, ze kiedys zrobimy i czytelniczy, czemu nie.

Nie wiem, może kupię te czasopismo, bo z pamięci nie wiem, co powinno być, a co nie. Jak dla mnie jest to raczej lista sklepu wysyłkowego, wszystkie nowości + to co leży na półkach,

A powinno byc co - to, czego nigdy nie bylo na polkach albo dostac za Chiny nie mozna? Jakbys poczytal wstep do artykulu tobys wiedzial, ze oceniamy tam gry wedle tego, czy DZIS NADAL da sie w to grac z przyjemnoscia...

Dla mnie to jest proste, jak ktoś robi listę, gdzie jest np. Tomb Raider Legenda, a nie ma Shadow of Colossus, dla mnie się albo nie zna, albo nie chciał tej listy robić, albo robił ją pod to co leży na półkach, ten sam gatunek

"Dla mnie lista, w ktorej sa gry, na ktore JA bym glosu nie oddal jest bezsensowna, bo tak". Wybacz, nie wiedzielismy, ze powinnismy z TOBA konsultowac jej zawartosc...

naprawdę można było zrobić to lepiej, niż w takim cukierkowym stylu.

"Klasowka bezbledna ale masz 3+ bo piszesz takim cukierkowym charakterem pisma..."

Powtórzę jeszcze raz, pamiętam wasze poprzednie listy ( np. ta co w niej Heroes III wygrali, a drugie było VC - to jest dopiero zagadka, jak można z drugiego miejsca spaść na conajmniej 106 w ciągu 6 lat -

>>>Inni ludzie, inne kryteria, inne wyniki. Te listy to nie sa kolejne edycje tej samej listy przebojow.

To nie jest ewolucja, naprawdę, nie słuchajcie tego, co wam mówią jacyś specjaliści, jeżeli twierdzą, że Prince of Persia z god mode, auto jumpem jest lepszy od Sands of Time, dajcie im podwyżkę, może się niedługo dowiem, że Pet Soccer to najlepsza piłka kopana, a Baldur's Gate był gorszy od Fable bo nie ma 3d i trzeba umieć czytać.

Nikt ci nie kaze przeciez kupowac tych gier, ktore u nas sa wysoko. Dlaczego uwazasz, ze TWOJE zdanie na ich temat jest jedyne i bezdyskusyjne i nie mamy prawa miec wlasnych opinii? Ja ci nie zabraniam uwazac, ze najlepsza gra wszechczasow jest cos z 1992 roku, wydane w Tunezji, jesli tak uwazasz. Tylko, ze sam mam innego faworyta. Ty zas spac chyba nie mozesz przez swiadomosc, ze ktos tam zrobil jakis top 100, gdzie nie ma paru gier, ktore ty uwazasz, ze MUSZA byc... Wyluzuj... To tylko zabawa, a nie kwestia zycia/honoru itd.

Chodzi raczej bardziej o to, że macie problemy z przyjmowaniem jakiejkolwiek krytyki (mam tu na myśli głównie Cormaca i Smugglera).

Jesli rozumiesz przez to, ze nie padam plackiem przed kazda opinia krytyczna typu "bo wy sie nie znacie, ta gra nie zaluguje na X tylko na Y" to owszem. Jesli uwazam, ze ten ktos nie ma racji, to polemizuje.

Natomiast bledy, ktore sa wytkniete slusznie, przyjmuje w pokorze ducha i to nieraz. Wystarczy sprawdzic troszke stron wstecz.

Nie można czekać tylko na pochwały. W CDA zachęcacie do wyrażania swojej opinii, a na forum i tak wykłócacie się, że wszystko w cda jest bez wad.

Prosze o chociaz JEDEN cytat w ktorym mowie, ze "wszystko jest bez wad" albo cos podobnego. Skoro stawiasz taki zarzut to czekam na jakies dowody.

A zresztą często to nawet nie jest wykłócanie się, tylko zwykłe odwracanie kota ogonem i robienie z krytykanta idioty.

