Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

@Gaalikk -

Klasyk, czyli The Offspring

You're gonna go far kid

Why don't you get a job?

Z pogranicza rocka

Serj Tankian

Sky is Over

Goodbye - Gate 21

Troszkę punkrocka

Dezerter

Nielegalny zabójca czasu

Jezus

Jugosławia

I powracając do pogranicza rocka

Trapt:

Headstrong

Echo

Mam nadzieję że się coś z tego spodoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock - to wiele mówi. ;)

W każdym razie skoro spodobała Ci się Nirvana, to sprawdź Sonic Youth i Melvins (choć tego drugiego nie słucham, sam muszę w końcu obadać :)) - mieli na nią duży wpływ (A Melvinsów w ogóle zwykle uważa się za twórców Grunge'u - swoją drogą: Znasz inne zespoły z gatunku? Alice In Chains? Soundgarden?). Tak jak pewien wpływowy klasyk - Iggy Pop i jego The Stooges.

Ew. Primal Scream też byłoby OK.

Co do Muse, to podobnym wydaje się być Radiohead (ale też nie słucham). Myslovitz też się chyba nimi inspirują.

Może spodoba Ci się Nine Inch Nails. Industrialny Rock, ale też oparty (IMO) na alternatywie.

Jak Ci japoński nie przeszkadza, to może Boris? Grali różnie - od Popu, przez Stoner/Alternatywny/Noise Rock, aż po rzeczy w stylu Drone Doomu. Takie Akuma No Uta może Ci przypasć do gustu.

Wychodząc poza rzeczy w miarę podobne do podanych przez Ciebie, mamy o wiele więcej fajnych zespołów. James powiedział "Punk", to ja powiem: Dead Kennedys i Misfits! Rise Against też grają (a właściwie grali, bo nowe albumy to moim zdaniem kaszana) całkiem fajnie, choć to troszkę inne (i bardziej komercyjne - jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało w przypadku takiego gatunku) rejony muzyczne - tzw. "Melodic Hardcore".

Nie wiem, może jakiś Stoner byłby dobry? Tu mamy np. Kyuss, Orange Goblin, Fu Manchu i Monster Magnet.

No i wiele, wiele innych... :P

Oczywiście zakładam, że takich absolutnych klasyków, jak Queen, The Doors, Deep Purple i innych nie muszę polecać. ;)

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, w ostatnim numerze CDA był trailer SkyDrift. No i po obejrzeniu spodobała mi się muzyka która była podkładem do klipu, i stąd moje pytanie co to był za utwór? Kto był wykonawcą i co to za typ muzyki? Z góry wielkie dzięki !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś dobrych rzeźników blackmetalowych a`la stary dobry Bathory: "Under The Sign Of Black Mark", "The Return","Blood Fire Death". Od razu mówię, że Dimmu Borgir, Cradle Of Filth, Unanimated, Satyricon, Nifelheim i resztę, która robiła tributes`y dla Bathory'ego mam. Tylko nie proponujcie Behemotha i rzeźni a`la Emperor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellhammer znasz? Tak jak wczesny Bathory - mieszanka thrashu i dopiero rodzącego się blacku, tutaj jeszcze podbarwiona rock 'n' rollem.

Jak Celic Frost nie kojarzysz to też koniecznie obadaj, bo wstyd tego nie znać. Skład Hellhammer, tylko muzyka "z wyższej półki" - lepsza produkcja, bardziej przemyślane kawałki itp. itd. Morbid Tales/Emperor's Return to jeszcze konkretny wpiernicz, potem warto obadać To Mega Therion. Ale z zastrzeżeniem, że nie jest to już nieokrzesana rzeźnia i skrzeczenie "szatan" 10 razy na sekundę =) I żeby nie było - uwielbiam oba zespoły, a To Mega Therion uważam za najlepszą płytę CF, po prostu nie jest to już bm rzeźnia.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diex spox, znam szwajcarską gwardię, chodziło mi raczej o coś skandynawskiego - Norwegia, Szwecja - tam jest tego od groma, tylko legendy black`a odpuść sobie i pajaców typu Gorgoroth czy Burzum. Ma być łoja, ale zawodowa, a nie żebym szukał jakiegoś porządku i logiki w chaosie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...