Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Braci i gawiedzi forumowa ! Zwracam się oto do was z apelem o wyświetlanie na mym monitorze propozycji utworów muzycznych, a czynić to będziecie (bo nie zawiedziecie i pomożecie) za pomocą pisanych postów w tym temacie. Sprawa jest prosta - interesują mnie w tym momencie utwory z wstępem "mówionym". Czyli : a) wykonawca wykonuje dowolny wstęp mówiąc jakiś tekst b) użyte w formie mówionej zostaje np. nagranie głosu z filmu, z innej piosenki, czyjegoś przemówienia etc.

Przekrój gatunkowy - wszystko, bez country, disco polo, bluesa i kiepskiego popu. Dobry pop nie jest zły :) Wiem, iż takich utworów jest mnogość, więc proszę o podanie najlepszych, waszym zdaniem. Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rorschach - z półki metalowej:

Satyricon - With Ravenous Hunger ( płyta Volcano ) na początku utworu

zdanie, które wypowiada Maximus ( z fimu Gladiator z Russelem Crowe) : "At my signal unleash hell"

( 39 sekunda utworu )

Agoraphobic Nosebleed - Pentagram Constellation na samym początku utworu jest obszerny monolog z filmu Cube, słowa które wypowiada Holloway : "It's all the same machine, right? The Pentagon, multinational corporations, the police. If you do one little job, you build a widget in Saskatoon, and the next thing you know, it's two miles under the desert, the essential component of a death machine. "

http://www38.zippyshare.com/v/10363735/file.html

W utworze Queen- Flash pojawia się dużo cytatów z filmu Flash Gordon , nie jest to niczym dziwnym gdyż muzyka do tego filmu została skomponowana przez Queen :wink:

Tyle pamiętam , jak mi się jeszcze coś przypomni to dam znać.

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę coś od siebie :)

Linkin Park - Faint ( Super kawałek, polecam szczególnie tym którzy słuchają metalu.)

Linkin Park - Breaking The Habit ( Bardzo ciekawa nutka może nie mająca wielkiego brzmienia metalowego ale ciekawa, Polecam!)

Linkin Park - New Divide ( Jeden z lepszych utworów Linkin Park)

Sabaton - Uprising ( Sabaton nawiązał tutaj do powstania Warszawskiego.)

Drowning Pool - Bodies ( Od tego kawałku zaczęła się moja mania do metalu, dodatkowo bardzo znany zespół :)

Nie będę wymieniał więcej utworów ponieważ bym tutaj zaśmiecał wymieniłem kilka lepszych wartych posłuchania.

Dodatkowo: Znacie jeszcze jakiś wykonawców "dobrego metalu"? :P

Edytowano przez hink
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Cóż, zacznę od paru poprawek :happy:

Linkin Park - Faint ( Super kawałek, polecam szczególnie tym którzy słuchają metalu.)

o_O Linkin Park i metal???

Sabaton - Uprising ( Sabaton nawiązał tutaj do Warszawy w czasach zaborów, podnosząca na duchu.)

Prędzej Powstania Warszawskiego.. Zresztą sam tytuł "Powstanie" chyba jest dość wymowny, nie?

Dodatkowo: Znacie jeszcze jakiś wykonawców "dobrego metalu"? tongue_prosty.gif

Tylko, że ani Drowning Pool, ani LP nie mają dużo z metalem wspólnego...

A co do Sabatona - Edguy, Gamma Ray, Manowar(tfu! xp), tego typu rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Linkin Park i metal :) To raczej nie brzmi jak Disco-Polo ;)

Co do Sabatona i Drowning Pool maja utwory tylko metalowe, nie wmówisz mi że jest inaczej, nie brzmią jak muzyka klubowa :) Czyżby było inaczej?

Edytowano przez hink
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Linkin Park i metal :) To raczej nie brzmi jak Disco-Polo ;)

>>>Ale jak Pop Rock przybarwiony elektroniką owszem... :wink:

Co do Sabatona i Drowning Pool maja utwory tylko metalowe, nie wmówisz mi że jest inaczej, nie brzmią jak muzyka klubowa :) Czyżby było inaczej?

