Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Eminem jest jeden, nie ma nikogo, kogo można by polecić i powiedzieć- rymuje jak Eminem.

Last.fm chyba w przypadku żadnego innego wykonawcy nie kłamie tak w rubryce "Podobni wykonawcy", jak w przypadku Shady'ego. 50 cent? Wolne żarty.

Pozostaje ci chyba tylko słuchanie samego Eminema i podobnych klimatycznie kawałków do "Lose Yourself" jak:

http://www.youtube.com/watch?v=P3oBZ4_TNys

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mógłby ktoś podać mi tytuły piosenek z tego filmiku.

Po kolei (w nawiasie wykonawca jeśli to nie Genesis):

Congo

Carpet Crawlers

That's All

Another Day in Paradise (P. Collins)

Another Cup of Coffee (Mike and the Mechanics)

Jesus, He Knows Me

Calling All Stations

Ripples (chyba kurde, wstyd ale nie jestem pewien)

In the Air Tonight (P. Collins)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Bo dla mnie Nickelback to taka podróbka (popowa) wszystkich zespołów grunge (wielkich).

@Lukasz246- Tak w ogóle, to posłuchaj sobie Nirvany, Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains czy nawet Tool.

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pewnie zabrzmi to głupio ale cóż... Mam sprawę ostatnio(no może nie ostatnio) słyszałem fajny kawałek. Lecz niestety byłem wtedy zmęczony i nie pamiętam tekstu.

Jedyne co pamiętam to: "Bab bi du da" tak jak się czyta.

"Bab ba bara di duda bab bab di du da" taka opcja też jest prawdopodobna.

A więc, czy możecie spróbować skojarzyć to sobie z jakimś kawałkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh nie, widać popełniłem błąd bo nie chciało mi się dodać iż jest to raczej porządna muzyka.

Nic z szalonej żaby. Nie chcę by to źle zabrzmiało ale autor klipu jest raczej czarnoskóry, ale to tylko takie założenie bo głos miał taki. Chodzi oto że gdy wymawiasz Bab bi du da mówisz to spokojnie a nie szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh nie, widać popełniłem błąd bo nie chciało mi się dodać iż jest to raczej porządna muzyka.

Nic z szalonej żaby. Nie chcę by to źle zabrzmiało ale autor klipu jest raczej czarnoskóry, ale to tylko takie założenie bo głos miał taki. Chodzi oto że gdy wymawiasz Bab bi du da mówisz to spokojnie a nie szybko.

To może chodzi o Tutti Frutti Little Richarda? :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Poszukuję zespołów podobnych do Mazzy star, piosenek lekkich popowo rockowych które z powodzeniem można puścić po ciężkim dniu w szkole badź pracy.

Zależy mi na tym by wokalistą w zespole była kobieta, znam setki zespołów w ktorych główne skrzypce grają mężczyźni i poszukuje jakiegos nowego brzmienia które będę mógł wrzucić na mojego Ipoda :)

Myślę ze po przesłuchaniu tego kawałka każdy zainteresowany zrozumie co mam na myśli :)

PS.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacobs1000 - podobne do tego co podałeś na pewno będzie Cocteau Twins i Julee Cruise (jeśli kojarzysz temat przewodni z Twin Peaks to to jest to :D), troszkę bardziej mroczne i z postpunkowymi naleciałościami będzie This Mortal Coil. Z troszkę innych brzmień ale w podobnym wyluzowanym klimacie Bel Canto, Blue Nile i (koniecznie) Talk Talk, może Avalon Roxy Music i solowe płyty Bryana Ferry - Boys and Girls i Bete Noire, debiut Dire Straits również wchodzi bardzo dobrze wieczorami. Z nowych rzeczy zerknij na Destroyera (zwłaszcza ostatni album Kaputt).

A w ogóle najlepsza z najlepszych płyt po ciężkim dniu to Idle Moments Granta Greena. Esencja wyluzowanego grania i elegancja pełną gębą bez jazzowego nadęcia i zadęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...