Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

PC lepsze od konsol?

Polecane posty

I takie pytanko do Ciebie, grałeś kiedyś w jakiegoś shootera na konsoli? Przyznam, że myszka w tych grach jest niezastąpiona, ale na padzie grać sensownie się da.

Wiesz, to że TY czegoś nie potrafisz to nie znaczy że inni też tego nie umieją. Ja jakoś potrafię "sensownie" grać na padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanko do Ciebie, grałeś kiedyś w jakiegoś

Wiesz, to że TY czegoś nie potrafisz to nie znaczy że inni też tego nie umieją. Ja jakoś potrafię "sensownie" grać na padzie.

Widocznie są ludzie którzy urodzili się z kablem od klawiery przyspawanym w miejsce pępowiny i inne kontrolery są obce.No cóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeżeli się myle, ale gościu na gameplayu MW2 jakoś nie byłszczał skillem chyba. Widać było to że gra na padzie i typowe tego konsekwencje (czasem czekał aż ktoś mu wlezie w celownik i ogólne sianie pociskami). Niech ktoś kto "zawodowo" gra na padzie oceni jego skilla, bo ja choć jakiś pr0 to nie jestem to MW1 na Veteranie przeszedłem. Myszka pozwala na znacznie szybsze ruchy, przez co do FPSów nadaje się lepiej. Inna sprawa to wygoda - znam jednego pana z pewnego forum który ma jakieś schorzenie nie pozwalające mu grać na myszce plus klawiaturze i jest zmuszony grać na padzie, co jak sam przyznaje nie jest najlepszym sposobem na gre - ale dla niego jedynym. Inny znowu męczy (ja :)) męczy się z powodu braku precyzji pada, całkiem często grając u kumpla. W Far Cry 2 grałem na PC i X360 i muszę powiedzieć że na X360 grało mi się trudniej - z powodu kontrolera, z którym choć jestem całkiem dobrze obeznany to nie gram na nim tak dobrze jak na myszce i klawiaturze. I przestawiać się nie będę - bo po mam zmieniać coś co u mnie działa idealnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadniem do grania konsole są górą jednak jeśli potrzebujesz sprzętu nie tylko do grania to PC zdecydowanie wygrywa.WArto mieć i to i to ponieważ kom słuąży mi do np chodzenia po necie a na konsoli mogę odpalić gry wyglądające b,dobrze co niestety mój PC już nie potrafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeżeli się myle, ale gościu na gameplayu MW2 jakoś nie byłszczał skillem chyba. Widać było to że gra na padzie i typowe tego konsekwencje

Po pierwsze to zapewne twórca gry , a więc grac potrafi.

Po drugie , to była prezentacja . Jeśli to była prezentacja to wypadało by POKAZAC widzom jak gra wygląda w ruchu.Dlatego taka a nie inna gra chłopka.Bo wieszzz , jeśli na pokazie ktoś zacznie prezentowac skille o których nawet ludziom się nie śniło to takowa prezentacja mija się z celem.Bo jak mamy pokazac coś czego tak naprawdę nie widac(poprzez szybką grę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie twórca więc grać na pewno potrafi. To dlaczego mu tak czerstwo szło? Rozumiem - ma być akcja widoczna a nie rozmyta, ale chociaż celować w złych panów to by mógł, a tak to siał pociskami nie bardzo starając się celować, chyba że COŚ mu przeszkadzało w skutecznym celowaniu, więc chyba jest coś na rzeczy?

EDIT - To niech ktoś kto czuje się na siłach nagra mi jakiegoś fragmovie z X360 albo PS3 i pokaże jak jest na prawdę. To rozstrzygnie wszelkie spory chyba. Tylko nagrywanie kamrerką albo komórką odpada :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto w czym PC jest lepszy:

1. Największy wybór kontrolerów.

Jak kolega kupił konsolę, to jako pierwszą grę dla niej kupił strzelankę. Konsola to nie platforma do strzelanek, bo nie da sie w nie komfortowo grać na padzie. Na pewno nie po przesiadce z PC, gdzie masz mysz i klawiature - najlepszy zestaw kontrolerów do strzelanek (np. Unreal Tournament III), czy strategii (RTS'ów).

