Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka ręczna

Polecane posty

Nasi zagrali tak sobie, prawda jest taka, że gdyby wykorzystali sytuacje sam na sam to byśmy ten mecz wygrali, za dużo było pudeł z klarownych sytuacji, Macedonia w takich sytuacjach trafiała i dzięki temu wygrała. Ja raczej nie liczę na awans do półfinału ale mam nadzieję, że nasi godnie zaprezentują się w ostatnim meczu i wygrają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - na bramkarzy na pewno nie mogliśmy liczyć. Wichary i Wyszomirski obaj nie zdążali z wyłapywaniem piłek. Macedońscy golkiperzy byli jacyś tacy napakowani i może dlatego bronili połowę naszych rzutów... Szkoda, że Szmal jest kontuzjowany, bo założę się, że gdyby brał udział w tym meczu, bylibyśmy zwycięzcami.

Podsumowując mecz w krótkich słowach: horror jak zwykle, tylko nasi się tym razem nie wyrobili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może akurat Szwedzi zechcą pokrzyżować plany Danii, bo jak to powiedziano w studiu TVP Sport to jest taka "święta wojna".

Bo w studiu TVP nie pamiętają choćby tego, jak Dania ze Szwecją pykały ze sobą na Euro 2004 w piłce nożnej tak, by wyeliminować Włochów. Jak jest potrzeba, to się Skandynawowie dogadują. Ja niezależnie od tego, czy Szwecja da z siebie wszystko, czy nie, w jej zwycięstwo nie wierzę, bo oni są zwyczajnie na pokonanie Duńczyków trochę za słabi IMO. Poza tym...jeśli wygramy z Niemcami, to pewnie wywalą nas z mistrzostw Duńczycy, którzy po porażce z Polakami już w zasadzie żegnali się z turniejem, albo przy niespodziance w meczu Szwecja - Dania, odpadniemy na podstawie małej tabeli, wynikającej z posiadania 5-ciu punktów przez więcej, niz dwie reprezentacje, a tak zapewne będzie, a nasi dobrego bilansu nie mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIP

Jeśli wygramy z Niemcami, a Serbowie minimum zremisują z Macedonią, a Szwedzi również minimum zremisuje z Danią, to my przejdziemy. Polska, Niemcy i Dania (zakładając remis w meczu ze Szwedami) będą miały po 5 punktów. Przejdzie Polska, bo wygrała z dwoma tymi zespołami. To nie piłka nożna :P

Zresztą porównywać dwa zupełnie inne dyscypliny. To jest mecz honorowy dla Szwedów, jeśli nie chcą zakończyć turnieju porażką. Szwedzi nie odpuszczą. Na Skandynawii piłka ręczna jest niemalże sportem narodowym w każdym z tych krajów (pomijając Norwegię i Finlandię). Islandia, Norwegia, Dania. To są klasowe drużyny i zawsze ze sobą rywalizują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te słupki i poprzeczki to byśmy byli w półfinale :))

Ale powiedz mi kto kazał rzucać nam w słupki i poprzeczki? Macedończycy jakoś z kontr nie rzucali ani w słupki ani w poprzeczki tylko do siatki. Ja rozumiem że rzut z drugiej linii może się zatrzymać na słupku czy na rękach bramkarza, rozumiem nawet że nie każdy rzut z czystej pozycji musi wejść ale podczas tego meczu nasi zmarnowali chyba ponad 10 rzutów z najbliższej odległości.

Jak zwykle robimy bohatera z bramkarza a ten miał na nas sposób, podczas rzutów z drugiej linii siadał na ziemi, a podczas kontr wychodził bardzo agresywnie, było go przelobować ze dwa razy to może przestałby wychodzić tak szybko i blisko.

Jeśli dobrze zapamiętałem to co było napisane w PS to Polacy mieli bodaj 13 czy 14 rzutów więcej od rywali a bramek strzelili mniej. W tym meczu zawiodła skuteczność.

Ja wiem że nieraz grając mecz dobrze można pechowo przegrać w końcówce właśnie rzucając w słupek lub poprzeczkę, ale w tym przypadku mieliśmy ten mecz w naszych rękach wystarczało trafiać.

