Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Seria Far Cry to chyba jedyna, której mam oryginały, a prawie w nią nie grałem :) W FC 1 tylko początek, a FC 2 z 20% gry. Jestem naprawdę dziwnym człowiekiem, bo obie gry są naprawdę świetne. Z drugiej strony FC 2 po jakimś czasie stawał się nieco nużący :)

Lepiej an tym forum się nie przyznawaj, że masz piraty.

Nie jesteś dziwny, wiele osób było lekko zażenowanych przy FC 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chyba jakieś inne podejście do gier bo straasznie trudno jest mnie znudzić a gra musiałaby być już totalnie denna. FC 2 mnie wiągnęło od pierwszego momentu i nie puściło długo. Respy przeciwników w ogóle mi nie przeszkadzał, długie czasy dojazdów też, dodałem to na karb większego realizmu a podczas jazdy czy spływu tylko napawałem się widoczkami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy tutaj twardziela;)

Zapomniałem się wypowiedzieć o pływaniu łodziami, dają radę ale to przeciętniaki. Są wodne patrole, i nie można się tymi "widoczkami" tak spokojnie cieszyć, bo co kilkaset metrów spotykamy jedną lub dwie łodzie patrolowe. I przyznam się że pościg łodziami jest jeszcze bardziej denny niż samochodowy, bo tam przynajmniej można się gdzieś schować jak ci zniszczą samochód i zabić patrol, a jeśli zniszczą ci łódź to trzeba robić chore kombinacje pod wodą, wskoczyć na wrogą łódź (o ile ci się uda) i zabić gości. Mnie to również denerwowało, wolałem normalne tropikalne plaże, i wodę nad którą można było spokojnie płynąć a nie przeciskać się przez jakieś dolinki i tłuc się co chwilę z patrolami. Oczywiście nie mówię że w jedynce patroli wodnych nie było, ale jakoś tam przyjemniej się je eliminowało...

Edytowano przez mTz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda samochodem w tej grze nudziła, ale w czasie jazdy można było szukać diamentów i rozpocząć jakąś fajną misję.Bardzo fajnie oczyszczało się te posterunki, ale potem znowu wrogowie tam się pojawiali. :tongue: Fajnie też wyglądał ogień w tej grze i efekty wybuchów.Gra prawie z taką samą grafiką jak Crysis. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Far Cry 2 był bardzo dobrą grą, lecz nuda wdawała się we znaki. To po prostu nie jest gra na 6 godzinne posiedzenia, tylko na godzinę, dwie. No i warto dodać do wszystkich zalet, że jak na dzisiejsze FPSy jest bardzo długa, może dostarczyć rozrywki na dobry miesiąc, a takich FPSów (singleplayer) dzisiaj praktycznie nie ma. CoDa przechodzi się w dwa dni, potem drugi raz. Potem idzie się w sieć na miesiąc albo 5. A single player FC 2 jest dobry, lecz nie ma sensownej fabuły. W sumie w pierwszym Far Cry też wg mnie to wszystko było bez głębszego sensu, pretekst do biegania po wyspach, jaskiniach i fabrykach z zabijanie, lecz to było perfekcyjnie zrobione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że FC2 to taki shit się okazał. Bardzo fajny początek, a potem... Ślimacza rozgrywka, szukanie jakichś kretyńskich kryształów, sztampowe questy, spawn oponentów i co najgorsze - dojeżdżanie, dojeżdżanie i tak 90% gry. Na pohybel sandboxom!!!

Jednak Crysis był znacznie lepszy a powninno byc odwrotnie:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że FC2 to taki shit się okazał. Bardzo fajny początek, a potem... Ślimacza rozgrywka, szukanie jakichś kretyńskich kryształów, sztampowe questy, spawn oponentów i co najgorsze - dojeżdżanie, dojeżdżanie i tak 90% gry. Na pohybel sandboxom!!!

