Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Mam pytanko.Czy far cry 2 chodzi z plytką?

EDIT:A i jak to jest z tymi łatkami.Czytałem że ostatnia łatka 1.3 spowalnia far cry'a nawet o 50% i czy są jakiś nowsze łatki na której wszystko dobrze jest.Z górki dzięki

Edytowano przez Evunio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga częśćto już nie ten Far Cry, którego kocham. Ta gra jest jakaś mdła i strasznie się dłuży. Co prawda grafa miodzio ale i tak jej to w moim mniemaniu nie uratuje. A jedynka? tu nie trzeba nic mówić. Swietna grywalność, fabuła i jak na tamte czasy grafuka. Nawet dzisiaj zachwycam się nią jak gram. Ponadczasowa gra i tyle. Jak dla mnie to już legenda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo FC uderzył w graczy grafiką, szcególnie rysowaniem terenu. Powiem szczerze że i do dziś mi się podoba. Wole więc nie myśleć co to było te pare lat temu. Dwójka to tylko ładna oprawa i płytki gameplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałem zakupić FC2 ale skoro taka nudna to poczekam aż wydadzą w jakiejś taniej serii. Pierwsza część jest za to znakomita, obok Unreala to chyba mój ulubiony FPS. Polonizacja wprawdzie fatalna, ale ogółem gra rządzi!! Jak ktoś jeszcze nie grał to bardzo polecam, raczej się nie zawiedziecie :)

Edytowano przez Bone90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podczas grania w Far Cry 2 zauważyłem mały szkopuł... W linku macie screen jak gość z FC trzyma Ak-47 niby nic dziwnego ale ten "kałasz" jest jak by odwrotny a zresztą zobaczie:

Obrazek z Wikipedii:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f8/AK-47.png

Screen z FC 2 (screen z edytora bo aktualnie w grze Ak-47 nieposiadam):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...29b1b542df.html

Widzicie ten z FC ma po lewej stronie "wylot łuski" oraz blokade spustu a orginalny kałasz z wiki ma te urządzonka po prawej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w najbliższym czasie kupić sobie jakiegoś FPS. Tak wahałem się pomiędzy CoD'em 5, Far Cry'em 2 i CoJ 2. Po przeczytaniu waszych komentarzy i recenzji Allora chyba sobie Far Cry 2 odpuszczę.

Jak ma nudą wiać

to wolę już nie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kin1313

Far Cry 2 jest nudny. CoD 5 i CoJ:WZ w porównaniu do niego są o niebo lepsze. Przedwszystkim się tak nie nudzą... Ale wybór troche trudny :) I jedno i drugie jest godne zagrania :P Ja bym osobiście wziął CoJ'a bo nie przepadam za II wojną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilosD, co chłopakowi psujesz życie? CoD:WaW nie jest aż taki dobry. Krótki single i co-op szybko się znudzą a multi niby dobre a beznadziejne. Far Cry 2 mi przypadł do gustu jeśli przeszedłem go 4 razy chociaż innym się nie podoba i wszyscy klną na niego. W CoJ2 nie grałem więc nie wiem czy chwalić czy ganić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@killer007

Ja też w CoJ'a nie grałem, ale mimo tego, po obejżeniu kilku gameplayów, porzeczytaniu 2 recenzji, ogladnięciu wideorecenji i byciu na premierze w Renomie mogę CHYBA stwierdzić, że nawet fajna gra... Nie stwierdzam tego na 100% że super gra, ale CHYBA super gra :)

W CoD'a 5 nie grałem, bo tak jak mówiłem - nie lubie shooterów II wojennych. Ale słyszałem, że to świetna gra. W każdym razie fan shooterów II wojennych może z przyjemnością sięgnąć po ten tytuł :D

A Far Cry 2... Grałem. Jego duży '-' jest taki, że się nudzi. Takie chodzenie w kółko i wykonywanie tych misji może trochę znudzić i jeszcze respawn posteruków... masaaakra. Jedyne plusy według mnie to klimat i grafika oraz fizyka. Wiem, że grafika nie jest najważniejsza, ale w FC2 poprostu powala :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC2 jest nudny, nieprzemyślany, po prostu głupi. Trzeba tylko jedno przyznać, rozwalanie i wybuchy(nie ogień, ten wygląda.. średnio) cieszą oko, a zarazem sprawiają jakąś tam przyjemność, a co poza tym? Czasem może się wydawać, że walczymy z super-żołnierzami, często np. pół magazynku z G3 może okazać się za mało, aby uśmiercić wściekłego murzyna. Dlatego też cały czas chodzę ze snajperką, tutaj przynajmniej nie muszę prowadzić kilkugodzinnych żmudnych strzelanin. Druga rzecz, dlaczego do cholery każdy tutaj po zobaczeniu nas od razu zaczyna proces eksterminacji głównego "bohatera"? Może to po prostu ułatwienie gry dla konsolowców, aby nie musieli zbyt intensywnie myśleć do kogo celować ;f Generalnie cały czas jeździmy po mapie, wykonujemy super świetne misje w których głównie trzeba coś rozwalić, kogoś zabić, a po drodze zawsze trzeba się napotkać na jakieś patrole czy posterunki, co najgorsze istnieje tutaj ich respawn, czyli można dostać niezłej frustracji po 42727-mej strzelaninie na pustyni, tudzież w dżungli. Jeśli chodzi o pojazdy, to nie ma mowy aby uciec przed patrolem, po prostu jesteśmy skazani na rozróbę. A Diuna Engine? Rozprowadzanie się ognia może i działa jako tako(i tak potrafi zgasnąć zaraz po rozpaleniu się bez przyczyny, nawet jeśli panuje susza, jest 0,5% wilgotności, a w cieniu mamy 40 stopni), to graficznie FC2 jest wciąż daleko za Crysisem, sama woda chyba była ładniejsza w "jedynce".

