Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Professor - jak chcesz naprawdę dobrą strzelankę, zainwestuj w F.E.A.R 2: Project Origin. Ja właśnie zacząłem grać i jestem po prostu wniebowzięty. Klimat, fabuła w porządku, bardzo efektowne i emocjonujące walki, które dostarczają mnóśtwa wrażeń. Zdecydowanie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FC2 multi wygląda następująco:

-Mapy zwykle 1 kilometr lub mniej bo mapy robią fani (dość łatwo się robi te mapy)

-masz levele co level jeden diament za który ulepszasz postać

-nie masz strzykawek ale można się uleczać jak w stanie krytycznym

-niełatwo zabić wroga, to jak tryb normal w CoD4

-są pojazdy jeśli twórcy map dodadzą je

-są cztery tryby rozgrywki:

a) Deathmatch

b)Capture the Flag (Diamond)

c)Team Deathmatch

d)Capture the points (flagi A,B,C na mapach są opanowywane przez kapitanów)

Osobiście multi wg mnie jest średnie.

Edytowano przez killer007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ze 20 serwerów pierwsze 5 jest po ok. 20 ludzi a reszta przewaznie pusta ale zawsze mozna sobie na nich z kolegami pograc lub swój serwer założyć z własną mapą...

Edytowano przez Mumin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry był i jest grą miodną. Nadal grafika na full detail zachwyca, ma niepowtarzalny rajski klimat, muzykę i niebanalną fabułę. Historia wszystkich postaci została dobrze napisana. Nie gra, tylko przeżycie.10\10.Far Cry 2 nie zasługuje na 2 pierwsze słowa w tytule. Niby ładna grafika, ładna muzyka, ale z fabuły i klimatu nie zostało NIC. Gra przewidywalna w 100%. A więc:6+\10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka mnie rozjechała. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie za sprawą grafiki i ogólnie całego gameplaya. Ta dżungla, możliwość sterowania pojazdami. To była rewolucja. Bawiłem się przednio dopóki nie wprowadzono mutantów. To już była jednak lekka przesada. Mimo to grę polecam. A FC2 - nie wiem nie grałem. Jednak osadzenie gry w Afryce za bardzo mi się nie spodobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem far cry po tych 5 latach od premiery i grało mi się znacznie lepiej od far cry 2. Ta gra (far cry 1) jest znacznie lepsza od swojego sequela. Grywalnościowo ją miażdży. W dwójkę grałem u kumpla i odechciało mi sę grać po 30 min. Jest tak bo jest ona po prostu nudna. Zupelne przeciwieństwo far cry 1, którego zapamiętam jako jednego z najlepszych fpsów w jakie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Far Cry 2 grałem na konsoli. Nie było mi dane go ukończyć przez jakiś magiczny błąd (który podobno zdarzał się bardzo często, pięknie), a patcha, który rzekomo istnieje, poprzez utrudniony dostęp do internetu nigdy nie ściągnąłem. Powiem jednak parę słów:

nudziła mnie mocno już (lub aż) po 10 godzinach grania, jeżdżenie po tym ogromnym świecie piekielnie irytowało (Bogu dzięki za przystanki autobusowe, których i tak było stanowczo za mało) a inteligencja wrogów doprowadzała do rozpaczy. Była jednak jedna rzecz, która trzymała mnie przy tym tytule długi, długi czas: GRAFIKA! Przez pierwsze chwile myślałem, że się po prostu rozpłynę. Tak wspaniałej oprawy wizualnej nie widziałem jeszcze nigdy. Osadzenie wydarzeń z gry w Afryce było strzałem w dziesiątkę - połączenie rozległych dżungli, niekończących się pustyń i suchej sawanny - coś wspaniałego.

