Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

PC lepsze od konsol?

Polecane posty

Masz rację, ale że na linuxie i tak, i tak grać się nie da więc brak ramu nie przeszkadza.

P.S. Oczywiście da się uruchomić większość gier (np. Ostatnio uruchomiłem stalkera i CoD4 na ubuntu), ale od FPSów jest komp, a nie konsola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pojawiła się porządna konsola na rynku - Playstation i tak naprawdę "ona" zaczęła dominować w branży gier powstała "wojna" - co lepsze do grania. (Tak, tak wiem potem był X-Box, Sega Dreamcast...)

Nie uważam, by argumenty typu: darmowe gry w gazetach, niektóre hity ukazały się tylko na PC były odpowiednio mocne w przypadku porównania PC z Konsolą - każdy sprzęt ma swoje tytuł sztandarowe. Tym bardziej, że w przypadku tytułów typowo ekskluzywnych dla danej platformy sprawa wygląda jednakowo dla PC jak i dla Konsol, więc żadna różnica.

PC jest silny w FPSach (choć ostatnio Killzone 2 pokazało co potrafi PS3 i że "da się" grać w FPS na konsoli z wielkim popartym sukcesami powodzeniem) oraz w strategiach. Konsole rządzą w grach akcji we wszelakim możliwym wydaniu. Choć pojęcie "gry akcji" jest szerokie, bo ten rodzaj gier króluje i ma się dobrze i na PC i na Konsolach. Poza tym gry typowe dla PC ewoluują w kierunku konsol w takiej czy innej formie (wszelaki mixy strategii z akcją i czymś typu RPG) i mają się równie dobrze.

Jak dla mnie jest 1:1 dla obu stron. Każda z platform jest na swój unikatowa i warta wydanej kasy (choć PC jest bardziej w tej kwestii wymagający). I tak to wygląda - Pctowcy zazdroszczą serii Gran Turismo, God of War itp., a Konsolowcy Crysis i C&C w rasowym PCtowym wydaniu.

Tyle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę. Pady są dobre do fpsów prawda, ale myszki i WSAD-u nie zastąpią. Gdyby tak dobrze się sprawdzały to nie robiono by sprzętu typu Smart Joy Frag'a. Poza tym mysz jest przyjaźniejsza dla mniej obytych z tym gatunkiem gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze swoje 3 grosze wiadomo te 2 platformy mają swoich zwolenników i przeciwników

jak dla mnie nie ma zwycięzcy w tym pojedynku piece są dobre do fps-ów a konsole do bijatyk

aaa dodam swoją opinie :

jeszcze jedną

żeby miec dobrego pieca do gier trzeba wydać trochę kasy nie wspomnę o lindowsie :D no i kupujesz tanie gry np za 20 zł

a żeby kupić konsole wystarczy kilka set złoty i masz pudełko które cieszy gry na kolnsole też można kupic tanio

Każdy ma swoje rację więc to jest długa wojna która nie przyniesie zwycięzce są tylko chwile gdzie dana platforma dominuje nad druga

jak to mawiają w Falloucie ,,War war never changes''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei rynek konsol (przeważnie nextgenów) jest od tego w dużym stopniu odcięty.Jasne że są piraci ciorający na zflashowanych Xach 360 ,no ale to się mija z celem.Wchodzisz na XBL i żegnaj;)

A jeżeli się nie podłączy to może piracić do woli i śmiać się M$ w twarz.

Podczas poprzedniej generacji sprzętu (ps2,xbox,gamecube) piractwo było wszędzie . Bo po prostu było moim zdaniem bardziej opłacalne.W tamtych czasach w polsce internet nie był jeszcze powszechnie rozprowadzany a jeśli już tak było to ceny odstraszały , no i przede wszystkim gry (ps2) były robione dla SAMOTNIKÓW.

No własnie. Za czasów PSX i PS2 piractwo na konsolach wcale mniejsze jak na PC nie było. I ciekawostka: widziałem wiele wojenek platform w tamtych czasach i ani razu nikt nie wyszedł z tematem piractwa. Dopiero teraz robi się z tego wielką wadę PC...

W komputerze masz podzespoły;) OSOBNE . Komp nie jest jednostką zamkniętą.Awarii ulegnie np karta graficzna , co robisz?Dajesz na gwaranta ,albo kupujesz nową ( nie masz gwarancji) .Konsola ulegnie uszkodzeniu?Oddajesz na gwarancję i niczym się nie martwisz.

