Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

a, i jeszcze coś! kawałek z lat 80-tych, najpóźniej sam początek lat 90-tych, widziałem to tylko raz na kanale VH1. pamiętam jedynie, że w teledysku jakaś dziewczyna (brunetka) i starszy od niej facet (ojciec, może dziadek, siwy na pewno był) mieli maszynerię do zmieniania pogody, chyba wozili ją autem; byli na wzgórzu i wywoływali deszcz

Na sto procent jedyna i niepowtarzalna Kaśka Bush i Donald Sutherland:

Przegenialny kawałek!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pan Crowley - niech Ci Bór w dolarach wynagrodzi :) szczerze, to nie pomyślałbym, że to ona tę piosenkę wykonuje; no i trochę źle zapamiętałem klip (to wcale nie brunetka, i sądziłem, że ma znacznie dłuższe włosy :D), ale jak mówiłem - tylko raz go widziałem, dobre 3 lata temu :rolleyes: a Kate ma cudowny i wyjątkowy głos :happy:

--------

w takim razie spróbujemy poprosić o tytuł jeszcze jednej piosenki, ale z tym będzie chyba trudniej:

także lata 80, typowy rock / pop dla tego okresu, coś w klimatach Fiction Factory - Feels like heaven albo Tears for Fears - Everybody Wants To Rule The World; był zespół złożony 3-4 facetów; i jedyne co pamiętam z klipu to... gwiazdy, galaktyki, takie w zbliżeniu jak na zdjęciu z teleskopu, które pojawiały się wokół grających chłopaków :D było też widać słońce, z rozbłyskami, czy tam protuberancjami. jeśli ktoś kojarzy podobny teledysk, dajcie znać :)

--------

no i nie zapomnijcie o tym:

swego czasu chyba dosyć znana i często puszczana w tv. rocznik 2002 - 2004, rock; jeśli dobrze pamiętam, to śpiewały dwie osoby, mężczyzna i kobieta; w teledysku kobieta kąpała się w wannie, być może topiła się w niej, ale tego pewien nie jestem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam ostrej gitarowej (czyli jakiś rock czy metal :P ) muzyki z ostrym wokalem (raczej męski :P ), ew. bez, jeżeli coś takiego istnieje ;). Nadmienię jeszcze, że lubię raczej nisko nastrojone gitary. Mogą być zespoły, piosenki, płyty czy cokolwiek co znacie ;). I jeszcze powiem że nie znam się na tych gatunkach w ogóle, więc bez specjalistycznego nazewnictwa itd. :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jataman69

No i właśnie. Więc proponuję zapoznać się z Disturbed i Nevermore na początek. Pierwsza, to nu metal, druga, to progresywny melo death. Obie warte uwagi.

@Down

Aaaa... Maciej Taff! Dzięki za przypomnienie. Mogę więc do powyższych zespołów dołożyć jeszcze Rootwater i Geisha Goner, gdzie ten znakomity wokalista się udziela.

PS.

Tak poza tym, to warto zapoznać się także z Volbeat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coldplay a 30 second to mars to zupelnie inna muzyka ale moze moze : Kings of Leon , , franz Ferdinand , Beck , Band of Horses ?

http://www.youtube.com/watch?v=los6obvBbqU

Ja za to poszukuje jakiegos zespolu w stylu mojeog ukochanego pink floyd , jakiejs starej alternatywy. poza tym ostatnio mam ochote

Posłuchac jakiegos Jazzu/bluessa ale kompletnie nie wiem od czego zaczac . Moze ktos cos zaproponuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to poszukuje jakiegos zespolu w stylu mojeog ukochanego pink floyd

Tak naprawdę to ciężko (przynajmniej mi) znaleźć jakiś zespół, który grałby taką naprawdę podobną do PF muzykę. Podam parę najbardziej znanych przykładów - może z czymś trafię.

Spróbuj King Crimson i płyty Red, Islands, In The Court of the Crimson King i In The Wake of Poseidon - moim zdaniem najfajniejsze. Swoją drogą, to dzięki nim można się wkręcić w jazz właśnie, bo niektóre ich płyty mają w sobie dużo jazzu, ale zawsze dość przystępnie i z domieszką rocka. Fachowo to się chyba jazz fusion nazywa. Chociaż pewnie i tak znasz King Crimson =D

Może też Ci się spodobać Yes. Co prawda oni z PF to prawie nic wspólnego nie mają, ale wiele osób wrzuca te dwa zespoły do jednego worka. Bardzo fajne są albumy Close to the Edge, Fragile i Tales From Topographic Oceans (chociaż na tę ostatnią dużo osób narzeka). No i niedługo wychodzi nowa.

Daj też szansę Marillion. Konkretnej płyty Ci nie polecę, bo mam tylko składankę The Best Of.

Co tam jeszcze... z takich znanych i poważanych zespołów kojarzę jeszcze dwa.

