Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka ręczna

Polecane posty

Czarnogóra-Norwegia-34:31 po dwóch dogrywkach.

Piłkarki reczne Czarnogory zdobyły złoty medal w mistrzostwach europy odbywających sie w Belgradzie, dla takich spotkan warto oglądac piłke reczną w którym to do konca niewiadomo kto wygra, mecz stał na bardzo wysokim poziomie.

Walka o brązowy medal też była zacięta wktórej to Węgierki pokonały po dogrywce Serbię 41:38

Warto również dodac że nasze Polki zagrają ze Szwedkami w fazie play off eliminacji przyszłorocznych mistrzostw swiata które odbedą sie w Serbi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was czeka na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii, które startują już jutro? Bo ja z niecierpliwością. icon_wink.gif

Polacy trafili do dość łatwej grupy C. Zmierzą się w niej z Białorusią, Arabią Saudyjską, Koreą Południową, Słowenią i Serbią. To chyba najsłabszy zestaw ze wszystkich czterech. Polska oczywiście awansuje, bo tylko dwie drużyny odpadają, ale ważne jest miejsce, bo w następnej fazie możemy wpaść na Hiszpanię lub Chorwację, co mogłoby się skończyć szybkim powrotem do domu (aczkolwiek jakieś szanse z tymi drużynami mamy). Nasz skład jest mocny: dalej w kadrze są Szmal, bracia Lijewscy i Jureccy, Bielecki, Jaszka. Są też nowe twarze, które powinny wnieść nieco ożywienia. Mi brakuje przede wszystkim Tłuczyńskiego, który zawsze świetnie spisywał się na skrzydle.

Pierwsze miejsce daje starcie z drużyną 4. z grupy D, którą będzie pewnie Tunezja, ewentualnie Egipt bądź Węgry. To drużyny, z którymi podopieczni Bieglera powinni sobie poradzić. O najwyższe miejsce w premierowej fazie walczyć będziemy głównie ze Słowenią i Serbią - ekipy spoza Europy się w tym sporcie praktycznie nie liczą. Druga pozycja również powinna dać nam niezbyt potężnego przeciwnika.

Z innych drużyn na pewno będę wspierał Skandynawów. Dania należy do faworytów, Islandia też jest mocna (taki mały kraj, a tylu ciekawych szczypiornistów). O tryumf końcowy powalczą pewnie wymienione już wcześniej Chorwacja i Hiszpania, a także Francja. Te ekipy w ostatnich kilku turniejach bywały wysoko. Brakuje Szwedów, którzy przegrali baraże z Czarnogórą, również mogącą namieszać.

Pierwszy mecz Polaków w sobotę, zagramy z Białorusią. Transmisja w TVP o 20.15. Zapraszam do oglądania fanów piłki ręcznej i nie tylko. icon_exclaim.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na MŚ, bo mecze naszych szczypiornistów to zawsze są wielkie emocje :) Mam nadzieję, wypadniemy lepiej niż na ME w ubiegłym roku, bo niedosyt był i to sporawy, porażki były tylko i wyłącznie dlatego, że pierwsze połowa był przespana przez podopiecznych (wtedy jeszcze) Wenty. Niemniej liczę na dobry turniej i po cichu na półfinał :P Zobaczymy jak będzie, bo jednak potencjał mamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziś rozpoczynają się MŚ

Lubię oglądać mecze naszych szczypiornistów. Pamiętam mecze, w których o zwycięstwie Polaków decydowały ostatnie sekundy lub akcje.

Tak jak wspomniał Elesshar liczę na lepszy występ Polaków niż na ME w ubiegłym roku

Większość graczy w naszej kadrze to doświadczeni zawodnicy plus młodzi perspektywiczni zawodnicy.

Trzymajmy kciuki za naszych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na pierwszy mecz naszych szczypiornistów którzy już dzisiaj wieczorem rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Świata meczem z Białorusią.

Jeśli ktoś lubi horrory to nie może przegapić mecze naszej reprezentacji. Do dziś pamiętam mecze które wygrywaliśmy nawet na 2 sekundy przed zakończeniem spotkania.

Faktycznie nasza grupa jest łatwiejsza i nie powinniśmy mieć problemów z wyjściem z niej innej opcji niema, ale może i to lepiej bo nasi szczypiorniści wejdą w rytm turniejowy i z meczu na mecz będą coraz lepsi.

W Następnej rundzie już znajdą się klasowe zespoły, i to dopiero od tej rundy sprawdzimy na co stać naszych szczypiornistów w tych Mistrzostwach.