Czytaj: jak smiecie udowadniac nam, ze sie mylimy, gdy wytykamy wam bledy. Np. koles, ktory uwazal, ze to blad gdy w spisie alfabetycznym jest "Sims, The" , a tak ma byc, gdyz wtedy wiekszosc gier bedzie pod "T" jak "The costam". Ale rozumiem, ze to tez ejst "odwracanie idioty ogonem w strone kota" :)

Hmmm Nie ma żadnych wielkich rys. Czy w takiej sytuacji mogę płytkę zareklamować w sklepie (zachowałem paragon), czy lepiej przesłać do redakcji?

1. Przegraj plytke na HDD i stamtad sprobuj instalacja, to czesto pomaga.

2. Jak nie dalo rady, odeslij plytke do wymiany,

3. OD PROBLEMOW Z GRAMI/PLYTAMI JEST INNY WATEK (to tak na przyszlosc).

Chodzi raczej bardziej o to, że macie problemy z przyjmowaniem jakiejkolwiek krytyki

Ja kiedyś powytykałem kilka błędów korektorskich. Mówili mi, że nie mialem nigdy do czynienia z korektą i od razu "odwrócili kota ogonem". Gdybym nie miał nic wspólnego z korektą, to z pewnością bym nie zauważył niektórych błędów, których nie zobaczył nawet "zawodowiec".

Jakich bledow korektorskich - mozesz podac link do tego watku, to zobaczymy jak cie "wyobracalismy". Czesto wam sie zdaje "na chlopski rozum" ze cos jest bledem, a potem sie okazuje, ze korekta miala racje, np. "Chlopaki POSZLY" a nie "poszli", choc przeciez "poszli" wydaje sie byc poprawna forma, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich bledow korektorskich - mozesz podac link do tego watku, to zobaczymy jak cie "wyobracalismy". Czesto wam sie zdaje "na chlopski rozum" ze cos jest bledem, a potem sie okazuje, ze korekta miala racje, np. "Chlopaki POSZLY" a nie "poszli", choc przeciez "poszli" wydaje sie byc poprawna forma, itd.

nigdzie nie napisałem, że mnie wyobracaliście, CormaC powiedział, że nigdy nie miałem okazji spotkać się z korektą. Nie czytacie mi przecież w myślach(miałem już okazję pobawić się w korektora).

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...0741&st=500 - to fragment, jeśli chcesz zobaczyć więcej błędów w tym numerze, to mogę Ci przesłać, wyłapałem chyba z 5, w tym 2 dość poważne.

W sumie to nie chodziło mi o samo "jestsporym", tylko o to, że najpierw Phnom się puszył, że jak można napisać "dozmierzenia", a kilka zdań dalej walnąłeś taki błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich bledow korektorskich - mozesz podac link do tego watku, to zobaczymy jak cie "wyobracalismy". Czesto wam sie zdaje "na chlopski rozum" ze cos jest bledem, a potem sie okazuje, ze korekta miala racje, np. "Chlopaki POSZLY" a nie "poszli", choc przeciez "poszli" wydaje sie byc poprawna forma, itd.

nigdzie nie napisałem, że mnie wyobracaliście, CormaC powiedział, że nigdy nie miałem okazji spotkać się z korektą. Nie czytacie mi przecież w myślach(miałem już okazję pobawić się w korektora).

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...0741&st=500 - to fragment, jeśli chcesz zobaczyć więcej błędów w tym numerze, to mogę Ci przesłać, wyłapałem chyba z 5, w tym 2 dość poważne.

W sumie to nie chodziło mi o samo "jestsporym", tylko o to, że najpierw Phnom się puszył, że jak można napisać "dozmierzenia", a kilka zdań dalej walnąłeś taki błąd.

Literowki sie zdarzaja, a czasem juz po korekcie Phnoma autor cos tam poprawia i tez mogl namieszac. A chyba nikt o zdrowych zmyslach nie pisze razem "jestsporym" wiec wiadomo, ze to "czeski blad".

