Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Nowe rangi na forum

Polecane posty

Ja mam kilka słów do Gof(e)ra oraz kilku innych podobnie mu myślących.

Co z tego że te rangi są na forum od jego początku? Jakie to ma znaczenie, że są tu od zawsze? To wcale nie jest dobre i to nie jest argument. Wszak jest tu więcej nowych użytkowników (i ciągle ich więcej dochodzi) niż tych co pamiętają stare forum. I to na nich FA powinno się skupić. Oni mają więcej do powiedzenia. A zmiany są potrzebne. Jeśli nie będziemy zmieniać skarpetek to zaczną one śmierdzieć :) (Tak samo nowe odmienione AR jest lepsze i czytelniejsze od starego) Nie bójmy się zmian na lepsze. Rangi trzeba zmienić na obojętnie jakie... Ważne żeby usunąć obecne. Rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zmieniać! Są dobre! I czemu nowi użytkownicy mieliby mieć więcej do powiedzenia? Często jeszcze nie zadomowili się w forum...

Mówię, poza tym,jak wybrać jakie mają być nowe rangi? Na jak? Tyle propozycji...

Stare rangi są wystarczająco dobre. I tyle.

Nie wszystko trzeba zmieniać.

Można wreszcie skończyć ten temat? Mówię wciąż-to będzie się ciągnąć, i ciągnąć, a większości i tak odpowiadają obecne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie, że są tu od zawsze?

Choćby to, że rejerując się tu, pisałeś się na takie, a nie inne zasady.

A zmiany są potrzebne.

A jakiś powód konkretny?

Jeśli nie będziemy zmieniać skarpetek to zaczną one śmierdzieć :)

Rangi nie śmierdzą. Rangi mogą się co najwyżej znudzić/nie podobać. Hm... Jakoś wielu użytkownikom, którzy siedzą tu długo, się nie znudziły

Rangi trzeba zmienić na obojętnie jakie...

Pff...

Ważne żeby usunąć obecne.

Dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kratos1989

Po pierwsze - najwięcej do powiedzenia ma i tak redakcja i admin. Od ich decyzji zależy ostateczny wygląd forum. My możemy sobie co najwyżej rzucać pomysłami licząc na to że któryś się spodoba.

Po drugie - nikt nie jest faworyzowany. Czy jest to użytkownik który siedzi na forum już kilka lat, czy zarejestrował się wczoraj, jeśli ma dobry pomysł to zwraca się na niego uwagę. Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek miałby faworyzować nowych użytkowników. BTW, skąd wiesz że nowych jest więcej? Może jest, ale z tego co widzę to większość napisze jednego bądź dwa posty i więcej tu nie zagląda. Ewentualnie spamują komentarze, ale tam i tak rangi się nie liczą.

Ostatnie - skoro jesteś takim zwolennikiem zmian, to zarzuć jakimś pomysłem zamiast niepotrzebnie prowokować. "Rangi trzeba zmienić na obojętnie jakie..." - tak, ciekawe po co. Skoro obecne rangi dobrze sprawują się w swojej roli, to po co zmieniać je na siłę? Zmienia się z reguły to co jest złe bądź przestarzałe, a nie szuka dziur w całym.

Co do samych rang - IMO dopóki nie pojawią się jakieś konkretne pomysły to nie ma sensu nic zmieniać. Nie dlatego że te są lepsze niż inne, tylko dlatego że ciężko jest wymyślić coś, co jednocześnie będzie pasowało do profilu forum, a przy okazji nie będzie głupie. Obecne może też nie są idealne, ale przez te lata w jakiś sposób się przyjęły. Chyba że padnie w końcu jakaś sensowna propozycja nowego systemu, to jestem w stanie przystać na zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, to też bym chciał, żeby stare rangi zostały. No, po prostu nie widzę powodu, żeby je zmieniać - moim zdaniem spełniają swoje zadanie. Co prawda, nazwy z fantasy chyba nie do końca pasują do forum dotyczącym głównie czasopisma komputerowego i gier, ale do innych list też da się znaleźć zastrzeżenia równe temu. Nikomu się nie dogodzi - chyba to dlatego większość optuje za tym, żeby zostały takie, jakie są. :P

Niemniej jeśli adminowi bardzo by zależało na zmianie, to poniżej podaję swoje propozycje (nie do wszystkich przedziałów, ale...).

0-9 - brak

10-24 - Newbie

25-49 - Młody user

50-99 - <nie mam pomysłu :(>

100-249 - Średni user

250-499 - Stały bywalec

500-999 - Doświadczony user

1000 lub więcej - Pr0 user (opcjonalnie: własna ranga)

Więcej nie trzeba, bo tych, co zostawili sobie rangę Enta lub Smoka, chyba nie ma - więc nie trzeba uszczęśliwiać na siłę. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratos - jesteś przyzwyczajony do tego, że na wigilijnym stole jest karpik, barszczyk. Co byś zrobił, jakby zamiast tego pojawiła się gama produktów z McD albo KFC? Przecież można tak zrobić, młodzi lubią to jeść xP Porównanie nieco brutalne, ale obrazuje ludzką siłę przyzwyczajeń.

I dlaczego koniecznie potrzeba zmian? Bo Tobie nie pasuje hobbit i krasnal? Nie przesadzasz aby czasem? Zresztą chcesz zmian, to daj jakiś wartościowy pomysł.

Aragloin - to nie forum SW, a nawet jeśli, to ja wolę stopniowanie Ciemniel Strony Mocy.