Jednak Crysis był znacznie lepszy a powninno byc odwrotnie:(

Nie przesadzaj z tym shitem :happy: Co prawda gra się dłuży ale ja gram sobie tak po godzinkę na jedną sesję i jest OK. Przyznaję, że twórcy przesadzili z tym jeżdżeniem do różnych lokacji ale przynajmniej można się pozachwycać piękną grafiką :laugh: No i te respawny przeciwników na posterunkach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka mnie urzekła i przykuła do monitora na długie godziny ( do momentu z jakąś bazą do której trzeba było wieczorem wjechac). Wkrótce zamierzam za drugim podejściem ją przejśc. W Far Cry 2 jeszcze nie miałem okazji pograc, ale po obejrzeniu kilku gameplay'ów, wideo-recenzji kominka oraz przeczytaniu recki z CDA zamierzam w niedalekiej przyszłości nadrobic zaległości. Chodzą słuchy o trzeciej części tej gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy o trzeciej części tej gry?
Na razie poza tym, że się tworzy to chyba nie :PSkromny opis na tej stronie oraz news'y tutaj i tutaj świadczą raczej o tym, że znowu zwiedzimy Afrykę :=) W sumie może być, ale żeby było szybciej i bardziej efektownie. I żeby zrobili coś z tymi irytującymi posterunkami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 1 był spoczko przeszedłem go 4 razy teraz zdobyłem Far Cry 2 i też jest świetny. Szczególnie podoba mi się w nim otwartość świata i samochodu (na dodatkowym do kupienia addonie jest jeszcze quad i kilka broni). Lubię też łazić po polach i podpalać je (hardcore na całego jak ogień się rozchodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat aspekt jazdy samochodem mogli dorobić, a nie jedziesz maks. prędkością i zatrzymujesz się w miejscu. Ogólnie i tak FC2 bardziej mi się podobał od 1, w 1 na pewno lepsze AI komputera było bo w 2 nie był wymagającym przeciwnikiem i otwartość świata w 2 zrobiła na mnie wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra FC2 to mały zawód, mam ją osobiście i troszeczkę żałuję zakupu. Grafiką nie mogę się zachwycać bo mój mocarz tak renderuje grafikę że głowa boli... Dobrze że chociaż się nie tnie:P Początek niezły, ale szybko się nudzi przez jadzę samochodami do celu. Sam model jazdy jest do bani, i co chwilę na dodatek respawnują się posterunki:/ Nie przeszedłem całej gry bo po prostu znudziła mi się szybko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość mocno rozczarowany dwójką. Jadę tu, potem tam, następnie siam i tak w kółko. Mam 58% wykonanych zadań i nie mogę już w to grać. Nuda!

Gdyby nie fajne widoki, to już dawno był ją rzucił w kąt. Z dużej chmury malutki deszczyk. Jak dla mnie - lipa. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipą to ona nie jest.Doskonała też nie, ale jest średnia.Można w nią grać chociażby dzięki temu, że ma.: ogień, broń, grafikę, dźwięk i otwarty świat.Wszystko jest tutaj na wysokim poziomie.Tylko fabuła, model jazdy i respawn posterunków pozostawiają wiele do życzenia.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ... Far cry był grą sandboxową ... ale w dwójce już chyba ostro przegięli z tymi wszystkimi "podróżami" ... dość powiedzieć że mój średni czas dojazdu do misji to 30 min ... (i to omijając większość posterunków) , ale jeżeli ktoś poszukuje cudownego klimatu i nie przeszkadzają mu duże odległości do pokonania między misjami to gorąco polecam ... nie ma to jak czaić się na posterunek ze snajperką na najwyższym poziomie trudności :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej flustrujące w dwójce było to że jechałeś wypełnić misję, załatwiłeś nieźle obsadzone od uzbrojonych po zęby najemników. Wracasz po mijsi a tu na tych samych posterunkach znowu "impreza" Ja tam jednak dwójke ukończyłem, na szczęście wsadzili tam autobusy i ta podróże się już tak nie dłużyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...