Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

poszukuję dwóch książek, które muszę zrecenzować na przedmiot - historię.

Tytuły mają być z przedziałów wiekowych:

XVI-XVIII oraz XIX-XXI wieku.

Chodzi mi o jakieś pozycje dosyć dobrze znane żebym mógł znaleźć jakieś informacje na ich temat

w Internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dav1d

Ciekawość, czemu akurat w tym sklepie?

Polecam Dennisa Lehane'a "Gdzie jesteś, Amando?" i "Miasto niepokoju" - bardzo dobre obyczajówki/thrillery/kryminały. Poza tym (uwaga!) cykl, ale z rodzaju takich jak Kresa Księga Całości, czyli można czytać na chybił trafił i bez problemu się orientować, o co chodzi. Mam na myśli Pendergasta autorstwa Douglasa Prestona i Lincolna Childa, serię smakowitych thrillerów, czytadeł na niezłym poziomie. Mamy tu gdzieś nawet temat założony przez Qbusia... zaraz, zaraz... o tutaj. Fantastyki tam tyle, co w Archiwum X (i to w tych mniej paranormalnych odcinkach), być może za dużo, jak na Twoje wymagania. Całość zaczyna się "Reliktem" za drobne kilka złotych, myślę, że warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dav1d

Może Rodzina Borgiów Mario Puzo? Czytałeś Ojca Chrzestnego? Jeśli tak i Ci się podobał, bierz w ciemno.

Albo może Gringo wśród dzikich plemion Wojciecha Cejrowskiego? Poglądy ma, jakie ma, ale książki pisze świetne. Ta jest najlepsza, więc proponuje zacząć od niej.

No i nie był bym sobą, gdybym nie polecił czegoś Remarque'a. Widziałem, że jest tam Na zachodzie bez zmian, może Ci się spodoba :)

@cdrozmiar

Co by tu... Z XX wieku proponowałbym Rok 1984 Georga Orwella. Opracowań i streszczeń jest w internecie pełno, więc nie powinieneś mieć żadnego problemu z recenzją.

Co do przedziału XVI-XVIII w., spróbuj może poszukać czegoś o Mikołaja Doświadczyńskiego Przypadkach, na pewno znajdziesz tego całkiem sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cdrozmiar

Co do przedziału XVI-XVIII w., spróbuj może poszukać czegoś o Mikołaja Doświadczyńskiego Przypadkach, na pewno znajdziesz tego całkiem sporo.

Dzięki wielkie za "Rok 1984" już został zrecenzowany, ale czy mógłbyś polecić mi coś jeszcze oprócz "Mikołaja...." (z tamtego przedziału wiekowego), gdybyś dał radę coś znaleźć to będę wdzięczny, jeżeli nie to skupię się już na tym "Mikołaju..." :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedziału XVI-XVIII w., spróbuj może poszukać czegoś o Mikołaja Doświadczyńskiego Przypadkach, na pewno znajdziesz tego całkiem sporo.
Jeśli Pasek cię odrzuci, to nam jako tekst źródłowy dotyczący polski polecano jeszcze "Opis obyczajów za panowania Augusta III" ks. Jędrzeja Kitowicza (1727/8-1804). Sama niestety póki co czytałam tylko o tym opisie, ale wydawał się zachęcający :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłyby się jakieś książki tematyką podobne do "Wielkiego marszu" King'a? Chodzi mi o wątki walki na zamkniętej przestrzeni między ludźmi, gdzie przeżywa np. tylko jeden (a to jest wszystko z góry zaplanowane). Akcja może się dziać np. na wyspie, budynku, wesołym miasteczku itp.

