Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Właśnie wręcz przeciwnie, za

niestosowanie się do Zasad zostajemy ukarani Gniewem Sithisa.

Tylko w tej części się to zmieniło z powodu

osłabienia Bractwa. Zniszczenie sanktuarium Matki Nocy, odcięcie od Słuchaczy, itp.

I mamy taki efekt, jaki widzimy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś sobie tak pomyślałem, że Bethesda powinna wydać dodatek traktujący o Dwemerach. Myślę, że ta cywilizacja zasługuje na odrębną historię i wielu graczy chciałoby się dowiedzieć więcej o nich. A wy co chcielibyście zobaczyć w dodatkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już we wtorek Creation Kit :smile: Nie mogę się doczekać. A jeśli sprawdzą się doniesienia, że niespodzianką dla posiadaczy wersji PC będzie oficjalna paczka tekstur o wysokiej rozdzielczości, to dopiero będzie frajda.

Jeden z użytkowników forum Bethesdy odkrył to w zapiskach Steama (KLIK).

I to byłby sensowny dodatek, bo ludzie na Nexusie mają hopla na punkcie jakości tekstur i zapisują tekstury DDS wykorzystując profile wysokiej jakości w pluginie Nvidii , przez co ważą one za dużo i zaniżają wydajność gry. Przykładowo mod na tekstury gór o rozdzielczości 4096x4096 (czyli 4x większej niż oryginalna) waży ponad 60 MB, a można te teksturki jeszcze bardziej skompresować, bez widocznej utraty jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem tej obsesji niektórych na punkcie wyższej rozdzielczości tekstur. Osobiście wolałbym jakieś darmowe DLC albo co. Fajnie, że w końcu wyplują to CK, to powinno podwyższyć mizerny poziom modów na nexusie. Sam najbardziej czekam na kwaterę od twórcy Underground Hideout do Fallouta 3/NV, bo gość jest w tym naprawdę dobry. No i przydałby się jakiś mod "balansujący" i usuwający level scaling.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amigos - tu nie chodzi o obsesję, a o bycie fair w stosunku do klienta. Ja rozumiem, że konsole po prostu sobie nie potrafią radzić z mega-wypasionymi teksturami, ale co mnie - posiadacza w miarę sensownego PieCyka - to interesuje? Jak odpalam grę na ustawieniach, które twórcy nazywają "ultra", to oczekuję co najmniej przyzwoitych tekstur, a nie jakiejś skompresowanej wielokrotnie papki rodem z Morrowinda (a miejscami, serio, jakość jest porównywalna).

Co do tego "bonusu" to na usta się ciśnie "rychło w czas". Już większość tych tekstur mam, łaski bez, ściągniętą z Nexusa.

Co do jakości obecnych modów - ktoś tu pisał, że jest "biednie". IMO ciężko jest nazwać "biedą" mody, które dodają kilogramy zawartości, czy sprawiają, że UI jest używalny. Są to jednak w mniejszym czy większym stopniu sprawy kosmetyczne. Na prawdziwą zabawę przyjdzie czas wkrótce... Nie mogę powstrzymać nerwowego tupania nogami na samą myśl o Deadly Reflex dla Skyrim... : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że powracam do tematu książek ale polecam książkę pod tytułem: Chutliwa Argoniańska Pokojówka .Nie jest najdłuższa ale zabawna, zawiera specyficzny humor :trollface: .Obecnie poszukuję 2 tomu ale nie wiem czy istnieje.

A i takie małe pytanko, jaka jest dobra strona z modami do skyrima. A może kilka dobrych stron?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że powracam do tematu książek ale polecam książkę pod tytułem: Chutliwa Argoniańska Pokojówka .Nie jest najdłuższa ale zabawna, zawiera specyficzny humor :trollface:

Chodzi Ci o "włócznię" właściciela posesji i pokojówkę, która ma się nią zająć :trollface: ? Potwierdzam. Tak wysublimowanego "humoru" jeszcze w grach komputerowych nie spotkałem. Gdyby jeszcze były obrazki, to już w ogóle by... :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO DLA DOROSŁYCH :trollface:

Chutliwa Argoniańska Pokojówka (fragment):

Akt IV, scena III, ciąg dalszy

Zadziera-Ogon: Z całą pewnością nie, sir! Jestem tu tylko po to, by wysprzątać komnatę.

