Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Salantor - wprawdzie sam nie oglądałem (jeszcze), ale na podstawie zgromadzonych informacji powiem, że Armored Trooper Votoms spełniałoby twoje oczekiwania. Aha, no i to nieznane nikomu Legend of the Galactic Heroes.

EDIT: note to self, nie pisać po zażyciu lekarstw...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troops

i nieszczęsny newtype znowu oberwał z pięści w twarz :)

Anime silnie nastawione na militaria.

Oprócz podanych już propozycji, czyli Armored Trooper Votoms (które przy tych wymaganiach bardzo polecam), Legend of the Galactic Heroes (jeśli lubisz space opery to bardzo powinno Ci się spodobać) i Gundamów (z zastrzeżeniem, że te opowiadające fabułę do Zety włącznie będą najwierniejsze temu o co pytasz), dorzuciłbym jeszcze:

Tytania - space opera w założeniach jak i wykonaniu bardzo podobna do LotGH i choć nie udało jej się zrównać poziomem do swojego duchowego pierwowzorcy to nadal jest to anime warte uwagi,

Gasaraki - sam nie miałem jeszcze okazji tego obejrzeć, ale opinie w internecie twierdzą, że anime jest bardzo podobne do Votomów (np. zachowuje to całkowicie realistyczne przedstawienie mechów w polu walki), co dla mnie jest wystarczającą rekomendacją :)

Poza tym jeśli interesowały by Cię wojskowe klimaty w nieco lżeszym wydaniu to mógłbym również polecić sprobować anime takie jak Pumpkin Scissors, Valkyria Chronicles, Full Metal Panic i Gunparade March (ostrzegam, że ostatnie dwa opierają się głównie na walkach mechów, a nie sprecyzowałeś czy masz coś przeciwko mecha-anime :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś lekkostrawnego i pełnego humoru anime. Coś al'a fantasy, zawierające także dużą dawkę ecchi i częstym prezentowaniem kobiecych wdzięków. Dobrze by było aby co jakiś czas pojawiały się elementy akcji. Najlepiej sprawdziło by się coś w stylu Zero no Tsukaima. Polecacie coś ciekawego?

Edytowano przez Bingo21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkostrawne, klimaty fantasy, dużo eczi, elementy akcji? Pierwsze na myśl przychodzi mi Queen's Blade, humoru może tam strasznie dużo nie jest i ludzi czasem przeraża pierwszy epizod, ale możesz spróbować. Może jeszcze Negima (kojarzy się z Zero no Tsukaima) i Seto no Hanayome (humor, pewnie też i ecchi się znajdzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest to klimat fantasy, ale jako "fan" ZnT mogę Ci polecić Asu no Yoichi, które poniekąd jest bardzo podobne, zwłaszcza duża dawka humoru połączona ze zboczonym bohaterem ;) Również polecam Seto no Hanayome z dopiskiem takim samym jak wyżej. A żeby to jeszcze doprawić szczyptą fan serwisu to dodaje do listy Rosario + Vampire, znowu nie fantasy ale i humor i cycki i akcja jest, a w dodatku lekkostrawne ;) To chyba wszystko co mi przychodzi na myśl ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie oglądałem wszystkich, ale wystarczy trochę poszperać w sieci i się wszystko znajdzie :

Serie są trzy dzielone na podserie, więc tak (TV) :

1 Pokémon (tak po prostu):

+ Pokémon: Indigo League

+ Pokémon: The Adventures in the Orange Islands

+ Pokémon: The Johto Journeys

+ Pokémon: Johto League Champions

+ Pokémon: Master Quest

2 Pokémon: Advanced Generation:

+ Pokémon: Advanced

+ Pokémon: Advanced Challenge

+ Pokémon: Advanced Battle

+ Pokémon: Battle Frontier

3 Pokémon: Diamond & Pearl (ostatnio chyba był emitowany na Jetix):

+ Pokémon: Diament i Perła

+ Pokémon: Wymiar Walki

+ Pokémon Diamond and Pearl: Galactic Battles

A tu filmy kinowe :

1 Pokémon: Film pierwszy

2 Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę

3 Pokémon 3: Zaklęcie Unown

4 Pokémon: Głos lasu

5 Pokémon: Bohaterowie

6 Pokémon: Jirachi ? Spełnione marzenia

7 Pokémon: Cel Deoxys

8 Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew

9 Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

10 The Rise of Darkrai

11 Giratina and the Sky Warrior

12 Arceus and the Jewel of Life

PS

Tak jak pisałem, sam wszystkiego nie oglądałem, a to co napisałem znalazłem w sieci, więc nie jestem do końca pewny czy to wszystko jest ok, ale raczej tak.