Trzeba jednak przyznać, że nawet mnie (bardzo cierpliwego gracza, ze stosunkowo małymi wymaganiami) w końcu Far Cry 2 znudził. Po prostu nie widzę większego sensu, by przez 40 godzin przemierzać samemu pustkowia Czarnego Lądu, mordując co jakiś czas kretynów latających z bronią i ganiając za diamentami. Ta gra jest świetna - ale tylko na parę godzin. Później niestety kicha.

Dla mnie naciągane 7/10 - za graficzną przepaść między FC2, a innymi grami. Reszta to pewnie przez wzgląd na pierwszą część tej gry.

Pozdrawiam i dziękuję za wysłuchanie mojego pierwszego, po paroletniej przerwie posta na tym forum :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo grafika w FC2 na dzisiejsze standardy jest dość.. średnia. Najlepiej prezentują się cienie(zwłaszcza koron drzew) i tryb zmieniania się wizualnie pogody, a raczej pory dnia. Reszta, w tym tekstury, ogień który miał być niezwykle realistyczną sprawą wygląda biednie, a na dodatek gaśnie po paru sekundach, czy też woda w ogóle nie zachwycają. FC2 generalnie graficznie przy Crysisie wypada słabo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gizzah

Ja gre skończyłem. Mimo tego, że czasem sie dłużyła i potrafiła znudzić grałem i bardzo chętnie do niej wracałem. Fabuła nie była jakaś rewelacyjna, ale potrafiła troszeczke wciągnąć (była na faktach oparta...). Od gry odtrącało, oprócz nudy, ciagłe jeżdżenie po wielkim terenie. Nie chodzi o to, że świat był wielki, bo to było akurat fajne, tylko poprostu wiele czasu spędza się na chodzeniu/jeżdżeniu. Proste AI wrogów i respawn posterunków jest też wkurzającym minusem dla gry. Nawalanie się z tempymi postaciami potrafi dłużyć, ale czasem naprawde fajnie można sie pobawić ładunkami wybuchowymi lub koktajlami Mołotowa. Nie zapomne jak zakładałem pułapki na konwoje :rolleyes: Jedynymi elementami gry, które ratował ją to przedewszystkim wolność! To główna rzecz, dzięki której tak chętnie grałem :happy: Można robić poprostu wszystko. Wykonujesz misje jakie tylko zapragniesz... Poprostu wielki plus dla gry. Kolejną rzeczą ratującą rozgrywke jest strzelanie. Czasem było ciekawie - podczas głównych misji (niestety większość strzelania w grze była nudnaaa :confused:) I ostatni wielki plus dla gry to grafika i fizyka. Według mnie konkuruje z Crysisem. Te widoki - pustynie, miasta, dżungle, jeziora... zapadają w pamieć.

Gra bardzo dobra, lecz niestety nie jest wielkim i rewelacyjnym hitem. Twórcy zamiast na grafice mogli sie skupić na grywalności, która nie była wysoka. Moja ocena gry to też 7. Na więcej nie zasługuje. Oby kolejny Far Cry nie zawiódł, tak jak 2 część...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1- Pomóżcie a nie "Pomórzcie" sry, ale jestem uczulony na takie błędy ortograficzne...

Po 2- Massive Attack - Angel (klimatyczne :happy: )

Po 3- Jak już przy soundtracku jesteśmy to http://www.youtube.com/watch?gl=GB&hl=...p;v=6QWbUOcRBjw Main Theme CUDO :cool:

Edytowano przez Senshin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, pierwsze Far Cry wygląda jakby zostało wydane całkiem niedawno. Ja sam nie przeszedłem pierwszego far Cry, doszedłem do misji w nocy, bo zniechęciły mnie ogromnie te trigeny. Dobrze, że już sequelu tego nie ma. Obu częściom postawiłbym ocenę 10 na 10. A Far Cry 2 to przez CDA gra potraktowana fatalnie. Fajne realia, misje, broń i najemnik w akcji - do tego w znakomitej oprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, pierwsze Far Cry wygląda jakby zostało wydane całkiem niedawno. Ja sam nie przeszedłem pierwszego far Cry, doszedłem do misji w nocy, bo zniechęciły mnie ogromnie te trigeny. Dobrze, że już sequelu tego nie ma. Obu częściom postawiłbym ocenę 10 na 10. A Far Cry 2 to przez CDA gra potraktowana fatalnie. Fajne realia, misje, broń i najemnik w akcji - do tego w znakomitej oprawie.

