Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Mi się marzy Far Cry 3, który miałby to, co dobre w Far Cry 2, ale z poprawionym wszystkim, co w "dwójce" zgrzytało.

Co zachować:

- Fantastyczną, klimatyczną Afrykę.

- Dwie, zwalczające się frakcję.

- Zwroty akcji (końcowy w FC2 był całkiem-całkiem.)

- Gigantyczny, otwarty świat.

- Liczne, psujące się bronie.

- Doskonale zoptymalizowany silnik.

O grafice nie piszę, bo to znak rozpoznawczy serii.

A co poprawić?

- System "teleportacji"! Konieczność zasuwania z buta, lub koła na wielkie odległości zniechęcała do grania. Owszem, przez pierwsze kilka godzin było to fajne, ale ileż można? Pod koniec marzyłem o innym systemie transportu, niż tylko autobusy przewożące gracza z narożników mapy.

- AI wrogów. Nieraz snajper trafiał mnie z ogromnych odległości, podczas, gdy ja byłem w biegu. Z drugiej strony, zwykły sołdat z kałasznikowem, miał problemy z trafieniem mnie z odległości kilku metrów... Do tego, wrogowie są zbyt spostrzegawczy. To po to czaiłem się z karabinem na strzałki w środku nocy, by oszukujący komputer wypatrzył mnie po pierwszym strzale?

- Dynamika walki. Jeśli po jakimś czasie esencja gry - strzelanie nudzi, to coś tu jest nie tak.

- Większe zróżnicowanie zadań! Ten punkt chyba nie wymaga komentarza. Przynieś, odnieś, pozamiataj to trochę przy mało, szczególnie, jak na tak długą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie 2jka to porażka, ze względu na to choćby że jest przedłużana na siłę. Musiałem nieźle się na nią zawziąćś żeby nie paść po początku, najgorzej było od 8%-30% wtedy gra najbardziej się dłużyła. A później to już było z buta ;p, zakończenie muszę przyznać że nawet było ciekawe. Noi te wielkie bummm. Dla mnie pierwsza część FC była jednak ciut lepsza od 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę coś takiego :

- wyspy, plaża i wogóle raj (FC1)

- 2-3 walczące ze sobą frakcje

- otwarty świat + fast travel

- jakieś paści dla zbieraczy (diamenty czy inne ryby)

- 0 mutantów

+ grafika, dźwiek i mamy miód :D

Jak zrobią grę,która będzie idealna daj mi znać.FC 2 byłby świetny,gdyby nie ta monotonia(tak jak w przypadku AC)Ale cóż trzeba się tym cieszyć co się ma.Liczę,że 3 ubisoft przemyśli i okaże się to hitem :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w obie części. W jedynce doszedłem do przedostatniej misji i nie mogłęm przejść. :happy: Ale była bardzo fajna i jest, mam zamiar ją skończyć niedługo. Dwójka też była dobra, tylko trochę nudna, półgodziny-godzina to max przy tej grze, dalej już nudzi. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 była ciekawa daaaaawno temu. Patrząc na to z innej perspektywy dzisiaj wydaje mi się że jak ja mogłem w to grać. Natomiast co do FC2 jestem zachwycony tym fpsem , tylko razi mnie jedno, a mianowicie to co użytkownicy wyżej już mówili czyli monotonia. Search and destroy to nie wszystko. Mogli się postarać o misje typu Hitmana, jakąś infiltrację przeciwnika albo ochronę konwoju. Tak czy siak druga część gry ma u mnie wielki plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry miał chyba najładniejszą grafikę z dostępnych gier, dobre IQ przeciwników i beznadziejną polską lokalizację. Far Cry 2 niczego wspólnego z jedynką nie ma... Swoją drogą między innymi za grafikę FC dostał w CDA 10/10. Nawet teraz gra wygląda dosyć ładnie. FC2 to taki nudny potworek, w którego pograłem kilka godzin, a później nawet doń nie wróciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zużywanie pocisków na przeciwników:

Doszło kiedyś do takiej sytuacji, w której trafiłem przeciwnika prosto w głowę 2 razy! A ten nic. Tylko stoi i strzela sobie do mnie nadal. Coś nie tak z kodem gry?

