Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Ostatnio naszła mnie ochota na coś nowego i już wiem nawet co ale nie potrafię tego nazwać :)

Nie wiem...techno metal ?

Słuchałem sobie kawałku "Whish I Had An Angel" Nightwish'a. Tam w refrenie i na początku jest takie charakterystyczne...umm...jak to nazwać...umc-umc-umc xd

No i tak mnie naszła ochota na taką specyficzną muzykę....ciężkie brzmienie metalu z rytmicznym podkładem techno (żeby było dobrze wyważone i bardziej "metal" niż "techno". Sam nie wiem jak to określić, tylko takie coś mi przyszło do głowy.

Tak czy siak, czy ktoś zna jakieś dobre zespoły tworzące taką muzykę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "metal z podkładem techno"... bo jak zobaczysz sobie to:

http://www.youtube.com/watch?v=55jpj7AQRL0

to zrozumiesz, dlaczego nie da się z techenkami połączyć metalu.

Anyway: Godflesh, Ministry, Iperyt, chyba Samael też. Industrial metal as his good

Dla desperatów: ostatnia płyta Morbid Angel, ale to takie ni dla "metaluchów" ni dla "techniaczy", bo zbiera tragiczne recenzje zarówno od tych, jak i od tych. Więc szczerze odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem polecić nową płytę Morbid Angel XD Z tą płytą jest jak z Lulu, tylko że Lulu jest kapitalna, a IDI średniawa. Po prostu to krążek zespołu, którego fani nie są w stanie zrozumieć takiej muzyki. O ile death metalowcy powinni jeszcze ogarnąć muzykę ekstremalną, to Metallica, zespół mający za fanów miliony kilkunastoletnich metalowców z włosami ledwo odrastającymi za kark i spodziewających się skocznych przytupańców i kowbojskich zaśpiewów dżejmsa strzeliła sobie masakrycznie w stopę nagrywając dość trudny album z Reedem.

Co do tematu - przyłączam się do polecania Godflesh, bo to masakra, przyłączam się do polecania Ministry (szczególnie powinny Ci się spodobać The Land of Rape and Honey, The Mind is a Terribly Thing to Taste i Filth Pig*), bo to masakra, z tym że to, co Al ostatnio wyprawia zakrawa na jakąś kpinę i nieśmieszny żart. Obczaj jeszcze może Fear Factory i Killing Joke. A najlepiej to po prostu remixy, teraz do każdego remixu dają głupi techno beat wink_prosty.gif

* Psalm 69 to chyba najlepsza ich płyta, ale średnio pasuje pod zapytanie.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, szuka nuty którą ostatnio usłyszałem w przerwie streamu MKRR3. Kawałek leciał w przerwie reklamowej, w teledysku (o ile to na pewno był teledysk) grały same kobitki. Perkusja, gitara, wokal, wszystko to tworzyła płeć piękna. Muzyka z gatunku rocka, język rosyjski. Wyglądało to na jakąś patriotyczną nutę, w teledysku pojawiały się też jakieś nagrania z czasów wojny, a w refrenie z tego co wychwyciłem pojawiało się "wysoki puls" :D

Opowiadam chyba troszkę chaotycznie ale muszę to znaleźć !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem sobie kawałku "Whish I Had An Angel" Nightwish'a. Tam w refrenie i na początku jest takie charakterystyczne...umm...jak to nazwać...umc-umc-umc xd

No i tak mnie naszła ochota na taką specyficzną muzykę....ciężkie brzmienie metalu z rytmicznym podkładem techno (żeby było dobrze wyważone i bardziej "metal" niż "techno". Sam nie wiem jak to określić, tylko takie coś mi przyszło do głowy.

Jak dla mnie to kwestia raczej samego brzmienia - może poszczególne bębny były mocno equalizowane/kompresowane/co tam jeszcze, może po prostu położono odpowiednie sample. Może coś tam.

