Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Mowimy o obrazliwych i ponizajacych przekretach - i np. Malomiekki jako doslowne tlumaczenie obrazliwym nie jest. To tak jak np. ktos nazywa sie powiedzmy Kurkowski - mowienie o nim "Kura" jest do przyjecia, ale juz "cziken" niekoniecznie. Kwestia wyczucia, Zreszta od razu za to glowy nie urywamy, a zwracamy uwage, jak ktos przesadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlociutki

czy pan Yoshi jest bezkarny i nieomylny ? Skoro blednie interpretuje posty, edytuje moje, po wytknieciu bledu nie zamierza sie przyznac i cofnac edycji, tylko wysyla mnie tutaj? Moderator ponad prawem ?

http://forum.cdactio...ic=164955&st=20

w tym watku napisalem ze ksiazka Dallas 63 jest jedyna ktora przeczytalem 2 razy, raz za razem. Po czym pan moderator wkleij cytat z posta z innego tematu, gdzie opisuje ksiazki swiata dysku ktore czytalem 4x i wiecej razy. Komentarz ze nabijam sobie statsy. No rzeczywiscie, mam konto od 3 lat i nie mam co robic tylko nabijac posty. Wczoraj mialem ochote wieczorem poudzielac sie na forum o ksiazkach, i to zrobilem. Nagle to jest niedozwolone i karane bo chce sobie posty nabic?W taki sposob jaki sens jest pisac cokolwiek, skoro przyjdzie jakis pan nieomylny i stwierdzi ze spamuje

Dalej widze, nie rozumiesz, jedyna ksiazka ktora po przeczytaniu zaczalem odrazu czytac drugi raz, a nie jedyna ksiazka ktora czytalem 2 razy, Czy to trudno zrozumiec? A co do top10 skoro jestesmy w dziale jakim jestesmy, nie musze wszystkiego podawac i opisywac kazda pozycje, bo osoba ktora to zainteresuje rownie dobrze moze samemu sprawdzic, kreatywnosc ? czy moze tak jak w tych czasach wszystko musi byc podane na tacy?. Moj blad bede sie staral pisac dlugie i obszerne posty wyjasniajace dokladnie co mialem na mysli.

Dalej uwazam ze Twoja edycja byla niesluszna, i bede bronil swojego zdania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, do dyskusji i odwołań od decyzji moderatorów służy tylko i wyłącznie ten temat. W związku z tym usunąłem twoje dopiski, odsyłając cię tutaj. Mimo tego, kolejny raz niezbyt grzecznie odpisałeś mi w nieprzeznaczonym do tego miejscu. Ale skoro za trzecim razem w końcu tu trafiłeś...

Pozwolę sobie zacytować dwa twoje posty, do których się odniosłem. Pierwszy:

jedyna książka która po przeczytaniu, zacząłem czytać drugi raz.

I drugi:

Malo to po przeczytaniu wszystkiego warto wrocic, skonczyc ponownie. Przeczytalem wszystko praktycznie 2x, w tym o rincewindzie i Vimesie po 4 x.

Stoją one w sprzeczności. W pierwszym stwierdzasz, że jedyną książką, którą przeczytałeś drugi raz, jest Dallas'63. Tylko tak można zinterpretować ten post. Zgodzisz się zapewne ze mną, że by zacząć czytać książkę drugi raz, należy ją najpierw raz wcześniej przeczytać. Więc wstawka "po przeczytaniu" nie zmienia tu nic. Dopiero w edicie dodałeś, że chodziło o przeczytanie jej raz za razem. W edicie, który był zwykłym odpyskowaniem, w dodatku napisanym w niezbyt miłym stylu. Dlatego też został usunięty. Radziłbym ci nauczyć się pisać w sposób, który wyrazi wszystkie twoje myśli i to, co chcesz przekazać, bez nieporozumień i pola do domysłów. Twoje skróty myślowe nie są zrozumiałe dla wszystkich.

