Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka ręczna

Polecane posty

tymikolo, serce słabe? :P Oczywiście żartuję :) Szczerze? To ja wolę takie mecze, bo przewagi bramkowe rzadko są w piłce ręcznej liczone. Lubię horrory i te dreszcze. Chociaż, z drugiej strony masz rację, bo można również przegrać. To jest taki sport, po prostu. Mam nadzieję, że jakoś się Szwedzi pozbierają, ale jest to bardzo wątpliwe. 18:13.

BTW Jaka szopka? Zawsze walczą do końca i się nie poddają. Naprawdę, Polacy to tylko by marudzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce nie słabe, akurat ja już przestałem się ekscytować oglądaniem naszych meczów :tongue: A wg mnie szopka jest i nie piszę tego ze względu na to, że trzeba zawsze na coś ponarzekać. Jakby się przypatrzeć, ostatnich kilku spotkań byśmy za nic nie wygrali, gdyby nie cudowna obrona naszego bramkarza. Na pewno nie możesz powiedzieć, że Polacy angażują się w grę tak bardzo jak Niemcy, którzy potrafią strzelić bramkę pomimo dwuosobowej przewagi naszych nad nimi... Z reguły niestety nie potrafimy zabłysnąć, a nasze zwycięstwa niejednokrotnie można by uznać za fart, spowodowany złą formą przeciwnika :sleep:

BTW Z tym sercem to naprawdę nie trafiłeś, bo jestem sportowcem :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymikolo To są ME i taka gra jest na porządku dziennym, bo tu nie ma słabych zespołów. Bramkarze bardzo często decydowali o wygranych swoich drużyn, bo grę zaczyna się od bramki i obrony, a dopiero później od ataku. Twoja wypowiedź to szukanie dziury w całym, bo na imprezie tej rangi każdy może wygrać z każdym a prawie każdy mecz to tzw. horror.

Co do zaangażowania - patrz mecz Polska Szwecja II połowa ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... awansu niestety nie będzie bo Duńczycy zmasakrowali Szwedów ;/ Prawda jest taka, że nie awansowaliśmy do półfinałów na własne życzenie, gdybyśmy we wszystkich meczach grali CAŁY mecz dobrze to byśmy i Szwedów pokonali i Macedonię, ale lepiej grać 30 minut bo i po co się męczyć...ehh strasznie szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno morze, Glovisie

Heh, to z nerwów. (Pisałem, oglądając Szwedów w...eee..."akcji"?) [śmieszne jest to, że jestem na profku humanistycznym ;) ]

Szczerze? Od początku było wiadomo, że Trzy Korony nie mają żadnych szans z Danią. Dlaczego? Po pierwsze Mikkel Hansen, Niklas Landin i para skrzydłowych. Po drugie, ogromna motywacja Duńczyków, po naszej wygranej z Niemcami. Po trzecie, słaba postawa Szwedów, w praktycznie każdym z występów, jakie rozegrali w drugiej fazie. Mówi się trudno i żyje się dalej. Duńczycy praktycznie osiągnęli to, co my na MŚ w 2009 (chyba, nie jestem pewien, czy to właściwa data).

EDIT: Pomyłka, zapomniałem, że za zwycięstwo są 2, a nie 3 pkt ;) Macedonia już nie ma szans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Londyn, jest to bardzo ważne byśmy się tam zakwalifikowali. Zobaczymy jak się potoczą losy. Co do wspomnianej przez Ciebie imprezy, to tak. To był MŚ 2009 w Chorwacji i pamiętny bój z Norwegami o awans, zakończony rzutem do pustej bramki, spod naszej bramki (masło maślane :P) Artura Siódmiaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy tak jak na MŚ gra się mecze z zespołem z tego samego miejsca w drugiej grupie czy tylko o miejsce 5? Słyszałem że tylko o miejsce 5 a więc Macedonia nie może wygrać z Serbią a my musimy wygrać mecz o 5 miejsce jeśli będziemy go grali ze Słowenią, tylko wtedy mamy pewny awans na turniej kwalifikacyjny. W innym przypadku musimy liczyć na to, że Serbowie nie wygrają całego turnieju. Dobrze zrozumiałem czy jeszcze coś musimy zrobić aby awansować na ten turniej.