No i co innego zrobic literowke NA OKLADCE a co innego gdzies w normalnym tekscie. Uwierz, ze okladke sie oglada przez godzine pod swiatlo - a przynajmniej SIE POWINNO tak robic, wiec blad tam jest dowodem ze ktos sobie olal swoje obowiazki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci moderator coś wycina i zwraca uwagę, to nie po to żebyś to olewał i dodatkowo kasował jego uwagę. Zapraszam po odbiór nagrody. - Pzkw

Dobra, przekonałeś mnie... Ale to nie jest jednorazowy błąd, co chwile wam się coś zdarza.

Np. nr 03/2010, ankieta "Nie jesteśmy hardkorami" - mówicie, że na hardzie gra zaledwie 14%, ale z ankiety wynika, że 17%.

WoW : Cataclysm w tym samym numerze,(cytuje gema) - "Jakkolwiek by było, jest na co cze- kać" (!)

Wiem, że okładka jest dużo ważniejsza, ale to chyba nie znaczy, że reszta jest w ogóle nieważna, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonałeś mnie... Ale to nie jest jednorazowy błąd, co chwile wam się coś zdarza.

Jesli w rakiecie masz 1 mln czesci i niezawodnosc na poziomie 99.999% to i tak ciagle cos nawala. Nigdy nie osiagnieby absolutnej bezblednosci, choc staramy sie jak mozemy.

Np. nr 03/2010, ankieta "Nie jesteśmy hardkorami" - mówicie, że na hardzie gra zaledwie 14%, ale z ankiety wynika, że 17%.

O, i to jest konkretny blad, bo merytorczny.

WoW : Cataclysm w tym samym numerze,(cytuje gema) - "Jakkolwiek by było, jest na co cze- kać" (!)

Glupia literowka.

Wiem, że okładka jest dużo ważniejsza, ale to chyba nie znaczy, że reszta jest w ogóle nieważna, nie?

I ja nie mowie, ze "gdzie indziej bledy sie nie licza". Powtorze tylko to, co mowilem kiedys - nieelegancko jest puscic baka w towarzystwie, choc co innego puscic go na imprezie u kumpla, a co innego podczas audiencji u papieza... Byki na okladce licza sie 10x bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Jak dla mnie, to czepiacie się szczegółów... Nie ma nawet bezbłędnie wydrukowanej powieści... A na forum na przykład nigdy nie zdarza Wam się strzelić jakiejś literówki???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rozumiesz przez to, ze nie padam plackiem przed kazda opinia krytyczna typu "bo wy sie nie znacie, ta gra nie zaluguje na X tylko na Y" to owszem. Jesli uwazam, ze ten ktos nie ma racji, to polemizuje.

Natomiast bledy, ktore sa wytkniete slusznie, przyjmuje w pokorze ducha i to nieraz. Wystarczy sprawdzic troszke stron wstecz.

Nie rozumiem przez to padania plackiem przed karzdą opinią. Tu przyznam też rację, że Ty polemizujesz. Napisałeś długiego posta, w którym są przedstawione argumenty. Cormac ma już z tym lekkie problemy, czego przykładem może być właśnie ta boląca mnie lampa naftowa. :tongue:

Sprawdziłem troszkę stron wstecz:

jakoś tak głupio mi było kupować dzisiaj CDA. Nie zaglądałem jeszcze do środka, ale jak trzymałem magazyn w reku, miałem wrażenie, że nabyłem ulotkę/folder a nie czasopismo. Takie jakieś...cienkie..... confused_prosty.gif

Przez chwilke potrzymaj w drugiej rece Playa a bedziesz mial odpowiedni dystans do rzeczywistosci. smile_prosty.gif

Pierwszy przykład. CDA kiedyś były grubsze - taka jest prawda. Ale racji nie przyznasz, nie powiesz, że faktycznie objętość nie jest bardzo duża, ale nie było aż tyle ciekawych tematów. Play jest owszem cieńszy, ale jest też tańszy. No a poza tym przyzwyczailiście czytelników do luksusu. :cool:

Nie mówiąc już o specjalnym numerze (120) z 2005 roku? 154 strony i mousepad w prezencie!

Kiedys bylo inaczej ale co z tego? PO co zyc przeszloscia - zeby sie frustrowac?

Kiedyś było naprawdę lepiej, ale lepiej się cieszyć, że teraz jest tak sobie? Nie zamierzam się kłócić, czy było lepiej czy nie, ale tu również racji nie przyznałeś.

