Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

@ 47 - dzięki ci, kiedyś na niego trafiłem, ale zapomniałem, jak się zwie :rolleyes: a teraz dzięki tobie już pamiętam :)

na moje, spaczone badziewną muzyką, uszy podobnie gra np Terranova, przede wszystkim na pierwszej płycie Close the door takie 3 piosenki -

,
, 3. spróbuj też np
, i może jeszcze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak nazywa się ten kawałek, który zaczyna się tak koło pierwszej minuty z sekundami (1:03/1:04, jak kto chce ;P)? Tzn. chodzi mi też o to czy to utwór zrobiony specjalnie na trailer z wytwórni typu Immediate Music albo Two Steps From Hell, bo taka "epicka" muzyka... muszę powiedzieć, że jest powodem, dla którego odpalam sobie kolejny raz ten trailer ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak 3 tygodnie temu widziałem na YT piosenkę pewnego metalowego zespołu. Jeśli dobrze pamiętam, to jakaś świeża grupa wykonująca heavy, byłem nawet na oficjalnej stronie i pamiętam, że wokalistą jest jakiś Włoch, chociaż sama grupa na pewno z Italii nie pochodzi. Wiem, że to niewiele informacji, ale jeśli macie jakiekolwiek pomysły jak ta grupa się nazywa, to będę wdzięczny za info. Przypadli mi bardzo do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że zacząłem już poważniej podchodzić do muzyki, a utwory Elvisa zawsze wpadały mi w ucho, postanowiłem utworzyć ten temat. Problem w tym, że niestety nie mam czasu przesłuchiwać wszystkich utworów Króla, więc postanowiłem poprosić o pomoc was - forumowiczów.

Poszukuję 10 najlepszych utworów Elvisa, takich które wstrząsnęły światem muzycznym, które są (według was) ponadczasowe i nieśmiertelne. Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio zacząłem słuchać dużo Thrashu, wcześniej tylko pojedyncze piosenki teraz najwięcej Slayera,Megadeth i starej Metallicy, zainteresował mnie zespół Exodus, moglibyście podać najlepsze wg was utwory tego zespołu? Albo chociaż jakieś najpopularniejsze? Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downfall, Bonded by Blood, Exodus, Piranha, A Lesson in Violence, Metal Command.

Skoro zainteresowałeś się thrashem, to zapoznaj się z takimi zespołami jak Kreator, Overkill, Testament, Voivod. Szczególnie ten ostatni - mało znany, a ge-nial-ny! =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mógłbym tak prosić po jednym czy dwóch takich najbardziej znanych utworów tych zespołów? Bo kompletnie nie wiem jak się wziąć za poznawanie tych zespołów, a nazwy obiły mi się o uszy, dużo o nich było w filmie Get Thrashed, bo generalnie Metallici i Slayera słuchałem już dawno ale teraz postanowiłem po prostu wejść w ten gatunek, nawet z kapelą którą namówiłem aby grać Thrash.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

-Linkin Park-One Step Closer,

-Deftones-Change,

-Linkin Park-Iridescent,

-Napewno nie Tokio Hotel :),

-Linkin Park-New Divide,

-Linkin Park-Crawling,

-Deftones-Be Quiet and Drive,

-Doniu ft. Wolf-Świat Może Stanąć,

-009 Sound System-Born To Be Wasted,

-009 Sound System-Dreamscape.

Wybierzcie coś z tych. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mógłbym tak prosić po jednym czy dwóch takich najbardziej znanych utworów tych zespołów?

Nie ma sprawy :)

Testament: More Than Meets The Eye, The New Order, D.N.R. (Do Not Resuscitate)

Kreator: Hordes Of Chaos (A Necrologue For The Elite), Amok Run, Enemy of God

Overkill: Ironbound, Overkill

Voivod: Voivod, Nuclear War, Killing Technology (bardziej thrashowe), Unknown Knows, Nothingface, Fix My Heart, God Phones (bardziej rockowe)

Ale ja jednak jestem zdania, że zespoły powinno się poznawać po płytach, nie po pojedynczych utworach ;)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawciox Ja polece kilka płyt

Hirax- hate, fear and power

Sodom - Agent Orange

Morbid Saint - Spectrum of death

Municipal Waste - The Art of Partying

Onslaught - Killing Peace

OverKill- Feel the Fire

Possessed - Seven churches

Razor - Open hostility

Toxik - Think this

Toxic Holocaust - Evil never dies

Kat - 666

Turbo - dead end

Whiplash - Powe and Pain

Wolf Spider - Kingdom of paranoia

Sarcofago - I.N.R.I

Sadus - ilussions

S.O.D - Speak english or die!

Rigor Mortis - Rigor Mortis

Forbidden - Trapped (demo)

Exumer - Possessed by fire

Destruction - Relase from agony

Dark Angel - Darkness Descendes

Coroner - No more colour

Artillery - by inheritance

Atrophy - violent by nature, socialized hate

Starałem sie wybrać najlepsze płyty tych zespolów. Każda z tych płyt to klasyk którego wstyd nie znac słuchając Thrashu.

