Jump to content

politan

Hall of FAme
 • Content Count

  8,535
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Neutralna

About politan

 • Rank
  Little Elephant
 • Birthday 04/15/1948

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

20,933 profile views
 1. Skąd ta pewność? @pombywa Kupując od nieautoryzowanego sprzedawcy nigdy nie masz 100% pewności czy klucz jest legalny. Jeśli pudełko, które otrzymałeś nie zawiera Certyfikatu Autentyczności i innych pierdół, które Microsoft w nim zawiera to pierwszy sygnał alarmowy. Niestety o legalności musisz się dowiedzieć sam - jeśli coś wzbudza Twoje podejrzenia skontaktuje się z Microsoftem - https://support.microsoft.com/pl-pl/contactus/. Generalnie to, że klucz się aktywuje nie oznacza, że system jest legalny. Może to być np. licencja dla studentów, która jest przypisywana indywidualnie do osoby uzyskującej klucz i będącej studentem, i nie jest przeznaczona do odsprzedaży.
 2. Jeśli masz połączenie z routerem, odpowiada Ci na pingi to raczej samemu już nic nie zdziałasz, bo to problem nie po Twojej stronie. Zgłoś standardowo do admina :).
 3. INEA to wbrew pozorom lepsza firma niż się o niej mówi. Jeśli będziesz robił streaming + grał + inni użytkownicy będą odpalać jakieś strumieniowanie to jednak nie zaprzątałbym sobie głowy łączem 250/50 Mbps bo to przytnie prędzej czy później. 1000/200 Mbps bez problemu uciągnie to wszystko. Inną kwestią jest czy w ogóle w Twojej okolicy instalacja jest na tyle nowa aby realnie uzyskać te prędkości a nie podpisać umowę na 1Gbps a wyciągać maksymalnie 400/500 Mbps.
 4. Na laptopie wciśnij przyciski Win + R. W nowo otwartym okienku uruchamiania wpisz cmd i daj Enter. W konsoli, która się pojawi wpisujesz ipconfig /all i zatwierdasz klawiszem Enter. Prośba o wysłanie screena wszystkiego co się tam pojawiło. Można również pokusić się o reinstalacje sterowników do WiFi - https://www.aristo.pl/pomoc/ (tutaj można je znaleźć).
 5. Nie ma żadnego lejka. Natomiast dobrze jest przetestować jakąś kartę T-Mobile czy uzyskasz satysfakcjonujące Cię trasnfery w Twojej okolicy.
 6. Zewnętrzna antena niekoniecznie może rozwiązać problem niskiego transferu danych. Jesteś w stanie podać takie parametry jak RSRP, RSSI, RSRQ, SINR (powinieneś jest znaleźć w parametrach połączenia modemu/router)? Jeśli nie, to podaj chociaż wartość dBm, którą wskazuje siła sygnału na modemie/routerze.
 7. Masz ich router albo modem? Komputer łączy się z ich urządzeniem kablem z końcówką RJ-45?
 8. Kto jest twoim usługodawcą internetowym? Jest to połączenie DSL czy ADSL (telefoniczne zazwyczaj)?
 9. Myślę, że użytkownik wybrał coś w ciągu tych 4 lat... Nie odkopuj starych tematów.
 10. Problem rozwiązany, więc temat zamykam.W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.
 11. Przede wszystkim w czym piszesz + ew. IDE? Różnica jest kolosalna między klepaniem w Phytonie + Sublime Text a między Javą + IntelliJ lub .NET + Visual Studio.
 12. Tematy związane z problemami ze sprzętem komputerowym umieszczamy w dziale "Sprzęt i oprogramowanie". Temat przeniosłem.
 13. @spinacz66 nie piszesz po chińsku ale po polsku również nie. Wracając do problemu. Czy wszystkie urządzenia w sieci mają problem z połączeniem do routera? Pingi dochodzą do routera (tj. połączenie lokalne działa ale nie ma wyjścia na "świat")? Sprawdź logi na tym ASUS'ie co się dzieje w przypadku gdy komputery utracą połączenie i ew. wrzuć je tutaj jeżeli nie możesz się w nich odnaleźć.
 14. Jaki producent i model routera? Masz włączone DHCP na routerze i automatyczne pobieranie adresów IP na kartach sieciowych? Dodatkowo wrzuć wynik poniższego polecenia wpisanego w wierszu poleceń (klawisz Windows + R -> cmd). ipconfig /all
 15. O repeaterze myślałbym raczej w przypadku braku innego wyjścia. Jeżeli masz możliwość to dokup Access Point i pociągnij do niego kabel z obecnego ZTE.
×
×
 • Create New...