Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka ręczna

Polecane posty

Vive dzięki tej wygranej wskoczyło na 2 miejsce w tabeli i jeżeli uda im się wygrać w ostatnim spotkaniu to mają szanse na teoretycznie łatwiejszego przeciwnika w następnej rundzie, Wisła na razie minimalnie prowadzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Wisła przegrała 24:20 z Metalurgiem. Troszkę sobie komplikują sytuację, bo teraz trzeba będzie wygrać z Petersburgiem. Szkoda, ale cóż. Z tego co wyczytałem, to Wisła nie może przegrać więcej jak 26:30.

Blazkowicz, ja nie zwracam uwagi na notowania bukmacherów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komi89 - a czy ktokolwiek w Kielcach Sarvaasa nie szanuje? Gość jest przecież uwielbiany przez wszystkich, ale nazwa klubu to jest tradycja sięgająca początków istnienia do której wszyscy są bardzo przywiązani. Klub nazywa się Iskra i tyle.

Taa, jasne. Ciekawe tylko, czy gdyby Servaas nie zainwestował tych pieniędzy to bylibyśmy w tym samym miejscu co teraz. Śmiem w to wątpić, szczerze powiedziawszy. Facet kocha Kielce i chce zrobić tu coś pożytecznego. I za to należy mu się szacunek. Nie twierdzę, że tak nie jest, bo widać zachwyt kielczan Servaasem, ale moim zdaniem należy mu się coś więcej. A przecież Iskra to także nazwa dawnego sponsora, nieprawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elesshar (sorry za błąd poprzednio) - bukmacherzy to najbardziej miarodajne źródło wiedzy nt. tego kto jest faworytem. W każdym razie gdyby Wisła wygrała, to nie byłaby żadna sensacja.

@komi89 - pewnie że nie byłoby raczej tych sukcesów, przede wszystkim świetnie zarządza klubem (nie jest już największym sponsorem), no i za to ma właśnie szacunek wszystkich, a po ważnych wygranych cała hala skanduje w Kielcach jego nazwisko. Druga sprawa jest taka że Bertus sam już w zeszłym sezonie mówił, że za jakiś czas człon Vive zniknie z nazwy zastąpiony przez jakiegoś innego sponsora. Ale to nie znaczy, że mamy uchylać się od tradycji tylko dlatego, że teraz taki sponsor jest najważniejszy, a za rok będzie inny. Kultywowanie nazwy Iskra to jest tradycja i jak chcesz to z tym dyskutuj, ale dla niektórych jest to bardzo ważna rzecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Vive po bardzo ciężkim meczu z Rosyjską drużyną zdołało zremisować i awansować do kolejnej fazy LM (co prawda już nie wiem czy z 3 czy z 4 msc, bo komentatorzy mówili, że z 4 a na stronie livesports.pl Vive jest na 3) szkoda bo można było wygrać ale błąd popełnił bodajże Zorman i była nerwówka na koniec. Na awans spore szanse ma też Mistrz Polski czyli Wisła Płock, która zdaje się może nawet przegrać ale maksymalnie 4 bramkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miejsce dla Kielc! Wynika to z tego, że z Fuchse mieliśmy bilans na zero - 32:29 u siebie i 25:28 na wyjeździe - a jako że tutaj nie ma tak jak w nożnej, i nie liczy się to że na wyjeździe rzuciliśmy mniej, to mamy 3 miejsce bo bilans ogólny bramek (Iskra +10, Lisy +4) mamy lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? 3 miejsce?! :D To świetnie, bo po meczu byłem nieźle "wkurzony" na Zormana, ale kij tam. Jest 3 miejsce i dzięki temu powinien być troszkę słabszy rywal, niż gdyby Kielce startowały z 4 miejsca :) Teraz jeszcze kibicować Wiśle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Vive wygrało u siebie z Mistrzami Polski- Wisłą Płock potwierdzając swoją dominację w lidze, mecz oglądałem fragmentami ale Vive praktycznie poza początkowymi momentami, cały czas prowadziło 2,3 bramkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odbyły się mecze 1/16 LM, Wisła niestety przegrała dwa razy z Kiel i odpadła natomiast Vive dziś zagrało po raz 1 i wygrali z drużyną Cimos 27-26, nie jest to zbyt duża zaliczka i w rewanżu na pewno będzie gorąco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety meczu Vive nie mogłem obejrzeć i tak jak piszesz, szkoda, że taka mała zalicza, bo na wyjeździe Kielczanie muszą wygrać, bo remis będzie ciężki do ugrania :) Co do Wisły, to raczej nie jest niespodzianką, że odpadli, bo grali z jedną z najlepszych drużyn świata, ale szkoda tego pierwszego spotkania, bo do przez 1 połowę grali jak równy z równym, ale niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 miesiącach na trzy dni można wrócić do tego tematu :). Jednak dobrze, że nie oglądałem dzisiejszego meczu kwalifikacyjnego. Podobno aż żal było patrzeć. Tym bardziej jutrzejszy mecz z Serbami będzie bardzo ciężki. Czy nasi załapią się na Londyn? :/

EDIT: Nie nie nie! Remis z Serbią po 25. Jeśli my nie wygramy z Hiszpanią to Serbowie na pewno pokonają Algierię lepszym stosunkiem bramek niż my. Do niczego z taką robotą! Nawet jeśli cudem awansujemy, to z taką formą będzie kompromitacja w Londynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, zachowanie TVP i Polsatu nie jest godne pochwały, zwłaszcza, że dzisiejszy mecz Orłów WenTy był o awans, bo nie wierze, żeby Hiszpanie dali się Algierii... Co do samego spotkania, to gra naszych mogła się podobać i (prócz końcówki) nie ma się do czego przyczepić (może poza skutecznością z drugiej linii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie dobrze, że nsport robił transmisję bo mam pakiet n, a poza tym jest dosłownie 100 razy lepsza realizacja niż byłaby np. na Polsacie - mamy długie studio meczowe a do tego pokazywane są wszystkie mecze turneju. Polsat ostatnio robi totalny syf jeśli chodzi o ręczną.