Knockers Nawet nie wiesz, jak Cię rozumiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry miał chyba najładniejszą grafikę z dostępnych gier, dobre IQ przeciwników i beznadziejną polską lokalizację. Far Cry 2 niczego wspólnego z jedynką nie ma... Swoją drogą między innymi za grafikę FC dostał w CDA 10/10. Nawet teraz gra wygląda dosyć ładnie. FC2 to taki nudny potworek, w którego pograłem kilka godzin, a później nawet doń nie wróciłem.

Na mnie wywarł wrażenie jak Assassin's Creed. Spodziewałem się przełomu, wielogodzinnej rozgrywki i klimatu, a AC wyszedł w praniu taki nudny, schematyczny i niedopracowany.

Z Far Cry 2 było lepiej, lecz trochę też się zawiodłem.

Klimat nawet spoko, dużo broni. Lecz ta gra jest zbyt mało dynamiczna, akcja dzieje się powoli, nie ma żadnej muzyki, która by dodawała trochę dynamiki do gry, ale niczego takiego nie ma, nie wspominając o samym ciągłym jeżdżeniu na drugi koniec wyspy.

Pozostaje multiplayer, którego jeszcze nie testowałem, ale co do singla - to chyba sobię far Cry 2 odpuszczę.

Jedynka była świetna - klimat, grafika (trochę sztuczna, ale jak na 2004 to ideał). I doczekała się ekranizacji, za którą wzięli się Niemcy. Nie oglądałem, ale na pierwszy rzut oka już widać, co to za bzdura i kolejne badziewie z MP5 w roli głównej.

Tak samo będzie w przypadku Just Cause, lecz to akurat pójdzie w Stronę Rambo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry znam tylko z dema, ale tyle wystarczyło żeby zachwycić. Jak dobrze pójdzie to w przeciągu kilku najbliższych dni za całe 12,5 zł zakupię i będę się cieszył z niej jak reszta forumowiczów. Niestety miałem kntakt z Far Cry 2. W sumie niestety i stety. Tak jak ini pisali - grafika jest prześliczna. Dla mnie, po kilku latach przerwy w grach to piękno Far Cry 2 urwało mi głowę. Wszystkie szczegóły, Afryka odwzorowana idealnie, bronie - jest słodko. Ale tutaj pojawia się ale. 80 km kwadratowych to piekielnie dużo. Dałoby radę z takim terenem coś dobrego zrobić, a w FC2 mamy przede wszystkim dużo wycieczek krajobrazowych. Dobra, pierwsze godziny jazda samochodem, motorówką są ciekawe. Ale ile można? I do tego ile razy trzeba pokonywać te posterunki? Gibe me a break. Gdyby zmniejzyc teren i podkręcić ze dwa razy szybkość w rozwijaniu fabuły byłoby słodko. Byłolby nawet wspaniale. A tak pomimo nieodpartego piękna po kilku godzinach nie mam siły do niej wrócić. Może kiedyś, ale to zapewne na emeryturze jak już będę miał serio dużo czasu do zagospodarowania. To by ciekawei wyglądało - facet w wieku Sama Fishera siedzący przed komputerem i wycinający w pień ludność pośrodku niczego w Afryce. To jest myśl :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert życzeń? No dobra:

- Parę wielkich wysepek i dżungla

- Teleporty między nimi, ale oczywiście także możliwośc samotnego przeplyniecia od jednej do drugiej

- 3-4 Frakcje i możliwośc pracy dla każdej

- Mutanty i podziemia

- Pojazdy i multum broni.

- Klimat jak w FC1

- Grafa jak w Crysisie

To by było na tyle:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że grafika na miarę crysisa będzie osiągalna i mam nadzieję że twórcy gry podsumują błędy z dwójki i zrobią godnego następcę. Nie pamiętam czy ktoś wspominał co z fabułą? Ona zdecydowanie powinna być lepsza niż w dwójce, jedynka niby jakąś miała ale też nie była zbyt porywcza(jestem wybredny!). Niestety o części fabularnej z "dwójki" nie jestem w stanie powiedzieć nic - hm... czyżby to dlatego że ona praktycznie nie istnieje? Chłopiec na posyłki którego nikt nie lubi i każą mu zabijać drugich chłopców na posyłki, niestrawne.