Sabaton to owszem, Metal (Power Metal dokładniej). Ale Drowning Pool? [kaszle] mówi się o nich, że grają Nu-Metal, ale ten gatunek to taki bękart (jak Metalcore), do którego mało kto się przynaje. Choćby dlatego, że "Metal" ma co najwyżej w nazwie... :wink:

Swoją drogą, czytam sobie temat od początku i ponawiam pytanie, o którym zdążyłem już zapomnieć:

Zna ktoś jakiś fajny francuskojęzyczny Grind?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Was wszystkich do serwisu www.jamendo.pl z darmową muzyką.

Utwory na zasadzie Creative Commons (copy left). Każdy gatunek. Mnóstwo perełek. Polecam. Ja odkryłem zespół Holy Pain (mocny rock, niektóe kawałki to heavy metal). Z muzyki ilustracyjnej polecam twórczość Greendjohn'a oraz PhreyMusic. Kto raz wejdzie i zarejestruje się na jamendo, długo będzie zbierał szczękę z podłogi. Niesamowity wybór, mnóstwo ciekawych, nieznanych utworów. Za darmo i legalnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Linkin Park i metal smile_prosty.gif To raczej nie brzmi jak Disco-Polo wink_prosty.gif

Co do Sabatona i Drowning Pool maja utwory tylko metalowe, nie wmówisz mi że jest inaczej, nie brzmią jak muzyka klubowa smile_prosty.gif Czyżby było inaczej?

Nie pisałem, że Sabaton nie gra metalu. Być może nie wmówię ci, że Drowning Pool nie gra metalu, ale tak się składa, że nie gra, czy "dasz sobie to wmówić" czy nie.

Elvenking w albumie The Scythe często korzysta z wstępów tego typu, choćby w tytułowym The Scythe. Nie jestem pewien jaki typ metalu reprezentują szczerze mówiąc.

Taki, jaki sugeruje nazwa - power metal , troszkę nadęcia i folkowych melodyjek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś fajny francuskojęzyczny Grind?
Jako ktoś słuchający grindu zdajesz sobie chyba sprawę, że wokalista może "śpiewać" nawet w języku suahili, a i tak nie będziesz w stanie ze słuchu tego rozpoznać, po co Ci więc akurat francuskojęzyczny grind? Tak z ciekawości pytam. A teraz do rzeczy - Elysium mają utwory po francusku, tak samo kapela Soldableurkthal.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej mieszanki post rocka z cięższą muzyką. Powiedziałbym post metal, ale nie wiem, czy taki gatunek w ogóle istnieje =D

Jako przykład mógłbym podać... w sumie to nie wiem, może późniejsze Godflesh?

http://www.youtube.com/watch?v=5U15bvQ73sg

O, coś w tym stylu - jak dla mnie wyraźnie słychać tam God is an Astronaut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem odpowiedniego tematu, a zasady nie pozwalaja na zalozenie nowego, ktory pomoglby mi znalezc odpowiedz na nurtujace pytanie, wiec pisze tutaj i mam nadzieje, ze ktos mi pomoze ;]

Szukam tytulu utworu z pokazu mody Emilio Pucci'ego, ktory zaczyna sie w okolo 3:00 w filmiku. Chodzi mi glownie o te instrumenty smyczkowe i zenski chor. Mozna zalozyc, ze elektryczne tlo zostalo tylko podlozone pod oryginal, jako, ze ciagnie sie przez caly pokaz, podczas ktorego wyraznie uzyte zostaly 3 rozne kawalki. Wychodze wiec z zalozenia, ze utwor, ktorego szukam jest kawalkiem klasycznym, ale narazie nikt na forum muzyki klasycznej mi nie pomogl ;/ .

Jezeli komus sie podoba, to daje link do podobnej muzyki, ktora zostala uzyta podczas pokazu Giorgio Armani Prive Fall Winter 2010-2011 (sam pokaz tez warty obejzenia, ale odkad youtube zbanowal jedyne konto, ktore udostepnialo filmik z calym pokazem w normalnej rozdzielczosci, ciezko cokolwiek znalezc)

http://www.youtube.com/watch?v=zJvkFUIhxjw (oryginal o tym samym tytule wykonany zostal przez Yanna Tiersena)

Edytowano przez Professor00179
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...