Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Szukam nowych zespołów. Do tej pory słuchałem głównie Thrashu, nieco mniej Black Thrashu i Death Thrashu. I właśnie o coś z tych nurtów bym chciał. Nie jestem zbyt obeznany, więc ujmę to tak. Podoba mi się czyste, techniczne, szybkie granie jak np. Lich King, Fueled by Fire, czy Lazarus A.D. także old schoolowe np. Psychic Possesor czy Morbid Saint. Nie bardzo za to trawię kapele grające czysty Death czy Black. Riffy muszą być szybkie, ostre i wyraźnie, nie lubię gdy np. wokal je zagłusza. Podam jeszcze parę zespołów, które darzę sympatią aby łatwiej się było zrozumieć o co mi biega :) Witchery, Nocturnal Breed, Avenger of Blood, Nailgunner, Condition Critical, Kreator, Assasin, Aura Noir, Demolition Hammer Desaster, Disember, Epidemic, Exodus, Havok, Hellcannon, Holy Moses, Incubus, Kat, Nocturn, Onslaught, Protector, Witchburner. Mam nadzieję że nie zagmatwałem tego zbytnio :). Z góry podziękowania za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alucard606

  • Bloodthirst
  • Bloodwritten
  • Whorehouse
  • Terrordome
  • Besatt - z zastrzeżeniem, że lepiej zabrać się za albumy takie jak: Triumph of Antichrist czy Hellstorm, bo reszta ma mało naleciałości thrashowych.
  • Stillborn
  • Voidhanger
  • Excidium
  • Shrapnel (PL)
  • Vedonist
  • Geisha Goner

Zaznaczam, że wszystkie kapele pochodzą z Polszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję serwisów z recenzjami płyt muzycznych, polskich i zagranicznych, głównie rock.

Szukam coś, co zastąpi mi Teraz Rocka, odkąd przestałem go kupować mam ogromne zaległości jeśli chodzi o albumy, przegapiłem kilka płyt Jacka White'a, Nicka Cave'a i nowy album Megadeth i masę, masę innych.

Polecano mi albo blogi (rzadko aktualizowane), recenzje dziwnych płyt czy stronę ?Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom" ale to też nie to.

Internet zastąpił mi prasę o grach ale z muzyką jest gorzej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj byłem w galerii i leciał całkiem niezły kawałek coś ala rap/dance, zauważyłem tylko teledysk na TV w którym to karzeł Afroamerykanin z afro na głowie jechał na małym trójkołowym rowerku po jakimś korytarzu. Niestety nie miałem czasu się bliżej przyjrzeć ponieważ mi się śpieszyło. Jeżeli ktoś zna taki teledysk byłbym bardzo wdzięczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy już o to pytałem, ale nawet jeśli to zapomniałem odpowiedzi tongue_prosty.gif. Szukam jakiegoś zespołu hip hopowego, bez znaczenia czy polskiego czy zagranicznego który tworzyłby taki bardziej chilloutowy hip hop. Rozumiecie, bez jakichś wydzierających się gości, ostrych beatów itd. Spokojne, nieco senne podkłady, luźna nawijka it. Coś w stylu Latającego Holendra Pijanych Powietrzem (w ogóle całego albumu Pijanych), albo starszych kawałków The Roots, jak się jeszcze bawili soulem i rapem. Wiecie o co chodzi wink_prosty.gif

@b3rt

Q-Tip, Kendrick Lamar, z polskich Mardi Gras

Bardzo dobre typy.

Od siebie dodam:

JAPONIA (to jest głównie jazz-hop. Nie wiem, czy o coś takiego Ci chodziło. W każdym razie, polecam)

Nujabes

Nomak

Dj Mitsu the beats

Dj Krush

USA

The Pharcyde

Jurrasic 5

PL

Emil Blef

Kanał Audytywny

L.U.C.

oczywiście wszystko zależy od kawałka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amon Amarth, Insomnium i Eluveitie??? Soilwork jest podawany często za zespół niemal bliźniaczo podobny do InFlames. Dawniej podobno fani obu zespołów nawzajem rzucali w siebie mięsem, a same zespoły robiły sobie z tego jaja i nakręcili nawet dwa takie same teledyski gdzie udają do siebie wrogość. To są "Rejection Role" Soilworku i "Trigger" In Flames.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym żadnego problemu, że podałem te zespoły. To że np. Eluveitie gra folk/pagan metal ze spory wpływem melo death nie znaczy, że fan In Flames nie może znaleźć tutaj czegoś dla siebie ;). To samo tyczy się Amonów i Insomnium. Każdy z tych zespołów gra w większym lub mniejszym stopniu melodic death metal, a o to chyba chodziło jeśli ktoś szuka czegoś podobnego, bo a nóż uda mu się znaleźć coś dla siebie w tych zespołach, które nie musza być od razu 1:1 takie same ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękówka tervaskanto, nie miałem o tym pojęcia. Nero, troszku nie trafiłeś w podobieństwo do InFlames (Eluveitie podobne do IF? serio?) ale mimo to dzięki za wysiłek!