Edytowano przez mTz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Parę wielkich wysepek i dżungla
Nie jestem zdecydowany na jedną z opcji - czy wrócić do klimatów tropikalnych z jedynki czy zostać przy gorących piaskach afrykańskiej pustyni? IMO, jedno i drugie generowało świetną atmosferę. Wystarczy, że gra nie będzie monotonna i jak dla mnie, mogą osadzić akcję gry nawet gdzieś na Antarktydzie :tongue:

- Teleporty między nimi, ale oczywiście także możliwośc samotnego przeplyniecia od jednej do drugiej
Może nazwijmy to metodami szybkiego transportu? Rozwinięcie systemu i dodanie czegoś więcej niż autobusów w skrajach mapy. Muszę stwierdzić, że niesamowicie potrafiło zirytować trałowanie z buta przez kilkanaście minut. Z kolei, samochodów nie opłacało się brać, bo z posterunków wysyłali pościg, który szybko nas doganiał i uszkadzał pojazd. No to co? Trzeba była się zatrzymać i naprawić... (a wcześniej rozwalić ścigających)

- Mutanty i podziemia
Podziemia? Jasna sprawa. Gdyby było coś ciekawego związanego z ich zwiedzaniem albo załatwianiem interesów (kopalnie) to jak najbardziej za. Spotkania z mutantami przy świetle pochodni/latarki przyprawi o szybsze bicie serca :tongue: Chyba, że gra ma wariant realistyczny wtedy mutantom mówimy nie.

- multum broni.
Po co multum broni skoro tylko kilka z nich będzie dobrych i w późniejszym czasie gry gracz nie będzie korzystał z niczego innego, bo po co się męczyć i utrudniać zadanie skoro zamiast AK-74 brać G36 albo M4 lub miast Uzi - P90. Funkcjonalność i balans :smile:

- Grafa jak w Crysisie
Najpierw grywalność, potem grafika. Może wyglądać jak Crysis, ale jeden podstawowy warunek - ma mieć doskonałą optymalizację, żeby mój sprzęt nie zamienił się w dymiący reaktor atomowy. Silnik nie może wymuszać upgready sprzętu na graczu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Far Cry 2 mimo wybornej grafiki po 10 godzinach nudzi, a jeszcze brak dynamiki i muzyki. Więc ta gra nie może liczyć na klimat, bo twórcy raczej chcieli zrobić nie Far Cry, tylko nowego Crysisa z otwartym światem i brakiem paranormalnych mocy. Cóż - grając w nocy można zasnąć, a grać i tak się po prostu nie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy ich można nazwać kumplami, są zupełnie drętwi i pojawiają się od czasu do czasu w twojej kryjówce z tekstem ""Siema" lub podobnym, że niby taka braterska(kumplowska) więź istnieje. W rzeczywistości przedłużonych misji i sztucznego ratowania nam tyłka, to jedyną atrakcją jest oglądanie...brzuszków :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też tak na początku o dwójce myślałem. Reperowanie samochodów, piękna Afryka, na ogień to aż miło popatrzeć. No a jak się zaczęły misje i te "przedłużanki" u kumpli, jeżdżenie w tę i we w tę po jakieś dokumenty naprawdę nie wywarło na mnie dobrego wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FC2 jest ten problem, że strzelanie jest bardzo przyjemne, model jazdy jak na FPS'a wyjatkowo miły, lokacje i grafa przepiękne, sporo broni, świetny pomysł na leczenie ran krytycznych, reperowanie pojazdów, możliwość dosyć dowolnego wykonania misji tylko, że wszystkie te misje to w zasadzie niczym się od siebie nie różnią, a wrogowie na posterunkach odradzają się stanowczo za szybko. Dodajmy jeszcze do tego właściwie brak fabuły jako takiej.. No cóż gra miała ogromny potencjał i gra się w nią fantastycznie.. pod warunkiem, że naraz nie dłużej jak pół godziny, a to nie tak powinno być. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...