Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Tematy typu "proszę o pomoc" są ewidentnie do raportu. Czy "dysk c zwariował" jest dobrym tytułem? Moim zdaniem nie. Przecież można napisać "dysk C czasami znika" albo "rozmiary dysku c się ciągle zmieniają" itd - cokolwiek, co opisuje owo "wariactwo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sytuacje, gdzie słowo "zwariował" naprawdę dobrze opisywałoby sytuację. Zależy od przypadku.

Inna sprawa, że czasem nawet to przeklinane "problem z komputerem" nie musi być złe. Czasami naprawdę trudno jest opisać pewne dziwactwa kompa i bez naprawdę dokładnej diagnozy nie można dojść do tego gdzie jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: I dlaczego jest napisane przy poście, że "Moderator dodał ostrzeżenie dla tej treści"?

Błąd skryptu.

Co do pierwszego pytania - na FA zawsze panowały dość restrykcyjne zasady. W wielu działach tematy muszą być zatwierdzone przez moderatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy możliwość sprawdzania, tylko wydaje mi się, że w tej chwili nie jest to aż tak istotne by szukać kto, co i gdzie.

Możemy i decydujemy, ale sprawy czysto czasopismowe zostawiamy redakcji jeśli wcześniej nie mamy jasnych wytycznych. Zresztą dzień przed Tobą poruszyłem kwestię tematu o sklepie w rozmowie z jednym z redaktorów i dostałem odpowiedź, że "góra" podejmie decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko dlaczego moderatorzy/junior admini nie mogą sami decydować o przepuszczaniu tematów, tylko musi je akceptować redakcja smile_prosty.gif

Prosta sprawa, ich biznes, ich decyzja. My wbrew pozorom nie mamy żadnego związku z redakcją, więc w sprawach związanych z pismem etc. (stroną) decyzja należy do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zyngi

Od siebie dodam, że to ja usunąłem Twoje tematy. Tak, tematy, gdyż założyłeś ich pięć lub sześć, co nieładnie o Tobie świadczy. I nie tylko Ty wpadłeś na pomysł z tematem o sklepie. Inni też, natomiast inni jakoś nie rzucają się o to, że to nie oni mieli szansę być 'ojcem założycielem'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazy - Tak długo jak robisz je ze swoich oryginalnych płyt i nie dzielisz się kopiami, to jest to jak najbardziej legalne.

Ares - nie tylko nielegalne pliki można nim wysyłać, więc program sam w sobie nie jest zły.

Jak ten stary tekst "Guns don't kill people, people kill people."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są otwarte działy, gdzie można samemu zakładać tematy (np. działy z pomocą). Przy reszcie działów trzeba zgłosić propozycję tematu bądź samemu go stworzyć i czekać na akceptację przez moderatora. Może się wydaje to sporym ograniczeniem, ale jak doświadczenie pokazuje to dobry sposób zarządzania forum. Tak naprawdę rzadko się zdarza potrzeba stworzenia nowego dyskusyjnego tematu, a jeśli się pojawi konkretna propozycja to nie ma z problemów z przyklepaniem.

Na ucisk, cenzurę i ograniczone możliwości najczęściej narzekają nowi forumowicze, którzy nie poznali jeszcze forum i chcieliby założyć 1500100900 wątków, mimo że takowe już od dawna istnieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy w dziale targowisko można wymieniać się/handlować kartami z Steam trading cards? Niby nie są to przedmioty z gier(a więc teoretycznie regulamin ich nie zabrania), ale wolę się upewnić zamiast ryzykować zdobycie warna ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz zauważyłem w "Urlopach" jak jeden wystawił przerobioną konsolę w targowisku. Jego tematy zostały zamknięte, ale jeśli ktoś, kto chce taką kupić, dorwie się do tematu z urlopami i dowie się, że ten user ma ją i przez PW się dogadają.

Szczerze? Kompletnie mnie to nie obchodzi, co i jak sprzedają prywatnie (w tym wypadku PW). Jeśli na Forum dojrzę, że ktoś łamie regulamin - zareaguję. Natomiast jeśli chodzi o PW - nie mam tam wglądu, więc zastanawianie się, co się tam dzieje nie ma sensu. Chyba, że wiadomość taka będzie zaraportowana. Wtedy mam tam wgląd i mogę zareagować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem to, ponieważ karzecie też obejścia w stylu "Mam konto do ***, ale handel kontami tu jest zabroniony, więc go nie sprzedam", jak dla mnie tu jest podobnie tylko zamiast sprzedającego, pisze to moderator.

***-wstaw tu jakieś MMO/Steamy/originy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie zdanie nt. programów do robienia obrazów płyt oraz programów typu Ares? No bo da się je pobrać ze strony PC Format i są w Komputer Świecie, to są legalne czy nie?

Obrazy - Tak długo jak robisz je ze swoich oryginalnych płyt i nie dzielisz się kopiami, to jest to jak najbardziej legalne.

Małe uzuzpełnienie ode mnie. W internecie można znaleźć gotowe obrazy oraz skrypty, które tworzą obrazy płyt. O ile pobrano je legalnie, to również się nie czepiamy, bo nie ma czego. W takiej formie pobiera się np. obrazy płyt instalacyjnych systemów operacyjnych (przede wszystkim GNU/Linuksów, BSD itp. ale jeśli ktoś ma subskrypcję MSDN lub MSDN AA, to również Windowsów) oraz niektórych programów, które normalnie są dostępne w wersji pudełkowej, ale wydawca rozprowadza je również w wersji cyfrowej jako obrazy (np. większość programów z MSDN jest rozprowadzana w ten sposób).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem to, ponieważ karzecie też obejścia w stylu "Mam konto do ***, ale handel kontami tu jest zabroniony, więc go nie sprzedam", jak dla mnie tu jest podobnie tylko zamiast sprzedającego, pisze to moderator.

***-wstaw tu jakieś MMO/Steamy/originy itp.

Różnica jest taka, że Twój przykład dzieje się bezpośrednio na forum. Jak już pisałem, nie wiemy, jakie PW wysyłają do siebie forumowicze, dopóki nie zostanie to zaraportowane. A na pewno handlują tam kontami (ze dwa takie raporty widziałem). Poza tym, jak miałem wystawić ostrzeżenie? Mogłem napisać, że chodzi tylko o piractwo, owszem. Ale kompletnie nic się nie stało, jak napisałem, o co dokładnie chodzi. Gościu złamał regulamin, dostał upomnienie. Złamał regulamin w identyczny sposób, tylko nagle kieszonsolka się odpiraciła - dostał urlop. Imo sprawa zamknięta, nie ma nad czym się rozwodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Betha i Kath...* Ale jest juz nieoficjalny irc FA. nfaircc7 na quakenet, zapraszamy.

U shur? ~y

Hush, they will find out. - Beth

Przez Kath owszem. Ale Beth nie był pierwszy :]. Btw., jak się m(s) pytałem o zwiększenie limitu, to się ze mnie śmiał :]. - Still

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...