Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

parę miesięcy temu obejrzałem na TVP Kultura dramat obyczajowy/psychologiczny. opowiadał on o chłopaku, który wierzył, że został porwany przez kosmitów, jednak tak naprawdę to jego umysł "wymyślił" obcych, by "zataić" prawdziwe traumatyczne przeżycie - bohater filmu był w dzieciństwie molestowany seksualnie... nie oglądałem całego filmu, trafiłem na niego przypadkiem, toteż nie znam jego tytułu. i tu pytanie, czy wy wiecie jaki tytuł nosi ten obraz? jeśli tak, to piszcie :)

@ down - o tak, o to mi chodziło ;) dzięki za odpowiedź

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy postapokaliptycznych filmów dorzucę jeszcze "Postman", bardzo fajny film.

Jeśli jednak szukasz ich na fali fallouta, to muszę cię rozczarować, żaden z tych fllmów nie będzie ci do końca pasował :) Chyba, że ogólnie lubisz takie klimaty, niezależnie od samego fallouta.

Ja mam takie pytanie, poszukuje filmów podobnych do "Never Back Down" (oglądałem już Fighting). Od razu mówię, że chodzi mi bardziej o klimaty walki (najlepiej w jakimś celu), najlepiej coś jak w tym filmie - mieszanina boksu, mma i innych tego typu sztuk walki, niż np. karate / kung - fu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SplaTt333

Sam boks to:

-Hurricane

-Ali

-Cinderella Man

Reszta:

-Fighting (kopia Never Back Down) nie widziałem

-Blood and Bone

-Undisputed, część 1,2 i 3

-Beyond the Ring, nie widziałem podobno kaszana

-Lionheart z JCVD, typowe mordobicie

Jeszcze Wrestler, ale już wrestling aczkolwiek można obejrzeć dla samego filmu(polecam) i Ong Bak ale to już tylko muay thai, ten film można obejrzeć tylko dla walk bo są zacne ale cała reszta to...

Edytowano przez Bacardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SplaTt333 Jeżeli podobało ci się NBD, to wszystkie 3 części Ong Bag są obowiązkowe :) Mieszanka Muai Thai i parkoura, jak dodatek.

Możesz też obejrzeć Fight Club - co prawda to dramat psychologiczny, ale jest sporo walk. A poza tym, jest to wspaniały film, dający wiele do myślenia, jeden z lepszych jakie kiedykolwiek oglądałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Never Back Down

Jak dla mnie ten film to kaszana. ;] Napisałeś, że wolałbyś filmy bez kung fu, ale mimo to polecam dzieło zatytułowane Ip Man (w zasadzie obydwie części, choć jedynka jest chyba jednak ciut lepsza). Jest to azjatyckie kino, co zwyczajnego zjadacza chleba może przerazić, jednakże zaręczam - nie ma się czego bać. W Ip Manie widziałem jak dotąd najlepsze sceny walki, a ponadto byłem świadkiem całkiem wciągającej historii. Naprawdę warto to obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tytułu jednej komedii młodzieżowej obejrzanej parę lat temu :) rok produkcji - 2000-2004. pamiętam tylko kilka szczegółów, więc może nie być łatwo: chłopak miał kręcone włosy do ramion; w jednej ze scen ten chłopak śpiewa dla dziewczyny piosenkę, a swój występ puszcza przez głośniki na stadionie; wcześniej ta dziewczyna "ratuje go" (został za karę po szkole i chciał uciec)... pokazując komuś swój biust :D jakby ktoś pamiętał - pisać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ adzan - na jakieś 90 % to będzie to :) w weekend (ha! dla mnie piątek to jeszcze nie weekend :P jutro albo w niedzielę) pojadę do wypożyczalni, tam takich komedyjek jest od zatrzęsienia, więc powinni ten film mieć i upewnię się, czy to "Zakochaną złośnicę" wtedy oglądałem.

przy okazji ponowię prośbę: post za długi by dać cytat :) propozycje które już padły w tej sprawie: "Love Actually" (nie widziałem jeszcze) i "Chasing Amy" (oglądałem już dawno, zacny film)

a gdyby wam to przyszło na myśl - "Zakochanego bez pamięci" też widziałem

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Iskier - widziałem, całkiem fajne, ale to niestety nie te strefy klimatyczne (przecież to nie jest komedia romantyczna!) :) więcej przykładów takich filmów ode mnie: "Dzień świstaka", "Ghost town", a bez elementów fantastycznych - "Lepiej być nie może" z Nicholsonem, ew. "500 dni miłości". te klimaty - nietuzinkowo, ale jednocześnie mądrze i w miarę możliwości zabawnie :)

"Podróż przedślubna" mi się jeszcze przypomniała

i "Cooler", po trosze też "Feeling Minnesota"

i "Wszechwiedzący", ale w nim mądrości jest na jakieś 10 innych filmów :D tym niemniej dosyć ciekawe kino

------------------

@dawidek-na-cholerę-ci-te-liczby - nie ma takich filmów zbyt wiele, oczywiście, jeśli chodzi ci o taniec drużynowy podpadający pod hip-hop :) wyszukałem takie cosie, jak:

"Honey" (2003) z Albą w roli głównej,

"Wytańczyć marzenia" (2006) z Banderasem,

"Rewanż" (You got served, 2004) z... nikim bardziej znanym :P,

"Taniec ostatniej szansy" (How she move, 2007)

"Nie tylko taniec" (Dance flick, 2009) - a to parodia takich filmów tanecznych jak "Step up" :rolleyes:

------------------

@ X - francuskie? może być ciekawe. ale znając życie ten film nie trafi do kina w moim mieście, muszę poczekać aż wyjdzie na DVD :)

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poor_leno: Komedia romantyczna? Z tych nowych, może Licencja na uwodzenie?

Lekka komedia romantyczna o... grupie ludzi rozbijających małżeństwa dla pieniędzy. Jaką techniką to robią, jest chyba łatwo się domyślić po tytule filmu...

A ja z kolei zapytam o coś innego: Zna ktoś jakieś komedie kryminalne, pokroju Fantomasów, z Louise de Fun?s?

Edytowano przez Xysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś kiedy na DVD wychodzi "Handlarz cudów" (z Szycem w roli głównej)??? Bardzo ciekawi mnie ten film a kina w okolicy nie mam.

EDIT:

Problem rozwiązany. 6 października jeśli komuś ta informacja się przyda.

Edytowano przez Plackow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmów typu Fighting i Po prostu walcz niekoniecznie w tym klimacie ale po prostu chodzi mi o film w którym się leją na pięści i chodzi mi tu bardziej sztuki walki takie bardziej europejskie czy amerykańskie (w sensie przejadło mi się to karate i teakwondo z brucem leee i jackie chanem) więc jak znacie takie filmy to podawajcie...tylko szybko bo dzisiaj chce se obejrzeć a wypożyczalnia do 22 jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...