Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Pytanie do osob, ktore juz sciagnely nowe DLC z teksturami i chociaz troche pograly. Jak wrazenia? Czy sadzicie ze grafika ulegla sporej poprawie? Czy zmiany sa na tyle duze, ze po zainstalowaniu tej paczki z teksturami mozna sobie odpuscic fanowskie mody z nexusa poprawiajace grafike? Pytam, bo wczoraj zaczalem sciagac DLC, ale zanim pobieranie dobieglo konca wylaczylem kompa i poszedlem spac, a do weekendu raczej nie bede mial czasu pograc w Skyrim i na wlasne oczy zobaczyc te lepsze tekstury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy jakiś posiadacz książki o argoniańskiej pokojówce, mógłby na książkę kliknąć (z uruchomioną konsolą) i podać numer który się wyświetli? Nie chce mi się przeszukiwać wszystkich jaskiń, więc czitersko zgarnę tę książkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, co kto uważa za sporą poprawę w grafice, ale mi się efekt zainstalowania paczki z nowymi teksturami bardzo podoba. Na pewno jest ładniej i zdecydowanie ostrzej, choć oczywiście ląd oglądany gdzieś z wysokiej góry, to wciąż niezbyt apetyczny placek. Nie przesadzałbym za to z tym, że ten mod tak dramatycznie podnosi wymagania. Mam czteroletniego kompa z E8400 i GTX'em 260 i gra przy automatycznym doborze ustawień wybrała wysokie, ja jeszcze sobie podkręciłem odległość znikania obiektów i wszystko śmiga bez ścinek.

@EDIT: działa płynnie i na najwyższych.

Swoją drogą, to w ogóle działają komuś te mody z warsztatu? u mnie tylko przed uruchomieniem gry mignie okienko z wypisanymi tymi modami (znika w ułamku sekundy) i tyle je widzę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zapytac? czy Skyrim jest na Steam? czy da rade kupić wersje bez steamowa (na której bardziej by mi zależało)

Bo jak Skyrim jest tylko i wyłącznie na steam - to .... go

Morrowinda i Obliviona sobie ostatnio cisnę, wiec dlatego pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po męczarniach z downloadem Morrowind Overhaul, w końcu udało mi się go pobrać i zainstalować. Efekt? ŚWIETNY! Morrowind po zmodowaniu wygląda pięknie :) Ogólnie posiadam wersję angielską Morrowinda na Steamie, toteż nie musiałem się bawić w konwertowanie itd., z wersją polską jest ponoć sporo zabawy, ale dla takiego efektu chyba warto...

A oto kilka screenów z Seyda Neen:

http://imageshack.us/g/685/79718732.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@6Wilku6

Skyrim podczas instalacji zostaje przypisany do konta na Steam, wiec platforma Valve jest wymagana.

@freeq52

Jesli chodzi o Morrowind Overhaul to... cieszmy sie i radujmy, ze cos takiego powstalo. Morrowind jest moja ulubiona odslona serii TES (a z seria jestem od czasow Areny). W dodatku przedstawiona w nim wyspa Vvanderfell ze zroznicowanymi krajobrazami i architektura jest moim zdaniem o wiele ciekawsza niz cukierkowy swiat z Obliviona czy zimne klimaty ze Skyrim. A dzieki Overhaulowi na nowo mozna poznawac jej tajemnice. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie wystarczyło usunąć moda? Mody na tekstury nie podmieniają żadnych plików. Oryginalne zasoby gry są w archiwach .bsa, replacery technicznie niczego nie zamieniają.

Niestety jak próbowałem go usunąć (wg instrukcji do niego dołączonej) gra po włączeniu się automatycznie wyłączała (włączam, mignięcie i nie ma)

Reinstalowałem wtedy grę i wszystko działało normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steam i inne takie "Shity" mnie wnerwiaja, dlatego jestem na "nie".

I dlatego chcesz sie pozbawic mozliwosci poznania Skyrim? Jak dla mnie to jest troche w mysl zasady "zrobie mamie na zlosc i odmroze sobie jezyk". Niestety ze Steamem bedziesz musial sie predzej czy pozniej pogodzic - w ciagu ostatnich kilku lat ta platforma dystrybucji cyfrowej bardzo sie rozwinela i z roku na rok coraz wiecej gier jest z nia zintegrowanych. Jesli nie chcesz grac w nic, co wymaga Steam lub jemu podobnych programow (np. Origin), to niedlugo moze sie okazac, ze nie bedziesz mial juz w co grac na PC. Steam wcale nie jest taki straszny - nie musisz go miec wlaczonego caly czas, a poza tym przypisywanie gier do konta jest calkiem niezla opcja moim zdaniem, bo dzieki temu wszystkie gry ma sie pod reka. Na Twoim miejscu przestalbym krecic nosem i sprawdzil Skyrim, bo to kawal porzadnej gry w swiecie The Elder Scrolls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś, kto gra w pełną angielską wersję powie, czy po subskrypcji któregoś z modów w warsztacie działują mu one poprawnie? Mi szczerze powiedziawszy nie chce się zmieniać języka po to, by godzinę czekać na pobranie łatki "zangielszczającej", by dowiedzieć się tylko, że tam też to nie działa i znów godzinę pobierać polską wersję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi patch na tekstury pobierał się w nocy. Bałem się o wymagania, ale na mojej niemłodej maszynie chodzi bez żadnej zwiechy (specyfikacja w profilu), więc można spokojnie pobierać. Jedyne co zauważyłem to lekko wydłużone czasy ładowania. Jeśli chodzi o efekty wizualne to.. szału nie ma, nie widzę większych różnic i szczerze mówiąc żałuję trochę, że pobrałem, ale cóż stało się.

