Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka ręczna

Polecane posty

No niestety mecze nie układają się po naszej myśli ale mam nadzieję, że Duńczycy pokażą klasę i pokonają Serbów w finale. Boję się tylko, żeby nie było tak jak zazwyczaj w ostatnich latach, gdzie gospodarze mieli zawsze łatwiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powinniśmy liczyć na siebie, ale trochę to dziwne. Tyle wyników nie po naszej myśli. Przed półfinałem mieliśmy 75% szans na kwalifikacje do IO, a teraz to już tylko 50%.

To był turniej zrobiony pod zespoły z Bałkanów i nie ma się co oszukiwać, że nie był i wszystko było fair. Szwedzi nie mając już na nic szans odpuścili mecz z Duńczykami, Serbowie wygrywali wszystko (inna sprawa, że minimalnym nakładem sił, bo ustawili terminarz pod siebie i zawsze znali wszystkie potrzebne im wyniki) i nagle porażka z Macedonią. Środa to był dzień cudów niestety. Owszem, nasi zawalili mecz z Macedonią i gdyby wykorzystali tylko połowę tego, co zmarnowali wtedy to by wygrali mimo sędziów, którzy w drugiej połowie przestali udawać bezstronnych (ile razy gwizdano faul Macedończykom jak ci nie trafili, a 30 sekund później ta sama sytuacja pod ich bramką i żadnej reakcji?). Szkoda, zostaje liczyć na Duńczyków teraz, chociaż ja wątpię, aby gospodarze nie wygrali tego meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Po części się zgodzę, ostatnie mecze winny być rozgrywane o tej samej porze, by wykluczyć możliwość ich ustawienia.

Mnie osobiście najbardziej zawiedli Chorwaci, liczyłem na więcej a oni po prostu zagrali słabo.

Hiszpanie też rozczarowali, finał będzie też odpowiedzią na pytanie czy to Duńczycy złapali formę, czy ich przeciwnicy wcześniej ją stracili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe te mistrzostwa były szalone i pełne niespodzianek, raz miłych, a raz tych z przeciwnego bieguna (jak np. idiotyzm zawodnika niemieckiego w meczu z Polską lub idiotyzm "kibica" serbskiego w meczu z Chorwacją). Na pewno zawiedzione mogą się czuć takie reprezentacje jak Niemcy czy Francja, ale przecież Europa jest pełna światej czołówki handball'a i ME to prawie jak MŚ. Nie ma co marudzić, wprawdzie od początku, również dla mnie, najważniejszy był awans na turniej przedolimpijski, ale tacy Niemcy już np. szans na IO nie mają żadnych mimo iż to czołówka światowej piłki ręcznej. Trzeba dopingować Duńczyków, zorganizować jakieś mistrzostwa w Polsce i wreszcie zacząć wprowadzać zasady fair-play by nie było takich sytuacji, że Serbowie jako gospodarze grają wszystkie mecze aż do finału, ostatni w ciągu dnia.

Są pozytywy, mimo ciężkiej sytuacji z kontuzjami, chłopaki pokazali charakter i za to im chwała. Walczyli jak umieli, skład był mieszanką doświadczenia i młodości. Wyszomirski ogrywał się już u boku Szmala, Wichary miał swoje momenty chwały, chociaż bramkarsko wypadliśmy przeciętnie. Trzeba za to pochwalić Krzysztofa Lijewskiego za walkę z kontuzją i ten ostatni mecz, z Niemcami oraz młodych, Wiśniewskiego, Zarembę (musi tylko ograniczyć faule, co turniej to daje się nabierać na sztuczki atakujących a potem są wykluczenia) i Syprzaka, który zagrał naprawdę bez kompleksów, a był 100% debiutantem i ma ledwie 21 lat, a rzucał z trudnych pozycji gole w ostatnim meczu z Niemcami. Z tej mąki będzie chleb. Minusem dużym są nasze gry w "przewadze" gdzie zamiast wyjść na prowadzenie, pozwalaliśmy grać rywalom i rzucać nawet gole, oraz zdarzały się błędy i spartaczone kontry. Jednak ogólnie wstydu nie było i trzymam mocno kciuki byśmy pojechali na olimpiadę. Im więcej drużyn będziemy mieć na IO tym lepiej, a siatkarze na pewno pojadą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie miejsce zajęli Chorwaci wygrywając z Hiszpanią 31:27. Teraz pozostaje nam tylko mecz ze stresem, jeżeli Dania nie zagra słabo, lecz wyśmienicie to możemy być spokojni.

