Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

2 facetów w lesie. Codziennie z nieba spadają karteczki, które pozwalają spełnić życzenie. Ci ciągle biorą piwo i pizze ;). Nie mogą uciec z lasu, ale kiedy próbują potrącają samochodem cżłowieka. Wkładają go do bagażnika, jeden z nich ucieka. Drugi z nich jedzie dalej, kiedy otwiera bagażnik okazuje się że jest tam jego kolega (ten który uciekł). Wiem chory film, ale chciałby go znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet powraca jako duch i próbuje ocalić ją od oskarżenie o morderstwo.

Niestety filmu nie widziałem a tytułu nie pamiętam.

Kojarzę podobny film o mężczyźnie powracającym jako duch dla ukochanej, ale to po to, aby ochronić ją przed morderstwem. Film nazywa się 'Ghost' - 'Uwierz w ducha' z Patrickiem Swayze, Whoopi Goldberg i Demi Moore :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post TigerHellmaker'a chyba odnosił się do mojego "Filmu 2". Więc to nie to. Ten film chyba raczej mało znany - leciał dawno temu na regionalnej trójce o ile dobrze pamiętam.

Btw film jaki opisał Bombaj brzmi bardzo intrygująco, więc dołączam się do prośby o podanie tytułu. :)

Edytowano przez Mircyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post TigerHellmaker'a chyba odnosił się do mojego "Filmu 2". Więc to nie to. Ten film chyba raczej mało znany - leciał dawno temu na regionalnej trójce o ile dobrze pamiętam.

Btw film jaki opisał Bombaj brzmi bardzo intrygująco, więc dołączam się do prośby o podanie tytułu. :)

Tak to było dokończenie twojego opisu...

Co do manny

? Podobna konwencja ale tu idzie w drugą stronę zamiast pojawiać się rzeczy znikają i też dwóch kumpli dziwne co ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek245

Witam,

Nie dawno oglądałem film na czwórce bodajże o małej dziewczynce której zginął ojciec. Ona przesyłała balony z kartkami do nieba by jej tato odpowiedział.

Oglądałem ostatnio film p.t. "K-Pax". Bardzo mi się spodobał, więc proszę o tytuł takich filmów jak ten, i w ogóle do dramatów/dramatów psychologicznych (nie pamiętam jaki był k-pax).

Proszę o tytuł polskiego filmu który ostatnio leciał na TVP 1 o ojcu który był alkoholikiem, a jego syn był przy tym jak ktoś (nie pamiętam już kto) został postrzelony. Chłopiec zaczął uciekać i uciekł tylko, że policja teraz szuka wszelkich sposoów by wyłudzić od niego informacje, policja wszadza dziecko do domu dziecka/poprawczaka, a ojca oddaje parafido jakiegoś "kółka alkoholików"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Mógłby ktoś podać tytuły filmów podobnych do "Jestem Legendą", "Jumper".

A jeszcze poszukuję filmu w którym było miasto "idealne" i pewna rodzina sie tam przeprowadziła... Mieli psa (chyba labrador) i założyciele-służby porządkowe zaproponowali wyciąć mu coś żeby nie szczekał... Rodzinka nie zgodziła się ale potem jednak na siłę złapali tego psa. W każdym domu był podsłuch i kamery, wiem że akcja przez chwilę toczyła się w garażu.

Nie jestem pewny gatunku tego filmu ale to chyba film sensacyjny lub thriller.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu anime w którym jest jakiś duży jeleń bodajże święty ,któremu odcięto głowę i wyszła z niego jakaś czarna masa(duch). Film jest dosyć krwawy i głowy odpadają w nim od strzału z łuku. Były tam jeszcze wilki i dziki. Ten film animowany był też w telewizji.

Edytowano przez RafalxD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Moze Wy mi pomozecie:)

Kilka lat temu ogladalem pewnien film, niestety tytul wylecial mi z glowy.

Mianowicie, akcja dziala sie w samolocie, ktory podczas burzy wlecial w cos w rodzaju " czarnej dziury". Nastepnie zaloga wyladowala na nieznanym lotnisku, oczywiscie w kolo brak jakiejkolwiek zywej duszy.

Dochodzi takze do szarpaniny miedzy pasazerami, dodatkowo lotnisko co jakis czas nawiedzaja potwory.

Pamietam takze, ze pod koniec filmu udaje sie im ponownie wystartowac, zostawiajac za soba pas startopwy zniszczony przez trzesienie.

Film bodaj rezyserowal Romero, no ale glowy za to nie dam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wzięło ostatnio na ciekawe, oryginalne, nietuzinkowe... komedie romantyczne :D obejrzałem niedawno taką mało znaną komedię "Zakochana na zabój" (Camille) - tytułowa dziewczyna umiera wskutek wypadku, który spowodował jej świeżo upieczony mąż (jechali razem w podróż poślubną nad Niagarę), ale z pomocą jakiejś magii "ożywa" - tj nadal nie żyje (nie ma pulsu, jej ciało rozkłada się, czyli jakby nie patrzeć zombie :teehee:), ale zachowuje się jak normalny człowiek i razem z mężem kontynuują podróż, tyle że teraz mają na karku policję, po pan młody został oskarżony o morderstwo małżonki... heh, wiem jak to brzmi, ale całość jest zaskakująco dobra - przede wszystkim film nie jest przesłodzony, głupawy ani zwariowany (właściwie to filmweb mówi, że to nawet nie jest komedia, ale ja się kilka razy jednak zaśmiałem), ma raczej spokojną, trochę kameralną atmosferę i to było w nim najlepsze :)