I wiem, że zawsze jest w takich rankingach jakieś 'oj', ale no... Mam wrażenie, że za bardzo zachłysnęliście się nowościami, zapominając troszkę o starszych grach.

Nie powiedzialbym.

To również ciekawy przykład. W tekście nowości jest bardzo dużo, ale ty odpowiadasz tylko takim tekścikiem, nie podają nawet najmniejszego argumentu.

Podałem kilka przykładów, aby pokazać, że problemy z przyjmowaniem krytyki nieraz macie. Choć oczywiście dostrzegam, że nie zawsze tak jest. Na szczęście. :happy:

Prosze o chociaz JEDEN cytat w ktorym mowie, ze "wszystko jest bez wad" albo cos podobnego. Skoro stawiasz taki zarzut to czekam na jakies dowody.

Nie podam żadnego cytatu, bo nie chodziło mi od dosłowne sformułowanie ,,CDA jest bez wad". Chodziło mi po prostu o to, że w czasopiśmie zachęcacie do dzielenia się swoją opinią na forum, a jak ktoś napisze coś nie po waszej myśli to udowadniacie, że to jest jednak dobre. Więc po co w ogóle te opinie na forum?

Przykładem może być znów tekst Cormaca:

CDA ewoluuje i jeśli chcesz próbować zawracać kijem Wisłę, to oczywiście masz pełne prawo to robić. Powodzenia.

Zrozumiałem to w ten sposób, że i tak będziecie robić swoje nie przejmując się opinią czytelników. Uważacie, że wprowadzone zmiany są dobre, więc zostaną.

Na koniec chciał bym zaznaczyć, że nie chcę krytykować wszystkiego co jest w cda i nie jest tak, że wszystko mi się w cda nie podoba. Jest bardzo wiele świetnych rzeczy. Niestety ostatnio wprowadzone zmiany (mam tu namyśli głównie recenzje gier na konsole) są moim zdaniem są bardzo złe, ponieważ zostały wprowadzone kosztem innych działów. A to że piszę tu tego wielkiego posta i ogólnie się tutaj wykłócam świadczy tylko o tym, że na CD-Action mi zależy i chciał bym, aby cały czas prezentowało wysoki poziom. A przecież mógłbym po prostu przestać je kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii części czytelników. Nie powinniście tak robić, że głośne gry, będące "otwieraczem" są recenzowane na podstawie wersji konsolowych. A to jet już drugi taki numer. Po prostu w CDA tak być nie powinno. Jeśli nie chcieliście poczekać na SC 5 PC to ta recka powinna być w głębi numeru a na początku dać inny tytuł - Supcoma lub DofW Chaos. Takie rzeczy naprawdę rażą wiernych czytelników. A SMG się śmieje, że bojkotuje nowe CDA, echhhh....

:sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem troszkę stron wstecz:

jakoś tak głupio mi było kupować dzisiaj CDA. Nie zaglądałem jeszcze do środka, ale jak trzymałem magazyn w reku, miałem wrażenie, że nabyłem ulotkę/folder a nie czasopismo. Takie jakieś...cienkie..... confused_prosty.gif

Przez chwilke potrzymaj w drugiej rece Playa a bedziesz mial odpowiedni dystans do rzeczywistosci. smile_prosty.gif

Pierwszy przykład. CDA kiedyś były grubsze - taka jest prawda. Ale racji nie przyznasz, nie powiesz, że faktycznie objętość nie jest bardzo duża, ale nie było aż tyle ciekawych tematów. Play jest owszem cieńszy, ale jest też tańszy. No a poza tym przyzwyczailiście czytelników do luksusu. :cool:

Play tez byl kiedys BYL grubszy, Polska kiedys zajmowala 1 mln km2... I co z tego wynika? Bylo i minelo. Play tanszy? Podziel sobie 132 przez 15 i 64 przez 10 zl i zobaczymy ktore pismo jkosztumnie mniej za strone (o jakosci pelniakow nie wspomne).

Nie mówiąc już o specjalnym numerze (120) z 2005 roku? 154 strony i mousepad w prezencie!