Przejdźmy teraz do powodu, dla którego w ogóle zwróciłem Ci uwagę, zamiast ten post usunąć. Tak, usunąć, gdyż jednolinijkowce nie są na forum mile widziane, zwłaszcza, w temacie o Książkach. Staramy się utrzymać tam poziom dyskusji wyższy, niż pisanie postów w stylu "fajna ksiazka, polecam". Napisałeś jeszcze dwa niepoprawne posty, w tych tematach:

Klik!

Klik!

Nawet przeglądając pozostałe posty w tych tematach mogłeś zobaczyć, że wszystkie są dłuższe, niż jedno zdanie, zaś w Top 10 zawierają chociaż kilka słów komentarza, dlaczego wybrało się tę, a nie inną książkę.

W związku z tym, zwróciłem Ci uwagę za stats, a konkretnie za pisanie krótkich, nic nie wnoszących postów. Zwłaszcza, że dwa były ze sobą sprzeczne.

Natomiast zarzut, że edytuję twoje posty zwracając ci uwagę i odsyłam do tego tematu jest... dość ciekawy. Zarzucasz mi, że słusznie zwróciłem ci uwagę, a następnie, zgodnie z Regulaminem, odesłałem do tematu, w którym możesz moją decyzję zakwestionować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej widze, nie rozumiesz, jedyna ksiazka ktora po przeczytaniu zaczalem odrazu czytac drugi raz, a nie jedyna ksiazka ktora czytalem 2 razy, Czy to trudno zrozumiec?

Rozumiem, że miałeś to na myśli. Szkoda tylko, że na myśli się skończyło, bo napisałeś zupełnie co innego. Przez połowę wcześniejszego postu próbowałem ci to wytłumaczyć.

A co do top10 skoro jestesmy w dziale jakim jestesmy, nie musze wszystkiego podawac i opisywac kazda pozycje, bo osoba ktora to zainteresuje rownie dobrze moze samemu sprawdzic, kreatywnosc ? czy moze tak jak w tych czasach wszystko musi byc podane na tacy?

Tutaj pozwolę sobie zacytować pierwszy post we wspomnianym temacie.

Jeżeli chodzi o zasady topiku uzgodnione z moderacją, to:

-każdy wpisuje się tylko raz. W końcu to nasze TOP 10 i jak przeczytamy jakąś interesującą książkę, to możemy napisać o tym w ogólnym temacie. Jeżeli uznany ja za kwalifikującą się do rankingu. Od czego jest edycja.

- Nie komentujemy rankingów innych forumowiczów. To nasze własne indywidualne zestawienie i naszą decyzją jest co się w nim znajduje smile_prosty.gif.

- zamieszczamy krótkie opisy, tak by pokrótce przedstawić tytuł innym. W końcu powinniśmy jakoś zachęcić innych do przeczytania tych książek. Wtedy zostaje innym tylko ubrać się i pomaszerować do księgarni/biblioteki, bądź na pocztę odebrać przesyłkę z zamówieniem smile_prosty.gif.

Pogrubiłem ten ważny fragment, żeby nie było nieporozumień. Wiesz, podobno u mnie czytanie ze zrozumieniem "lezy i kwiczy", a czytanie ma z pisaniem wiele wspólnego, więc wolę się upewnić, że moja nieskładna pisanina będzie zrozumiała.

Dalej uwazam ze Twoja edycja byla niesluszna, i bede bronil swojego zdania

Z mojej strony to wszystko, co mogłem napisać. Skoro nie jesteś przekonany, zmuszony jestem poprosić o rozstrzygnięcie sprawy kogoś postawionego wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlociutki -> Otrzymałeś raptem upomnienie w formie wpisu do postu. Poza tym, jako junior admin, upomnienie uznaję za słuszne - Twoje posty były super krótkie, podczas gdy wymagamy w dziale książkowym trochę dłuższych wypowiedzi. Jedno czy dwa zdania uzasadnienia dlaczego polecasz książkę, co Ci się w niej podobało i wszyscy będą szczęśliwi.