Ale mimo tego że krytykuje naszych to wciąż z chęcią będę oglądał ich mecze bo to zawsze spora dawka emocji i milej się na to patrzy niż na gre naszych kopaczy. Awans do półfinału jest teoretycznie możliwy ale raczej mało prawdopodobny( Szwecja polegnie), ja jednak życzę naszym aby zagrali bardzo dobry mecz z Niemcami i go wygrali a później mogą oczekiwać na wyniki innych. Szczerze im kibicuje i mam nadzieję , że nawet jeśli nie awansują do półfinału to w pozostałych meczach zagrają dobrze i zapewnią sobie awans do turnieju kwalifikacyjnego na igrzyska. Może nasi nie są na tych ME w najlepszej formie,ale serce do walki mają naprawdę WIELKIE.

Tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensacja. Ogromna sensacja. Nie lubię Chorwatów, ale trzeba im oddać, że zagrali kapitalnie i zasłużenie wygrali. W drużynie Francji, jedna z największych gwiazd na świecie Karabatic zawiódł zupełnie. Znamy trzech półfinalistów: Hiszpania, Serbia i Chorwacja. Wątpię, by się coś w tej sprawie zmieniło, chyba, że Węgrzy jeszcze powalczą. Pięknie by było, gdyby jeszcze Polska awansowała do półfinału :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O awans Polaków będzie kosmicznie ciężko, wydaje mi się, że za dużo zależy od innych aby nam się udało...ale zobaczymy, przed turniejem wszyscy wskazywali Francję jako zwycięzców a oni nawet do półfinału nie dojdą może uda się awansować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elesshar

no może...może... choć i tak w to nie wierzę, bo Duńczycy jednak są od Szwedów lepsi, a Polacy od Niemców nie... ogólnie na całym turnieju nasi prócz ducha walki nie prezentują się wielce pozytywnie...

Tak czy inaczej pomijacie jeszcze jedną możliwość - Serbia wcale nie musi urywać punktów Macedonii. Wystarczy, że nasi wygrają z Niemcami różnicą czterech goli, albo trzech (trzech pod warunkiem, że strzelą przynajmniej 26 bramek), a Macedończycy i tak nas nie wyprzedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nasi stracili parę pod koniec 1 połowy. Bardzo dobrze, że w tym meczu zrezygnowali z tych daremnych strzałów z dystansu, tylko pchają się ostro na koło. Ale za wolno wracają! Jak Niemcy mogą być tak szybcy?? Przez ten ich blitzkrieg straciliśmy taką przewagę! Jeszcze jedna wada Polaków - przy przewadze osiadają na laurach i to się mści. Muszą być skupieni do końca. Do przerwy 18-17.

No znowu, znowu takie piekło na koniec. Kurcze blade, motyla noga. Wyłączyłem w 52 min, bo inaczej to by przegrali. Szkoda straconej przewagi. Teraz pozostaje już tylko jedno - modlić się by protestantcy Szwedzi i prawosławni Serbowie wygrali. No ale to naprawdę będzie cud jeśli wyjdzie taki numer. A Duńczycy tacy silni :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny mecz i zasłużone zwycięstwo. Szkoda, że nasi pod koniec stracili trochę koncentracji, no i przede wszystkim szkoda Krzyśka Lijewskiego, który wreszcie zagrał, tak jak powinien grać zawsze ;] Ale oliwa zawsze sprawiedliwa. Niemiec załatwił przy okazji swojego reprezentacyjnego kolegę... Teraz pozostaje nadzieja w Szwedach i Serbach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że Polacy wygrali, bardzo ciężki mecz ale najważniejsze, że wygrany, szkoda straty 4 bramek przewagi, ale trzeba przyznać, że Niemcy mieli świetnych skrzydłowych, którzy rzucili bardzo dużo bramek. Załamuje mnie w naszej reprezentacji to, że nie mamy pewnego wykonawcy karnych, jak Tłuczyński podchodzi do piłki to cały czas nie mamy pewności czy będzie bramka, a jak widziałem np. Lazarova to wiem, że bramka padnie. Teraz musimy czekać na inne wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż udało się wygrać po imo dobrym meczu w wykonaniu reprezentantów Polski czego im życzyłem . Szkoda że nie było przewagi tych 3 bramek wtedy awans byłby bardziej prawdopodobny,ale nie narzekam bo zagraliśmy naprawdę dobrze i różnorodnie. Nawet jeśli nie awansujemy to utarliśmy nosa Niemcom którzy pokazali się z chamskiej strony w końcówce(mam nadzieję że Krzyśkowi Lijewskiemu nic nie będzie bo dzisiaj zagrał dobre zawody) i zwiększyliśmy szanse na awans na turniej kwalifikacyjny do Londynu.

