Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Imprezy i koncerty

Polecane posty

No Metalfest też świetnie się zapowiada - fajnie by było zobaczyć takie zespoły jak Vader, Kreator i w szczególności Megadeth i Triptykon (tym bardziej, że na koncertach grają też kawałki Celtic Frost), ale jednak nie będę zasuwał kawał drogi w kierunku jakiejś wiochy niedaleko granicy z Czechami, jak na Slayera wystarczy wsiąść w metro i przejechać kilka przystanków. Mimo wszystko zagłosowałem, żeby wam Cormac zagrał na Metalfeście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne się nie pojawię w Warszawie - a na pewno nie w najbliższym czasie :D - ale mimo wszystko można zagwizdać z podziwu patrząc na kapele jakie udało się organizatorom sprosić takie ekipy, dosyć znane na rodzimym podwórku (w sensie zagraniczne, o Jelonku nie trzeba wspominać ;])... Heh, raczej podobnych atrakcji w okolicach Łodzi nie uświadczę a szkoda, bo raczej bym się wybrał, nawet sam =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie srogie składy się przewiną przez Polskę na początku czerwca. Metalfest w zasadzie składem też by mnie mocniej jarał (wolę Megadeth od Slayera, a Septicflesh u mnie na równi z Gojirą), ale primo: daleko, secundo: drożej. Dlatego pozostanę w Warszawie.

Na dodatek występ Mety chyba już jest potwierdzony, w ramach Sonisphere. Oby supporty dorównały temu, co jest na razie w Finlandii i Hiszpanii (Machine Head, Gojira, Amorphis, Mastodon itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju Polskę odwiedza epica, zaplanowano 2 występy:

Epica + support

15.05.2012 ? Katowice Mega Club

16.05.2012 ? Warszawa klub Progresja

Start koncertów: godz. 20:00

Wejście od godz. 19:00

Z tego co słyszałem cena biletu ~100zl. Wybiera się ktoś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista zespołów, które zagrają na małej scenie na Metalfeście:

Calladorn

Hello Jackie

Basement

Emigra

Mentally Blind

Impervious

consFEARacy

Post Profession

Rusted Brain

Jak widać, nie ma InDespair, co sprawiło, że szanse na to, że pojadę zmalały kilkukrotnie. Dodajmy, do tego brak, tzw. ekipy i otrzymamy prawdopodobieństwo tego, że się tam pojawię równe zeru. Szkoda, bo szykuję się naprawdę ciekawa impreza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock In Szczecin 2012

Wbrew nazwie impreza raczej metalowa. Plus (chyba nawet pierwszy) koncert reaktywowanego Wolf Spider, czyli thrashowej legendy. Sam chciałem się z nimi zapoznać, więc pewno pójdę... :)

Gdyby nie *** komuna to mielibyśmy zespół z 1 ligi thrashu i nie powiecie że nie *** ! Technicznie zjadają Heathen i Rudego !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam się do 2 koncertów Dream Theater (my band number 1 biggrin_prosty.gif)

2009 Bydgoszcz - Mój pierwszy koncert DT i niestety ostatni z Portnoyem na garach. Był to koncert w ramach trasy Progressive Nation 2009 i grali również Unexpect, BigElf oraz Opeth.

Tych pierwszych dwóch nie znaju ale Unexpect pokazał się z na prawdę dobrej strony. Zachowywali się na scenie jak szaleni biggrin_prosty.gif Pamiętam, że była kobietka na vokalu ku uciesze męskiej części publiczności. A największe wrażenie zrobił na mnie basista. Największy krejzol zespołu, którego bass miał 9 strun.. MEGA gitara. Może muzyka mi nie podeszła ale wrażenie jak najbardziej pozytywne.