Za pierwszym razem trigeny mnie także zniechęciły i trochę zdenerwowały, bo co mogło czekać mnie dalej?Jednak właśnie gram w to i jestem w czternastej misji.

Far cry-9

Far cry 2-9+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się ludzie czepiają w tym FC 2. Na ten niesławny "drugi koniec mapy" można dojechać w 3 minuty. Trzeba tylko umieć :) Niesamowitą frajdę daje zabawa w "Predatora" czyli maksymalnie wykorzystujesz otoczenie (butle z gazem, składy amunicji) i patrzysz jak wróg w niepewności i z wyraźnym strachem miota się naokoło.

Miałem raz taką śmieszną akcję :D Wysadziłem wszystko co dało się wysadzić na posterunku, wszystko zaczęło się palić. Co zrobili najemnicy? Pierwszy uciekł w dżunglę i już nie wrócił ;(, drugi pobiegł drogą przed siebie a trzeci i czwarty wsiedli w Dżeepa i potrącili tego drugiego xP Jak tak o tym pisze to nie wydaje się zabawne, ale uwierzcie mi: Było zabawne :P

Strasznie żałuję, że nie nagrałem tego Frapsem ;/. Zawsze nagrywam ataki na posterunki bo a nóż :] A tu taka akcja siewydarzyła to nie pomyślałem. W każdym razie bardzo lubię tą grę a kupiłem ją za 129,90 zł w Edycji Kolekcjonerskiej w moim kochanym Media Markt :) (normalnie chodziła po 149,90zł wiec interes całkiem niezły)

To co strasznie mi się nie podoba w tej grze to mała ilość zwierząt, a szczególnie brak lwów (!) Chciałbym kiedyś zobaczyć jak rozszarpuje bandziora na kawałki :P Celność przeciwników jest... dziwna... Zdarza się, że ze snajperki trafią cię z odległości 30 metrów kiedy jesteś w ciągłym ruchu a zdarza się, że nie potrafią cię trafić z kałacha z odległości... 5 metrów... o_O' No cóż... trzeba czekać na Far Cry 3 :bunny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie ponownie FC i gdy zobaczyłem jak teraz wygląda zaśmiałem się. Dotychczas uważałem grafikę w tej grze za cholernie superową (lol chyba WoW mnie rozpieścił wizualnie =D).

Ale najważniejsze jest to że nadal się świetnie strzela i po takich CoDach wydaje mi się na prawdę trudna. Jedynie nie podoba mi się etap w którym się właśnie znajduje, Kontrola, na szczęście po nim jest

wesoła otwarta mapka, moja ulubiona z kolei po niej moja znienawidzona lokacja którą bym chętnie wyrzucił z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dać Far Cry 2 szansę, to potrafi niesamowicie wciągnąć samym klimatem. Żadnych tam ładnych obrazków, jeno czysty klimacik brudnych wojen Afryki. Poza fabułą klimat budują świetna grafika i muzyka. Fakt faktem respawn i agresja wrogów na posterunkach jest bezsensu i mało cierpliwych graczy mogą odstraszyć. Jednak ta gra ma w sobie coś, co każe wrócić do kampanii single za każdym razem, gdy coś w realu skojarzy się z Afryką ;d.

Co do jedynki, nie przeszkadzały mi levele z mutantami.