Na minimum ćwierćfinał stać nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie naszej reprezentacji już trwa. Jak koledzy wyżej, mam nadzieję na dobry występ naszych. Ostatnie ME nie były dość udane. Na IO się nie dostaliśmy, toteż być może tym razem się uda. Życzę drużynie i nowemu trenerowi powodzenia i liczę na prawdziwe emocje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ok. 40 minuty gra Polaków wyglądała dobrze. Poza Rutenką nikt z ekipy Białorusi nie potrafił zagrozić Szmalowi. Potem nagle nasi kadrowicze zaczęli grać znacznie słabiej i nasi sąsiedzi trafili 5-6 bramek z rzędu, wprowadzając trochę niepokoju w nasze szeregi. Na plus na pewno Lijewski i Szmal, gorzej z grą w obronie. Na Białoruś taki styl wystarczył, w starciu ze Słowenią czy Serbią może być już trudniej. Na szczęście po drodze jest jeszcze Arabia Saudyjska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz za nami, występ można ocenić pozytywnie zwłaszcza pierwszą połowę. Dobre spotkanie rozegrał Krzysztof Lijewski który brylował na parkiecie. Jedynym minusem w naszej grze jest koncentracja do ostatnich minut,ostatnie 15 minut odpuścili mając 8 bramek przewagi i czuli się bardzo pewnie. W 53 minucie zrobiło się tylko 3 bramki przewagi, i znowu zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka. Jednak ostatecznie Polska wygrała z Białorusią 24-22 i zanotowała pierwsze 2 punkty.

Jutro mecz z Arabią Saudyjską początek spotkania o godzinie 20:15

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zadowolony z postawy naszych chłopców w meczu otwarcia. Wiadomo, takie spotkania nigdy nie są łatwe, dlatego tym bardziej należą im się brawa. Pierwsza potyczka wypadła zaskakująco dobrze, bo chyba wszyscy pamiętamy, jak nasi męczyli się chociażby z Argentyną na otwarciu poprzednich MŚ. Myślę, że dalej powinno być już tylko lepiej, i oczywiście brawa dla Krzyśka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska- Arabia Saudyjska 28-14

Nasi szczypiorniści na dużym spokoju pokonali słabiutką Arabię i chyba zapewnili sobie awans do następnej fazy. Nasi gracze zagrali przeciętne spotkanie, popełniali dużo łatwych błędów ale rywal był naprawdę bardzo słaby i wyczynem byłoby to spotkanie przegrać. Jutro czeka nas bardzo poważny sprawdzian i mecz ze Słowenią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne wysokie zwycięstwo w drugim naszym meczu nad Arabią Saudyjską 28-14. Dobre spotkanie rozegrali nasi bramkarze w tym Sławomir Szmal który został wybrany jako najlepszy zawodnik meczu. Marcin Wichary również pokazał swoją klasę i że jest dobrym zmiennikiem. W polu cała drużyna grała równo nikt się nie wyróżniał.

Jutro prawdziwy test mecz z Słowenią początek o 20:15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pewne zwycięstwo, w żadnym momencie nie było zagrożenia, że coś może pójśc nie po myśli Polaków. Dobrze, że swoje szanse dostali rezerwowi, którzy powinni być dzięki temu pewniejsi w kolejnych, na pewno trudniejszych spotkaniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oj o ten komplet zwycięstw to będzie baaardzo trudno... nasi póki co swoją grą raczej nie porywają, w ataku popełnili strasznie dużo prostych błędów- błąd kroków, złe podania, a przy lepszych drużynach będziemy za to karceni nasi wczorajsi przeciwnicy nie potrafili wykorzystywać możliwości do kontr ale obawiam się, że tak Słoweńcy jak i Serbowie będą to wykorzystywać.

Potwierdziła się informacja z kontuzją Jurkiewicza i nasz trener już dowołał w jego miejsce Grabarczyka z Vive Kielce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska-Słowenia 24-25

Z takimi zmarnowanymi szansami nie da się wygrać meczu. Choć pierwsza połowa została rozegrana bardzo dobrze i skutecznie prowadzenie Polaków 14-11, to druga wyglądała od początku koszmarnie Słowenia nie dość że odrobiła straty to wyszła na 2 bramkowe prowadzenie zdobywając z rzędu 5 bramek. Polacy marnowali sporo sytuacji sam na sam z bramkarzem lub trafiali w poprzeczkę.

Ostatecznie przegraliśmy z Słowenią 25-24.

Podajże jeden mecz w turnieju może nie wyjść, oby dla Polaków był ten mecz a dalej same zwycięstwa.

Jutro dzień przerwy w czwartek gramy z Serbią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem każdy mecz Polaków i jak przy meczach z Białorusią, czy Arabią Saudyjską, nie było co komentować, bo nasi na pełnych obrotach raczej nie grali, tak dzisiaj druga połowa to mi przypomina mecz z Macedonią z zeszłorocznych ME. Krzysiek Lijewski, którego lubię i miał kilka niezłych podań, to jak się zabierał za rzut kolejny nie trafiony, to nerwowo nie wytrzymywałem. I nie mamy też pewnego egzekutora karnych, bo Michał Kubisztal słabo je wykonuje. Szkoda, że nie ma Tkaczyka, lub Tłuczyńskiego, którzy potrafili je zamieniać na bramki, a tak jest nerwówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repta:

Niestety miałeś rację, że o komplet zwycięstw będzie trudno. Wierzyłem, że jest możliwe, ale się przeliczyłem. Gra Polaków wystarczyła na wcześniejsze dwa mecze. Na Słowenie starczyło na pierwszą połowę.

