Skocz do zawartości

Polecane posty

Oczywiście , że nie :) , ale tylko te tytuły polecasz? przecież tyle książek w tym systemie wyszło.

Większość jest słaba?

A tak przy okazji znalazłem na Allegro większość książek z serii Zabójca szkoda , że nie u jednego użytkownika.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomorra? To zależy, ile masz lat. Bo z pewnością nie jest to książka dla młodszego czytelnika. Książka jest podobno świetna, ale opieram się tylko na zdaniu kilku znajomych, sam nie czytałem :/

Z innych książek o mafii polecę Ojca Chrzestnego pana Mario Puzo. Klasa sama w sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomorra to lektura obowiązkowa dla każdego (zapewne wiesz, o co w niej mniej więcej chodzi, więc nie będę się rozpisywał). Napisana jest w niepowtarzalnym stylu łączącym reportaż z powieścią, co jeszcze bardziej potęguje jej przerażającą treść. Jedna z najlepszych książek, jakie w życiu czytałem.

Niemniej rzeczywiście nie jest to lektura dla ludzi o słabych nerwach. Saviano na dzień dobry raduje nas widokiem zamrożonych trupów wypadających z ładowanego na statek kontenera i roztrzaskujących się na betonie.

Edytowano przez Pinkel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMILjON

Dołączam się do polecania Drogi McCarthiego.

Inne książki podobne do Metra, czyli post-apo:

- Apokalipsa według Pana Jana Roberta J. Szmidta - całkiem zgrabna opowieść, w dodatku ze swojskim akcentem, bo akcja dzieje się w Polsce. Klik!

- Samotność anioła zagłady tego samego autora - Jeśli nie przeszkadza Ci absolutny brak dialogów i ciągły monolog (bohater, jak sama nazwa wskazuje, jest samotny), bierz w ciemno. Klik!

A teraz Piknik na skraju drogi...

Z podobieństwem chodzi Ci, mam nadzieję, o klimat? Jeśli tak, z czystym sercem polecę inne książki Strugackich. Nie wszystkie jednak takie, jak Piknik, więc wskażę dwie, które są nieco podobne.

No dobra, z tym podobieństwem to może przesada, bo Piknik jest w ich twórczości wyjątkowy i nie ma książki mocno do niego zbliżonej, ale Miasto Skazane wykazuje kilka podobieństw. A poza tym, jest naprawdę niezłe.

No i jest jeszcze Przenicowany Świat, z tym, że fabuły nie mają ze sobą nic wspólnego, po prostu książka ma taki sam świetny klimat. Klik!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ EMILjON

Moje propozycje:

  • Paweł Korniew "Sopel" i "Śliski" (ten drugi jest sequelem pierwszego) - bez zbędnego paplania odsyłam do tego tematu.
  • Stephen King "Bastion" - wielka rzecz, dosłownie (ok. 1000 stron) i w przenośni. Mamy tutaj obraz ludzkości zdziesiątkowanej przez broń biologiczną. Jeśli nie przeraża cię rozmiar, to polecam, bo lektura jest naprawdę przednia. Tutaj wątek poświęcony książce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordeczkę, nie spodziewałem się tak obszernych odpowiedzi. Bardzo wam dziękuję.

A jakieś książki wojenne rozgrywające się w czasach współczesnych bądź niedalekiej przyszłości?

Edytowano przez EMILjON
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam będzie ciężko sprecyzować czego poszukuję ale postaram się. Szukam książki podobnej do serialu "Jericho", coś na jego podobieństwo ale zaznaczam mam "Metro 2033 i 2034" znam "Ostatni Bastion" i "Pod Kopułą" jak i również "Droga".

Jeśli znajdziecie coś jeszcze wartego uwagi to byłbym ogromnie wdzięczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem wyżej, że znam te książki i zamierzam je kupić. Ten serial "Jericho" strasznie mi się spodobał Stany Zjednoczone po wybuchach atomowych, miasteczko i problemy zwykłych ludzi. Wiem, że "Bastion" jest bardzo podobny i "Pod Kopułą".

Tak przy okazji mam pyt. do fanów Kinga jaką jego książkę kupić?, zastanawiam się nad "Pod Kopułą".

Czytałem "Miasteczko Salem", "Podpalaczka", "Ręka Mistrza" chyba, że jakieś inne polecacie?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Christine i Cmętarz zwieżąt. Naprawdę dobrze się to czytało.

Zielona mila to również pozycja warta uwagi jednak jeśli oglądałeś film to radzę trochę odczekać z czytaniem.

Cztery pory roku, 4 opowiadania w tym Skazani na Shawshank oraz zdolny uczeń, który wciągnął mnie bez reszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji mam pyt. do fanów Kinga jaką jego książkę kupić?, zastanawiam się nad "Pod Kopułą".

Czytałem "Miasteczko Salem", "Podpalaczka", "Ręka Mistrza" chyba, że jakieś inne polecacie?

Sprawdź Miasteczko Salem (jedna z pierwszych książek Kinga, bardzo dobra), Zieloną Milę (To nie jest klasyczny horror, bardziej pod fantasy podpada, bardzo wzruszająca)), Lśnienie (klimatyczna opowieść z niewieloma bohaterami, a i tak masz ochotę czytać), albo dowolną inną książkę tego autora. Facet jest legendą i większość jego dzieł jest godna uwagi. Przejrzyj nasz dział, a znajdziesz jeszcze więcej tematów o jego książkach. Może któryś pomoże Ci wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde już sam nie wiem, na pewno kupię "Drogę" Cormaca McCarthego, "Sklepik z Marzeniami" S.Kinga i tutaj nie wiem co jeszcze Kinga wybrać.

Oglądałem film "Lśnienie" i podobał mi się bardzo, i tutaj pytanie książka różni się znacznie? i warto kupić i przeczytać?

Pytanie tyczy się również "Zielonej Mili".

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na kilka książek z uniwersum Mass Effect. Zanim jednak ktoś z was mi je odradzi i powie, że są niewarte czytania, chciałbym się dowiedzieć:

- jak rozumiem to jest saga? Widziałem co najmniej 3 książki, ale to tylko tak przy okazji przeglądania allegro, z ciekawości

- czy rzeczywiście (bo zapewne takie są zdania, jak to w przypadku książek na podstawie gier wychodzi) nie warto? Może ktoś coś z tego czytał / słyszał co nieco?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać nie czytałem, aczkolwiek mam chyba jedną część w domu, jakoś się tak przypałętała - moim zdaniem, jak większość na podstawie książek: tylko dla fanów.

ISA wydała 1 część, dwie kolejne FS (która swoją drogą wyda też książkę bazującą na Crysisie). I tak, podobno to jakaś trylogia / saga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...