Może prócz ostatniego, bo był trochę przegięty z poziomem trudności. Fajny był motyw, gdy zrzucono Carvera ze śmigłowca, w samym środku dżungli, z 1/4 magazynka do M4 (o ile mnie pamięć nie myli), a do ubicia co twardszych mutantów potrzebne były dwa, czy trzy strzały w głowę.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część Far Cry spodobała mi się, silnik ma już co prawda kilka ładnych lat ale na najwyższych ustawieniach dżungla i ogromne morze przykuwały mój wzrok. Spodobali mi się przeciwnicy, taktyki, polecenia, chowanie się za osłonami, po prostu widać było że walczymy z kimś kto nie trzyma po raz pierwszy karabinu w ręce. Za swobodę na mapie duży plus, zastosowanie lotni jako środku transportu było ciekawym rozwiązaniem, fabuła intryguje i nie zanudza. Poziomy trudności są dobrze wyważone i każdy znajdzie coś dla siebie, nie jestem żadnym maniakiem, więc wybrałem poziom normalny i spędziłem przy Far Cry'u 14 godzin. To dobry wynik, zważając na fakt że misji było dwadzieścia. Nie spodobało mi się osadzenie gracza w różnych stacjach naukowych gdzie walczyliśmy z kosmitami, niby wymagające ale jakoś lepiej się bawiłem uciekając po wyspie łazikiem i spływając z rzeki pontonem(!), nie wspominając o słynnej lotni. Duży minus należy się za polonizację, tak tragicznych głosów sam nie wiem kto mógł udzielić, teksty rzucane przez najemników w stylu "ugryź mnie w dupę" lub "mam twój numer" na początku mnie śmieszyły, z czasem zrobiły się irytujące. Bo kogo ma przestraszyć tekst " mam kulę z twoim imieniem"? Jeszcze fatalniej wypada tutaj tekst rzucany przez zdezorientowanego najemnika, najpierw wpadam mu pod lufę, po chwili uciekam i kryję się w krzakach, a on zarzuca tekst "To nic, chyba jestem przewrażliwiony..." no ludzie kochani co to ma być? Bynajmniej gra zasługuję u mnie na 8+.

Niestety o drugiej części podobnej opinii mieć nie mogę, z początku dech w piersiach zapierał teren po jakim się poruszałem, myślałem sobie "kurde tu można wszystko!". Wrażenie zrobiły na mnie eksplozje i pożary, te drugie zrobione zostały wyśmienicie. Niestety gdy zacząłem przechodzić pierwsze misje dawać się we znaki zaczęła niezniszczalność wrogów, strzelam z AK do gościa w rozdartej koszulinie, a on nic sobie z tego nie robi(sam kałasz również) i śmiga dalej. Przeciętnie na jednego przeciwnika musiałem oddać 10-16 strzałów w korpus by draba wykończyć, przesada? A jakże. Jeżeli w pierwszej części przeciwnicy mieli dobrze opracowaną sztuczną inteligencję, to tutaj się niczym pochwalić nie mogą mkną przed siebie i dają się robić w balona. Jak już dawno wspomniano w recenzji tak i ja zrobię to ponownie, fabuła jest słaba(a raczej jej nie ma) - mamy po prostu zabić człowieka o imieniu Szakal,tyle chłopcy nam powiedzieli. Nuży bardzo fakt że trzeba pokonywać ogromne odległości samochodem. To właśnie przez to nie ukończyłem gry, zrobiłem ledwie 50% bo dalej po prostu wymiękłem.

Twórcy starali się urozmaicić rozgrywkę misjami konwojowymi, niestety nieudolnie to co z początku bawi staje się potem nudne. Wszystkie misje z konwojem wyglądają tak samo - ukryj się w krzakach, podłóż minę na drodze, i czekaj aż przejedzie pojazd, jeżeli ci się nie uda to poczekaj bo zaraz znowu przyjedzie. W kryjówkach od czasu do czasu pojawiają się nasi kumple, a raczej drętwi znajomi którzy nic do rozgrywki nie wnoszą prócz kilku głupich tekstów i misji starających się urozmaicić rozgrywkę. Jak dla mnie Far Cry 2 nie powinien dostać 8+ w cdaction, a jedynie 7/7+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...