KM - dobre i neutralne rangi, ale jakieś taki strasznie pospolite. Czy rangi tego typu nie są basen jako podstawą w jakimś skrypcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KM - dobre i neutralne rangi, ale jakieś taki strasznie pospolite. Czy rangi tego typu nie są basen jako podstawą w jakimś skrypcie?

Co prawda, drugiego zdania nie zrozumiałem do końca, ale i tak odpowiem. ;] Jeśli już by wymieniać rangi na inne, to takie wydawałyby mi się najlepsze - do forum, gdzie głównym profilem są czasopismo komputerowe i gry, pasowałyby jak ulał. No, ale to tylko moja opinia. ^_^

Niemniej powtórzę: IMO lepiej obecnych nie zmieniać. Takie już są, więc niech takie pozostaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aragloin - to nie forum SW, a nawet jeśli, to ja wolę stopniowanie Ciemniel Strony Mocy.

Nie można deprawować młodych!!11! ;)

A na serio: każda ranga będzie ok. Właściwie to nie patrzę jaką mam rangę. Nawet nie wiem, jaką mam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze w takim razie oto propozycje moich rang:

Newbie - 10 postów

Casual (lub Każual) - 25 postów

Gracz- hobbysta - 50 postów

Typowy gracz - 100 postów

Gracz ze stażem - 250 postów

Hardkorowiec (lub Hardkor, lub Hardcore) - 500 postów

Od 1000 postów możliwość ustawienia własnej rangi, a jeśli ktoś jej nie ustawi to domyślnie będzie to ranga: "PROGamer"

Takie rangi IMhO pasują do FA i cda oraz ich profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomnę (i posortuję) pomysły Kathai (i moje ;]):

Według rosnącej liczby postów i mojego widzimisię :]:

Brat Milczek

Nie-wiele-Pisze

Tańczący z tematami

Profan słów / Postowy heretyk

Zawzięty grafoman

Przyklejony do klawiatury

Gatling literowy

Słowotok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi umknęło, czy to jest forum Plusa? Z wszystkich propozycji, które tutaj padły jestem za tym Kathai. Kratos - zdaje się, że sam narzekałeś na małą ilość rang od 500 w górę, a teraz każdego powyżej 500 chcesz nazywać hardkorem... Bez przesady. Zresztą hardkor jest już wszędzie, na FA nie widzę dla niego miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już miała by być zmiana, to popieram pomysł Kathai(i). Nie chcę mieć na forum jakiś Jedi albo ProGamerów ;]

Kathai. Nie Kathaii, Kathaiji, Kathai'ji. Po prostu Kathai w każdym przypadku, tego się nie odmienia - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien pomysł. Otóż fajnie by było gdyby użytkownik forum miał wybór tj. podzielić rangi na klasy.

np.

STARE - INNE - POSTACIE Z GIER - DLA KOBIET;)

0- 30 postów - hobbit / nowicjusz / Mario / Kate Walker

30- 75 postów - goblin / początkujący / Serious Sam / Lara Croft

75- 125 postów - ork / wtajemniczony / Sam Fisher / pół naga babka z Age of Conan

itd itp...

Na rangi nie zwracajcie uwagi, wymyśliłem na poczekaniu.^^

Chyba że jeszcze takie:

- Adept 0

- Kandydat 25

- Początkujący 50

- Uczestnik 100

- Bywalec 250

- Rozmowny 500

- Entuzjasta 1000

- Pasjonat 5000

- Maniak 7500

- Męczennik 10000 xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół naga babka z Age of Conan

Pokaż mi kobietę, która chciałaby mieć taką rangę, a ja ci pokażę dobry pomysł Todda Howarda...

Ale pomysł z podziałem na 'klasy' wydaje mi się lepszy niż 'typowy gracz' i 'hardcore'. Wiem, że spamię i offtopuję, ale będę to powtarzał do znudzenia: rangi niech zostaną jakie są, a jak już trzeba zmieniać (tylko po co?), to wykorzystajmy pomysły Kathai (ha! Gofer nie ma się do czego przyczepić! MUHAHAHA!) i Rankina. Amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomnę (i posortuję) pomysły Kathai (i moje ;]):

Według rosnącej liczby postów i mojego widzimisię :]:

Brat Milczek

Nie-wiele-Pisze

Tańczący z tematami

Profan słów / Postowy heretyk

Zawzięty grafoman

Przyklejony do klawiatury

Gatling literowy

Słowotok

No to jest dobre...nawet bardzo...jak miały by być takie to ja bardzo chętnie zmienie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, może obok rang będzie napisany w jakimś skrócie lub obrazkowo czym jest się fanem? Np. taki z SF to powinien mieć logo SW lub świetlny miecz i ranga obok "Padawan". Przy fanie fantasy jest jak jest. Przy grach wojennych hełm lub karabin a obok tego rangi typu "sierżant" czy kapitan". Dość proste nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. Nie wiem o co chodzi. W ten sposób praktycznie każdy miałby co innego.

Powinno zostać tak jak jest. Wszystko wiadomo, wszystko jasne, po co zmieniać? No właśnie podstawowe pytanie. Po co? Jest sporo innych rzeczy do zrobienia a nie zabawa w takie głupoty.

A zacytowane przez Kaktus. propozycje... :dobani: Ranga z błędem składniowym... Bogowie, chrońcie nas przed takimi pomysłami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...