Crantius Colto: Tylko po to, maleńka? Wysprzątać komnatę?

Zadziera-Ogon: Nie mam pojęcia, o czym mówisz, panie. Jestem tylko biedną argoniańską pokojówką.

Crantius Colto: Tak właśnie, pierożku. Niezłą pokojówką, trzeba dodać. Takie długie nogi i silny ogon.

Zadziera-Ogon: Zawstydza mnie pan, sir.

Crantius Colto: Bez obaw. Ze mną jesteś tu bezpieczna.

Zadziera-Ogon: Muszę dokończyć polerować podłogę, sir. Pani strasznie na mnie nakrzyczy, jeśli nie zdążę.

Crantius Colto: Polerowanie? Mam tu coś dla ciebie. O tu. Wypoleruj moją ostrogę.

Zadziera-Ogon: Ale ona jest ogromna! To mogłoby potrwać całą noc!

Crantius Colto: Mamy czas, moja słodka. Mamy czas.

KONIEC AKTU IV, SCENY III

P.S. Tomu 2, jeszcze nie znalazłem, ale na 100% istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tom znalazłem w jakiejś jaskini, ale niestety nie pamiętam jej nazwy. Ogólnie rozglądaj się za książkami w różnych lokacjach, bo bardzo często tytuły się powtarzają.

W ogóle opłaca się przynajmniej je otwierać, bo czasem można dostać bonusik w postaci zwiększenia poziomu danej umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Gdyby jeszcze były obrazki, to już w ogóle by... trollface.gif

NerfNow ;) . Ktoś jednak podjął się tego zadania. Ogólnie polecam wszystkie komiksy z tej strony.

A skoro już jesteśmy w temacie ksiąg w Skyrim czy komuś udało się napotkać na jeszcze jakiś ciekawy egzemplarz? Dopiero niedawno zacząłem zwracać uwagę na teksty pisane w tej grze i jak na razie tylko ta bestsellerowa powieść dramatyczno-erotyczna była tak interesująca :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie czytam w Skyrimie książek... Pamiętam tylko, że wziąłem się kiedyś za "Jakąśtam Księgę Zagadek", ale to w Obku. Tutaj też się znalazła. Kiedyś rzucę okiem.

Mam inne pytanie. Na skyrimnexus można znaleźć kilka save'ów w których zaczynamy postacią na 1lvl np przy granicy Morrowind. Nie wiemy kompletnie nic o wydarzeniach w Helgen, nie jesteśmy skazańcem, a wątek główny jest zablokowany. Jest to postać typowo do gry RPG...

Pytanie me - jako, iż chcę zrobić niedługo łowcę wampirów/wiedźm/demonów (tylko na kusze poczekać) - w jaki sposób to uruchomić? Nie podoba mi się wizja Łowcy prowadzonego na śmierć (niby zawsze można wymyślić scenkę a la "Okazało się jednak, że wnuczka cesarza nie była wampirzycą", acz rasa, którą będę grał, czyli Mroczny Elf, ma głupie powitanie w Helgen

"Cośtam o przekraczaniu granicy w Morrowind"

. A mi to kompletnie nie pasuje). ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o obsesję, a o bycie fair w stosunku do klienta. Ja rozumiem, że konsole po prostu sobie nie potrafią radzić z mega-wypasionymi teksturami, ale co mnie - posiadacza w miarę sensownego PieCyka - to interesuje? Jak odpalam grę na ustawieniach, które twórcy nazywają "ultra", to oczekuję co najmniej przyzwoitych tekstur, a nie jakiejś skompresowanej wielokrotnie papki rodem z Morrowinda (a miejscami, serio, jakość jest porównywalna).