Ps. Wie ktoś może z kim będziemy tam grali jeśli się uda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na Onecie, to jeśli Macedonia pokona Serbów, to wtedy musimy liczyć, by Serbowie nie zdobyli Mistrzostwa. Jeśli jednak, Macedończycy przegrają z Serbią, to mamy pewny awans do turnieju kwalifikacyjnego.

EDIT: Macedonia pokonała Serbię i teraz trzeba liczyć, by złoto wygrali Duńczycy, Chorwaci, lub Hiszpanie. Moim faworytem są zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego, bo grają najrówniej i pokonują każdego, wyjątkiem był ten remis z Węgrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde mistrzostwa, czy to świata czy europy oglądałem z wypiekami na twarzy, wspierając naszą drużynę.

Do tych jednak podszedłem z dużą dawką rezerwy i jak się okazało słusznie.

Nasi szczypiorniści grali bardzo nierówno, remis ze Szwecją to głównie zasługa samych Szwedów, którzy nie potrafili utrzymać 11(!) pkt przewagi...

Macedonia była do ogrania, niestety nasz bramkarz nie zachwycił, podobnie jak i reszta zawodników, którzy w kluczowym momencie nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść...

Szkoda, bo do grupy trafiliśmy proste, wątpię czy tak powalczylibyśmy z Chorwatami czy Hiszpanami...

Zwycięstwo nad Niemcami może cieszyć, ale widać, że to nie ci sami Niemcy, z którymi kiedyś biliśmy się w finale MŚ...

Poza tym styl nie może cieszyć, mieliśmy w pewnym momencie 4pkt przewagi i tak szybko je straciliśmy...

Nie mówiąc już o stracie bramki grając 6vs4...

Dobrze,że chociaż Duńczycy grają dalej, wiadomo było, że Serbowie podłożą się Macedonii...

Najbardziej w tym turnieju zaskoczyło mnie jednak szybkie odpadnięcie Norwegii i słabiutka postawa Francji. Czyżby skończyła się pewna epoka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia to średniak, mimo wszystko. Francuzi mnie również zaskoczyli. Mieć takich zawodników i umiejętności, a nie wyjść z I grupy z ani jednym punktem? Przecież oni od IO w Pekinie wygrywali wszystko co było do wygrania, a tu taki blamaż. No cóż, może czas na zmianę trenera.

A podsumowując nasz występ na ME:

Serbia - słaba gra naszego zespołu, ani razu nie doszliśmy do rywali, by im zagrozić. Mimo wszystko niezły mecz w defensywie, bo Serbowie rzucili nam tylko 22 braki, ale my tylko 18. Najmniej od kilku(dziesięciu może nawet) lat.

Słowacja - świetny mecz w ataku, jak i obronie. 41:24. Zdecydowana wygrana "Orłów Wenty".

Dania - od początku Duńczycy narzucili swój styl i nie mogliśmy dobrze sforsować ich obrony. Kilka bramek przewagi. Druga połowa, odrodzenie. Kapitalna gra w obronie i zwycięstwo 27:26. Kapitalny mecz Wicharego.

Szwecja - największa pogoń jakąkolwiek widziałem w piłce ręcznej. Po 10 minutach, bodajże 7:1 dla Szwedów. Po pierwszej połowie 20:9. Fantastyczna pogoń i remis! Znowu odrodzenie, kapitalna gra w obronie i atak. Była szansa na wygranie. Było 5 sekund do końca, ale Mateusz Zaremba nie zdecydował się na podanie do wychodzącego Michała Jureckiego. Szkoda, ale co się stało, to się nieodstanie.

Macedonia - wielkie nadzieje, ale Macedończycy niesieni dopingiem swoich kibiców prowadzili po pierwszej połowie 12:18. Druga połowa, znowu odrodzenie, ale można powiedzieć, że częściowe. Niewykorzystywane 100% sytuacje i ostateczna porażka 25:27.