Edytowano przez SilverBoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować, choć z góry uprzedzam, że najlepiej nie mieć żadnych większych oczekiwań w stosunku do tej serii. Jest Dante, jest parę innych postaci z gry, ale samo anime pod względem akcji (czyli esencji całej serii gier DMC) i fabuły wypada najwyżej jako poprawne nie oferując niczego co mogłoby Cię zaskoczyć lub wprowadzić w stan podziwu dla kunsztu producentów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do yaoi raczej nie pomogę - gdybym był w stanie, poprosiłbym pewnie kogoś o zastrzelenie mnie po cichu ^^ Co do yuri jest już lepiej ze mną :P

- tak dla reklamy nowego sezonu polecę Sasameki Koto - dobre anime o kochającej kawai girls ślicznotce i zakochanej w niej przyjaciółce.

- z klimatów shoujo-ai kojarzę jeszcze Aoi Hana, ale tutaj już nie mam zielonego pojęcia co i jak. Jednak dość wysoka ocena na MAL raczej zachęca do zapoznania się z serią.

- całkiem ciekawie z opisu zapowiada się także Candy Boy ^^

Taka moja uwaga: polecałbym zaczynanie od mang a nie anime. Sam staram się czytać mangi przynajmniej niektórych serii, które mi się spodobały (np. Kimi ni Todoke) i praktycznie zawsze sprawiają one jeszcze lepsze wrażenie niż adaptacje telewizyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak yuri to koniecznie Strawberry Panic! Jest to jedna z niewielu serii które oglądałem więcej niż raz i ma u mnie mocną, zasłużoną dziewiątkę. Mangi nie polecam, bo nie dość że gorsza, to została przymusowo zakończona ze względu na niedomaganie (psychiczne) autora.

Mówi się, że równie dobre (lepsze?) jest Maria Sama ga Miteru, ale nie oglądałem osobiście (przy okazji warto zwrócić uwagę na fakt, że katolickie żeńskie szkoły to ZAWSZE materiał na yuri).

Tytuł następny to Kannazuki no Miko - osadzone w klimatach fantasy, doprawione mechami i motywem ratowania świata. Doczekało się kontynuacj/spin-offa w postaci mangi Zettai Shoujo Seiiki Amnesia.

Wspomniane Sasameki Koto polecam tylko jako mangę, spodobała mi się niezmiernie, adaptacja natomiast wyszła cokolwiek średnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał ''Full Metal Panic?Fumoffu'', bo ja tak i bardzo mi się podobał, ale niestety tylko w czwartki i piątki, bo w tygodniu nie miałem czasu.

AXN SCI-FI już skończył pierwszy sezon czekam na kolejne :happy:

Na razie jest przerwa i obejrzę trzeci sezon "Slayers Magicznych Wojowników" jak się trzyma ten tytuł? Bo chciałbym wiedzieć, co nieco.

post-68001-1256408185.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra, długo się do tego zabierałem...

Jestem kompletnym ignorantem, jeśli chodzi o anime. Do tej pory uważałem fanów (fanatyków?) tego typu animacji za nienormalnych (serial o cycatym sukkubie? ocb?), ale z czasem zaczęło mnie to interesować... postanowiłem więc dać szansę japońskim kreskówkom, i obejrzałem u kumpli kilka odcinków poleconych tu anime. Sam nie mam do nich dostępu, jedynie Disney XD (dawniej Jetix) umożliwił mi obejrzenie Shaman Kinga, Teknomana i Shin-chana. Ale to niewiele... chcę poserzyć moje anime'owe horyzonty, więc zapytowywuję się tutaj!

Czego szukam? Tematyka jest różnorodna... chodzi mi przede wszystkim o Sci-fi, Fantasy i Steampunk. Supernaturale jak The Melancholy of Haruhi Suzumiya niezbyt mnie kręcą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedinus, dokładniej. Szukasz komedii, akcji, thrillera czy miszmaszu tych gatunków?

Ogólnie mogę polecić ci Tengen Toppa Gurren Laggan - Kultowe dobre (przez wielu uważane za najlepsze na świecie) 27 odcinkowe anime, dobre jeżeli nie chcesz nic naprawdę kopiącego w jądra inteligencji, a tylko sympatyczna, dość epicką papkę na parę wieczorów. ;)

Chociaż ja zawsze polecam tym którzy raczkują w tej tematyce pełnometrażowe (tzn. filmy kinowe) animce ze studia Ghibli - Takich hitów jak Księżniczka Mononoke czy Spirited Away chyba przedstawiać nie trzeba? A jeśli trzeba, to czym prędzej zapoznaj się z nimi bliżej bo są WYBITNE, co każdy tutaj potwierdzi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś polecić serię .hack//, miałem spory zamiar obejrzeć wszystko co tylko znajdę z tego anime.

Jednak czytając komentarze na ( innej ) stronie więcej było negatywnych wypowiedzi niż pozytywnych.

Jeśli jest to możliwe chciałbym też aby ktoś napisał kolejność w jakiej powinienem to obejrzeć, bo nie wiem kompletnie od czego zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...