Gatunek? Obojętnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanat1c, trochę za bardzo zawężasz obszar poszukiwań. ;) Polecę dwie powieści Kinga: "Uciekinier" i "Pod kopułą". Ta pierwsza z grubsza przypomina "Wielki marsz" (chociaż nie działa z aż taką mocą), a w drugiej masz ludzi (również walczących) w zamkniętej przestrzeni (a wszystko zaplanowali... nie powiem ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego Marszu, co prawda, nie czytałem, ale korzystając z Twojego opisu mogę kilka podobnych pozycji przytoczyć. Nie wszystko zgadza się co do joty, ale ciężko znaleźć przecież dwie identyczne książki :)

1.Wydaje mi się, że te książkę już znasz, ale zawsze można spróbować - Władca Much Williama Goldinga. Na bezludnej wyspie rozbija się samolot, na którego pokładzie było kilkadziesiąt młodych chłopców. Dzieciaki są pozbawione opieki oraz nadzoru dorosłych i zaczynają "wariować".

2. Jeśli chodzi o kryminały, oczywistym wyborem staje się I nie było już nikogo Agathy Christie. Już sama nazwa sugeruje, o co w książce chodzi. Dziesięć osób (a właściwie to osiem, ale mniejsza o szczegóły) otrzymuje zaproszenia na pewną wyspę, do stojącej tam samotnie rezydencji. No i ludzie zaczynają ginąć jeden po drugim. Jest naprawdę niezła.

3. Labirynt Śmierci Philipa K.Dicka. Książka science-fiction, początek fabuły jest trochę podobny do I nie było.... Kilka osób dostaje przydział do pracy w nowej ludzkiej kolonii, na planecie, która dopiero ma być skolonizowana. Nawet znośna książka (znaczy, że fajna* :P).

*fajna - Nie cierpię tego słowa i staram się go nie używać, ale czasem nie ma wyboru, bo wychodzą językowe potworki.

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati

"Zabójca [...]" (bo chyba o tą książkę Ci chodzi) niestety nie został wydany w żadnym zbiorze...

Można tylko oddzielnie kupować poszczególne tomy.

Ale jak się postarasz to znajdziesz w tym samym wydaniu. Nawet w Empiku widziałem nie dawno chyba 5 kolejnych tomów.

No ale wiadomo trzeba poszukać - bo dużo tego jest ;)

Edytowano przez MarcinCallOfCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , a przy okazji mam pytanie do fanów młotka , dość długo grałem i bylem mistrzem gry.

Jakie książki według was są godne polecenia w tym pięknym systemie?

Widzę że do mnie pytanie jak do fanów młotka :D

Ale chodzi Ci o fabularne czy do podręczniki do grania?

Jeżeli fabularne to:

-Bestia w aksamicie- Mroczny kryminał w świecie Warhammera (Oczywiście tego klasycznego). Na początku nudny, ale na serio rozkręca się później.

-Rota Dan Abnett- Ten gościu zazwyczaj pisał do WH40k, ale "romans" z WH klasycznym też wyszedł mu całkiem nieźle. Bardzo dobry opis bitwy pomiędzy Imperium a paroma złymi nacjami. A głównymi bohaterami są dwaj rycerze.

Zbiory opowiadań:

-Królestwo Chaosu- Dobry zbiorek, dość równy jeżeli chodzi o poziom opowiadań. Nie ma zbytnio opowiadań z perspektywy Imperialczyków.

-Śmiech Mrocznych Bogów- Zdecydowanie najlepszy tomik opowiadań WH jaki czytałem. Opowiadanko o tym samym tytule jest prześwietne. Reszta "tylko" bardzo dobra.

-Kroniki Chwały- Tu już wszystkie z perspektywy "tych dobrych". Mnie to jakoś bardzo nie odpowiada, ale myślę że ktoś kto to lubi byłby usatysfakcjonowany ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje , patrzyłem na dostępność podanych przez ciebie tytułów na Rebel.pl i jest tylko "Rota".

Chyba , że polecasz jakieś inne dostępnych tam książek.

Hmm, ale może sprawdź też gdzie indziej ;)

A tak to reszta jest raczej słabsza...

No oczywiście prócz Zabójcy, ale to już znasz chyba.

A nie będę tu polecał jakichś gniotów, bo chyba nie o to chodzi. :)

-----------

EDIT:

Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dam Ci znać (jakąś drogą np. PW)

Ale większość jest mimo wszystko słaba (jak większość książek opartych na uniwersum :/)

Edytowano przez MarcinCallOfCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...