2. Sprzęt pod potrzeby użytkownika - pełne customize hardware'u.

Nie da sie ukryć, że kupując PC, to TY decydujesz jaką pojemność ma mieć dysk twardy twojej maszyny. To TY decydujesz, do czego, maszyna na której grasz, ma sie nadawać poza oczywiście graniem. Pełna swoboda w montażu dodatkowych urządzeń: dysków, napędów, czytników (np. kart pamięci), kart dźwiękowych z wyjściem wielokanałowym, głośniki, tunery TV/radio, mikrofony....itd. itd. Konsole kupujesz taką jaka została stworzona do grania i poza podłączeniem jej do TV i głośników, możesz niewiele.

3. Software.

Klawiatura i mysz pozwala na swobodne korzystanie z Internetu. Ale to użytkownik decyduje z jakiego oprogramowania korzysta by móc wykorzystać pełny jego potencjał. TY decydujesz z jakiej przeglądarki korzystasz, z jakiego komunikatora internetowego, a także programu do ściągania plików, którym nie brakuje opcji konfiguracyjnych. Na konsolach całe oprogramowanie to dzieło producenta konsoli, firmware, dzięki któremu odpalasz gry. Konsolowcy dużo siedzą na Gadu Gadu, co? Po przesiadce na PC :P Odtwarzanie muzyki i filmów, to też dużo swobody dla użytkownika PC, przez wzgląd na duży wybór funkcjonalnego oprogramowania jak np. popularnego Winampa, czy ALLPlayera. No, ale samą rozrywką człowiek nie żyje. Jak na konsoli pisze sie wypracowania do szkoły, czy dokumenty do pracy? L1 na Dual Shocku chyba robi sie akapity, nie? :P Tu też mamy duży wybór pomocnych i nierzadko rozbudowanych aplikacji - słyszeliście o MS Office, prawda? ;)

4. Ceny gier.

Kupowanie gry na konsole to za każdym razem duży wydatek z racji cen gier. Na PC gry zawsze były tańsze i najprawdopodobniej tak już pozostanie. PC może i droższy od konsoli, ale tu wydajesz dużą kase raz, potem masz dużo tańszych gier - tańszych od konsolowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Ceny gier.

Kupowanie gry na konsole to za każdym razem duży wydatek z racji cen gier. Na PC gry zawsze były tańsze i najprawdopodobniej tak już pozostanie. PC może i droższy od konsoli, ale tu wydajesz dużą kase raz, potem masz dużo tańszych gier - tańszych od konsolowych.

Tak jest , decydując się na grę konsolową trzeba się dobrze zastanowic , przemyślec wybór i dopiero kupic.To racja że gry na konsole są droższe . No ale co z tego?Osobiście wolę kupic oryginała który ma mi służyc przez długi czas , niż pirata który jest dobry do singla, bo sobie przejdę i wyrzucę z dysku . Co z tego wynika?Gracz konsolowy pomyśli 10 razy nim kupi . Z większością PeCetowców jest inna bajka.Tam siada się do torrenta , rapida czy coś w tym stylu i się ssie.Bo rynek PCtowy jest przeżarty piractwem.

Z kolei rynek konsol (przeważnie nextgenów) jest od tego w dużym stopniu odcięty.Jasne że są piraci ciorający na zflashowanych Xach 360 ,no ale to się mija z celem.Wchodzisz na XBL i żegnaj;)

Podczas poprzedniej generacji sprzętu (ps2,xbox,gamecube) piractwo było wszędzie . Bo po prostu było moim zdaniem bardziej opłacalne.W tamtych czasach w polsce internet nie był jeszcze powszechnie rozprowadzany a jeśli już tak było to ceny odstraszały , no i przede wszystkim gry (ps2) były robione dla SAMOTNIKÓW.

A teraz jest co?Hmm gry na PC muszą na siebie zarobic . Nie tyle zarobic co dac pewnośc wydawcy że się włożona kasa zwróci.Proces tworzenia gry na konsolki jest droższy , dlatego ceny są wyższe.Uff

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to są droższe dlatego aby konsole mogły być tanie i nakłonić innych do kupna zanim się zorientują że gry są drogie.