i ten właśnie film przypomniał mi "Życie mniej zwyczajne" - trochę bardziej znane dzieło Danny'ego Boyle'a (ten od Slumdoga i Trainspotting) - tutaj para aniołów-amorków ma za zadanie połączyć ze sobą osoby z różnych sfer - beztroskiego sprzątacza i córkę bogatego szefa, dla którego on pracuje (a raczej pracował). ostatecznie wyszło tak, że w akcie desperacji chłopak ją porywa, a w czasie ucieczki anioły robią wszystko, by narodziło się między nimi uczucie :happy: film dużo bardziej komediowy, niż opisywana wyżej "Zakochana...", ale z wciąż niepowtarzalną atmosferą, którą wytworzyć potrafi tylko Boyle. jest trochę zwariowany, ale nie ma tu miejsca na sztampę i schematyczność.

no, trochę się rozpisałem, ale po to, żebyście wiedzieli, że szukam komedii w takich właśnie strefach klimatycznych - bez głupiutkich amerykańskich aktoreczek i megaprzystojniaków, płytkiej i przewidywalnej fabuły, i tak słodkich, że przez tydzień po obejrzeniu nawet nie dosypujesz cukru do herbaty... tylko z klimatem, dobrą grą aktorów, oryginalnym scenariuszem i wszystkim tym, co odróżnia komedie na góra jeden raz od komedii, które się pamięta przez lata i chce do nich wrócić ;)

-------------------------------

a przy okazji jeszcze: komedie kryminalne/gangsterskie. wiadomo, że prawie wszystkie filmy Guya Ritchiego (Porachunki, Przekręt...), że "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj", że "Zabójczy numer"... ale co jeszcze byście polecili?

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o komedie romantyczne, to z całego serca mogę polecić "To właśnie miłość" ("Love Actually") z 2003. Rewelacyjny film z ciekawie poprowadzoną fabułą (kilka przeplatających się historyjek, oczywiście o miłości). Produkcja angielska, brak więc w obsadzie amerykańskich gwiazdeczek pokroju Jennifer L. czy Meg Ryan. Jest za to całe grono świetnych brytyjskich aktorów, zaczynając od Hugh Granta, a kończąc na Alanie Rickmanie. Mimo że akcja filmu rozgrywa się w okolicach Bożego Narodzenie, nadaje się znakomicie na letnie wieczory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prośba jest trochę inna od poprzednich bo poszukuję filmu ale nie wiem, czy kiedykolwiek go oglądałem. :) A więc - chciałbym obejrzeć kilka dobry westernów ale nie wiem jakie są warte uwagi. Czy ktoś mógłby sypnąć kilkoma tytułami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz - masz. "The Outlaw" - fajny, współczesny western, z Mickey Rourke'm, zakończenie mi się średnio podobało, ale to kwestia gustu. "Tombstone" - również współczesny (lata 90) western, znacznie lepszy od "Wyatta Earpa" a o podobnej fabule, bo o życiu tego słynnego szeryfa, oraz strzelaninie w O.K. Corral

"Dawno temu na Dzikim Zachodzie" - jeśli masz lat 15+, śmiało polecam, jeden z najlepszych westernów

westerny z Johnem Waynem, klasyka - np. Rio Grande. Podobnie westerny z Clintem Eastwoodem - np. "Za garść dolarów", i "Za garść dolarów więcej"

Polecam też "7 wspaniałych" , ale tu warto najpierw obejrzeć pierwowzór, czyli "7 samurajów"

I np. "15.10 do Yumy" - obojętnie, czy w najnowszej wersji, czy w klasycznej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajnie, był taki film o miasteczku, w którym wszystko było czarnobiałe i wszyscy byli tacy na maksa stereotypowi, a niektórzy się jakby budzili z tego schematu i wracały im kolory i oni byli napastowani przez czarnobiałych i musieli się malować na szaro bardzo ładny film o miłości, no, to jaki to film jest, hm?

a jeśli chodzi o komedie romantyczne to oczywiście Chasing Amy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Hurt Locker", "Bitwa o Irak", "Znamię Kaina". Może nie wszystko w klimatach "Helikopter w ogniu" ale fabularnie są całkiem niezłe. Jeżeli coś nie do końca wojennego ale o wojsku traktujące to przyjemnie mi się oglądało "Stop-Loss".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi polecić jakieś pozycje podobne do "Źródła" i do "Sunshine- W strone Słońca"?? Niedawno obejrzałem sobie te dwa filmy i spodobały mi się bardzo. Za każdą pomoc dziękuję już z góry;)

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. właściwie poszukuję informacji - chodzi o film - "Robocop" - wersja, w której lektorem był Jarosław Łukomski

leciała na TVP - Niedawno był "Robocop" na Ale Kino!, ale z innym tłumaczeniem i innym lektorem.

Jakiś czas temu leciał ten film na TVP (rok temu?), ale nie wiem czy nie zrobili nowej wersji przypadkiem gdyż tamto tłumaczenie było bardzo hmm... bezpośrednie :) Tzn. w sumie chciałem zapytać czy ktoś widział ostatnio Robocopa z Łukomskim?

Edytowano przez atari
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...