Oczywiście nie podaje takich banałów jak płyty zespołów z big 4.

Edytowano przez GothiCMasteR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Master of Reality.

Jeśli lubisz bardziej rockowe granie to Sabbath Bloody Sabbath

Jeśli cenisz sobie absolutną klasykę metalu to Paranoid (swoją drogą równie kozacki jak Master)

PS: Jak już kupujesz płyty BS to nie daj się orżnąć z ceną, bo z nimi jest coś dziwnego. W zeszłym tygodniu kupowałem najnowszy album King Crimson, a mam taki zwyczaj, że przy okazji oglądam sobie inne płytki, patrzę na ceny itp. W każdym razie nie wiem jak jest w Gdańsku, ale w Warszawie widziałem te same dzieła BS w jednym sklepie za 30zł, a w drugim za skromne 7 dych bez paru groszy. Największy rozrzut cenowy jaki udało mi się do tej pory zanotować ;)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tu też się zapytam. Mam taką prośbę do

odwiedzających ten temat:

moglibyście wskazać mi godne

polecenia zespoły? Metalowe

oczywiście, najlepiej z gatunków

thrash, heavy... Może lepiej

podam fajne (i moje ulubione)

zespoły a ktoś może zna jakieś

inne grające w tym stylu. Te zespoły to:

Metallica, Bullet for my

Valentine, Vader, InDespair,

Black Sabath, Uriah Heep,

Drowning Pool i może jeszcze

Lordi. Podpowie ktoś?

Edytowano przez fergiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica

Anthrax, Megadeth, Metal Church, z nowszych na pewno nawiązuje do Mety Trivium. Z tych bardziej znanych i klasycznych nie przychodzi mi do głowy nic mocno podobnego do Metalliki, w gruncie rzeczy nie znam się zbytnio na tych klimatach. Np. Slayer to jednak nie do końca te klimaty.

Bullet for my Valentine

Atreyu, Trivium, As I Lay Dying. Genertalnie zespoły metalcorowe nawiązują najczęściej do In Flames, At the Gates albo melodyjnego okresu Carcass, więc może coś z tych zespołów?

Vader

Slayer, Morbid Angel, może Terrorizer?

InDespair,

Hmm, najlepiej poczytaj na ich MySpace, słuchałem jeden kawałek, ale z tego co pamiętam to napisane są inspiracje zespołu, więc pewnie znajdziesz tam coś zbliżonego w klimatach.

Black Sabath

Led Zeppelin, Deep Purple, Cream, The Bluesbreakers (1 płyta Sabbath dość mocno nawiązuje do grupy Johna Mayalla) i praktycznie dowolny doom metalowy zespół - Candlemass, Saint Vitus, Cathedral

, Uriah Heep,

Deep Purple, jeszcze być może wczesne Scorpions i zespoły Purplo-pochodne - Rainbow, wczesny Whitesnake

Drowning Pool

Disturbed, Godsmack, Korn

Lordi.

Kiss, Alice Cooper, Whitesnake

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nie słuchaj tego badziewia ;) Jak już bardzo chcesz, to wczoraj tu ktoś pisał:

Bullet for my Valentine

Atreyu, Trivium, As I Lay Dying. Genertalnie zespoły metalcorowe nawiązują najczęściej do In Flames, At the Gates albo melodyjnego okresu Carcass, więc może coś z tych zespołów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeAMoN93 ja osobiście radziłbym Ci przesłuchać inne utwory Bullet for my Valentine. Diex mówi, że to badziewie, jak dla mnie świetny zespół. Jak chcesz żebym polecił Ci jakieś konkretne tytuły to pisz, mogę z pamięci wymienić utwory i podać z jakiego są albumu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ciężko polecać jakiekolwiek porządne zespoły, bo przy Bullet For My Valentine prawie wszystko jest ekstremą.

Wcześniej wymieniane przeze mnie Trivium, Atreyu, czy AILD nie są zbyt wysokich lotów, ale są dość lajtowe. Ale warto polecić z klimatów metalcore Parkway Drive, The Devil Wears Prada, albo Killswitch Engage.

A jak nie przeszkadzają wam death metalowe riffy i tempa, poszukajcie jakiś zespołów grających deathcore: All Shall Perish, The Black Dahlia Murder, Born of Osiris, Heaven Shall Burn. Z największych oczywistości Job For A Cowboy, Suicide Silence i Bring Me the Horizon, ale to raczej nudne zespoły (no, z wyjątkiem ostatniej płyty BMTH).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się . Chodziło mi, że Job For A Cowboy, Suicide Silence i BMTH (oprócz ostatniej płyty) są nudne. Resztę z wymienionych przeze mnie zespołów cenię sobie i bynajmniej nie uważam za nieciekawe.

Z największych oczywistości Job For A Cowboy, Suicide Silence i Bring Me the Horizon, ale to raczej nudne zespoły (no, z wyjątkiem ostatniej płyty BMTH).

Chodziło mi o zespoły wymienione w tym zdaniu, a resztę lubię.

Edytowano przez JW94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...