Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

@KOzel66

Hero

Niespokojny

Red Cliff (Uwaga!!! W Polsce wyświetlane jako Trzy Królestwa! Omijać tą wersję szerokim łukiem! W Azji film można było obejrzeć w 2 częściach i łącznie trwał ponad 4 godziny. Wersja "polska" to sklecone dwie części do 2 godzin!)

Miecz przeznaczenia

Kagemusha

Wojownik Musa

7 mieczy

Shinobi

Dororo

Azumi 1/2

Przysięga

Cesarzowa

Przyczajony tygrys, ukryty smok

Wojownik bez strachu

Cesarzowa i wojownicy

Wojownicy Krainy Zu

Zakazane królestwo

Edytowano przez Elof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów fantasy, lub urban fantasy. Chodzi mi o dobre kino z magią, bitwami, smoakami itp... :)

Podobne do np. Władcy Pierścieni. Niekoniecznie takie jak Harry Potter, czy Eragon, ale tematyka ma byc podobna...

I uwaga... prosiłbym o conajmniej 7-8 tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanat1c

Excalibur (reż. John Boorman 1981r.) <-- ten szczególnie polecam

Krull (reż. Peter Yates 1983r.)

Legenda (reż. Ridley Scott 1985r.)

Willow (reż. Ron Howard 1988r.)

Merlin (reż. Steve Barron 1998r. tv.)

Mgły Avalonu (reż. Uli Edel 2001r. tv.)

Klątwa pierścienia (reż. Uli Edel 2004r. tv.)

Smokiem i mieczem (reż. Tom Reeve 2004r.)

Outlander (reż. Howard McCain 2008r.) <-- sf+fantasy ale całkiem znośne

Edytowano przez Elof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek245

Witam!

1.Poszukuję filmu który z miesiąc/dwa, leciał na czwórce w TV. Film był o małej dziewczynce który straciła tatę, i wysłała balonik do nieba z listem do niego.

2. Poszukuję filmów typu K-Pax lub innych dramatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję dobrych Thrillerów, chociaż Horrory też mogą być.

Ważne żeby filmy nie były starsze niż z 2007 roku.

Powinieneś zobaczyć (o ile nie oglądałeś) :

[rec] - bardzo oryginalnie, czasami przeraża, czyli film in plus.

Antychryst - choć to bardziej psychologiczny dramat, to i elementy horroru się znajdą.

Mgła - coś dla fanów S.Kinga.

Sierociniec - zrobił na mnie piorunujące wrażenie.

Nocny Pociąg Z Mięsem - krwawo, brutalnie, ale wciąż smacznie.

I to byłoby na tyle, bo mimo wszystko wolę oglądać starsze horrory :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecam samemu, bo można się nieźle wystraszyć. Ogólnie ten film zdawał się dosyć nowatorski :)

Co do pociągu, to nastaw się raczej na coś w stylu Piły chociażby.

A i mam mały problem. Kiedyś, jak leciały mecze z MŚ, fajny film emitowali na bodajże "dwójce". Była to historia pewnego byłego tenisisty, który zgłasza się jako instruktor do klubu tenisowego dla tych bardziej zamożnych ;)

Tam poznaje siostrę pewnego syna bogacza, w której się zakochuje(i żeni). Potem wpadł w romans z byłą dziewczyną tego właśnie syna. Ona go prosi, by zerwał z żoną i został z kochanką. Niedługo potem żona zachodzi w długo oczekiwaną ciążę. Bohater decyduje się na radykalny krok. Zabija staruszkę, która była sąsiadką kochanki i czeka na schodach na kochankę. Gdy ona pojawia się, on ją zabija. Upozorował to całe zamieszanie, jako napad jakiegoś narkomana. Film kończy się porodem synka. Dość to wszystkie chaotyczne, ale jako całość wygląda smacznie. Tylko zapomniałem jak ów film się nazywa. I z tym zwracam się do forumowiczów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiejś porąbane filmy (komedie) typu Komedia Romantyczna,Poznaj Moich Spartan,Totalny Kataklizm,Super Hero,Szklanką po łapkach,Harold and Kumar,American Pie(wymienione widziałem)? Kurde proszę o pomoc bo dzisiaj na wieczór potrzebuje a kolo w wypożyczalni poleca mi zawsze same shity...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panoramiczny Klasyczne? A to dobre :laugh:. Znasz w ogóle znaczenie tego znaczenie tego słowa? Co jak co, ale tych dwóch filmów z pewnością nie zaliczył bym do klasyki polskiego kina. Jeśli już mowa o polskich klasykach to ja zwróciłbym uwagę na "Zezowate szczęście", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" i "Brunet wieczorową porą". To są prawdziwe komedie których nie musimy się wstydzić a nie ten chłam który polecasz. W porządnych komediach nie trzeba pokazywać gołych dup przez pół filmu aby przyciągnąć widza. Jeśli jeszcze ich nie widziałeś to polecam zapoznanie się z nimi.

Wracając do tematu, czyli prawdziwie bzdurnych komedii to z całą pewnością brakuje tu wszystkich części "Nagiej broni", "Strasznego filmu", "Hot Shots", "Top Secret" czy "Strzelając śmiechem". Polecam też wszystkie filmy o rodzince Griswoldów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panoramiczny Klasyczne? A to dobre :laugh:. Znasz w ogóle znaczenie tego znaczenie tego słowa? Co jak co, ale tych dwóch filmów z pewnością nie zaliczył bym do klasyki polskiego kina.

Wyobraź sobie, że znam znaczenie tego słowa. Czy ja mówię, że to kalsyka kina? Napisałem, że to klasyka komedi polskich. A to różnica jest. Często są one dobrze wspominane przez ogół. Więc czemu nie polecić? Co to dup, to nie są one wykorzystywane jako "chwyt marketingowy". Może ktoś lubi humor tego typu, bo pasuje do kryteriów.

Czy ja mówię, że tylko te są zaliczane do domniemanej klasyki kina polskiego? Oczywiście, że można zaliczyć te produkcje, które wymieniłeś. I wiele więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojenne

Stalingrad 1993.

Paths of Glory Kubricka.

Kiedy ucichną działa.

Braterstwo broni.

Z powyższych najbardziej podobny ostatni. Najlepszy przedostatni.

Piraci- Polańskiego

O krucjatach raczej tylko Królestwo niebieskie, Było kilka niskobudżetowych.

Templariusze. Miłość i krew

Pośrednio filmy o Robin Hoodzie.

Edytowano przez Trymus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...