Ano właśnie. Tylko zauważ, że tutaj otwartość PC to ich olbrzymia zaleta. Bo jak mi ta karta padnie to mogę włożyć jakąś zastępczą, pożyczoną od kumpla albo trzymaną w domu. Oczywiście spadnie wydajność sprzętu (bo karta pewnie będzie starsza i słabsza od uszkodzonej), ale na czas naprawy karty urządzenie działa. Jak coś strzeli w konsoli to oddasz na gwarancję i możesz tylko czekać.

NO a jeśli gwarancji na grafe nie masz a jest jeb...?TO sprzedajesz na allegro z opisem WSZYSTKO GRA I BUCZY :happy:

A konsoli to niby tak się nie da? :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nie będę gorszy i także napiszę coś od siebie:).

Argumenty na korzyść PC-tów:

- (GŁÓWNY I NAJPOWSZECHNIEJSZY ARGUMENT) Pad na konsoli kontra Mysz i klawiatura.. jak dla mnie zwyciężają ci drudzy, ale z doświadczenia wiem, że jeżeli trenuje się na padzie to nie jest to tak skomplikowane. Nie ważne ważne jest to że myszką łatwiej się celuje i basta.

- sprawa sprzętowa: komputery są mocniejsze od konsol (a w niedalekiej przyszłości nawet laptopy :)).

- gry: oczywiście można by wymienić kilkanaście gier strategicznych, które najlepiej rozgrywa się na komputerze niż na konsoli. Tutaj jednak ubolewam ponieważ jest kilka świetnych gier na konsole jakie nigdy nie zawitają na PC i ta część idzie na korzyść Konsoli (np. The Force Unleashed [autor wali głową o stół]).

- granie w terenie: tutaj dla PC-towców rozwiązanie jest bardzo proste kupuje się notebook np. GT725 i nawet Mass Effect bez problemowo dodatkowo w większej rozdzielczości niż na PSP.

- co-op : jak dla mnie to nie do końca zależy od sprzętu ale od ludzi z którymi się gra. Bo przecież może grać osoba na Konsoli a druga na Komputerze.

- pisma o grach na PC: jest wiele czasopism(no może do jakiegoś czasu :/), które "reklamują" i opisują gry na PC jakie warto a, które najlepiej omijać z daleka. Najlepszym przykładem oczywiście CD-Action (ale cieszy, że znajduje się rubryka na temat gier na konsole :))

- tanie gry: to chyba bardzo silny argument. Chociaż coraz częściej gry na PC są drogie, ale w porównaniu do Konsolowych są taniutkie.

- grafika: ok to taki "miecz z podwójnym ostrzem". Wiadomo, że konsole raz się kupuje i (prawdopodobnie) nie dokupuje się już sprzętu. Ale ja w swoim życiu kupiłem dwa komputery i do dziś starczy na full detale :)

- nagrzewanie się sprzętu: słyszałem, że konsola nagrzewa się o wiele szybciej niż nawet laptop podczas grania.

- abonament MMO: na PC płaci się jedynie za abonament, a na konsoli nie tylko ten ale również za abonament LIVE.

- słynny argument wielozadaniowości PeCetów: jak coś jest do wszystkiego, to w niczym nie jest najlepsze.

- coś więcej niż tylko granie: dla mnie najważniejszy element gdyż pracuję za tworzenie stron internetowych. Chyba więcej tłumaczyć nie muszę.

- uniwersalność: no jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś programował na Konsoli XBOX, albo tworzył strony internetowe. To jest dla mnie najważniejszy argument. Jeżeli kupie konsole to czy tam napiszę jakiś dokument, a potem wydrukuje... nie.

Jeżeli jednak ktoś lubi granie na padzie to nie problem żeby dokupić i podłączyć (problem solved).

Podsumowanie: Ocena wiele zależy od osoby i w sposób jaki wykorzystuje sprzęt. Jeżeli tylko do grania... szanse dla PC i konsoli są równe (dla mnie tak wygrywa PC). Jeżeli jednak nie tylko chce grać w gry ale i coś o wiele więcej np. tworzyć ów gry to PC jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

PC górą !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z mojej strony powiem tyle, że nie trzeba wydawać całego majątku na w miarę dobrego kompa - 2000 złotych w zupełności wystarczy. Poza tym jeśli już robimy upgrade to nie wymieniamy wszystkiego zostaje przecież np dysk czy myszka;-) Pamiętam mojego pierwszego pieca, kupionego pod Gta3 - równy 1000 PLN a w tym i monitor i inne szmery bajery - i dzierżyło aż miło. Do konsoli TV jeszcze nie dodaja - taki ból - a na swoim 15calowym to sobie raczej nie pogram, wiec do ceny takiego Xboxa trzeba dodać cenę dobrego TV, wtedy wydatek jakoś robi się większy.