W każdym razie sprawdź KMFDM i Sybreed. Zwłaszcza ci pierwsi lubią łączyć cięższe granie z motywami raczej tanecznymi. Ci drudzy są mocno syntezatorowi. Przyległa do nich łatka Cyber Metal, to może spróbuj z okolicami: Mnemic, Black Comedy i inni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, szuka nuty którą ostatnio usłyszałem w przerwie streamu MKRR3. Kawałek leciał w przerwie reklamowej, w teledysku (o ile to na pewno był teledysk) grały same kobitki. Perkusja, gitara, wokal, wszystko to tworzyła płeć piękna. Muzyka z gatunku rocka, język rosyjski. Wyglądało to na jakąś patriotyczną nutę, w teledysku pojawiały się też jakieś nagrania z czasów wojny, a w refrenie z tego co wychwyciłem pojawiało się "wysoki puls" biggrin_prosty.gif

Opowiadam chyba troszkę chaotycznie ale muszę to znaleźć !!!

Może Pussy Riot? XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pussy Riot? XD

Chryste, nie ! biggrin_prosty.gif W utworze, pojawiały się jakieś filmy z walk toczonych podczas wojny, a utwór (nie znam dobrze języka) wyglądał raczej na patriotyczny. Zero feminizmu gdyby się ktoś pytał ;p

Edytowano przez Nekro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, posprawdzam dzisiaj.

Rammstein oczywiście gości w mojej bibliotece, właśnie niektóre ich utwory mają to coś o co mi chodzi.

@Accoun

"Jak dla mnie to kwestia raczej samego brzmienia - może poszczególne bębny były mocno equalizowane/kompresowane/co tam jeszcze, może po prostu położono odpowiednie sample. Może coś tam."

No tak, nie brzmi to jak techno tylko właśnie jak przerobione dźwięki perkusji czy czegoś. Nie wiedziałem jak napisać to napisałem techno bo mi się takie rytmiczne bum-bum właśnie z tym gatunkiem skojarzyły.

EDIT: W sumie o wiele byłoby prościej napisać "Coś w stylu Rammstein'a" bo fakt że sporo kawałków mają w takim brzmieniu. Ale nie przyszło mi to na początku do głowy :)

Edytowano przez KafarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KafarPL - spróbuj Celldweller i Blue Stahli. Obaj goście grają miks muzyki elektronicznej z nu-metalem. Tak wiem, że nu-metal to nie metal, ale jeśli chodzi ci o to, aby w muzyce były motywy techno i mocne gitary, to tutaj to znajdziesz. W dodatku bardzo fajne wokale.

Celldwellera poszukaj starszych kawałków, bo z tego co pamiętam to koleś ostatnio poszedł w dubstep. Ale nie słuchałem, więc nie wiem.

Celldweller:

Blue Stahli:

Polecam również sprawdzić to, co jest na pasku polecanych na youtubie. Często jest to coś podobnego, a w USA jest zatrzęsienie zespołów, które grają alternative metal z elektroniką. Coś na pewno znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

To pomęcz Sedinusa. Wiem, że on niedawno słuchał bardzo dużo industrialnego metalu, więc mógłby pomóc.

Z tego, co pamiętam, niech obada Eisbrechera - były jeszcze Stahlhammer i Megahertz, ale jeśli mnie pamięć nie myli, to Eisbrecher był... bardziej elektroniczny? Te dwa pozostałe mam wrażenie, były bardziej industrialne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KafarPL - ja ze swojej strony mógłbym polecić ci jeszcze Roba Zombie. Jeden ze starszych przedstawicieli amerykańskiego industrialu (jeśli liczyć White Zombies) i to naprawdę dobry! Jego nowsze płyty może nie są już tak fajne jak "Hellbilly Deluxe", ale wciąż całkiem nieźle się ich słucha

Parę linkaczy:

@EDIT

Przypomniałem sobie też o Powerman 5000. Grupa założona przez młodszego brata tego pana powyżej więc jest sporo podobieństw.

Edytowano przez Xerber
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerman 5000 O-JE-ZUS <3

A ja prosiłbym o polecenie jakichś łagodnych instrumentalnych kawałków, najlepiej w dużych ilościach. tongue_prosty.gif Klasyka czy też rock, ale gatunek nie jest najważniejszy, istotna jest łagodność i bezwokalowość, bo lubię taką muzykę do poczytania, a moje marne 6 utworów to troszku za mało.

Edytowano przez Kiicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LemoonScream

@up Poleciłbym Ci Sigur Rós. Co prawda tu i tam można usłyszeć śpiew, ale jest na tyle piękny, że świetnie łączy się z tą spokojną muzyką. Wprost idealne do czytania.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...