Tak to jest, jak się ma za dobry komp, potem człowiek się robi strasznie wybredny :P Dla mnie "waniliowe" tekstury są jak najbardziej OK, a większe tylko by jadły FPS-y. I nie bardzo widzę, co to ma do bycia "fair" w stosunku do klienta, po prostu zrobili tak, żeby gra poszła możliwie największej liczbie osób. Od luksusowych tekstur masz Nexus.

Nie mogę powstrzymać nerwowego tupania nogami na samą myśl o Deadly Reflex dla Skyrim... : )

Toć przecież już masz. Walka w Skyrim = Walka w Oblivionie + Deadly Reflex. Brakuje tylko rzucania bronią/pochodnią i walki konnej, ale bez tego chyba można żyć. Nie wiem, co więcej mogliby wymyślić.

@MathRaven, spróbuj wpisać w wyszukiwarkę na nexusie "alternate start" albo "alt start", albo po prostu "start". Do Falloutów (tych nowych ofc) były mody pozwalające rozpocząć grę jako ktoś inny, niż uciekinier z krypty czy pechowy kurier, a ich nazwy zazwyczaj zawierały słowa "alternate start" albo "roleplay start".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już jesteśmy w temacie ksiąg w Skyrim czy komuś udało się napotkać na jeszcze jakiś ciekawy egzemplarz? Dopiero niedawno zacząłem zwracać uwagę na teksty pisane w tej grze i jak na razie tylko ta bestsellerowa powieść dramatyczno-erotyczna była tak interesująca :) .

Oprócz tych, które wymieniłem kilkanaście postów wstecz, to bardzo interesująca jest "Prawdziwa Barenziah" (aż 5 tomów). Nie mylić z "Biografia Barenziah" (też jest dobra, ale już bez fajerwerków), bo to całkiem inne pozycje, mimo że opisujące tą samą osobę. Oprócz tego - niedawno przez mnie przeczytana i doceniona - "Ciasto I Diament".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam opis odwiedzin w przeróżnych "przybytkach". Napisane całkiem humorystycznym językiem. Nie pamiętam tytułu, ale była to jedyna prócz "kroniki smoczego dziecięcia" (czy jakoś tak), którą przeczytałem i była to miła lektura :) A książkę można znaleźć w Rzecznej Puszczy. W domu drwala bodajże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć przecież już masz. Walka w Skyrim = Walka w Oblivionie + Deadly Reflex. Brakuje tylko rzucania bronią/pochodnią i walki konnej, ale bez tego chyba można żyć. Nie wiem, co więcej mogliby wymyślić.

Nie do końca jest to to samo, ale też niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o mody pokroju Deadly Reflex dla Skyrim, a nie o sam DR. : ) Czyli mody, które naprawdę stawiają mechanikę do góry nogami.

I nie bardzo widzę, co to ma do bycia "fair" w stosunku do klienta, po prostu zrobili tak, żeby gra poszła możliwie największej liczbie osób. Od luksusowych tekstur masz Nexus.

Byciem nie fair w stosunku do klienta nazywam używanie nie oryginalnych tekstur, a tych, które zostały użyte w wersji konsolowej, tylko powiększonych. Ktoś o tym właśnie na Nexusie pisał: Bethesda miała wypasione tekstury, następnie je skompresowała do rozmiarów mikroskopijnych i w takiej postaci wrzuciła do wersji konsolowej... Po czym powiększyła skompresowane tekstury osiągając efekt obrzydliwych "mazów" (nie wszędzie, ale spójrz np. na kamienną ścianę w ruinach Dwemerów) i to dopiero zostało umieszczone w wersji PC.

Powinni byli dać obie wersje tekstur (nie przesadzajmy - to jest co najwyżej kwestia dodatkowego DVD) tak, by po wybraniu tekstur o jakości "Ultra" mieć tekstury o jakości "Ultra" a nie "back to the Nineties", a po wybraniu mniejszej jakości mieć też odpowiednie do możliwości swojego kompa. Inni to potrafią, Bethesda się w tym gubi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...