Co znamienne właśnie konsola sama w sobie nie pogra - potrzeba telewizorka. A w sytuacji gdy sami z sobą nie mieszkamy to nie tak łatwo o miejsce na przysłowiowej kanapie czy - jesli wszystko poszło na ekran - podłodze;-) Jasne niby możemy mieć 2 telewizory, ale kogo stać na 2 olbrzymy? A przecież każdy chce ogladać na tej naszej plaźmie czy co my tam mamy za ciężko naciułane pieniądze w domu. A raczej wątpie żeby szczytem marzeń rodzicielki czy inniejszej rodziny było oglądanie jak robimy kuku niemilcom. Przez 3 h. Z przerwą na siusiu. A gdy jest PC jedno idzie w swoja stronę, drugie w swoją i wszystko pasuje^^ Co więcej PC telewizorkiem, jakby nie patrzeć, być też może by;)

Co w komputerze jest też fajne to możliwość (bez specjalnego zachodu) popykania w gry starsze kiedy nam tylko ochota przyjdzie. To nic że nasze cztery rdzenie i reszta bebechów, która oprócz wyświetlania nam przyjemnej graficzki i takiejże muzyczki w otworzonych naraz 3 Crysisach, zasila na dodatek elektrownie w Muchomorkach Mniejszych, to może też pomóc nam pochulać po Targos czy innym Amn, dać sie pobawić z raczkującym Heroesem czy zapodać inne gry z dalszych epok ramu ciupcianego. A taki Xbox360 nie otworzy nam raczej siódmego finala czy takiego Shenmue z DC (chociaż słyszałem (czy tam czytałem) że nowe playstation swoje gry wstecz jak najbardziej - milusio:) A PC nawet wspomnianego Shenmua otworzy i Tekkena bodajże 3 pcsx-em jak najbardziej. Nawet FFX jak ktoś chce.

Jedyną - jak dla mnie zaleta konsol sa te ichnie exclusivy... z których chciałbym na blaszaka może ze 2 czy 3 (szczególnie najnowszego Finala, ale co tam). Poza tym konsola jest "towarzyska" - popykać w jakieś mordobicie w kilka osób w fotelach może być całkiem przyjemne. Ale poza tym - bida... Jak dla mnie każdy tytuł powinien być wydawany na każda platformę ( a przynajmniej te oczekiwane tytuły) i wtedy wszystkie dzieci byłyby szczesliwe:) Tylko kto wtedy grałby na konsolach?:D

Co jeszcze - grając na PC możemy odrazu patrzeć w Internet w solucję (Alt+Tab), zmodować grę (by gra żyła długo i sczęśliwie. Albo nieszczęśliwie, zależy co za mod;), albo klikać sobie w grach przeglądarkowych, jak ktoś ma ochotę, czy co nam sie tylko tam chce:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwzza rzecz, to to, że komp i tak w domu być wręcz musi i ma obowiązek-do pracy coś przygotować, zapytać na gg o zadanie domowe, wejść na neta, itd.

Druge sprawa to mnogość dostępnych gier na komputer-oprócz nowszych hitów mamy freewary, flashowe, browserówki i gry emulowane z innych konsol.

Trzecia sprawa to to, że z kompem można się bawić-podkręcać, dokręcać, wymieniać, dopasowywać, podrasowywać, a xboxa 90% globu ma takiego samego i niczym się nie różnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym dorzucić kilka słów od siebie.

Jestem posiadacze PC wii oraz PSP. Niestety nigdy nie kręcił mnie x-box ani duże PS.

-Gracze konsolowi mówią że ich platforma jest świetna ponieważ moją ogromny telewizor i wszystko na nim widać. Otóż ja mam swoje wii podłączone do projektora i mam chyba jakieś 150 cali i wcale mi się przyjemnie nie gra ponieważ nie mogę objąć całego ekranu i nie widzę co się dzieje na bokach. Natomiast do komputera mam podłączony ekran 21 cali i świetnie mi się na nim gra bo widzę cały ekran a nie tylko środek.

- Argumentem za PC jest samo to forum bo nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek pisał coś na konsoli poza ok albo go.

- Kolejną sprawą jest internet. Ja nie spędzam czasu przed kompem tylko grając ale ściągam różne giełdy do uczelni bez których nie przeszedł bym jednego roku ale także oglądam filmiki na YouTubie oraz ogólnie się relaksuje a na konsoli może pograć albo nic.