@EDIT: Ale ja też nie widzę w tym problemu!! Spokojnie! :)

Edytowano przez baldnerd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy już o to pytałem, ale nawet jeśli to zapomniałem odpowiedzi tongue_prosty.gif. Szukam jakiegoś zespołu hip hopowego, bez znaczenia czy polskiego czy zagranicznego który tworzyłby taki bardziej chilloutowy hip hop. Rozumiecie, bez jakichś wydzierających się gości, ostrych beatów itd. Spokojne, nieco senne podkłady, luźna nawijka

Common

A Tribe Called Quest

De La Soul

Jungle Brothers

Mos Def

The Roots

Lupe Fiasco

Slum Village

Blu & Exile

Pete Rock & C.L. Smooth

J. Cole

Fashawn

Digable Planets

Fugees

Cunninlynguists

last.fm poza kontrolą w ogóle, Jay-Z, Ghostface i Rakim duże podobieństwo do Commona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym żadnego problemu, że podałem te zespoły. To że np. Eluveitie gra folk/pagan metal ze spory wpływem melo death nie znaczy, że fan In Flames nie może znaleźć tutaj czegoś dla siebie wink_prosty.gif. To samo tyczy się Amonów i Insomnium. Każdy z tych zespołów gra w większym lub mniejszym stopniu melodic death metal, a o to chyba chodziło jeśli ktoś szuka czegoś podobnego, bo a nóż uda mu się znaleźć coś dla siebie w tych zespołach, które nie musza być od razu 1:1 takie same wink_prosty.gif.

To że grają melodeath nie znaczy, że są podobne do In Flames. Poza tym, po co ma szukać czegoś dla siebie w Eluveitie, skoro napisał, że nie szuka byle czego w czym może być coś fajnego, tylko czegoś podobnego do In Flames. Gdyby tak było, można by mu polecić przesłuchać każdy zespół na świecie, bo w każdym może znaleźć coś dla siebie. chytry.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnych do In Flames = grającym melo death w bardzo podobnym do ich stylu, ale to nie znaczy, że nie mogę nie zaproponować czegoś co nie jest mega podobne do IF, a jest też mdm ;). Eluveite to pagan/folk metal z dosyć znaczącym wpływem melodic death metalu, a podałem go właśnie z tego powodu. Jeśli chce niech sprawdzi, jest tam trochę z tego gatunku więc, a nóż mu podejdzie skoro coś takiego lubi(zakładając, że lubi/spodobał mu się mdm jeśli słucha In Flames), chyba że odrzuci go mocne folkowe zacięcie to wtedy ok, ale nie bądźmy od razu tacy hermetyczni jeśli coś na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie spełnia naszych oczekiwań ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ostatnio jakoś coraz mniej mam motywacji do słuchania muzyki i uważam, że wynika to z mojego znudzenia dotychczasowymi zespołami (ileż razy można po raz nty słuchać tego samego?), a przewiewu w mojej muzyce od dawna nie było, co najwyżej nowe albumy dotychczasowych zespołów. Proszę więc o polecenie czegoś w moich klimatach:

1) COMA - mój ukochany zespół od 5 już lat, byłem na kilku koncertach - chodzi głównie o warstwę tekstową i perkusję (kocham Marshalla za perkusją) oraz manierę wokalisty

2)Lao Che - zabawa dźwiękiem i głosem, odważne tematy podane w przystępny sposób (Powstanie Warszawskie, Gospel), szeroko pojęta alternatywa

3)System of a Down - a najlepiej do tego rockowy kop a la SOAD

Nie obrażę się jeśli zespół będzie polski :D

Pozdrawiam i z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna szukam pewnej piosenki, jest dość popularna, ale nie wiem jak się nazywa. Wiem tylko jak idzie refren. Poniżej przedstawiam link prowadzący do dysku GG, na który wrzuciłem nagranie głosowe siebie nucącego ten utwór. :) Proszę pobierzcie, posłuchajcie i pomóżcie mi. :)

http://www.gg.pl/dysk/LQ1UPFMo4B7JLA1UPFMou00/G%C5%82os%20001.amr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...