Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

PC lepsze od konsol?

Polecane posty

Ja wolę PC, dlaczego?

-Gry na PC są tańsze, dla porównania: Call of Duty 5 PS3 - 179zł, Call of Duty 5 PC - 119zł - oszczędzamy 60zł

-PC pozwala nie tylko na granie, ale i przeglądanie neta, słuchanie muzyki, oglądanie filmów itp.

-Na PC przynajmniej mnie wygodniej się gra, klawa+mysz > pad

-PeCetowcy mają CD-Action, a konsolowcy nic ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad i klawiatura + mysz sa rownie wygodne po przyzwyczajeniu sie, ale drugi zestaw ma znacznie wieksze mozliwosci. To, ze na PC gry sa generalnie tansze to fakt choc przez kryzys gry drozeja. Na konsoli masz neta, ale stron internetowych nie przejzysz - ale ogolnie to nie argument bo porownujemy PC i konsole jako maszyny do gier i multimediow wiec mozna schowac do kosza argument o PC nadajacym sie nie tylko do gier bo o nie nam przeciez chodzi. Myszka jest wygodniejsza w wiekszosci gatunkow gier i choc mozna do pada sie przyzwyczaic myszka ma wiecej mozliwosci i jest znacznie szybsza - przez to w wielu gatunkach gier staje sie znacznie lepszym narzedziem niz pad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli masz neta, ale stron internetowych nie przejrzysz

ocb? Oczywiście że przejrzysz. PSP, PS3 i Wii mają przeglondarki internetowe.

Myszka jest wygodniejsza w wiekszosci gatunkow gier.

Jak ja kocham ten argument. Pad jest wygodniejszy w większości gatunków gier, a teraz mi udowodnij że nie, he. Mogę się tylko zgodzić codo strategii, chociaż i tam pad daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to patrz FPS, RPG, RTS, Turowe strategie - wymyslilem je w kilka sekund piszac pod rzad.:P W FPS i RTS myszka daje wieksze mozliwosci i jest precyzyjniejsza = jest wygodniejsza.

Co do przegladania neta to sorry nie wiedzialem. Myslalem, ze jak x360 tego nie oferuje to i PS3 itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PCt zawsze był, jest i pewnie długo będzie górował nad konsolami. Przez kompa moge sobie przegladac neta, sluchac muzy, buszowac w rozmaitych programach itp. Konsola albo mi tego wogole nie da albo da w bardzo okrojonych ilosciach. ;/ Druga rzecz to ceny gierek - nie stac mnie na gry za ok. 300zl, sorry. Dalej - wygodniej MI sie gra myszką. Klawiatura tez bardzo wygodna dla MNIE. O innych komputrowych bajerkach też wszystkim wiadomo. I tyle. PCty górą! ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać,po prostu pc bije wszelkie konsole na głowę.Pc posiada o niebo lepszą grafikę,długość gier(przez mody i wszelkie dodatki i nie tylko) obsługę gier(klavka,mysz,pad,fajerka itp.) i (co ważne!!!) ceny gier. Nie wspomnę oczywiście o surfowaniu po necie itp.,tu konsole nie mają nic do powiedzenia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna prośba do wszystkich osób które mają zamiar wypowiedzieć się w tym temacie: Jeśli chcecie napisać PC jest lepszy bo myszka, ceny gier i coś tam jeszcze to sobie darujcie. 90% wypowiedzi w tym temacie to właśnie tego typu sformułowanie (i już nie wiem ile razy udowadniałem że są one błędne/nieprawdziwe), powtarzanie po innych dokładnie tego samego to czyste stasiarstwo. Jeśli macie coś ciekawego do napisania (CZEGO JUŻ KTOŚ INNY STRONĘ WCZEŚNIEJ 5 RAZY NIE NAPISAŁ) to proszę bardzo, chętnie podyskutuję.

PS: diabloo, zobacz mój poprzedni post i dodaj do niego jeszcze DS'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(i już nie wiem ile razy udowadniałem że są one błędne/nieprawdziwe)