Kiedys bylo inaczej ale co z tego? PO co zyc przeszloscia - zeby sie frustrowac?

Kiedyś było naprawdę lepiej, ale lepiej się cieszyć, że teraz jest tak sobie?

Cieszy sie tym, co sie ma teraz, zaraz wspominac co bylo kiedys.

Nie zamierzam się kłócić, czy było lepiej czy nie, ale tu również racji nie przyznałeś.

Bo mam inna filozofie zyciowa... dlaczego wiec mam sie zgodzic z twoja?

I wiem, że zawsze jest w takich rankingach jakieś 'oj', ale no... Mam wrażenie, że za bardzo zachłysnęliście się nowościami, zapominając troszkę o starszych grach.

Nie powiedzialbym.

To również ciekawy przykład. W tekście nowości jest bardzo dużo, ale ty odpowiadasz tylko takim tekścikiem, nie podają nawet najmniejszego argumentu.

Bo nie bede analizowal 105 pozycji po kolei ale IMO sporo tam staroci.

Prosze o chociaz JEDEN cytat w ktorym mowie, ze "wszystko jest bez wad" albo cos podobnego. Skoro stawiasz taki zarzut to czekam na jakies dowody.

Nie podam żadnego cytatu, bo nie chodziło mi od dosłowne sformułowanie ,,CDA jest bez wad". Chodziło mi po prostu o to, że w czasopiśmie zachęcacie do dzielenia się swoją opinią na forum, a jak ktoś napisze coś nie po waszej myśli to udowadniacie, że to jest jednak dobre. Więc po co w ogóle te opinie na forum?

To prosze nie uogolniac w ten sposob. Ja jestem zwolennikiem konkretnych uwag, w stylu "w CDA Y/xx w tekscie XX sa bledy merytoryczne, poniewaz nie jest prawda, ze..."

Przykładem może być znów tekst Cormaca:

CDA ewoluuje i jeśli chcesz próbować zawracać kijem Wisłę, to oczywiście masz pełne prawo to robić. Powodzenia.

Zrozumiałem to w ten sposób, że i tak będziecie robić swoje nie przejmując się opinią czytelników. Uważacie, że wprowadzone zmiany są dobre, więc zostaną.

To jest twoja interpretacja, ktora niekoniecznie musi byc zgodna ze stanem faktycznym.

Na koniec chciał bym zaznaczyć, że nie chcę krytykować wszystkiego co jest w cda i nie jest tak, że wszystko mi się w cda nie podoba. Jest bardzo wiele świetnych rzeczy. Niestety ostatnio wprowadzone zmiany (mam tu namyśli głównie recenzje gier na konsole) są moim zdaniem są bardzo złe, ponieważ zostały wprowadzone kosztem innych działów.

Guzik prawda. Nie bylo tak, ze "likwidujemy to i w to miejsce wrzucamy konsole". Jesli jakis dzial zniknal, to dlatego, ze tak nam wynikalo z badan, albo sami bylismy nim zmeczeni (GW). Wiec znow podajesz swoje teorie jako fakty...

A to że piszę tu tego wielkiego posta i ogólnie się tutaj wykłócam świadczy tylko o tym, że na CD-Action mi zależy i chciał bym, aby cały czas prezentowało wysoki poziom.

Ale to nie oznacza "wiec niczego w nim nie zmieniajcie..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podsumowanie dekady nie jest takie złe - już nie analizuję co na którym miejscu, ale lubię takie zestawienia - wtedy wiem na jakie gry jeszcze powinienem zwrócić uwagę.

Tak sobie znowu pomyślałem czy może nie znalazłoby się miejsce, aby co miesiąc umieszczać takie top 5 najpopularniejszych gier w danym miesiącu wśród konkretnych recenzentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Hej... Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku też były problemy z dystrybucją nru specjalnego... Mi na szczęście to się nie przytrafiło, ale szkoda, że są osoby, które nie mogą znaleźć nowego CDA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdziwiłem, że nawet w rodzinnym mieście CDA - Wrocławiu były problemy z dostępnością w dniu premiery. Teraz jednak zauważyłem że po kilku dniach ten stan się poprawił...