Edit:

Serbowie rozpoczęli zbyt nerwowo, a Dania stara się to wykorzystywać.

Serbia-Dania 19:21 Koniec !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Serbia wygrała, to byłby największy szwindel w historii piłki ręcznej (cytując Tkaczyka "Gdzie ta ręczna zmierza?"). Można by to tylko porównać do mundialu w Korei i Japonii, kiedy sędziowie zawlekli Koreańczyków aż do półfinałów... Od początku było jasne, że Dania będzie tryumfatorem (nota bene my ich pokonaliśmy ;]). Świetna gra Duńczyków, w szczególności Hansena i Landina. Gratulacje i podziękowania (wywiązali się z obietnicy ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła Serbii polegała imgo tylko i wyłącznie na tym, iż występowali w roli gospodarza.

Jakby Duńczycy się przez chwilę nie rozluźnili, to mecz mógłby się skończyć o wiele szybciej.

O "sile" Serbów będziemy mogli się przekonać w turnieju na neutralnym terenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Duńczykom. Świetny mecz w ich wykonaniu, można powiedzieć, że od początku do końca kontrolowali te spotkanie. Bardzo dobra gra Hansena i Landina, ale dobrze również spisywał się w bramce Serbów Darko Stanic, przez którego kilka razy jakaś wątpliwość wkradała się, czy Dania wygra :) Teraz turniej eliminacyjny, w którym możemy pokonać każdego, jeśli tylko wrócimy na ten swój poziom gry. Serbia już nie będzie taka świetna, bo nie będzie miała za sobą kibiców, a Algeria to taki średniak. Hiszpanie będą grali u siebie, ale również jest to zespół w naszym zasięgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby poszła jak najlepiej, bo z przyjemnością obejrzę Polaków na igrzyskach. Wróci Szmal do bramki, kilku innych kontuzjowanych, więc może się uda. Szczerze mówiąc, to jesteśmy zbyt dobrzy, żeby nie zagrać na Igrzyskach, że tak skromnie zauważę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener Duńczyków po meczu mówił, że odwdzięczyli się Polakom bo jak Niemcy by z nami wygrali to Dania by niebyła w półfinale.

Dostać się do IO będzie trudno ale myślę, że Serbia będzie grać dużo gorzej, ponieważ oni tylko u siebie dobrze grają. Hiszpanie jest to bardzo trudny rywal tym bardziej, że grają u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@

A co mają powiedzieć Szwedzi trafili na Macedończyków, a także Węgrów. Mając takich przeciwników to ciężko im będzie wyjść w kwalifikacji. Dwa pierwsze zespoły awansują, więc do tego czasu to nasi wykurują się z kontuzji i mogę być dobrej myśli o awans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mogą powiedzieć, że trafili lepiej, bo Macedonia jeszcze nic nigdy nie osiągnęła w piłce ręcznej i jest zwykłym przeciętniakiem, który dzięi ogromnemu wsparciu kibiców coś tam ugrał na tym turnieju.

Węgry też potęgą nie są, choć teraz faktycznie są w formie. Inna sprawa, że sami Szwedzi grają ostatnio beznadziejnie, więc będzie im ciężko z założenia.

Najlepiej mają Chorwaci, bo ich grupa to de facto spacerek.

My szanse mamy, bo Serbowie jak najbardziej są w naszym zasięgu, z Hiszpanami będzie trudniej, ale przecież chodzi o to, by się dostać na igrzyska a niekoniecznie zając 1-wsze miejsce w grupie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tutaj głównie niedzielni kibice ręcznej się udzielają, tacy "od mistrzostw do mistrzostw" :P

Z nowości

*Żelijko Musa, Karol Bielecki i młody Lijek nowymi zawodnikami Iskry Kielce! Z tym, że ten pierwszy gra już od tygodnia, a dwóch kolejnych od następnego sezonu

*Wisła Płock pokonała Constantę czym zrobiła milowy krok w kierunku awansu do 1/8 finału LM (cud musiałby się zdarzyć, żeby Wisła nie awansowała)

*Iskra Kielce pokonała Fotex Veszprem! Jedną z najlepszych drużyn Europy! 1/8 finału już blisko!