Co o tych cenach gier, hm? Bo ja nadal mam problemy ze znalezieniem na allegro dobrych gier na PS2 (czyli sprzęt właściwie przestarzały) poniżej 40-50 złotych. Dla porównania, niedawno kupiłem zafoliowanego Mechwarriora 4 za 18. A tanie serie? Jest coś takiego na konsole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie wmówisz mi, że pad jest bardziej wygodny w grach cprg/rts/strategiach maści wszelakiej/fps - czy ogólnie pojętych strzelankach. Na padzie w tego typu gry gra się naprawdę masakrycznie. Co prawda pady są bardzo dobre w bijatykach i wyścigówkach, ale to niewiele w porównaniu do myszki. Gry są ogółem tańsze - na konsole nie ma czegoś takiego jak nowiutka gra za 20 złociszy - dodam, że bdb. gra a nie żaden gniot. Nie wiem jak się konkretnie ma sprawa z internetem na konsolach. Mógłby mi to ktoś przybliżyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłócicie się o to czy myszka+klawiatura jest lepsza. Ale z tego co widzę nikt nie podał argumentu, że na piecyku można korzystać z tego pada, a na konsolach z myszki i klawirki już nie :laugh: Tu zdecydowanie PC wychodzi na prowadzenie. I tak jak powiedzieli wcześniej - ceny gier. Na konsolach nie uświadczysz (z tego co wiem) gry za dyszkę. A na PC i owszem :cool:

Wg mnie konsole prowadzą tylko w trzech punktach - cena sprzętu, wydawane gry (Gears of War 2 czy Fable 2 :sad: ) oraz piractwo (a raczej jego mniejszy procent) ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy aż konsole staną się popularniejsze od PC. Piractwo wtedy będzie podobne co na piecykach i co druga konsola będzie przerabiana... Prędzej czy później musi się tak stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy... choć ja mam nadzieję że tak nigdy się nie stanie - w końcu większa popularność konsol = mniejsza piecyków co z kolei będzie oznaczało mniejszą ilość gier na nie...

o, wynalazłem jeszcze jedną zaletę (choć nie każdy się może w tym przypadku zgodzić :D), a mianowicie OC :) Podkręcanie kompa to coś co niektórzy nie zapomną... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie wmówisz mi, że pad jest bardziej wygodny w grach cprg/rts/strategiach maści wszelakiej/fps - czy ogólnie pojętych strzelankach. Na padzie w tego typu gry gra się naprawdę masakrycznie. Co prawda pady są bardzo dobre w bijatykach i wyścigówkach, ale to niewiele w porównaniu do myszki. Gry są ogółem tańsze - na konsole nie ma czegoś takiego jak nowiutka gra za 20 złociszy - dodam, że bdb. gra a nie żaden gniot. Nie wiem jak się konkretnie ma sprawa z internetem na konsolach. Mógłby mi to ktoś przybliżyć?

1. Zgodzę się tylko co do strategi, z tego względu że pady mają za mało przycisków aby umieścić na nich skróty klawiszowe do wszystkich jednostek budynków itd. Co do FPS'ów dwa dni temu ściągnełem sobie nowego BF'a i jakoś mi stwerowanie nie przeszkadza. Jeszcze coś, jeśli ktoś na padzie nie grał w wszelkiego rodzaju gry, przynajmniej kilka miesięcy to niech się nie wypowiada że myszka jest lepsza. Trzeba trochę pograć i się przyzwyczaić. Każcie komuś kto nigdy nie grał na kompie i w ogóle z niego nie korzystał zagrać w jakiegoś shotera, zaręczam wam że będzie mu szło absolutnie beznadziejnie. Zobaczcie sobie choćby recenzję GoW'a w grudniowego CDA 2007. Co jest w minusach gry? "na padzie grało się lepiej" czy coś w tym stylu.

2. Ceny gier? Na allegro masz Gears of War, Halo 3, Mass Effect, Forza Motosport 2 i dużo innych gier (nowych zafoliowanych) za +/- 50zł.

Pomijam to już że ceny w sklepach są astronomicznie zawyżane. Przykład? Ostatnio w gdańskiej hali targowej Gildia kupiłem sobie nówkę Wolverine'a za 100 kilka zł. Gra była nowa, zafoliowana. Ceny w MM/Empiku/Saturnie itd. są na poziomie 150-250zł. Jak się później okazało ta gra była przywieziona z UK. Czyli komuś jednak opłaca się kupować gry za granicą, przywozić do naszego kraju i sprzedawać je z zyskiem po połowie ceny sklepowej.

Przykład drugi, Na allegro można znaleźć taki pakiecik gier dla dzieci Kung Fu Panda+ Lego IJ za 50zł. Sklepy? Obie te gry stoją po 250 zł, czyli za dwie zapłacisz 500zł, na allegro masz to samo za 10% tej ceny.

Mam nadzieję że kiedyś rynek konsolowy wyprzedzi w naszym kraju rynek PC (obecnie jest to 20%, ale szacunkowo do 2012 konsole będą miału już 50% rynku), jak to ma miejsce w cywilizowanych krajach (oczywiście tam procent zajmowany przez konsole jest znacznie w większy niż połowa), Japonii, USA, europie zachodniej itd. a ceny gier na nie-PC'ty będą takie jak na zachodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - ale nie porównuj tu precyzji myszki i analoga. Powiedzmy tak - skoro na padzie jest łatwiej, to dlaczego ci wszyscy zawodowi gracze się tak katują, i grają przy pomocy myszek?