I proponuję by odpisywać w tradycyjny sposób - trudno się dyskutuje, gdy edytujesz swój post, który jeszcze dodatkowo jest na przedostatniej stronie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlociutki

dobrze, nie bede edytowal, oraz bede pisac dlugie wyczerpujace odpowiedzi. Uwazam temat za zamkniety, nie jestem usatysfakcjonowany ale to juz akurat malo istotne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zgłosić uwagę co do osta, którego otrzymałem dzisiaj od moderatora t3tris. Osta dostałem za post numer 252 w tym temacie http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=225968&st=240 . Moderator potraktował to jako nabijanie sobie postów i zwykły SPAM. Smuggler o tym że jutro będzie przeciek poinformował dzisiaj więc nie mogłem wiedzieć dlatego napisałem taki post (chciałem się niejako zapytać). Sądzę że ost był bezpodstawny (MiNi0r napisał taki post "następny przeciek chyba jutro..." i chyba nie ma osta ani nawet upomnienia) więc proszę o cofnięcie go gdyż moim celem nie było "nabijanie statsów" ani "SPAM" a jedynie chęć uzyskania informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem...

"czwartek, 11 lipca 2013, 18:31 Smuggler

@Airoder - reszta przeciekow w normalnym czasie. Choc nie wykluczam, ze przeciekniemy wczesniej pewien bonus, ktory powinien ucieszyc konsolowcow. smile_prosty.gif"

To tyle w temacie "nie mogłem wiedzieć dlatego napisałem". A co do pytania "czemu ja dostałem a inni nie" - inni nie mają Twojej kartoteki. Miałeś na koncie 2 notatki dotyczące spamowania/statsowania, teraz już nie ma przebacz, jest ost. Ale spokojnie, nie tylko Ciebie nagrodziłem za awersję do poszukiwań.

Jeżeli dalej masz obiekcje - możesz się odwoływać do kogoś "kolorem wyższego", z mojej strony eot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, strona główna, wpis o przecieku strona 38. Ja zapytałem się w tamtym temacie, a nie mogłem wiedzieć że Smuggler napisał to na X (dokładnie na tej 38) stronie w jakimś wpisie, to tak jakby "przeszukaj cały internet bez google żeby znaleźć odpowiedź co ma piernik do wiatraka". Co do upomnień to wiem że je miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zwykły moderator ma trochę bardziej ograniczoną mobilność.

Nawet Junior Mod może cię wystrzelić w kosmos, jeśli potknie ci się nóżka i spadniesz z krawędzi po której ostatnio balansujesz chytry_prosty.gif

Może mi ktoś napisać co ja takiego robię, że wszystkich naokoło denerwuję i niby proszę się o bana? Bo naprawdę nie wiem, a nie chciałbym wylecieć. Piszę to co myślę o danych sprawach, w tematach do tego przeznaczonych. Nie używam wulgaryzmów, nie piszę o piractwie, unikam błędów ortograficznych jak mogę, robię spojlery. Co jeszcze jest nie tak? Chciałbym to zrozumieć.

@DOWN

Ale był :). I Turambar też coś pisał, że może mi przywrócić wieczną moderację. I nic modzi nie muszą. Ja proszę o pomoc w zrozumieniu. Jeśli zaś jestem zwykłym użytkownikiem, który stosuje się jak większość innych do regulaminu, to już się o nic nie pytam i nie przeszkadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako moderator nic Ci zarzucić nie mogę, ale niektóre Twoje opinie przyprawiają mnie o ból zębów, a leczenie drogie.

Póki co jest dobrze, nie masz się czym przejmować. Jako naiwniak ochotnik patrzę Ci na ręce i to w mojej rączce spoczywa topór, który może pozbawić Cię główki. Pilnuj się 120px-Face-devil-grin.svg.png

rip - nie potrzebujemy adwokatów! ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać co ja takiego robię, że wszystkich naokoło denerwuję

Więcej dystansu do forum i dyskusji na nim prowadzonych, a przede wszystkim do siebie.