- Nie jestem też fanem sztucznego według mnie wydłużania rozrywki tak jak w GTA gdzie trzeba zebrać milion figurek i jedyne co z tego masz to satysfakcje, a tak zazwyczaj wygląda rozrywka na konsoli. Ja wole się dłużej bawić przy grze poprzez jej ulepszenie np. poprzez mody które czasami są jak nowe gry tylko za darmo.

- Kolejną sprawą jest cena, może i konsola kosztuje 500 zł ale za to gra kosztuje 250 zł a jakoś nie uśmiecha mi się kupować gry za taką kasę bo uważam że nie są tego warte. Ja jestem wstanie dać 100 zł za dobrą grę i 140 zł za świetną.

- Ostatnią sprawa którą chce poruszyć są same gry. Ja potrafię spędzić kilka miesięcy nad jedną grą a gry konsolowe są porostu krótkie i jak mi się wydaje bardziej na krótką rozgrywkę.

To jest moja prywatna opinia i wiem że pewnie graczy konsolowych nie przekonam że PC jest lepsze ale jeśli przeczytają to i tak maja PC:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem maniakiem PC (:D) ale tez umiem docenic zalety konsol - zwlaszcza ps3, ktore uwazam za znacznie lepsze od xboxow, a nie jest to tez opinia bezpodstawna, bo majac kumpli z obiema konsolkami, a samemu nie bedac posiadaczem zadnej z nich mam mniej skrzywiony obraz rzeczywistosci :). Juz spieszę z argumentami. Jeśli powtarzam jakieś informacje to sorka :)

Cena i cena/możliwości:

PC- trudno powiedzieć - w końcu PC można mieć za 1k i za 10k. Ale do grania - ok. 3k i jest good, z niezłym zapasem na przyszłość. Ale można i 2k, co widać z Konfiguratora CDAction. Upgrade - k, czesto jest potrzebny, ale jak jest robiony z głową to moze byc bardzo korzystnie. Dodatkowo, ja np. co wymienie w swoim kompie, wsadzam siostrze - w tem sposob mam upgrade 2 za 1, siora tak szybkiego kompa nie potrzebuje. Nie musze juz wspominac o uniwersalnosci PC. Ale chciałem dodać, że PC w sumie tak czy siak trzeba mieć. Wiec IMO lepiej miec PC lepszego, nadającego sie do gier, niz konsole I PC. Oczywiście wszyscy wiemy że konsolow mają droższe gry - ale, niestety, tylko w Polsce. Na zachodzie wydawcy walę gry na PC w cenie konsolowych - zawyżonej, bo przeciez to na grach zarabia i M$ i S. Tak samo jak gry na coverach - nigdzie na zachodzie!!!!!!! Jeszcze jedno - niektórzy mówią o kupnie monitora i innych komponentów jako o dodatkowym wydatku. Tyle że jeśli to nie pierwszy komp, to peryferia czesto zostaja. A i TV trzeba zmienic od czasu do czasu - nie zadziej niz monitor. Myszka, klawiatrua, glosniki? wszystko taniej niz dokupienie pada czy dwoch :).

Ok, niby Xbox tanszy nawet od Wii. Sora, ale jeśli chciałbym mieć kompa bez dysku twardego, karty sieciowej itp, to to nie bylo by trudne do osiagniecia :). A wersje z lepszym wyposazeniem juz takie tanie nie sa. Tez tansze niz PS3, ale nie kupuje sie w kawalkach, jak LEGO - karta sieciowa, adaptery, itp. PS3 wszystko ma od razu. Chociaz ja na "centrum domowej rozrywki" i tak uwazam ze ma za mmaly dysk - ale tu mozna wlozyc kazdy dysk 2.5", bez utraty gwarancji. Acha, i X sie jeszcze pogroza Goldem. + PS3 ma BR. Reasumując:

1.PC

2.PS3

3.Xbox360

Narazie nie mam czasu na argumenty z innych kategorii, lae jeszcze tu wroce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanko do Ciebie, grałeś kiedyś w jakiegoś shootera na konsoli? Przyznam, że myszka w tych grach jest niezastąpiona, ale na padzie grać sensownie się da.

