Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

A, no to zmienia postać rzeczy.

Nie jestem ekspertem od tego gatunku, ale z czystym sumieniem mogę polecić Szepty z 2011 roku. Jest klimat, jest porządna gra aktorska, choć pobać się można tylko trochę. Mimo wszystko - warto. Poza tym REC i REC 2.

Sierociniec

Carrie

Dobrych recenzji co prawda nie ma Dom woskowych ciał z 2005, ale jak pierwszy raz go oglądałem - zostałem mile zaskoczony, nawet z udziałem w filmie Paris Hilton.biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba podałem zły przykład filmu teraz przypomniał mi sie jeszcze film Ucieczka z Nowego Jorku, coś bardziej w tym stylu. W każdym bądź razie nie chodzi o ucieczkę z więzienia, bo z tego z czego ucieka mel gibson więzieniem jest raczej tylko z nazwy

edit: I nie chodzi mi tu o jakiś konkretny film tylko ogólnie jakies propozycje filmów podobnych do tych który wypisałem

Edytowano przez Massinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu podobnego do Dorwać Gringo tzn bohater trafia do jakiegoś zamkniętego miasta/obozu i stara się z niego wydostać

Cool Hand Luke (1967)

I Am a Fugitive from a Chain Gang (1932)

Le cercle rouge (1970)

Drugi oddech (1966)

Carlito's Way (1993)

Ucieczka w kajdanach (1958)

Wild Geese II (1985)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze!

Czy możecie polecić mi jakieś " ambitne " kino, zrobione nie dla pieniędzy czy szerszej publiczności? Zrobione nie według typowych schematów. Filmy z morałem, wzruszające itd. Miło by było gdyby również poruszały jakieś ważne tematy, lubię także gdy są jakieś wątki psychologiczne, bądź filozoficzne. Czas powstania filmu, absolutnie się nie liczy, może to być film nowiutki, a może być i sprzed 100 lat. A może ktoś poleci jakieś nazwiska osób, które robią takie filmy?

I teraz druga prośba, poszukuję filmów " dziwnych ", nietypowych, takich " psychicznych ", wręcz nienormalnych. chytry.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreeSoldier

Ukryte pragnienia (1996) Australia (2008) Niewiniątka (1961) Skłóceni z życiem (1961) Take This Waltz (2011) Charlie (2012) Moon (2009) Druga Ziemia (2011) Spadkobiercy (2011) Bogowie ulicy (2012) Never Let Me Go

Co do drugiej prośby świetnie pasuje Srpski film (2010) ale raczej nie polecam, to co tam zobaczyłem jeszcze przez kilka dni chodziło mi po głowie twórcy mocno przesadzili.

Nie wiem co masz na myśli pisząc 'psychicznych' chodzi ci o kino psychologiczne, surrealistyczne? Jeśli tak to polecam Holy Motors, Incepcję, Las Vegas Parano, Truposz, Wstręt czy w paszczy szaleństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...