W ogóle kosmos, kto rok temu by pomyślał, że dwie drużyny z polski mogą zagrać w 1/8 finału LM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oczywiście, że "od turnieju do turnieju". Ilość postów odzwierciedla "niezwykłą" popularność tego sportu w Polsce. Ja sam dowiedziałem się, że on "istnieje" dopiero podczas mistrzostw w 2006 roku. A i tak tylko dlatego, że wygrywaliśmy oraz, że moim współlokatorem był gracz reprezentacji piłki ręcznej mojego uniwerku :tongue: . Niech ktoś napisze kiedy jest ten turniej kwalifikacyjny. Wtedy znowu się parę postów napisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś napisze kiedy jest ten turniej kwalifikacyjny. Wtedy znowu się parę postów napisze.

Jeżeli pamięć mnie nie myli, to 6 - 8 kwietnia 2012 jest ten turniej kwalifikacyjny. Przypomnę, że gramy z Hiszpanią(gospodarz),Serbia oraz Algieria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra Kielce

Dlaczego nie możecie sie przekonać do nazwy Vive? Przecież gdyby nie pieniądze Servasa to ten klub byłby jednym z wielu w Polsce. Sam jestem ze Świętokrzyskiego i lubię piłę ręczną. Nie rozumiem ludzi, którzy cały czas podczas prowadzenia dopingu skandują Iskra, Iskra. Przecież ten klub już nie nazywa się Iskra, tylko Vive! Trzeba oddać królowi to co królewskie i szanować faceta, który jest całkowicie niezwiązany z kielecczyzną, mimo to łoży grube pieniądze na propagowanie naszego województwa na świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem obydwa spotkania (urywki meczu Wisły) naszych drużyn i bardzo się cieszę. Bardzo dobry mecz bramkarzy obydwu zespołów: Wicharego i Cleverl'ego. W Vive kapitalnie zagrał młodszy Jurecki oraz świetnie w zespół wkomponował się Żelijko Musa. Zagrał wg. mnie lepiej niż Stojkovic. Meczu Wisły nie oglądałem, tylko urywki powtórek, bo nie miałem takiej możliwości. Zaś jeśli chodzi o mecz Kielczan, to jest ta nie wiem blokada? Chodzi mi o to, że grając z przewagą kilka bramek, zespół traci ją i musi ją odrabiać, ale ważne jest zwycięstwo :) Co najważniejsze, obydwa nasze zespoły mają szanse na miejsce 3, a nawet 4! Teraz mecz Vive w niedzielę z Bjerringbro-Silkeborg, który powinien gładko pokonać, a Wisła zmierzy się z Metalurg Skopje, z którym będzie ciężko, ale mecz będzie w Płocku, więc Wisła może pokusi się o małą sensację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elleshar - jaką sensację? Wisła jest faworytem tego meczu i powinna wygrać, zobacz sobie jak stoją notowania u buków na ten mecz. Metalurg to są europejscy średniacy, jeśli Wisła chce liczyć się na arenia międzynarodowej, to musi takie zespoły ogrywać bez większych problemów.

Co do dzisiejszego meczu Iskry, to sądzę, że nie powinniśmy mieć wielkich problemów, choć dużym problemem są kontuzje Zormana i Rosy - będziemy grać z jednym prawym i jednym środkowym rozgrywającym. W razie czego na środku mogą grać Buntic i Jachlewski, ale to jest rozwiązanie awaryjne.

@komi89 - a czy ktokolwiek w Kielcach Sarvaasa nie szanuje? Gość jest przecież uwielbiany przez wszystkich, ale nazwa klubu to jest tradycja sięgająca początków istnienia do której wszyscy są bardzo przywiązani. Klub nazywa się Iskra i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elesshar, a nie Elleshar :P Kolejna osoba, która inaczej pisze mój nick :P A Kielczanie spokojnie pokonali Bjerringbro-Silkeborg 37:26. Po raz kolejny świetnie zagrał Michał Jurecki i Cleverly w bramce. Ogólnie mecz pod kontrolą i pewne zwycięstwo. Teraz czekamy na mecz Wisły :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...