Niemcy - kapitalna pierwsza połowa. Nasi reprezentanci całe spotkanie kontrolowali, ale zdarzył im się przestój, gdy stracili aż 5 bramek z rzędu i prowadząc 29:25, stało się nagle 29:30 dla Niemców. Na szczęście nasi szczypiorniści się pozbierali i wygrali 33:32.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwnie Dania awansowała mając zero punktów na koncie. Po prostu z sprytem przebrnęła nasze potknięcie, a także innych drużyn. Myśmy zawalili mecz z Macedonią, gdybyśmy nie przegrali to spotkanie to byśmy byli w półfinale. Teraz wszyscy musimy kibicować, tak jak to napisał Elesshar: Chorwatom, Hiszpanom i Danii. Na spokój możemy liczyć, jak finale spotkają się te drużyny, bo wtedy z jedna drużyn musi wygrać :)

Edit:

Rozstawieni drużyn w półfinale

Hiszpania-Dania

Serbia-Chorwacja (Chorwacja zdecydowanie powinna wygrać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikusdevil

Serbia idzie jak burza i nawet jak przegra to minimalnie, nie będzie zdecydowanego zwycięstwa Chorwatów. Na pewno nie zabraknie emocji oj bedzię kocioł bałkański :icon_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście kibicuje Chorwacji, ponieważ jak Serbowie wygrają cały turniej to my nie będziemy mieć szansy gry na IO.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ Serbia gra u siebie i nie chce zawieść swoich kibiców a Chorwacja to fantastyczny zespół, mają bardzo silny skład i od początku byli jednym z faworytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25:24 dla Duńczyków :/ Również kibicowałem Hiszpanom i jestem zawiedziony. Zabrakło skuteczności i celności. Tyle przestrzelonych rzutów na bramkę, w których obronie w ogóle nie brał udział bramkarz dawno nie widziałem. Naprawdę, zdziwiłem się dzisiaj oglądając zawodników Hiszpańskich. Szkoda, po jeśli nie daj Bóg to Serbowie awansują do finału to mam wrażenie, że Duńczycy znowu przegrają. Mam nadzieję, że się mylę.

W meczu o 5 miejsce Macedonia pokonała Słowenię 28:27. Wyrównane spotkanie, ale to Bałkańscy zawodnicy mieli ciągle przewagę. Po godzinie 20 mecz Serbów z Chorwatami, zobaczymy co to będzie :P

EDIT Pojawiły się jakieś doniesienia, jakoby trener Bogdan Wenta miał zostać zwolniony ze stanowiska trenera reprezentacji. Mam nadzieję, że to nie prawda, bo trener Wenta wg. mnie jest najlepszym obecnie trenerem w Polsce i mam nadzieję, że pozostanie na stanowisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie 20 mecz Serbów z Chorwatami, zobaczymy co to będzie :P

O Chorwacką drużynę jestem spokojny i jestem przekonany, że wygrają Serbami. Mają silną drużynę, rozpędzają się z meczu na mecz.

EDIT Pojawiły się jakieś doniesienia, jakoby trener Bogdan Wenta miał zostać zwolniony ze stanowiska trenera reprezentacji. Mam nadzieję, że to nie prawda, bo trener Wenta wg. mnie jest najlepszym obecnie trenerem w Polsce i mam nadzieję, że pozostanie na stanowisku.

Raczej nie miałby kto go zastąpić, więc to plotki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całym sercem kibicowałem Danii. Kurczę, zasłużyli na zwycięstwo, bo osiągnęli coś nieprawdopodobnego, co zdarza się bardzo rzadko (nasi też to osiągnęli ;)): awansowali do drugiej fazy z zerowym dorobkiem i są już w play-off, co ja mówię w finale. Teraz zaciskam palce za Chorwatów, a w finale znów będę po stronie wikingów ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W finale musimy dopingować Duńczyków. Po 58 minutach 26:22 dla Serbów. Nie ma już szansy, zwłaszcza że Chorwaci marnują sytuacje tak, jak my w meczu z Macedonią. Ech, mam nadzieję, że Duńczycy zechcą się zrewanżować Serbom, za porażkę w grupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już zaczyna być mało zabawne.

Wiem, że powinniśmy liczyć na siebie, ale trochę to dziwne. Tyle wyników nie po naszej myśli. Przed półfinałem mieliśmy 75% szans na kwalifikacje do IO, a teraz to już tylko 50%.

Oby w finale los się do nas uśmiechnął...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...