Co do meczu te jeszcze nie ochłonąłem, ale jestem wściekły... mecz był prawie wygrany, a teraz będzie mega nerwówka z Hiszpanią..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jaki wstyd. 18:9 po pierwszej połowie dla Hiszpani. Co ten Wenta robił przez te dwa miesiące od mistrzostw?? :huh: Co robili zawodnicy?? Wczorajszy remis ostatecznie pogrzebał nasze szanse na Olimpiadę. Kompletna masakra. Ale przynajmniej nie bedzie światowej kompromitacji. Pozostaje tylko śpiewać nieśmiertelne "Już za 4 lata..." :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z ostatniej chwili. Trener Bogdan Wenta zrezygnował prowadzenia zespołu. Miał ogłosić dzisiaj decyzję co do swojej przyszłości, jak mówił konsultował się ze swoimi najbliższymi osobami. Szkoda, że nie będzie prowadził dalej reprezentacji, chociaż następnemu trenerowi podwyższył wysoko poprzeczkę.

Dziękujemy za emocjonujące prowadzenie drużyny oraz za horrory które się zdarzały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po przyjściu ze szkoły zobaczyłem tego news'a. Szkoda, bo mi na pewno będzie smutno. Umiał dać zawodnikom taką energie, do zdobywania bramek. Ostatnie mecze nie wychodziły mu. Ale wciąż pamiętam mecz z Norwegią. Za same emocje możnaby oglądać mecze polskich szczypiornistów. Szwecja, Niemcy, Norwegia - końcówki z tymi rywalami pamietam najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remis z Serbią i porażka z Hiszpanią zamykające nam drogę na Olimpiadę były oczywiście paskudną klęską. No ale jeśli nie Wenta to kto?? W kraju nie ma godnego następcy, trzeba sprowadzić z zagranicy. A to kosztuje i nie daje gwarancji takich sukcesów. Dlatego szkoda że trener Wenta rezygnuje. Mógłby jeszcze trochę pociągnąć i jeśli przyszły rok był też słaby wtedy odejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie decyzja Wenty w ogóle nie nie zdziwiła. Jest dobrym trenerem, ale wydaje mi się, że nie ma już pomysłu na kadrę, a na dokładkę żywi zbyt duży sentyment, do tych starych, wielkich, acz mocno nadpalonych gwiazd, zamiast po prostu postawić na młodość i dawać się zgrywać nowemu, przyszłościowemu zespołowi. Jednak z drugiej strony, obecnie w Polsce NIE MA lepszego trenera handbala. Nie wiem, co związek piłki ręcznej z tym zrobi, ale to już ich sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy my mamy tych młodych graczy, bo szczerzę mówiąc poza pojedynczymi przypadkami jak Tomczak czy Syprzak, to raczej nie ma zbyt wielu dobrych i młodych graczy, a poprzednie pokolenie niestety już swoje lata ma.... Trener zapewne zostanie ściągnięty z zagranicy... no zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Wencie należą się podziękowania za to, że doprowadził naszą Reprezentację do medali na MŚ i wielu świetnych chwil z naszą reprezentacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej rozbawiła wypowiedź eksperta Orange Sport, Kamila Jakiegośtam, który to stwierdził, że polska piłka ręczna za kadencji Wenty nie poszła tak bardzo do przodu, jak się wydaje. No ludzie, przed objęciem kadry przez Bogdana byliśmy chłopcami do bicia, notorycznie niekwalifikującym się do najważniejszych imprez hanballowych. Przyjście Wenty odmieniło tą sytuację, bo trzeba to przyznać, staliśmy się światową potęgą z namacalnymi dowodami (2. i 3. miejsce MŚ, 4. miejsce ME, 5. miejsce IO). Co prawda ostatnie dwa lata już nie było tych sukcesów, ale nie oceniajmy ośmioletniego cyklu pracy trenera przez pryzmat ostatnich dwóch imprez.

Moim skromnym zdaniem Bogdana Wentę za kilka lat będziemy nazywać "Kazimierzem Górskim polskiego hanballu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komi89

tym ekspertem jest Kamil Gapiński, współprowadzący strony http://zkontry.pl . Jego nienawiść do Wenty wzmożyła się, kiedy ten w trakcie MŚ 2011 odmówił portalowi udzielenia wywiadu. Czasem potrafią coś sensownego napisać i robią dobre wywiady, ale nie można tej strony brać na poważnie. próbują być jak weszlo.com piłki ręcznej, ale nigdy nie będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vive po dzisiejszej wygranej w Płocku 27-25 zostali Mistrzami Polski. Kielczanie wypracowali sobie 3-4 bramkową przewagę i w końcówce potrafili ją utrzymać mimo tego, że momentami grali 4 na 6 czy 4 na 5. Wisła walczyła ale była po prostu słabsza, w końcówce niesamowity był Michał Jurecki, który zdobył bodaj 3 ostatnie bramki dla Vive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...