Turambar też coś pisał, że może mi przywrócić wieczną moderację. I nic modzi nie muszą. Ja proszę o pomoc w zrozumieniu.

Zdjęcie moderacji nie wynika z automatu ale z oceny zachowania użytkownika - w tym sensie modzi nic nie muszą, bo np. piszesz bez zastrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem w którym temacie napisać więc piszę w tym, w razie co proszę o przeniesienie.W jaki sposób można znaleźć swoje stare tematy?Bo przez swój profil najstarszy temat jest z początku tego roku, a miałem jeszcze wcześniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroki nowego skryptu - w profilu aktualnie zobaczysz zawartość tylko do stycznia. W wyszukiwarce opisanej powyżej nie zobaczysz też swoich postów sprzed 2009 (na szczęście ciebie konkretnie ten problem nie dotyczy), czyli chyba z poprzedniego poprzedniego skryptu. Nie znajdziesz też userów zbanowanych.

tl;dr - Taki skrypt, po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety,muszę zwrócić uwagę szanownemu Stillbornowi (nie wiem czy dobrze napisałem nick)

otóż chodzi o moją sygnature,mam ją od ponad roku i jakoś NIKOMU to nie przeszkadzało,i nikt nic nie mówił (choćby nic nie mówił yoshi,jak miałem do niego sprawe o targowisko)

ja zadałem mu kulturalnie pytanie dlaczego się o to czepia skoro mam tą sygne tak długo

a ten na to

Nie ma znaczenia, czy rozumiesz, czy nie. Regulamin mówi jasno, jakie są ograniczenia, co do wielkości i ciężaru sygny. Albo się dostosujesz, albo sygna zniknie (najpóźniej jutro o 6 rano). Nie mam zamiaru na ten temat z Tobą dyskutować i z czegokolwiek się tłumaczyć.

ja to traktuje jako niekulturalne zachowanie moderatora bo mógł ze mna normalnie porozmawiac

i mam pytanie do innych moderatorów (nie stillborna)czy ja mam tak złą sygne?

a teraz mi ją usunał?!stillborn to oszust bo napisał wyrażnie że

Albo się dostosujesz, albo sygna zniknie (najpóźniej jutro o 6 rano).

prosze o natychmiastową degradacje stillborna

@down

ale zamiast ze mną grzecznie porozmawiać to bawisz się w dyktatora!forum ma być miejscem gdzie można porozmawiać kulturalnie i grzecznie a nie olewanie i gadanie "masz to zrobić albo wypad"

nie zgadzam się na to

@aaa

gdyby nie dyktaturza akcja stillborna to bym bardzo chetnie są ją przywrócił spowrotem w pełni,ale nie bo jaśnie pan hrabia stillborn się rządzi!

poprawka,udało mi sie ją przywrocic

@down

wiec załatwmy to na pw tak jak miało być docelowo

Więc po co leciałeś tutaj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec szykuj sie na piekną uwage na forum

ja kulturalnie zadałem pytanie skad ta uwaga

a skoro nie masz zamiaru ze mną porozwawiać to sorry

Skoro mi dałeś do zrozumienia, że nie zastosujesz się do Regulaminu Forum (który, notabene, zaakceptowałeś zakładając tutaj konto), postanowiłem nie czekać do tej 6tej rano (to mój wymysł) i usunąć po prostu Twoją sygnaturkę.

Po drugie, kompletnie nie ma znaczenia, jak długo miałeś tą sygnaturkę. Niektórzy jeżdżą bez prawa jazdy 10 lat. Czy to oznacza, że może już tak zostać? Bo tyle czasu im się to udawało?

@Up

Głupie to z Twojej strony. Ale osta nie dostaniesz. Teraz. Następna taka akcja to urlop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...