Następnie na scenę wyszedł BigElf. Pierwszy raz słyszałem ten zespół. No fajne to było. Wokalista i pianista w jednym stał na środku sceny i miał zarówno po prawej i po lewej strony swój sprzęt. Czasem grał edną ręką na jednym, drugą na drugim. Ale najlepszy był moment kiedy to ni z du** ni z pietruchy (tak w ogóle to ksywka Johna Petrucciego z DT biggrin_prosty.gif) wyskoczył na scenę i zaczął walić po garach tamtemu perkusiście. Prawie jak wejście smoka. Na chwilkę Portek zasiadł za garami i pograł chwile z zespołem. Najfajniejszy akcent koncertu BigElf.

No i Opeth. Cóż.. Chyba mój ulubiony zespół po Dreamach także.. Pięknie chłopaki zagrali no biggrin_prosty.gif

No a Dreamy to klasa sama w sobie. Szczena mi opadła po tych dwóch kapelach aż ją musiałem podnosić. Pamiętam jak śpiewałem Solitary Shell z kolegą z którym byłem na koncercie.. A na koniec to się prawie popłakałem jak grali The Count Of Tuscany (i to klimatyczne solo Pietruchy pod koniec).. Ech piękny koncert smile_prosty.gif

No a Katowice 2011 to już Amplifier na supporcie. Jak przeczytałem, że taki zespół będzie grał to postanowiłem sprawdzić to co za "dziwoląg". Trzej muszkieterowie z Manchesteru. Rock progresywny. Zakochałem się. A album Octopus to jeden z best 2011 dla mnie. Także zapowiadał się fajny koncert dwóch fajnych zespołów. Niestety zawiodłem się na organizacji.. Amplifier zagrał tylko 4 kawałki.. No szkoda szkoda wielka. DT wiadomo, klasa. Koncert z nowym perkusistą, którym został Mike Mangini. Został świetnie przywitany, widać, że bardzo przeżywał ale nie potrzebnie. Polska ugościła go chlebem i solą biggrin_prosty.gif Moim zdaniem facet wcale nie gorszy, gra świetnie a jego perka wygląda jak potwór! Jedynie było widać, że LaBrie to 30 lat nie ma. Zresztą on ma takie wachania tego swojego głosu. Raz lepiej raz gorzej.

W Poznaniu nie byłem ale podobno jaja były, ludzie stali 2 godziny na mrozie przed halą bo wystąpiły "problemy organizacyjne". Na pewno pojadę na następny smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w imieniu swoim i organizatorów (jeden z nich to mój znajomy) zapraszam na X Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka, który odbędzie się 21 lipca na dziedzińcu Zamku Krzyżackiego w Świeciu (kujawsko-pomorskie). Zagrają między innymi:

Gwiazda wieczora:

Decapitated

Supporty:

Escape From, Lowtide, NoNe, Lostbone, Ogotay, Northern Plague, The Black Thunder, Hell Is Harmony.

Start o godzinie 13, wstęp za darmo.

A jeśli już mowa o koncertach, na których zamierzam być: Przystanek Woodstock (specjalnie dla Machine Head), Architects (październik, Poznań) oraz August Burns Red, The Devil Wears Prada oraz Whitechapel w listopadzie (Kraków lub Warszawa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - trwający od czwartku do niedzieli festival Bloodstock będzie można obejrzeć na żywo na tej stronie internetowej:

http://www.dailymotion.com/video/xsj4h5_bloodstock-festival-2012_music

Wystąpi sporo interesujących zespołów z "pierwszej ligi" ciężkiego grania, każdy powinien znaleźć coś ciekawego, lineup można znaleźć na tej stronce:

http://www.bloodstock.uk.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super info, co prawda większość z tych zespołów średnio mnie interesuje, ale z chęcią zobaczę na żywo Mayhem, Watain, Sepulturę, Benediction, Crowbar, Alicję Coopera i Corrosion of Conformity. No i w sumie jestem też ciekaw jak zaprezentuje się Testament na żywo. Występ Behemotha też może obejrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - trwający od czwartku do niedzieli festival Bloodstock będzie można obejrzeć na żywo na tej stronie internetowej