Co do kałasza i jego "odwrotności", w większości gier narzędzia występują w AK47 po lewej stronie, nie wiem czemu, ale chyba tylko w Blacku i w BF2 jest tak jak być powinno, jak dla mnie, to tutaj powinna być zależność od lewo, czy praworęczności, nie wiem, nie znam się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Breados

A jaki włączyłeś poziom trudności, że wrogowie byli tacy twardzi xD? No to jest racja - każdy kto cie zobaczy zaraz strzela. Już byłoby dużo lepiej, gdyby strzelali, ale tylko wtedy, gdybyś ty zaczął... No misje w FC2 są takie niezbyt ciekawe. Trzeba gdzieś jechać, rozwalić, zabić ewentualnie zrobić alternatywne rozwiązanie przy pomocy przyjaciela. Ale mimo tego w FC2 grało się fajnie :D Nie superowo i że nie dało się oderwać od monitora... ale poprostu fajnie. Zawsze jakoś tak się wracało do gry, by ją skończyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak wyglądają misje w innych grach? W FC2 można wszystko rozegrać jak się chce jak się POTRAFI. Chcesz pościgów? Włącz misje u sklepikarza bronią i jedz za konwojem lub ustaw zasadzki. Niby co się robi innego w grach niż w takim FC2? Czujesz to inaczej a jednak to to samo w innej zmienionej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie bo sie troche zastnawiam czy tej gry nie kupic.:) Jak realistyczna jest rozgrywka? I czy gra lepsza niz Crysis/Crysis WarHead/UTIII/F3/Brothers in Arms (te najnowsze)? Niedlugo upgrade kompa wiec sie zastanawiam nad co ciekawszymi tytulami, ktore mnie ominely.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz co chcesz po prostu i mi się to podoba.(dobrze,że kupiłem EK)

I to jest dużym plusem Far Cry 2 :D Wolność - czyli robisz co ci się żywnie podoba. Ja sam wykonywałem wiele misji pobocznych w FC2...

@Professor00179

Far Cry 2 nie jest lepszy od tych gier, które wymieniłeś... Nie ma takiej grywalności i wciągającej fabuły :/ Więc lepiej byłoby wziąć takiego Crysis'a lub Crysis'a Warhead czy Fallouta 3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor

Z tych co wymieniłeś, to FC2 będzie się raczej plasował na samym dole, UT3 powinien Ci się najbardziej spodobać, kwestia gustów :)

Powiedz mi jak wyglądają misje w innych grach? W FC2 można wszystko rozegrać jak się chce jak się POTRAFI. Chcesz pościgów? Włącz misje u sklepikarza bronią i jedz za konwojem lub ustaw zasadzki. Niby co się robi innego w grach niż w takim FC2? Czujesz to inaczej a jednak to to samo w innej zmienionej formie.

ŁaŁ, zapodałeś taki asortyment wyboru misji, że aż zemdlałem ze stresu co mógłbym wybrać przed dziewiczą sieczką bezbronnych murzynów :0 A grałeś choćby w HL2? Co rozumiesz poprzez "POTRAFI"? 99% graczy podczas rozgrywek w strzelankach potrafi tylko naparzać z CKMów nie spuszczając tutaj palca z lpm przez 30s. Że niby tam logicznie trzeba myśleć? Hmm, no tak, ciekawe, jeśli strzelę mu w kroczę, to czy pocisk będzie odpowiednio kąśliwy, aby wroga od razu położyć na deski, a może będzie lepiej strzelić mu w prawe ucho? FC2 jest tak szablonowy jak... powtórka z rozrywki, AC, panowie z Ubisoftu nie wzięli sobie do serca zbytnio narzekań graczy i znów pięknie, bajecznie, efektownie, ale strasznie monotonnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...