Co do zawartości...

Cieszy mnie obecność Hitmana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry numer. Świetny pełniak i tekst Smugga o W2, który jeszcze bardziej nakręcił mnie na ten tytuł.

Ale znalazłem chochlika, będącego wynikiem zbiorowo tworzonego zestawienia najlepszych gier dekady.

Mianowicie - wśród RPG wygrał KOTOR, ale...drugie miejsce przypadło ME2, którego opis zaczyna się od...najlepsze kosmiczne RPG :) To który lepszy w końcu? :)

To tylko taki mój humorystyczny wtręt

@Cormac

Tak oczywiście rozumiem motywację, ale czy KOTOR nie jest także "kosmicznym" RPG?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play tanszy? Podziel sobie 132 przez 15 i 64 przez 10 zl i zobaczymy ktore pismo jkosztumnie mniej za strone (o jakosci pelniakow nie wspomne).

Co nie zmienia faktu, że Play jest tańszy ogólnie. Jak ktoś ma mało kasy, to nie będzie przeliczał ceny za stronę, tylko stwierdzi, że 10 zł to mniej niż 15.

A poza tym to aby wyszła cena za stronę to trzeba podzielić 15 przez 132. Gdy podzielimy 132 na 15, otrzymamy ilość stron na jedną złotówkę.

To prosze nie uogolniac w ten sposob. Ja jestem zwolennikiem konkretnych uwag, w stylu "w CDA Y/xx w tekscie XX sa bledy merytoryczne, poniewaz nie jest prawda, ze..."

W takim razie zmieniam moje stanowisko - w czasopiśmie zachęcacie do dzielenia się swoją opinią na forum, a jak ktoś napisze coś nie po waszej myśli to udowadniacie, że to jest jednak dobre. Więc po co w ogóle te opinie na forum?

To jest twoja interpretacja, ktora niekoniecznie musi byc zgodna ze stanem faktycznym.

To proszę w takim razie o poinformowanie mnie jaki jest stan faktyczny.

Guzik prawda. Nie bylo tak, ze "likwidujemy to i w to miejsce wrzucamy konsole". Jesli jakis dzial zniknal, to dlatego, ze tak nam wynikalo z badan, albo sami bylismy nim zmeczeni (GW). Wiec znow podajesz swoje teorie jako fakty...

Może nie wyglądało to dokładnie w ten sposób, ale faktem jest, że nagle wycielicie wszystkie działy, które wyróżniały was na tle konkurencji. Co do konsol, to nie było to nagle, tylko powoli zwiększaliście ich ilość. Najpierw była recenzja GTA IV, która mi nie przeszkadzała. W końcu wszyscy czekali na tę grę, więc raz na jakiś czas takie coś można zrobić. Ale z czasem coraz więcej recenzji gier na konsole. Wytłumaczenie było takie - dlaczego by o nich nie pisać oraz cda zawsze było czasopismem o grach, a nie o grach pctowych. W końcu doszło do tego, że nawet niektóre gry które na pc też wychodzą są recenzowane w wersji konsolowej. Można odnieść wrażenie, że nie chcieliście otwarcie za jednym zamachem wprowadzić konsol, tylko powoli, z każdym numerem coraz więcej, żeby czytelnicy się przypadkiem nie połapali.

Ale to nie oznacza "wiec niczego w nim nie zmieniajcie..."

Wyobraź sobie, że kupujesz od długiego czasu swoje ulubione czasopismo o samochodach. Jesteś z niego bardzo zadowolony, w końcu ma wszystkie interesujące Cię informacje.

Nagle okazuje się, że z Twojego ulubionego czasopisma wycięto dajmy na to dział o oponach i felgach. W tym samym numerze pojawiły się także informacje dotyczące motocykli. Redaktorzy tłumaczyli się, że przecież to też motoryzacja, więc dlaczego by o nich nie pisać. Nie masz motoru, nie interesuje Cię ten temat, więc dlatego kupowałeś magazyn TYLKO o samochodach. Wątpię, że radośnie stwierdził byś, że Twój magazyn się zmienia i musisz to tak po prostu zaakceptować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...