O maj Gad;)

W komputerze masz podzespoły;) OSOBNE . Komp nie jest jednostką zamkniętą.Awarii ulegnie np karta graficzna , co robisz?Dajesz na gwaranta ,albo kupujesz nową ( nie masz gwarancji) .Konsola ulegnie uszkodzeniu?Oddajesz na gwarancję i niczym się nie martwisz.Nie muszę mówic że jeśli konsoli kończy się umowa gwarancyjna to lepiej wystawic taką na rynek wtórny;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmieniacie konsole co 3 lata? :) Kurcze to w sumie jak z PC ma się sprawa :)

EDIT - No bo konsola ma lepszą gwarancje, a jak się skończy to można sprzedać. A podzespołów PC nie można sprzedać - jest to prawnie zakazane na świecie pod groźbą chłosty rozgotowanym spagetti... Brawa w doborze argumentów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - zainstalowałem dzisiaj Linuxa (Yellow Dog) na PS3, powiem wam że teraz konsola nie różni się niczym od peceta.

Tak więc - różnice wynikają głównie z przeznaczania sprzętu i zainstalowanego systemu, a nie budowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest , decydując się na grę konsolową trzeba się dobrze zastanowic , przemyślec wybór i dopiero kupic.To racja że gry na konsole są droższe . No ale co z tego?Osobiście wolę kupic oryginała który ma mi służyc przez długi czas , niż pirata który jest dobry do singla, bo sobie przejdę i wyrzucę z dysku . Co z tego wynika?Gracz konsolowy pomyśli 10 razy nim kupi . Z większością PeCetowców jest inna bajka.Tam siada się do torrenta , rapida czy coś w tym stylu i się ssie.Bo rynek PCtowy jest przeżarty piractwem.

To mi się niezbyt podoba żeby nazywać PCtowców piratami, ale spoko.

Jeżeli ktoś ma konsole i narzeka że PC jest za trudny w obsłudze to powinien się przesiąść na Maca - jeden przycisk to się przynajmniej nie zgubi... i nie zaślini klawiatury (vide Kagex :)). Powiedziałbym że PC w obsłudze jest prosty jak cep, ale widać niektórym nawet Windows sprawia problemy...

@Betoven - podłączysz klawiature myszkę i masz normalnego PC? :) Super! Wszystkie zalety konsoli idą się... do kąta ustawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest , decydując się na grę konsolową trzeba się dobrze zastanowic , przemyślec wybór i dopiero kupic.To racja że gry na konsole są droższe . No ale co z tego?Osobiście wolę kupic oryginała który ma mi służyc przez długi czas , niż pirata który jest dobry do singla, bo sobie przejdę i wyrzucę z dysku . Co z tego wynika?Gracz konsolowy pomyśli 10 razy nim kupi . Z większością PeCetowców jest inna bajka.Tam siada się do torrenta , rapida czy coś w tym stylu i się ssie.Bo rynek PCtowy jest przeżarty piractwem.

Z kolei rynek konsol (przeważnie nextgenów) jest od tego w dużym stopniu odcięty.Jasne że są piraci ciorający na zflashowanych Xach 360 ,no ale to się mija z celem.Wchodzisz na XBL i żegnaj;)

Gdzieś ktoś napisał że można korzystać z piratów na X0 mając XBL. A poza tym jak już posiadacz konsoli ma PC-a to też może piracić, najwyżej nie będzie na XBL ale to nadal coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp oczywiście lepszy:

- Gry dużo tańsze

- Są pełniaki w gaz...czasopismach za niskie ceny

- W FPS'y się lepiej gra myszką i klawą, niż padem

- Niektóre hity z pc nie ukazały się na konsole

- Komp oferuje więcej niż tylko granie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Niektóre hity z pc nie ukazały się na konsole

Taaa, a niektóre hity z konsol nie ukazały się na PC, więc z >CIACH< argument...

Wszystko zależy od tego, jakie gry lubisz: jesteś fanem RTS, RPG lub FPS - PC górą. Wolisz ścigałki, slashery, sportówki lub bijatyki - wybierasz konsole. Jeśli chodzi o spór o pada w FPS, to wiem na własnej skórze, że da się grać i można całkiem precyzyjnie celować. Co nie zmienia faktu, że myszka się sprawdza najlepiej. Ogólnie najlepszym sposobem udowodnienia tego byłby mecz np. CoD4 - jeden team Klawiatura + myszka, drugi pady - chciałbym wtedy zobaczyć wszystkich tych krzykaczy o wspaniałości pada.

?_? - Ran

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - zainstalowałem dzisiaj Linuxa (Yellow Dog) na PS3, powiem wam że teraz konsola nie różni się niczym od peceta.

Tak więc - różnice wynikają głównie z przeznaczania sprzętu i zainstalowanego systemu, a nie budowy.

Pomijając małą ilość RAMu i zablokowanie karty graficznej w innych systemach niż zwykły FW PS3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...