Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

A ja bym poprosił o jakiś taki ultra mega typowy utwór bluesowo/rock'n'rollowy z lat 60-70 nadający sie do zagrania jako gitarowy cover (wiec głos nie moze mieć monopolu na ten utworek). Nie mam troche punktu zaczepienia obecnie.. co ważne, gram na elektryku i na nim nagrywam wiec cos typowo dla akustyka tez sie nie nada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam 2 piosenek:

1. Swego czasu często leciała na trace tv, przez całą piosenkę jest pokazywany koleś kozłujący piłkę do kosza normalnie albo z jedną nogą opartą o ściane, i chyba niektórzy jeżdzą na deskach.

2. W tej piosence pamiętam że jest dziewczyna, idzie ulicą jakiegoś miasta i nuci taką bardzo fajną melodie, i chyba jest pokazywana cały czas z przodu, tak jakby miała kamere zaraz przed twarzą.

Kojarzy ktoś ?

Edytowano przez matek13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję piosenki rockowej, która na pewno jest o tematyce świątecznej, pamiętam też, że tekst traktuje o powrocie do domu na święta (chyba samochodem) i pada tam stwierdzenie "signs that we know" (lub podobne, chodzi bodaj o znaki drogowe, które zauważają jadąc do domu) - w wersji, której słuchałem na youtube teledysk był zmontowany z jakieś gry online o grafice 2D.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, antros22, wielkie dzięki! Szukałem tej piosenki co roku od dwóch lat i dopiero teraz wpadłem na to, by tu zapytać - co ciekawe poznałem ją też przez forum CDA XD

A w tym roku była ona mi wyjątkowo potrzebna : D

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Architects. Ich teksty w większej mierze skupiają się na polityce, tak samo jak w Enter Shikari (chociaż tutaj dominuje elektronika, a ich intro do ostatniej płyty ma chyba jeden z lepszych tekstów, jakie kiedykolwiek słyszałem: http://www.youtube.com/watch?v=aZlD5ICzL9A).

Polecam też The Black Dahlia Murder, jeśli przepadasz za death metalem.

Edytowano przez Devius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taką małą zagwozdkę muzyczną i liczę na pomoc.

Parę ładnych lat temu, kiedy Viva Polska co rusz wyskakiwała z ciekawymi programami poświęconymi muzyce, pojawił się program zawierający dziesięć klipów o konkretnej tematyce. Były pościgi samochodowe, były samoloty, była nieszczęśliwa miłość i nawet raz trafiło się, że tematyką całej listy była erotyka. To też wyjaśniało, czemu po dwudziestej pierwszej puszczać potrafili tę listę.

Mnie natomiast interesuje jedna z list, której klipów niestety nie mogę nigdzie odnaleźć, a mianowicie lista klipów, gdzie głównym tematem były roboty. Szukałem na multum sposobów, ale niestety nigdzie nie dane było mi jej znaleźć, ani też najbardziej interesującego mnie klipu i właśnie o pomoc w znalezieniu go zwracam się tutaj. W tym klipie pokazywany jest zespół robotów. Pierwsze sceny przedstawiają, jak kolejno każdy z robotów tworzy swój instrument, kolejno wystrzeliwując z ciała pasujące do siebie elementy, po czym gdy instrumenty są już gotowe, zaczyna się dalsza muzyka, zgodna już z rytmem piosenki.

Jeśli ktoś ma pojęcie, co to za klip, lub wie nawet, jaka to była konkretnie lista piosenek, byłbym wdzięczny za podanie jej. Z góry dzięki za każdą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosił o jakiś taki ultra mega typowy utwór bluesowo/rock'n'rollowy z lat 60-70 nadający sie do zagrania jako gitarowy cover (wiec głos nie moze mieć monopolu na ten utworek). Nie mam troche punktu zaczepienia obecnie.. co ważne, gram na elektryku i na nim nagrywam wiec cos typowo dla akustyka tez sie nie nada.

Może AC/DC - Higway to Hell biggrin_prosty.gif

EDIT: Sorki nie zauważyłem, że chodzi ci o bluesowy.

Znacie może zespoły metalowe(różne odmiany), które NIE poruszają w tekstach tematu religii, Boga, ew. Szatana? Coś jak Sabaton, który ma teksty o wojnie, albo System of a down.

Polski zespół Horytnica. Wokal taki sobie jak dla mnie, ale świetne brzmienie. Tu masz ich kawałek:

Edytowano przez kovoko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może zespoły metalowe(różne odmiany), które NIE poruszają w tekstach tematu religii, Boga, ew. Szatana? Coś jak Sabaton, który ma teksty o wojnie, albo System of a down.

Sabaton porusza tematy religijne. Chociażby w In The Name of God...

Poza tym po co ci takie rzeczy? Dobra muzyka to dobra muzyka, więc co za różnica o czym śpiewają. Głowa cię boli gdy słyszysz w piosence słowo "god"?

Jestem pewien, że każdy zespół metalowy porusza tematy religii chociażby wedle własnych przemyśleń. Ale raczej idiotyczne byłoby śledzenie każdej piosenki danego zespołu i sprawdzanie o czym dany kawałek jest, aby mieć pewność, że można go przesłuchać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...