Gratulacje dla wszystkich bo dali z siebie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że fantastyczna pierwsza połowa może zemścić się na drugiej. Końcówka meczu bardzo dramatyczna. Niemcy grali bardzo ostro co zaowocowało stratą krzyśka :sad: . Ale liczy sie zwyciestwo, szkoda, że nie wiekszą różnicą bramek, bo bez wątpienia polacy mieli na to szansę. No i należą się brawa Wyszomirskiemu, za jego świetne obrony. Tylko szkoda, że aktualnie musimy czekać na dwa mecze innych drużym, a co najgorsze - jesteśmy bezradni na losy tych spotkań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zasłużony zwycięstwo naszej reprezentacji. Tym spotkaniem pokazali, że są światową czołówkę. Fakt, dali sobie wbić 5 bramek z rzędu przy stanie 29:25, ale mimo to nie stracili wiary i wygrali zasłużenie. Bardzo dobry mecz w bramce Piotrka Wyszomirskiego, ogólnie każdy dobrze grał. Twarda obrona i ogólne zwycięstwo Biało-Czerwonych. Teraz trzeba liczyć na Szwedów i Serbów. Bądźmy dobrej myśli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, nie zapominajcie KIM są w piłce ręcznej Niemcy. Ponadto oni w tym meczu zdaje się grali o trzy cele na raz, więc mieli wielką motywację, co zresztą było widać po meczu.

Wielka szkoda, bo te 3-4 bramki przewagi były w naszym zasięgu, ale jeśli nie rzuca się gola przez 10!!!!!!! minut, to należy się baaaardzo cieszyć że wygraliśmy. Niemcy chyba byli dużo lepsi kondycyjnie, na początku świetnie graliśmy w ataku - szybkie, kombinowane akcje, a w końcówce wszyscy stali w miejscu, zaczęliśmy tracić piłki w kuriozalny sposób, przestaliśmy używać skrzydeł, zwłaszcza w przewagach... Nasze szczęście, że Niemcy potracili głowy w końcówce i dość bezmyślnie i bardzo konsekwentnie się sami osłabiali.

A poza oczywistym, to te skrzydła Niemców były chyba świadomie odpuszczone przez nas, bo cały czas graliśmy z indywidualnym kryciem Wiśniewskiego. Jeśli faktycznie Wenta uznał, że lepiej ich puszczać skrzydłami niż przegrać w środku, to gratulacje się należą.

Rany boskie, łeb mi pęka z emocji, a sąsiadom pewnie uszy. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzi grają fatalnie. Jeśli to tak dalej będzie wyglądało, to możemy zapomnieć o awansie do półfinału... Szkoda, bo gdybyśmy grali tak jak dzisiaj, wcześniej ze Szwecją i Macedonią, to nie musielibyśmy na nikogo się oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz mnie ktoś jeszcze ma dosyć oglądania polskiej reprezentacji szczypiornistów? Po prostu za każdym razem nie mam siły patrzeć, jak wygrywają zaledwie jednym punktem. Czy oni naprawdę nigdy nie mogą przynieść pełnej radości i wygrać z większym zapasem i pewnością?

Nawet już mi się nie chce cieszyć z dzisiejszej wygranej, bo nasi zwyczajnie stroją szopkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...