Wiesz, to że TY czegoś nie potrafisz to nie znaczy że inni też tego nie umieją. Ja jakoś potrafię "sensownie" grać na padzie.

trochę mi ten temat uciekł... ale napisałem dokładnie to samo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jest w wielu względach lepszy od konsol. Są takie gry konsolowe, które działają tylko na jednej z nich, np. God of War na Playstation. Na komputerze jest łatwiejszy dostęp do internetu. Myszka jest dokładniejsza i szybsza w wielu sytuacjach. Jeżeli ktoś lubi grać i pracować to komputer daje mu wiele możliwości, konsolka niestety nie. Podsumowując PC jest uniwersalny a konsola nadaje się tylko do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mówią o celności pada podają za przykład Gears of War, gdzie celownik ma 3cm a potwory są na pół ekranu... O wyższości myszy mówimy mając na myśli CoD4, CS, gdzie ważna jest celność co do piksela.. poza tym obróć się analogiem o 180* a myszą.. tak wiem, że teraz są osobne przyciski do robienia takich obrotów, ale po to są zrobione, że analogi są wolniejsze od myszy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Mruvka. Po za tym mam xboxa 360 i PC i zdecydowanie myszka jest o WIELE lepsza. Porownywanie myszki do kontrolera w grach takich jak GoW jest zupelnie nie trafione bo gra jest: zrobiona na konsole i skontrulowana na tak wolna gre, ze myszka potrzebna do niczego nie jest (gralem 2 miesiace w multi i gra wolniejsza od CS i CoD4 dwukrotnie). Pad natomiast przydaje sie do takich gier jak DMC, PES itp.

Jest tez kwestia grafiki. Na takim PS3 lub X360 chyba nie zrobia juz ladniejszej gry niz Crysis, ktory pojawil sie juz calkiem dawno (choc moge sie mylic).

Darmowych produkci do sciagania z sieci jest nie wiele (na x360 tylko demowki sa darmowe jak mi sie zdaje) i uzytecznosc konsoli do innych rzeczy tez jest mocno ograniczona( no moze na PS3 jest przegladarka co pozwala na wiecej niz X360).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy post :P

Wiele się tu pisze o tym, że konsole nie do fpsów. No fajnie, to dlaczego tego typu gry najbardziej się opłacają, generują ogromne zyski i pojawia się ich najwięcej? Co do dynamiki rozgrywki, nie jestem jakimś shooterowym wyjadaczem ale czy CS jest dynamiczny? Ja chyba trochę inaczej pojmuję dynamikę. GoW 2 daje tu potężne heyah na twarz, co nie zmienia faktu, że obie gry mają swój klimat, tak odmienny, ale przyciągający mnóstwo fanów.

Pozdrawiam

Hook

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytają posty na tym forum dotarło do mnie nagle takie coś...

PC jest lepszy od konsol - a właściwie będzie lepszy - ale tylko do czasu gdy będzie można do konsoli podłączyć myszkę i klawiaturę.... Myślę, że to prędzej czy później się stanie. Bez problemu mogę sobie wyobrazić bezprzewodową klawiaturę czy myszkę (lub jakiś jej odpowiednik) podłączony do konsoli najnowszej generacji.

Lub też PC będzie lepsze od konsol do czasu pojawienia się jakiegoś nowego manipulatora - czegoś co będzie bardziej uniwersalne od pada (piszę tak dlatego, że gram głównie w strategię i trudno mi tutaj sobie wyobrazić grę padem) np. jakiegoś rodzaju rękawic lub jeszcze czegoś innego co nawet teraz nie przychodzi nam do głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie gry konsolowe, które działają tylko na jednej z nich, np. God of War na Playstation.

Ahaa, a na PC to już gry wychodzą wszystkie. Od A do Z bez żadnego wyjątku tak?

Na komputerze jest łatwiejszy dostęp do internetu.

No nie wiem, na PS3 dostęp jest też świetny, wystarczy podłączyć i wszystko śmiga aż miło...

Myszka jest dokładniejsza i szybsza w wielu sytuacjach.

Myszka lepsza do FPS i RTS, poza tym to pad góruje nad gryzoniem.

Jeżeli ktoś lubi grać i pracować to komputer daje mu wiele możliwości, konsolka niestety nie.

Jeżeli ktoś już potrzebuje pracować na komputerze, to i na konsolę go będzie stać :)

Podsumowując PC jest uniwersalny a konsola nadaje się tylko do gier.

no łał, na prawdę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor - racja, wystarczy zerknac na porownanie CE2 i 3 na youtubie - na pierwszy rzut oka to samo, wręcz numerek wiekszy, wiec nowsze, wiec na pewno lepsze, ale po doglebszej analizie widac duzo mniejsze mozliwosci CE3, zwlaszcza jesli chodzi o RAM, co widać na ww. filmiku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...