Pierwszy - Emerson, Lake & Palmer. Znam tylko koncertową płytę Pictures at an Exhibition. Polecam, bo jest świetna.

Drugi - Genesis. Ja tam zbytnio za nimi nie przepadam, ale płyty The Lamb Lies Down on Broadway i A Trick of the Tail są całkiem fajne.

Warto też poznać solową twórczość członków Pink Floyd - przynajmniej podobieństwo masz zagwarantowane ;). Waters nagrał genialny album Amused to Death, a Gilmour bardzo dobre On an Island.

A właśnie, byłbym zapomniał - spróbuj jeszcze polskie SBB.

Szukam dobrych zespołów rockowych, indie rockowych, punkowych. Chodzi mi o kapele w stylu Muse, You Me at Six, 30 Seconds to Mars, Coldplay. Dzięki z góry za pomoc

Kojarzę taką indie rockową kapelę Cajun Dance Party.

"Z nazwy" znam też Kasabian, The Kooks, Razorlight. Co prawda to zupełnie nie moje klimaty i się na tym nie znam, ale może coś z tego Ci się spodoba :)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi - Genesis. Ja tam zbytnio za nimi nie przepadam, ale płyty The Lamb Lies Down on Broadway i A Trick of the Tail są całkiem fajne.

Popieram wszystko to co Diex napisał, a od Genesis mogę polecić album Selling England By A Pound.

Troche z innej beczki, też progresywny zespół, ale mało mający z Floydami wspólnego to Dream Theater.

No chyba że masz uczulenie na mocno przesterowane gitary ( bo to Metal Progresywny jest :wink: ). Dla przykładu progresywy u DT, podaje A Nightmare To Remember z ich ostatniej płytki.

I jeszcze jeden zespół, należący do "Wielkiej Szóstki Progresywnego Rocka" o którym Diex nie wspomniał, to Jethro Tull i ich album "

".

ostatnio mam ochote

Posłuchac jakiegos Jazzu/bluessa

Z Jazzem to u mnie krucho, ale blues płynie w moich żyłach 24/7 :D

Z takich totalnych klasyków to polecam twórczości:

Eric Clapton ( przede wszystkim gdy grał w Cream, Derek And The Dominos ) #1|#2|#3|#4

Stevie Ray Vaughan #1|#2|

The Allman Brothers Band

|
|

Dżem

|
|

Z nowszych rzeczy:

Gov't Mule

|

Joe Bonamassa #1|#2|#3

Tedeschi Trucks Band #1|#2|#3

Proszę, wejdź w numerki które znajdują się obok nazw zespołów, bo że tak nieskromnie napisze, chwilkę mi to zajęło by wyszukać odpowiednie utwory :P

Edytowano przez hefpiot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych zespołów rockowych, indie rockowych, punkowych. Chodzi mi o kapele w stylu Muse, You Me at Six, 30 Seconds to Mars, Coldplay. Dzięki z góry za pomoc ;]

W stylu Muse - Radiohead.

Coldplay - The Killers, Kings of Leon.

Indie rock - Arctic Monkeys, The Strokes.

Edytowano przez tyan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden zespół, należący do "Wielkiej Szóstki Progresywnego Rocka" o którym Diex nie wspomniał, to Jethro Tull i ich album "Thick As A Brick".

A właśnie, zapomniałem o nich! Jeszcze warto przesłuchać Aqualung - moim zdaniem momentami jest dość mocno "Watersowski".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi , na pewno cos sobie znajde :)

King Crimson znam z guitar hero :)

Warto też poznać solową twórczość członków Pink Floyd

A za kogo ty nie masz , mam juz te plyty. :tongue:

Jethro Tull i ich album "Thick As A Brick".

Wieje Floydami na kilometr , a o to mi chodzilo .

Edytowano przez spike1311
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznanie się z dosyć oryginalnym i ciekawym gatunkiem muzyki, a mianowicie: viking metalem. Mi osobiście od razu przypadł ten gatunek do gustu. A tu moja własna składanka najciekawszych kawałków:

Oprócz tego polecam zespół Sirenia np. Lithium and the lovers

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu natknąłem się na człowieka, który zwie się Glen Porter:

http://www.youtube.com/watch?v=_DNwytuYfCg

Poszukuję czegoś podobnego.

mikis123: Wcześniej słyszałem kilka jego kawałków, ale były zupełnie w innym stylu, niż te pokazane przez ciebie. Przyjrzę się bliżej jego twórczości, dzięki.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Nie, gdyż soundtrack do tego filmu jest AC/DC.

@piotrekpk19- Nie wiem o jaką piosenkę Ci chodzi (filmu nie oglądałem), ale masz tu link do strony, gdzie wymienione są wszystkie kawałki ze ścieżki dźwiękowej do tego filmu, może tytuł Ci się przypomni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...