Rozumiem, że stream tylko live? Tak wnioskuję, ale na stronie nie ma o tym, a kont na FB/Twitterze nie mam, więc nie spytam się tam. Ledwo z urlopu wróciłem, a i tak męczę się z zapaleniem ucha. Szkoda, żeby takie coś mnie minęło - już nie mogłem przez to pojechać na Woodstock i Off Festival... ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapomniałem o Bloodstocku biggrin_prosty.gif Z tym że nie przejmowałbym się, bo na pewno będzie można ściągnąć te nagrania (to będą bootlegi, a nie piraty, także moderatorów proszę o nie spoglądanie na mój post takim wzrokiem ^^), zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał to nagrać i wrzucić do internetu, szczególnie że to dosyć duże wydarzenie. Ja w ten sposób obejrzałem 3/4 tegorocznej trasy The Cure, bo jakoś tak zawsze podczas ich występów coś mi wypadało, zarejestrowałem się nawet w ich bazie fanów i mam teraz wypalony bootleg z występów Reflections i Bercy 2008 smile_prosty.gif Ale zbyt zbaczam z tematu, występ Machine Head znalazłem w kilka sekund, i to legalnie, na Youtubie, postaram się zaraz znaleźć całość, najbardziej jestem ciekaw Benediction, Corrosion of Conformity i Mayhem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie jest faktycznie spora część koncertów, a jak kolega pisze youtube = legalne to wrzucę fajny link:

http://www.youtube.com/user/XxXxTomArayaxXxX

A co do samego festiwalu to oglądałem twardo w piątek i sobotę, opuściłem tylko Behemotha, Watain i Mayhem, których powiedzmy, ze nie lubię, dodatkowo ci ostatni nie życzyli sobie transmitowania ich występów, takie syny. W niedzielę obejrzałem sobię tylko Nile i dziwi mnie że kocert teoretycznie nienadającego się do słuchania na żywo grania mógł wypaść tak dobrze, co prawda nie wszystkie kawałki i nagłośnienie nie było rewelacyjne, ale jednak. Najlepsi byli zdecydowanie chłopaki z Machine Head, rewe-kurna-lacjal, na youtubie jest cały występ więc nie oglądnąć ocierałoby się o zbrodnię. Niewiele słabiej, jeśli w ogóle, wypadła Sepa (po Kairos i tym występie nie nazwę ich już cover bandem, nie wiedziałem też że mają takiego niesamowitego perkusisę), Testament (akurat tutaj miałem problemy z netem i ominęły mnie ze trzy kawałki), Hatebreed i Crowbar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie właśnie stronę Progresji i znalazłem kilka naprawdę interesujących koncertów: Marduk, Immolation i supporty 30 sierpnia (raczej się nie pojawię), Soulfly i supporty we wrześniu (też nie planuję), Anathema 5 września (postaram się wpaść, bo o ile nigdy nie byłem fanem tego zespołu, to ich najnowsza płyta bardzo mi podeszła, a jak patrzę na setlisty, to grają z niej dużo kawałków), Devin Townsend i Fear Factory w grudniu (zastanowię się), Nile, Morbid Angel i Kreator również w grudniu (bardzo chciałbym się pojawić, ale boję się, że deathmetalowcy mnie tam zabiją biggrin_prosty.gif) i absolutny must have, na który rezerwuję bilety jak tylko się pojawią, czyli Voivod!!! Także jeśli chodzi o koncerty w Warszawie, to druga połowa tego roku będzie bardzo ciekawa, a to przecież tylko jeden klub...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam... i jakoś nikt nie napisze, nie pochwali się że był na Brutal Assault 2012 - a było EPICKO!.

Zniszczyli przede wszystkim Immortal, którzy zrobili ultrashow. Grając po nich Moonspell przez to wypadł nieco bladziej:]

Ale i tak... była klasa, choć sporo core'owych zespołów w tym roku było.

Ja czekam na następny już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...