Co do modów. to jak na razie nie ma żadnej nowości - wszystkie były wcześniej dostępne na nexusie, ale czego się spodziewać 24 h po premierze CK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszych odległościach nie zobaczymy różnicy w jakości obrazu, ponieważ gra wraz z dystansem od postaci ogranicza automatycznie poziom wyświetlanych tekstur HD i obniża jakość modeli. Ale zawsze można "podkręcić" pliki .ini z ustawieniami gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, próbowałem ożywić kilka NPC-ków i coś tam z kodami.Ale kody mi nie działają.I odnalazłem 2 tom argonianskiej pokojówki i powiem jedno, w porównaniu do tomu 1 jest beznadziejna.Nie jest zabawna i zaskakująca jak tom 1 i w sumię nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonne? Ale musisz mieć "wykupiony" ten ostatni perk z drzewka "Skradanie", aby to wszystko ładnie działało?

Ja ostatnio koszę ze stuningowanego krasnoludzkiego łuku, z ukrycia. Do tego perk na trafienie krytyczne x 3. Nie powiem - przyjemnie się eksploruje jaskinie i ma praktycznie wszystkich bandytów na jedną strzałę... :trollface:

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ściągneły się te tekstury dzisiaj rano i włączyłem na chwilę, by tylko zobaczyć, jak to wygląda. I na podziwianiu zeszły mi ponad 4 godziny. Choć w grach sprawa oprawy graficznej jest dla mnie sprawą drugorzędną, to tytuł wygląda troszkę lepiej i nie żałuję tych kilkunastu minut poświęconych na ściąganie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Ja w ogóle zostanę chyba fanem modów, bo o ile nigdy żadnej gry nie modowałem, bo nie czułem takiej potrzeby, to połączenie High resolution texture packa, z modami Realistic Lighting i The Pines of Whiterun daje tak epicką i śliczną Białą Grań, że hej :) (zwłaszcza w nocy) Też mógłbym teraz kilkanaście minut poświęcić na samo chodzenie i podziwianie tej wioseczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu1978: Ja w ogóle nie rozwijam skradania. Gram nordem - wojownikiem (tarcza + broń jednoręczna). Chodziło mi o tę funkcję, w którą są wyposażone postacie ważne dla fabuły (których nie da się zabić). Po prostu zamiast śmierci postać taka klęka na jednym kolanie i przez moment regeneruje siły, po czym znów wstaje i walczy.

@RIP1988: Realistic Lighting jest naprawdę świetny, sam go używam. W połączeniu z FXAA Post Process Injector i wymuszoną na sterownikach techniką Ambient Occlusion daje fantastyczne rezultaty. Przez tą klarowność obrazu i saturację, miejscami mam wrażenie, że gram w nowego Battlefielda :smile:

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z FXAA Post Process Injector i wymuszoną na sterownikach techniką Ambient Occlusion daje fantastyczne rezultaty.

a możesz po krótce wyjaśnić, co i jak? :) pierwsza część zdania rozumiem, że to jakiś mod, którego wystarczy wrzucić do gry. A druga część? :chytry::)

@EDIT:

KLIK

To naprawdę tak wygląda, że odcienie obrazu co chwila się zmieniają?

@Edit2

dobra, już widzę, że to tylko porównanie włączonego i wyłączonego moda. A można prosić o objaśnienie tej drugiej części zdania? :)

@EDIT3:

dooobra...wszystko widzę, wszystko wiem. Jutro sprawdzę, czy moją kartę nowe sterowniki objęły i zacznę podziwiać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać cesarską kobietą z nastawieniem łuk+magia. Dodałem mod na lepszą bieliznę (nową, a nie podmianę tekstur bo te szmaty wyglądały paskudnie). I jak tak w tym bikini paraduję to słyszę teksty w stylu "To nierozsądnie chodzić nago" czy "Jesteś atrakcyjna". :tongue:

Z kolei, na pierwszym przejściu (Nord) po skończeniu głównego wątku słyszę "Nieważne co zrobisz, i tak będziemy ci wdzięczni".

Szkoda, tylko, że nadal nie można walczyć na koniu. Po tym, jak piąty koń padł, darowałem sobie ich kupowanie.

Aha. Ktoś wie, gdzie można znaleźć pajęcze "mamuśki"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na te screeny, to może i ja bym wreszcie do Morka wrócił? Tylko powiedzcie mi jak skonfigurować te tekstury z polską Złotą Edycją Morka? A i są może jakieś mody dodające zadania albo gildie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...