Piszesz, że jak posadzisz kogoś, kto nie miał styczności z koputerem przed shooterem, to mu pójdzie beznadziejnie. Ok. To wyłącz auto-aima i posadź nooba przed konsolą. Gwarantuję Ci, że ten noob przed komputerem nooba przed konsolą by rozpykał do zera.

Gry za 50 zł, nowe? Chyba kpisz. Sprawdziłem właśnie na allegro - Mass Effect nowy, najtańszy - 90 zł. To tyle, co na PC kosztują premierowe gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakoś mi stwerowanie nie przeszkadza.

No wiesz, sterowanie nie ma przeszkadzać w grze :) Mi się wydaje że ma ono raczej pomagać, ale jeśli myślisz kategoriami "przeszkadza/nie przeszkadza w grze" to trochę dziwne. No widzisz ME kosztuje 35zł więc nadal jest taniej (i zawsze będzie taniej, czy Ci się to podoba czy nie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy nie uwzględniać możliwości PC jeśli chodzi o rzeczy poza grami, jeśli porównójemy je jako masznki do gier. Co nie zmienia faktu że takie możliwości istnieją, przez co gdy wydajemy kase na kompa, to kasa idzie nie tylko na maszynke do gier ale tez do pracy - wiec koszty pc sa w sumie, mozna powiedziec, nizsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie PC, bo:

- Gry na PC są tańsze niż na konsole.

- Więcej gier jest zlokalizowanych.

- Wychodzą na PC takie gry, jak Wiedźmin czy Gothic, których na PC nie ma.

Jest także jeden wielki minus:

- Ciągle trzeba zmieniać podzespoły, żeby można sobie pograć w najnowsze gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam PCta a konsol nienawidze. Jednak największą zaletą konsol jest fakt, że nie martwimy sie o wymagania. Wciskamy płyte do napędu i gramy, a możliwość podłączenia do nich myszki i klawiatury na pewno z czasem nadejdzie. Wtedy drastycznie zwiększy sie popyt na konsole a i gry staną sie tańsze. Czemu teraz są takie drogie? Bo w porównaniu do PCtów praktycznie nikt ich nie kupuje.. Im mniej gier do wyprodukowanych tym są droższe..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc dla każdego coś dobrego jeden woli PC drugi zaś Konsole,nigdy nie dogodzisz obu stronom.Ja osobiście wole komputer ponieważ przyzwyczajony jestem do niego no i robi się dużo rzeczy na nim np edytuje grafikę,tworzy muzykę.A odpowiadając na pytanie co jest lepsze to raczej leże po środku bo gdybym miał konsole nie narzekałbym a mam kompa i też nie narzekam.Do tego pytania każdy podejdzie inaczej i inaczej je zinterpretuje więc każdy z nas musi siąść na "pupie" i przemyśleć co mu się przyda i co będzie dla niego lepsze.Dziękuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten pojedynek kończy się remisem.

Po pierwsze, nie ukrywajmy, konsolę są stworzone do gier. Inaczej jest z PC, można na nim robić o wiele więcej rzeczy, edytować grafikę, kontaktować się z innymi ludźmi, a także używać go do pracy (i wiele więcej).

Cena:

Pozwólcie, że posłużę się CDA 06/2009. Zestaw Eco kosztuję tam 1709 zł. "Pełną wydajność ten zestaw osiągnie wprawdzie dopiero po podkręceniu zarówno procesora i karty graficznej, ale na standardowych ustawieniach poradzi sobie z wszystkimi nowymi grami..."

PS3 - (Posłużyłem się allegro) 1 539,00 80 GB + Gra Killzone 2

X360 - (Również allegro) Ciekawy XBOX360 HALO WARS EDITION 60 GB + 2 gry za 949,00 zł.

Dobra na razie wygrywają konsolę, a teraz ceny gier.

Weźmy 3 : (Allegro)

Dead Space - 100 zł na PS3, 99 zł na X360 i 59,00 zł na PC

GTA IV - 160 zł na PS3, 149,00 zł na X360 i 79,99 zł na PC

FIFA 09 - 94,00 zł na PS3, 94,00 zł na X360 i 44,99 zł na PC

1 : 1 ( Tutaj dałbym nawet 2 : 1 dla PC, bo ceny gier na konsolę są ogromne).

A teraz różnorodność gier, na konsolach jest o wiele więcej bijatyk, a na PC strategi.