Teraz musimy wygrać z Serbią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tylko 1 połowę i w tej nasi grali całkiem fajnie ale też brakowało skuteczności to jest nasza największa bolączka potrafimy stworzyć sobie fajną sytuację i koncertowo ją spartolić... z Serbią też łatwo nie będzie, niestety brakuje nam wartościowych graczy na ławce, nie wiem jak było w 2 połowie ale w 1 grali praktycznie cały czas Ci sami gracze w ataku i obronie, mało było zmian i to też może się odbić w dalszej części turnieju. IMO dobrym wynikiem tej drużyny będzie 1/4, bo awans z tej grupy to obowiązek. Dla nas to turniej przejściowy i siłą rzeczy część graczy musi złapać doświadczenie aby w następnych turniejach być już ważnymi członkami drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Serbia 25:24

Cóż, za horror! Bramka w ostatniej niemalże sekundzie spotkania! Obrona Szmala, atak pozycyjny Polaków i bramka Orzechowskiego. Ręce mi się trzęsą, gdy to piszę, ale jestem dumny. Nasi mimo, że często grali tak, że ostre leciały słowa, to pokazali po raz kolejny charakter, serce do gry. Brawo Panowie, brawo! Stanić znowu świetnie bronił, ale to nie wystarczyło, ale Szmal w końcówce pokazał znowu klasę, a wcześniej też Wichary. Pokazał się Bartek Jurecki jako egzekutor karnych. Brawo! Uff, co za emocje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, że przez większość 1 połowy cisnęły mi się tylko niecenzuralne słowa bo nasi nawet jak sobie stworzyli dobrą sytuację to i tak ją marnowali, ale na szczęście pod koniec 1 połowy nieźle zaczęliśmy grać w obronie i na przerwę schodziliśmy tylko z 2 bramkami straty. W 2 połowie nasi zaczęli dobrze zbliżyli się na 1 bramkę ale potem znów Serbowie nam odskoczyli. Na pierwsze prowadzenie w meczu wyszliśmy w okolicach 50 minuty. Potem było bardzo nerwowo nasi niby mieli zazwyczaj o jedną bramkę do przodu ale w ostatniej minucie było 24-24 i to Serbowie mogli nas dobić ale na szczęście Szmal wyjął trudny rzut a nasi po w sumie średnio rozegranej akcji doprowadzili piłkę do Orzechowskiego a ten jakimś cudem wcisnął przy słupku i wygraliśmy :) Na plus wykonywanie karnych przez Jureckiego bo jak patrzyłem na tego naszego Kubisztala to ręce mi opadały... Widać było niezłą grę w defensywie natomiast nadal naszą bolączką są marnowane dogodne sytuacje do zdobywania bramek i nad tym trzeba nadal pracować. Teraz trzeba spokojnie pokonać Koreę i czekać na przeciwnika w 1/8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska-Serbia 25-24

Z piekła do nieba tak można ocenić ten mecz w którym Polacy znowu zafundowali nam horror.

Pierwszą połowę przegraliśmy 11:13,dopiero w 49 minucie dogoniliśmy na 21:21.

Od tego czasu walka rozpoczęła się na dobre świadczą o tym kontuzje nie grozne.

Ostatnie dwie minuty były bardzo emocjonujące,Serbowie grali w osłabieniu a przy piłce byli Polacy którzy nie wykorzystali szansy na prowadzenie. Na 17 sekund przed końcem znakomitą obroną popisał się Szmal. Polacy rozgrywali piłę już do końca przy założeniu trenera że strzelają na ostatnie sekundy przed końcem spotkania. Założenia wyszły w 100 procentach,w ostatniej sekundzie jak to nas już przyzwyczaili Orzechowski strzelił zwycięską bramkę tym samym został bohaterem spotkania.

W sobotę gramy z Koreą Południową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Serbia

Właśnie o to chodziło. O emocje! Meczyk super, choć bolały niewykorzystane sytuacje (niepierwszy raz), to smak zwycięstwa cudowny. Podchodziłem do tego meczu z przekonaniem na porażkę i w pierwszej połowie szczególnie się nie denerwowałem wynikiem, bo Serbia - wicemistrz Europy. Stanić kolejny raz pokazał, że potrafi bronić. A wracając - ostatnia akcja (ostatnia bramka), gdy zobaczyłem rozwiązanie, to pomyślałem, że nic z tego nie będzie a jednak. Teraz czekać na sytuację w tabeli, ostateczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska-Serbia 25:24

Nie patrzałem na pierwszą połowę. Później zacząłem patrzeć przy stanie 20:20 ( tak głośno było w dużym pokoju). Przypomniało mi się stare dobre czasy. Po meczu z Slowenią zwątpiłem w naszą kadrę, ale na szczęście się przeliczyłem :-)

Brawo dla Szmala za ostatnią obronę. Zabawa rozpoczyna się na nowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...