Miałem przyjemność zagrać na konsoli i trudno grało mi się np. w jakiegoś FPS'a. Lubię mieć myszkę pod ręką, bo to nią precyzyjnie mi się strzela, pamiętajmy też, że do PC można również podłączyć kontroler. Osobiście stosuje go w grach sportowych ( FIFA, PES). Duża część gier wychodzi teraz najpierw niestety na konsolę, a my możemy się tylko modlić, aby pojawiła się także na naszych blaszakach. Dajmy takie GTA IV grałem na X360 i PC i lepiej grało mi się na... konsoli!

2 : 2

Piractwo...

Każdy wie, że większość użytkowników PC ściąga piraty z internetu (Pewnie mi nie uwierzycie, ale np. ja kupuje tylko gry z reedycji. :>)

Nie wiem gdzie to usłyszałem i jak to dokładnie to zapamiętałem, ale spróbuje mniej więcej zacytować:

Większość pecetów to złomy z zintegorwanymi kartami graficznymi, a osoba, która potrafi zakupić dobrą kartę graficzną i ją zamontować jest na tyle mądra (?), żeby ściągnąć grę z internetu. ( Przepraszam jeżeli coś pokręciłem)

No, ale przecież na konsolach piractwo również jest powszechne! Tylko, że za powyższą cenę dostajemy sprzęt na którym każda gra będzie działać, a gracze nie będę musieli się martwić. ( Wspomniałbym jeszcze o zabezpieczeniach, które goszczą teraz na płytkach.(GTA IV) Mój zielony żółwik - Iplus (236,8 kb/s)... Chlip!

3,5 : 3 dla konsol

Komfort:

Nie ma to jak usiąść na kanapie przy 40 calowym telewizorze i spokojnie sobie pograć łapiąc do rąk pady. Można też usiąść na wygodnym fotelu przed 22 calowym ekranem z rękoma na klawiaturze i myszką, założyć słuchawki na uszy i cieszyć się grą. Jednak wydaję mi się, że tu powinien wygrać PC, ponieważ można do niego również podłączyć pada. Ale walka się już skończyła i nie mam zamiaru zmieniać wyniku.

4,5 : 4

Uwaga! PC dostaję dodatkowy pkt. za CD-A, które jest głównie przeznaczone dla użytkowników pecetów. :)

4,5 : 5

Ostatnia kategoria!

Pamiętajmy też, że kiedy siadamy do kompa możemy sobie posłuchać muzyki, pościągać (legalne) pliki, popisać na forum CDA, poczytać co się na świecie dzieję, porozmawiać z ludźmi (GG, Skype, internetowe czaty). Pograć w WoW'a, a także w masę gier, pooglądać filmy, zamieścić coś na YT, pobawić się w Photoshopie itd.

Na konsoli można przede wszystkim GRAĆ! Oglądać filmy, słuchać muzyki... uzupełnijcie, bo nie znam się b. dobrze na konsolach, a nie chcę, żeby gorzej wyszły, dlatego, że ja wolę blaszaki, ale na razie myślę, że pkt. należy się PC.

4,5 : 6

PS Peceta trzeba co jakiś czas odświeżać, a nie kosztuję to najmniej postanowiłem odjąć mu ... 1,5 pkt.

Końcowy wynik :

4,5 : 4,5

REMIS!

Sądzę, że osoby, które liczą na coś więcej niż tylko gry wybiorą PC, ale jeśli chodzi właśnie o zabawę to można wybrać to i to. :) Wolisz skopać tyłek kilku kolesiom z Tekken'a? Nie ma sprawy! A może wolisz pobawić się przy Empire: Total War... Spoko, nie ma problemu! Wybierz to co Ci bardziej odpowiada. :) Mam nadzieję, że trochę pomogłem przy wyborze.

A teraz prosto z mostu : Wolę PC, bo są fajniejsze!!!1

PSS Możliwe, że do tekstu wkradły się błędy, ale jestem dyslektykiem. Staram się pisać poprawnie, ale często niestety mi to nie wychodzi (chociaż się staram!), więc jeśli tekst razi kogoś w oczy to bardzo za to przepraszam. :)

Pozdrawiam, Copy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież na konsolach piractwo również jest powszechne!

Powszechne?

Wii - poza Polską konsolę przerabia maksymalnie 20% użytkowników ("jak donosi sondaż zlecony przeze mnie Gazecie Wybroczej"), a na reszcie Nintendo zarabia wystarczająco dużo

XO - jw.

PS3 - brak jakiegokolwiek piractwa

PC - wpiszcie w google warez, znajdziecie odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC - wpiszcie w google warez, znajdziecie odpowiedź

Wpiszcie w google przerabianie - powiedzmy - Wii, albo Wii game iso, znajdziecie odpowiedź.

Wow, ale argument. Może poprzesz swoją wypowiedź danymi statystycznymi, hmm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...